Θέμα: PanosB Log!

Σελίδα 2 από 57 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 842
  1. 03-01-13 17:39 #16
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Καλησπερα, το εχω υπόψην μου αυτο. Ειναι ακομα διατροφη προσαρμογης απο τις κραιπαλες των γιορτων. Δευτερα μπαινω σε Carb Cycling και πιο σωστη διατροφη.

    Γενικά το πρωι προτιμω μετρια με μικρη ποσοτητα πρωτεινης γιατι αισθανομαι οτι μπλοκαρει ο οργανισμος μου ( ρεψιματα κλπ κλπ) ειτε ειναι ροφημα ειτε φαγητο. Εχω δει οτι αν το 1 & 2ο γευμα μου ειναι υδ σε μεγαλο ποσοστο, το στομαχι μου δουλευει πιο γρηγορα. Ισως επειδη, ξυπναω 5:45 και μεχρι τις 10:00 τρεχω σα Βεγγος. Απο εκει και περα που ψιλοχαλαρωνω μπορω να φαω πιο πολυ πρωτεινη .
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-01-13 21:56 #17
    Προεπιλογή
    Πάνο καλή αρχή στο log σου και καλή επιτυχία στους στόχους που έθεσες. Εμείς εδώ θα είμαστε συμπαραστάτες
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 04-01-13 09:13 #18
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Καλημερα, καλως τον Γιαννη!

    Χθες είχα μια αναποδιά. Χαλασε ο διαδρομος στο σπίτι, οπότε σκ θα μεινω χωρις αεροβικη

    Το σημερινο πρόγραμμα εχει:

    προπόνηση κοιλιακων-ραχιαίων
    air squat 25χ4 σετ με 20 δευτ διαλλειμα ενδιαμεσα
    και 30 λεπτά διατασεις.

    για κοιλιακούς κάνω αυτό ή τουλάχιστον προσπαθώ να το κάνω



    Σημερα διατροφικά θα παίξω εδώ.


    6:30 60γρ βρωμη
    100ml γάλα
    3 κγ μελι
    1/2 σκουπ

    8:00 1 μηλο ( ειχα και μια μπανανα μαζι αλλα μου την πηρε η κουφαλα ο σκυλος μου απο το χερι!)
    1 μπισκότο βρωμη-whey.

    12:00 200γρ σολωμό
    1 μικρό μπρόκολο
    220γρ πατατα
    2 κ γ λάδι.

    16:00 200γρ κοτοπουλο στηθος
    2 κουπες(μαγειρεμενο) μπασμάτι
    10 λαχανακια βρυξελλων.
    2 κ γ λάδι

    19:00 ΠΡΟΠΟΝΗΣΗ

    20:00 1/2 σκουπ

    21:30 20γρ καρυδια

    2345 Kcal
    P 165
    C 275
    F 65
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-01-13 10:52 #19
    Προεπιλογή
    Ο σκύλος τρωει μπανάνα????

    Ωραια διατροφή Πάνο Μετά την προπονηση 1/2 σκουπ δεν ειναι λιγο;
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-01-13 11:44 #20
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Θενκς!

    Πηδηξαν πανω 7 κουταβια πεινασμενα αφου ηταν μονο η μπανανα που φαγωθηκε καλα ηταν! Το αγαπημενο τους ειναι οι ελιες. Την μπανανα δεν την τελειωσαν.


    Ναι ειναι λιγο αλλά δεδομενου οτι ακόμα ειμαι σε περιοδο προσαρμογης και οτι η προπόνηση ηταν σχετικά χαλαρή δε με πολυαπασχόλησε απο θεμα κουρασης. Το πρωί λιωνω στη δουλεια και γιαυτο τα 3 και 4 γευματα ειναι τσιμπημενα. Δεν εχω και πολύ πρωτεινη διαθεσιμη για ολα τα γευματα.

    Απο βδομαδα αλλαζουν τα δεδομενα και θα ποστάρω ενα προγραμμα την Κυριακη με τσιμπημενη πρωτεινη γυρω στα 220γρ τη μερα. Οποτε εκει θα εχω διαθεσιμη πρωτεινη να βαλω σε ολα τα γευματα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-01-13 12:53 #21
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Kαλη αρχη στο λογκ Πανο.Μ'αρεσει η τελευταια διατροφη σου.

