Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 48
  1. 08-02-13 14:11 #16
    Προεπιλογή
    Έγω σκέφτομαι να πάρω της Universal BCAA σε σκόνη, μόνο σε μέρες όπου κάνω βάρη και στο καπάκι αερόβια να πέρνω ενδιάμεσα.. Καλά δεν είναι? Απόσα έχω διαβάσει κάπου αλλού δεν μου χρειάζονται, άντε αργότερα στη γράμμωση ίσως τα πέρνω και μετα-προπονητικά αντί για πρωτείνη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 09-02-13 13:01 #17
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αν θελετε μονο μην κανετε ερωτησεις εδω μεσα,του στυλ "ποια αμινο να παρω"
    ευχαριστω.
    Feygatos...οποια bcaa κ να παρεις το ιδιο ειναι..κ μπορεις να τα χρησιμοποιησεις με ολους τους τροπους που λες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-06-13 13:47 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    γοριλα εγω εδω κ 2 χρονια μετα την προπονηση περνω μονο bcaa με εξτρα λευκινη,κ μετα απο μιση ωρα τρωω..
    εχω κανει κ γαμω τα κερδη αυτα τα χρονια,χωρις να θελω να πω οτι φταινε τα αμινο εκει,αλλα σιγουρα μονο πισω δεν με πηγαν.
    αν τρως μετα την προπονηση αμμεσα,σε βοηθουν(εμενα τουλαχιστον) γιατι η πρωτεινη με βαρενει κ μου κοβει την ορεξη..
    αν τωρα εχεις σκοπο να φας γευμα μια ωρα μετα+ καλυτερα παρε πρωτεινη..
    υ/α τρωω παντα μονο στο γευμα κ οχι στο σεηκ.
    φίλε μου ποσα γραμμαρια BCAA παιρνεις μετα την προπονηση?
    Eat right
    Train hard
    And sleep 10 hours...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-06-13 10:27 #19
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    κατι λιγοτερο απο 15γρ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-06-13 21:17 #20
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και μπραβο στον beef καταλπηκτικο άρθρο.
    Εγω έχω κανει το πείραμα με bcaa μετα την προπονηση και πραγματικα δεν καταλαβα διαφορα από οτι με την πρωτεινη παρα μονο στο κατα πολύ ελαφρυτερο στομαχι μου το οποιο μου επετρεπε μετα απο 30 περιπου λεπτα να φαω.
    Περιμένω απο βοτανο το eaa stack 2 κουτια γευση καρπουζακι απο universal το οποιο θα δουλεψω αντι της πρωτεινης(απο συμπληρωμα εννοω).
    Γενικα πλέον μετα και απο χρηση υγρων αμινοξέων για 2 περιπου μηνες, οπου εμεινα ευχαριστημενος (και ναι ξερω οτι ειναι χαμηλης βιολογικης αξιας απο ζελατινη) λεω να το γυρισω εντελώς στα αμινοξεα αφου μπορω να καλυπτω το μεγαλυτερο μερος της ημερησιας πρωτεινης απο το φαγητο.
    Θα πειραματιστω αρκετα με τα αμινο και θα κρατησω μαζι με αυτα για περιπου 4 μηνες συνεχομενα και το creacore muscletech το οποιο ηδη πινω μετα την προπονηση με αμινοξεα και σε μερικές μερες θα γραψω review στο αντιστοιχο θεμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 11-06-13 21:34 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο leftis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω διαβάσει να λένε τα εξής:
    1) Τα αμινοξέα είναι άχριστα στον όγκο εφόσον παίρνεις την απαραίτητη πρωτείνη μέσα στην μέρα
    2) Τα αμινοξέα είναι άχριστα και στη γράμμωση εφόσον παίρνεις την απαραίτητη πρωτείνη μέσα στην μέρα αλλά δεν κάνει κακό να τα πάρεις.
    3) Μόνο η λευκίνη είναι χρήσιμη και τα άλλα είναι απλά για μάρκετινκ οπότε καλύτερα να την παίρνουμε σκέτη bulk.



    Τι λέτε για όλα αυτά?
    Συμφωνω απολυτα.... Μερικοι νομιζουν οτι θα καταλαβολησουν αν δεν φανε σε 3 ωρες και περνουν αμινοξεα... Και αν δεις τις διατροφες τους ειναι ενα ΧΑΛΙ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-11-13 20:03 #22
    Προεπιλογή
    Εγω αν δεν ημουν στενεμενος οικονομικα,θα επερνα bcaa για πριν την προπονηση και ενδιαμεσα.

    Ο λογος; διαβαζοντας μια ερευνα ειδα πως ο οργανισμος θα καψει μαζι με υ/α,λιπαρα και αμινοξεα (απο μυες μεσο της γλυκονεογενεσης αν δεν επαρκει της διατροφης) που καταλαβενετε τι αντικτυπο εχει αυτο,ετσι; Συνηθως τινει να καιει πιο γρηγορα τα bcaa και σε μεγαλυτερο ρυθμο απο τους υ/α και τα λιπαρα.

