Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 167
  1. 22-01-13 01:53 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Turbolifter Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν το και το φορουμ εχει καθαρα bodybuilding προσανατολισμο, πιστευω οτι θα ηταν καλο να υπαρχει ενα τετοιο θεμα για να υπαρχει ενας μπουσουλας για οσους αναρωτιουνται.

    Ποια πιστευετε οτι ειναι τα γεννετικα ορια δυναμης που μπορει να φτασει ενας μεσος σωματοτυπος (1.78-1.82cm υψος και νορμαλ bodyfat)?

    Προσωπικα, πιστευω οτι τα ορια (1RM) για τις βασικες, ειναι καπου στα:
    350kg Deadlift
    350kg Back Squat (εστω παραλληλο)
    250kg Βench press
    140-150kg Military press (ορθιος, χωρις ωθηση με ποδια)

    Εκτως απο το τελευταιο, τα υπολοιπα δεν τα εχω δει μπροστα μου, αλλα καπου εκει τα προβλεπω...
    .
    τα κιλα που γραφεις ειναι αδιανοητα..
    εστω οτι εχεις εναν ασκουμενο υψους 1.78 βαρους 92 κιλων που προπονειται απο τα 14 και σημερα ειναι 30..
    αν δεν ειναι σε κοτειλ στην καλυτερη ειναι γυρω στο 18-20%bf..το Χ4deads,X2.5bench και Χ4squats δεν πιανονται απλα..
    πιο ρεαλιστικες προσδοκιες για εναν ελιτ λιφτερ ειναι το Χ2 bench,X2.5b.squat,X3deads..

    επιπλεον ελαχιστοι ειναι αυτοι που ναι εξισου αναλογικα δυνατοι και στις τρεις βασικες κινησεις..
    μπορει καποιος να ναι νατουραλ πουλερ(μακρια χερια) ή να χει δυνατη ομαδα στηθος κλπ..
    "behind every successful shredded sikkunt is a slut who broke his heart"
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 22-01-13 01:58 #17
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Καμια επαφη με την πραγματικοτητα τα νουμερα αυτα...

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 22-01-13 02:02 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    το 150 απο το 250 απεχει πολυ ομως...πολυ δυσκολο μου φαινεται.
    Ναι, ειναι μακρια.. Βασικα λεμε για καποιον που εχει γεννηθει για να πιασει το μεγιστο που μπορει να πιασει καποιος νατουραλ. Οχι αν κανει καποιος 150 τωρα οτι πρεπει να παει 250 δλδ.
    250 με γιλεκακι, arched και ανοικτη λαβη ομως...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chourdakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε τωρα αν ολοι αυτοι ειναι νατουραλ,ο καθενας μπορει να δωσει την δικια του ερμηνεια...τι εννοεις νατουραλ?δεν εχει χρησιμοποιησει ποτε του αασ,η ειχε χρησιμοποιησει παλια και τωρα εχει ξεκοψει,γιατι και οι 2 κατηγοριες νατουραλ θεωρουνται στους διαγωνισμους.αρα δεν υπαρχει νοημα να ποσταρεις τοσα βιντεακια δεν μου λενε τπτ
    Δεκτη η ενσταση φιλε μου. Ουτε εγω βαζω το χερι μου στη φωτια...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    yep o Κωστας ειναι.. νομιζω πρεπει να ζητησεις πνευματικα δικαιωματα
    Ειναι ηρωικα λιφτς και πρεπει να εκθειαζουμε για να παρει views!
    105+
    Τρέφομαι μόνο με PRs !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-01-13 02:03 #19
    Προεπιλογή
    Αν θες να μαθεις τα ορια δες εδω http://www.powerliftingwatch.com/records/raw/world τους drug tested και αρχισε να αφαιρεις κι ολας νουμερα γιατι μονο drug free δεν ειναι.
    Εχεις δει μπροστα σου 150kg ohp απο ατομο 85-90kg?
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-01-13 02:04 #20
    Προεπιλογή
    105+
    Τρέφομαι μόνο με PRs !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-01-13 02:06 #21
    Το avatar του χρήστη tasos2

    Εγγραφή
    17-02-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    3.315
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Turbolifter Εμφάνιση μηνυμάτων
    250 με γιλεκακι, arched και ανοικτη λαβη ομως...
    Ακυρα ολα. Τωρα εξηγειται η αισιοδοξια σου. Για να καταλαβεις ποσο βοηθαει το γιλεκο, μια γνωστη μου παουερλιφτερ ειχε μαξ σε παγκο 115 και με γιλεκο (παλιο τοτε που διαγωνιζοταν) εφτασε 140. Μου ειπε οτι αν εκανε τοτε με τα καινουργια βελτιωμενα γιλεκα θα εκανε 170.

    Επομενως αν ειναι ετσι τοτε δεν ειναι τιποτα, τα φτανει ενα νατουραλ αντρας

    My Records:
    Bench Press: 130kg
    Squat:6x100kg(game over)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-01-13 02:18 #22
    Προεπιλογή
    250 παγκο νατουραλ? Εγω εχω δει μεχρι 220 απο πολυ δυνατο παιδι που επαιρνε φαρμακα. Γενικα αμα πιασεις τα διακοσια ή εισαι ο ηρακλης ή ολο και κατι τσιμπας..
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-01-13 02:24 #23
    Προεπιλογή
    εκτος αμα μιλαμε για τυπους με κοιλια διαστασεων γεφυρας Ριου-Αντιριου , super bounce form και φυσικα .. για τον υπερτατο Κυριακο:

    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-01-13 02:24 #24
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    turbolifter λιγο υπερβολικα μου φαινονται τα νουμερα που εβαλες,για drug free
    κ για drug full παλι υπερβολικα ειναι..
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-01-13 02:32 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο loukiss Εμφάνιση μηνυμάτων
    εκτος αμα μιλαμε για τυπους με κοιλια διαστασεων γεφυρας Ριου-Αντιριου , super bounce form και φυσικα .. για τον υπερτατο Κυριακο:
    χαχα! Καπως αστειο, αλλα εντυπωσιακο! Ωραιος!
    105+
    Τρέφομαι μόνο με PRs !
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-01-13 02:34 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Turbolifter Εμφάνιση μηνυμάτων
    χαχα! Καπως αστειο, αλλα εντυπωσιακο! Ωραιος!
    καλα οχι και τοσο.. ο τυπος ειναι 180kg..... ολο το βαρος κινειται με την κοιλια και τη μεση του (τσεκαρε και τ αλλα βιντεακια του )..
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-01-13 02:45 #27
    Προεπιλογή
    Tα συγκεκριμένα νούμερα είναι πάρα πολύ μεγάλα για τον οποιοδήποτε αθλητή κάτω των 100 κιλών.Σκεφτείτε πως 350kg είναι κοντά 800lb.Τόσα κάνουν αγωνιζόμενοι powerlifters άνω των 115 κιλών.Γενικά πάντως,δεν νομίζω πως όλοι μπορούν να έχουν καλά νούμερα σε όλα τα lifts.Προσωπικά μιλώντας,εγώ είμαι 1,80m και 81kg.Πάντα ήμουν δυνατός στα squat,αλλά πολύ αδύναμος στο bench press.Μετά από πολύ αγώνα και διάφορα προγράμματα δύναμης(κυρίως για squat) κατάφερα να βελτιωθώ σε δύναμη και στις τρεις ασκήσεις.Ακόμα όμως δεν μπορώ να κάνω dead όσα κάνω squat,παρόλο που έχω μακριά χέρια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-01-13 02:54 #28
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Turbolifter Εμφάνιση μηνυμάτων
    O Clarence Kennedy είναι θηρίο. 226kg front squat, 200+ clean and jerk, 262.5kg back squat.
    Τα όρια που έχεις θέσει είναι πραγματικά πολύ υψηλά.
    2,5-3xbw squat
    3xdeadlift
    2xbench
    είναι πολύ πιο ρεαλιστικά
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-01-13 03:14 #29
    Προεπιλογή
    Αν και δεν συμφωνω που τα μετρατε σε xBW, τα νουμερα που εγραψα ειναι το TOP of the TOP. O πιο προικισμενος ανθρωπος στη γη δλδ.
    Να τα μετρουσαμε σε xLeanBW, να πω οκ...

    3xBW deadlift εχουν οι γυναικες σχεδον.



    Αν εχει ο Clarence Kennedy 260 ATG, σας φαινεται περιεργο να γεννηθει καποιος που θα εχει 350 παραλληλο?


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tyler_durden Εμφάνιση μηνυμάτων
    τα κιλα που γραφεις ειναι αδιανοητα..
    εστω οτι εχεις εναν ασκουμενο υψους 1.78 βαρους 92 κιλων που προπονειται απο τα 14 και σημερα ειναι 30..
    Αν χρειαζοσουνα 16 χρονια για να πιασεις peak, δεν θα υπηρχαν ολυμπιονικες με πανω απο 1 μεταλλιο. Καπου τα υπολογιζεις λαθος...


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tyler_durden Εμφάνιση μηνυμάτων
    επιπλεον ελαχιστοι ειναι αυτοι που ναι εξισου αναλογικα δυνατοι και στις τρεις βασικες κινησεις..
    μπορει καποιος να ναι νατουραλ πουλερ(μακρια χερια) ή να χει δυνατη ομαδα στηθος κλπ..
    Δεν διαφωνω, γι'αυτο κι ρωτησα στα ποσα κιλα θεωρειτε οτι μπορει να χαρακτηριστει καποιος "δυνατος" σε καποια ασκηση τμηματικα. Οχι οτι για να ειναι δυνατος, πρεπει να κανει 350kg squat...
    105+
    Τρέφομαι μόνο με PRs !
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-01-13 03:38 #30
    Προεπιλογή
    Δεν μπορεσα να κανω εντιτ το προηγουμενο να προσθεσω κατι..



    Αν σηκωνει 155κλ αυτη η γιαγια, δεν νομιζω να ηταν υπερβολη που ειπα οτι θεωρω αρκετα δυνατο εναν αντρα οταν κανει 240+ deadlift...
    Δειτε το αντικειμενικα και οχι εγωιστικα συμφωνα με τα λιφτ σας/μας,
    105+
    Τρέφομαι μόνο με PRs !
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 12 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία