Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 13-01-13 17:44 #1
    Προεπιλογή Αμφίβολα τα αποτελέσματα της αεροβικής με το ελλειπτικό.
    Βρήκα ένα δημοσίευμα στο οποίο αναφέρει πως το ελλεπτικό δεν ενδύκνειται τόσο για αεροβική παρά για ζέσταμα.

    http://www.queen.gr/YGEIA-FITNESS/TO...gia-adynatisma

    Η πηγή μπορεί να είναι λίγο ό,τι να 'ναι αλλά εφ όσον δεν βρήκα άλλη το παραθέτω απλά για να προσθέσει κάποιος κάτι εάν επιθυμεί.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-01-13 18:53 #2
    Προεπιλογή
    Αφου ανεβαζει τους παλμους δεν βλεπω γιατι να ειναι μη αποτελεσματικο στην καυση λιπους..
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-01-13 18:54 #3
    Προεπιλογή
    με το ελλειπτικο ευκολα μπορεις να λουφαρεις ...το εχω δει και στον εαυτο μου ...καλο ειναι να παρακολουθουμε του παλμους να ειναι στα σωστα επιπεδα
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-01-13 12:13 #4
    Προεπιλογή
    Και μόνο που αναφέρει αυτό "για να κάψετε λίπος με αυτό θα χρειαστούν 45 με 60 λεπτά σκληρής προπόνησης," ήδη το άρθρο είναι άκυρο. Η ενέργεια που απαιτείται για να γίνει οποιαδήποτε αερόβια διαδικασία, κατά κύριο λόγο προέρχεται από τη χρήση/κινητοποίηση λιπαρών οξέων και μάλιστα σε ιδιαίτερα μεγάλη ποσόστωση. Ούτε 45', ούτε 60', ούτε 1', ούτε 100' χρειάζονται για να κάψεις λίπος. Όσο είσαι σε αερόβια βάση/ζώνη χρησιμοποιείς ως καύσιμο το προαναφερθέν.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-01-13 20:16 #5
    Προεπιλογή
    αμα κανεις αεροβιο μετα τα βαρη κ αυτο ( ) να κανεις,καις!!!
    ειτε ελλειπτικο ειτε τζοκινγκ στο παρκο ειτε διαδρομος ειτε χοροπηδημα
    μια χαρα καις...
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-01-13 13:42 #6
    Προεπιλογή
    μια χαρα ειναι , προστατευεις και τα γονατα σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-02-13 15:10 #7
    Προεπιλογή
    Εγώ έχω ελλλειπτικό στο σπίτι και έχω δει αποτελέσματα όταν έιχα πρόβλημα λίπους στην κοιλιά .
    Απάντηση με παράθεση