    ΤΟ ΩΡΑΙΟ της υποθεσης ειναι πως οταν εμεις δινουμε στον οργανισμο μας ενα γεμισμα με bcaa πριν την προπονηση,ο οργανισμος βλεπει τα επιπεδα των bcaa στο αιμα ανεβασμενα και ετσι αποφασιζει να καψει μονο υ/α και λιπαρα (γιαυτο λενε πως τα bcaa βοηθανε και στην απωλεια λιπους) .Με λιγα λογια ειναι σαν να "ξεγελαμε" τον οργανισμο μας κερδιζοντας ενα ωραιο αναβολικο-λιποδιαλυτικο παραθυρακι.

    Τι εχεις να πεις beef για αυτο ; αξιζει η οχι τελικα; μηπως απλως ενα καλο γευμα πριν την προπονηση ειναι οκ; Γιατι απο την αλλη ειδα πως αν τα αμινοξεα σου μεσα στην μερα ειναι σε υψηλα επιπεδα,δεν χρειαζεσαι τιποτα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-11-13 22:21 #23
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αυτο που λες για την γλυκονεογεννεση ειναι η διαδικασια που ακολουθει το σωμα,ισχυει.
    αλλα ποτε ομως γινεται αυτο?
    μηπως ειδες τους υπολοιπους παραγοντες της ερευνας που διαβασες?
    γιατι το αποτελεσμα που λες μπορει να βγει σε μια ερευνα η ακομα κ στην πραγματικοτητα,αλλα ποτε ομως?
    μονος σου απαντας στην ιδια σειρα κ στην τελευταια προταση του ποστ σου..οταν δεν υπαρχει επαρκεια αμινο/διατροφικη.
    καθε σωμα εχει ενα αποθεμα-πισινα αμινοξεων,οπως εχει ενα αντιστοιχο υ/ων-ενεργειας/γλυκογονου.

    οπως λοιπον κανουμε αεροβια μακρας διαρκειας/μετριας εντασης για να αναγκασουμε τον οργανισμο να καψει τα υπαρχοντα αποθεματα γλυκογονου ως ενα βαθμο,κ μετα το λιπος ως ενα αλλο βαθμο,ετσι μπορει να γινει κ με την πισινα αμινοξεων..μπορει δλδ να φτασει ο οργανισμος εκει περα για να αντλησει καυσιμο..
    σε ενα ανθρωπο με ενα σχετικο ποσοστο λιπους κ διατροφικη επαρκεια αυτο ειναι σχεδον ανεφικτο υπο κ.σ.
    γιατι για να φτασουμε στην πισινα αμινοξεων,πρεπει να υπερπηδησουμε τους 2 αλλους παραγοντες που ανεφερα..στον δυτικο κοσμο δεν εχει πεθανει απο ασιτια κανεις ανθρωπος που ασχολειται με το bodybuilding.
    αρα αποκλειουμε τον παραγοντα διατροφη..
    απο την αλλη μπαινωβγαινω χρονια σε γυμναστηρια κ ελλαχιστους εχω δει κατω απο 10% λιπους επι μονιμου βασεως..ενα σχετικο μεσο ειναι απο 12% κ πανω..
    αρα αποκλειουμε κ τον δευτερο παραγοντα,γιατι το λιπος μαζι με το γλυκογονο ειναι πρωτες πηγες ενεργειας για το σωμα..

    που σημαινει οτι για να καψουμε αμιξοξεα/μυς πρεπει μαλλον να αναγκασουμε εμεις το σωμα εσκεμμενα η απο "ασχετοσυνη" οσον αφορα την προπονηση που κανουμε η την διατροφη.

    ενα καλο γευμα πριν κ πρωτεινικη επαρκεια μεσα στην μερα ειναι αρκετα για να αποφυγουμε καταστασεις καταβολισμου.
    αν τωρα καποιος θεωρει οτι δεν ξερει πως να τρωει η φοβαται οτι κανει λαθος προπονησεις,μπορει να χρησιμοποιησει αμινοξεα για να ειναι σιγουρος οτι δεν θα καταβολισει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 30-11-13 00:28 #24
    Προεπιλογή
    Κατατοπιστηκοτατος.Με συμπληρωσες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 12-01-14 19:46 #25