    Μια υποσημειωση παντως,τα σκυλια απαγορευεται να τρωνε ο,τιδηποτε περιεχει σακχαρα,αμυλο κτλ γιατι οδηγουν στην τυφλωση,θα το ξερεις λογικα απλα το λεω.Θα μου πεις με μια φορα δε θα παθει τπτ απλα θελει προσοχη γενικα.Οπως επισης και με κρασι, σταδιδες,σταφυλια και οποιοδηποτε συγγενικο τροφιμο δηλητηριαζονται επιτοπου.
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 04-01-13 13:40 #22
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Καλησπερα, το ξερω για τα σακχαρα. Για το άμυλο δεν το ηξερα ομως. Θνκς. Τα δικά μου παντως πολλα χρόνια ετρωγαν και τρωνε μακαρονια και πατάτες, χωρις να εχω χασει κανενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 04-01-13 16:04 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠανοςΒ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ηλικια: 35 ετων
    Υψος 1,72μ
    Βαρος: 93 κιλα
    % λιπος: 25%*

    Διατροφικά θα κινηθω σε πρωτη φαση στις 2400 με 2500 kcal για 2 βδομαδες και μετα θα ριχνω απο 200 Kcal ανα 2 βδομαδες.
    Σκεφτομαι να χρησιμοποιήσω Carb cycling.
    carb cycling με 25% ειναι περιττο πιστευω φιλε,απλη υπο με υδατανθρακα μεχρι Χ1.5bw αρκει..
    στη θεση σου δε θα το κανα,κυριως για τη σχολαστικοτητα και το μετρημα που απαιτει κατι τετοιο..αν εχεις χρονο και διαθεση,βεβαια..

    απο κει και περα μπες στο leangains.com και δες καποια αρθρα,εχει βρει πολλης κοσμος ακρη οσο αφορα το γουειτ λοσσ ετσι.
    το φαστινγκ μπορει να κανει τη ζωη σου πολυ πιο ευκολη και να σε βοηθησει σημαντικα στην προσπαθεια σου!


    καλη αρχη..
    "behind every successful shredded sikkunt is a slut who broke his heart"
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 04-01-13 16:53 #24
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Σ´ευχαριστω, θα το δω.

    Με 1,5bw υδατανθρακες εχω θεμα. Ως τωρα οι προσπαθειες μου ηταν ετσι και κλαταρα γρηγορα. Αποτελεσματα καλα ειχα μονο με διατροφες με ψηλα τον υδατανθρακα 200-250 ακομα και 300γρ. Ετσι κι αλλιως μετραω τα παντα απο συνηθεια οποτε δε με πειραζει. Εχω πολυ λιπος να διωξω και θελω κατι που να μη με κουρασει συντομα.

    Το fasting ειναι ενδιαφερον, το ψαξει λιγο. Σκεφτομαι οταν αποφασισω ν´αλλαξω στρατηγικη μαλλον στο fasting θα παω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 04-01-13 17:04 #25
    Προεπιλογή
    το fasting θα σε σωσει.. θα χεις ακομα ψηλα τα carb και θα εχει ο οργανισμος το χρονο και το χωρο να κανει τις απαραιτητες καυσεις...

    25% bf + carb cycle δν το βλεπω να εχει αποτελεσμα... τουλαχιστον οχι χωρις καποιες extreme παραλλαγες.. (πχ "no carb" days)
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-01-13 17:08 #26
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Χμμ, παω να μελετησω fasting. Μιλαμε παντα για το IF ετσι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 04-01-13 17:08 #27
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-01-13 17:31 #28
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ΠανοςΒ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Χμμ, παω να μελετησω fasting. Μιλαμε παντα για το IF ετσι;
    μαν μην μπερδευτεις με διαφορα κ πελαγωσεις χωρις λογο..
    απλα καθαρισε λιγο την διατροφη κ μειωσε ποσοτητες σε ολα εκτος της πρωτεινης..
    σε πρωτη φαση θα δεις αποτελεσματα απο αυτο,χωρις καν να μετρησεις θερμιδες..
    κ μετα αφου βγαλεις μια ακρη δοκιμαζεις κατι,για πιο σταθερο,αλλα κατι που να σου ταιριαζει κ που να μπορεις να ακολουθησεις στην ημερα σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 04-01-13 18:29 #29
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Εχω ετοιμασει ενα προγραμμα συμφωνα με το αρθρο για το carb cycling το οποιο μου φαινεται πιο προσιτο για τον τροπο ζωησ μου.
    Και ικανοποιητικο υδατανθρακα στις 2300-2400kcal. Aν δεν κανω λαθος δεν διαφερει και πολύ απο τη διατροφη γραμμωσης που προτεινει ο muscleboss στα αρθρα (διαφοροποιηση στις ημερησιες θερμιδες αλλα μεσος ορος εκει που θες).

    Το IF ειναι κατι που εκανα χρονια πολλά και τελικά κατεληγα χωρις αρκετη ενεργεια. Ετρωγα απο τις 8 το πρωι μεχρι τις 4-5 το απογευμα και μετα τιποτα μεχρι το πρωι. Και το βραδυ αντε να κοιμηθεις με αδειο στομαχι.

    Εχω πολυ εντονη μερα μεχρι τις 11:00-12:00 απλα δεν παιζει να ειμαι νηστικος αλλα και πολυ φαγωμενος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 04-01-13 21:25 #30
    Προεπιλογή


    Τους εκανα σημερα μετά απο ποδια μονο 3 κυκλους κατάφερα...μετα εμεινα ξερή στο στρωματακι μου για κανα 5 λεπτο....
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 57 ΠρώτηΠρώτη 12341252 ... ΤελευταίαΤελευταία