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ultra_b Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφωνω απολυτα.... Μερικοι νομιζουν οτι θα καταλαβολησουν αν δεν φανε σε 3 ωρες και περνουν αμινοξεα... Και αν δεις τις διατροφες τους ειναι ενα ΧΑΛΙ.
    αυτο ειναι το σωστο κ αυτο π λεει ο λεφτις πιο πανω
    δεν χρειαζοντε αμινοξεα αν τρωτε την πρωτεινη σας
    τσαμπα λεφτα
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 04-02-14 18:22 #26
    Προεπιλογή
    o ben pakulski σε ενα video του αν δεν κανω λαθος ηταν σε ενα που απαντουσε με ναι η οχι 97 ερωτησεις απο funs στο youtube ειχε πει οτι ποτε δεν παει γυμναστηριο χωρις να εχει παρει τα bcaa του για intra! επισεις σε αλλο βιντεο για μεταπροπονιτηκο προτινη εναν συνδιασμο αμινοξεων χωριστα και οχι απλα ενα σκουπ πρωτεινη (που βεβαια παρεχει τα αμινοξεα αναλογος παντα...δεν ξερω γιατι το κανει ετσι). οποτε για λιγο πριν μεσα και μετα συνολο 12-15γρ γιατι οχι χανει καποιος τπτ αν το κανει? εκτος απο λεφτα
    "Τhe difference between a successful person and others is not
    a lack of strength,or knowladge,but rather of in a lackof will"
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 05-02-14 00:10 #27
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    τα αμινοξεα κ ειδικα τα bcaa ειναι καλα σαν εργαλεια,αρκει να ξερεις πως να τα δουλευεις κ το βασικο ,να σου χρειαζονται.
    με μια καλη ποσοστητα πρωτεινης ο περισοτερος κοσμος ειναι καλυμενος απο bcaa κ κυριως λευκινη,οποτε δεν υπαρει λογος για επιπλεον αμινο.
    τωρα ο συγκεκριμενος που το λες,μαλλον το κανει απο επιλογη , οπως κ εγω αρκετα χρονια τωρα να περνω αμινο αντι για πρωτεινη μετα απο τις προπονησεις σε διαφορα μιξ γκριλ που κανω..

    αν εχεις πρωτεινικη επαρκεια μεχρι την ωρα του γυμναστηριου,σου ειναι περιττα τα ιντρα..εγω αν καμια φορα ομως δεν εχω προλαβει να φαω οπως θελω μεχρι εκεινη την ωρα χρησιμοποιω ενα συμπληρωμα αμινο για ιντρα..
    περισοτερο οχι γιατι φοβαμαι μην καταβολισω εκεινη την ωρα,αλλα για να συμπληρωσω μεσα στην μερα τις ποσοτητες που θα ηθελα απο αμινο/πρωτεινη γενικοτερα εφ οσον δεν μου βγαινει να το κανω απο αλλο γευμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beefmeup : 05-02-14 στις 00:14
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 05-02-14 16:08 #28
    Προεπιλογή Απ: Αμινοξεα για αρχαριους κ οχι μονο
    σωστη αποψη

    Στάλθηκε από το BlackBerry Runtime for Android Apps μου χρησιμοποιώντας Tapatalk 2
    "Τhe difference between a successful person and others is not
    a lack of strength,or knowladge,but rather of in a lackof will"
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 06-03-15 01:06 #29
    Προεπιλογή
    Σαφως και πρεπει να ειμαστε ενημερωμενοι πριν παμε να αγορασουμε το οτιδηποτε , ειτε προκειται για συμπληρωμα ειτε προκειται για τηλεοραση η κινητο . Αν πας να αγορασεις κατι χωρις να εχεις ιδεα απο το αντικειμενο ακους τον ειδικο και δεν εχεις ιδία πειρα οποτε αν μη τι αλλο οφειλεις να ακουσεις τι εχει να σου πει . Αν γνωριζεις περιπου τι γινεται κανεις διαλογο και εχεις δικαιωμα να φερεις τις αντιρρησεις σου .Μου εχει τυχει να μπω σε καταστημα και να γινεται πανικος , αυτο δεν σημαινει οτι ειναι υποχρεωμενος ο πωλητης να μου βγαλει διατροφικο πλανο και να μου κανει φροντιστηριο για τα συμπληρωματα .Απο την αλλη οταν μιλαμε για ενα συμπληρωμα οπως τα bcaa που κολλανε σε οποιονδηποτε στοχο και οποιαδηποτε φαση και αν εισαι δεν θεωρω οτι ο κακος πωλητης πηγε να σε κοροιδεψει και να σου πασαρει τα bcaa που ειναι αχρηστα .Μα αχρηστα τα bcaa ???
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-03-15 01:38 #30
    Προεπιλογή
    θα συμφωνησω με τον raiden oτι τα bcaa ειναι σημαντικοτατα και χωρανε και σε ογκο και σε γραμμωση...προσωπικα το θεωρω απο τα σημαντικοτερα συμπληρωματα που μπορει να βαλει καποιος...δοκιμασε bcaa πριν το πρωινο και την προπονηση και αναμεσα στα γευματα και νομιζω σε ο,τι φαση και να εισαι τα οφελη θα ειναι πολλαπλα...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία