Σελίδα 1 από 22 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 316
  1. 16-02-13 20:01 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή IFBB - ΕΟΣΔ 26ο Πανελλήνιο Πρωταθλημα 2013 (25 Μαίου - Μελισσια)
    Σύμφωνα με την ανακοίνωση της ΕΟΣΔ, το 26ο Πανελλήνιο Πρωταθλημα θα διοργανωθεί στις 25 Μαίου 2013 στο κλειστό Γήπεδο Basket Μελισσίων .
    Οι αθλητές που ενδιαφέρονται να συμμετάσχουν θα πρέπει να απευθυνθούν στους Συλλόγους τους και στα τηλεφωνα της ΕΟΣΔ.

    H AΦΙΣΑ ΤΟΥ ΑΓΩΝΑ

    Όνομα: Αφισα τελικΟ- 26ΞΏ Ξ Ξ±Ξ½.Ξ Ο-ωτ. 2013.jpg Εμφανίσεις: 3329 Μέγεθος: 297,6 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-02-13 20:04 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ευχαριστούμε για την ενημέρωση Κώστα!
    Το κλειστό γήπεδο Μελισσίων, θα έλεγα πως είναι από τα καλύτερα που έχω επισκεφτεί. Αυτή τη φορά κάτι μου λέει πως θα είναι γεμάτο απο θεατές και αθλητές
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-02-13 15:44 #3
    Προεπιλογή
    Πολλη εξυπνη επιλογη,μακαρι να συνοδευτει απο υψηλο επιπεδο αθλητων και συμμετοχη κοσμου.Θα ειμαι εκει σιγουρα καθως ενας φιλος μου συμμετεχει στην classic.Εχει κανη σωστη προετοιμασια και αν πανε ολα καλα θα κανει εντυπωση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-03-13 13:33 #4
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Kατι λιγοτερο απο 2 μηνες πριν τον αγωνα και αναμενονται καποιες δυνατες συμμετοχες!!!
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-03-13 14:30 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Dreiko Εμφάνιση μηνυμάτων
    Kατι λιγοτερο απο 2 μηνες πριν τον αγωνα και αναμενονται καποιες δυνατες συμμετοχες!!!
    Ναι Βαγγέλη , εχω ακούσει και έχω μιλησει με καποια άτομα και αναμένεται ότι θα εχει πολυ ενδιαφέρον.
    Στις κατηγορίες Classic Bodybuilding θα αγωνιστουν οι Σταυρος Τριουλίδης και Σταυρος Κορασάνης, μαλιστα στο προηγούμενο Κυπελλο οι ιδιοι είχαν διαγωνιστεί και στο Overall Classic Bodybuilding με νικητή τον Τριουλίδη.
    Στις γυναικειες κατηγορίες δεδομένη ειναι η συμμετοχή της Νορας Κόλλια
    Επίσης δεδομένες ειναι οι συμμετοχες στις ΒΒ κατηγορίες του Λευτέρη Σιδηρόπουλου ,πιθανον στην +90 και του Θαναση Αττιλάκου, στην +100.
    Εχουν ακουστεί οι συμμετοχές επίσης αθλητών που εχουν πρωταγωνιστήσει ως Juniors, Xρηστος Πιστόλας, Δημήτρης Τριπολιτσιώτης, Γιώργος Ρετσινάς, οι οποιοι εχουν ανεβασει τις προσδοκίες μας με τις εως τωρα εμφανίσεις τους, πλεον όμως θα παίξουν σε κατηγορίες Ανδρων.
    Τελος, στο σεμινάριο του Μανώλη Καραμανλάκη από τον ίδιο ειπώθηκε ότι πρόθεση του στο προσεχή αγωνιστική περίοδο ειναι να διαγωνιστεί στην Ομοσπονδία που διαγωνίζεται παραδοσιακά, οπότε αυτη η συμμετοχή ανεβάζει τον πήχυ του αγώνα πολυ υψηλα !
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-03-13 15:04 #6
    Προεπιλογή
    Δεν τον χανω με τιποτα,ολη η αφροκρεμα το Ελληνικου bbing.Ευχομαι να κερδισει ο αγαπημενος μου βεβαια(Σιδηροπουλος)αλλα πανω απο ολα να ναι ολοι σε τελεια φορμα,η διεξαγωγη αψογη και να χει πολυ κοσμο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-03-13 18:07 #7
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Για το Γιωργο Ρετσινα εχω να πω παντως οτι βδομαδα με βδομαδα μεταλλασσεται,μιας και τον βλεπω καθημερινα στο gym...πολυ καλος και μεγαλυτερος απο περυσι
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-03-13 10:22 #8
    Προεπιλογή
    Ξερω οτι αυτα εχουν ξαναειπωθει αλλα παλι εχω μπερδευτει λιγακι με την classic κατηγορια οσο αναφορα το υψος/βαρος.Μιλουσα με ενα φιλο μου Πολωνο που διαγωνιστηκε προσφατα στη χωρα του και μου ειπε πως ηταν 5 κιλα πανω απο το υψος του,αλλαξε κατι?Επισης οι κατηγοριες bbing ειναι με βαση το βαρος και ποσες?Αν παλι καποιος δε γυμναζεται σε αναγνωρισμενο γυμναστηριο της ifbb εχει δικαιωμα συμμετοχης?Τη συμμετοχη τη δηλωνεις τη μερα του αγωνα η' νωριτερα τηλεφωνικα?Η κρεμα εξακολουθει να ναι υποχρεωτικη και την προμηθευεσαι την ιδια μερα?Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα υπαρχει ενδιαφερον συμμετοχων
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-03-13 11:51 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο barbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ξερω οτι αυτα εχουν ξαναειπωθει αλλα παλι εχω μπερδευτει λιγακι με την classic κατηγορια οσο αναφορα το υψος/βαρος.Μιλουσα με ενα φιλο μου Πολωνο που διαγωνιστηκε προσφατα στη χωρα του και μου ειπε πως ηταν 5 κιλα πανω απο το υψος του,αλλαξε κατι?
    Eχουμε και λέμε λοιπόν:
    Συμφωνα με τους κανονισμούς της Παγκόσμιας IFBB ( http://www.ifbb.com/pdf/IFBBrulebook.pdf ,σελ 20-21) υπάρχουν στις Αντρικές (Seniors) Classic Bodybuilding, 4 κατηγορίες :

    α)Μεχρι και 1.70 υψος , Μέγιστα κιλά = (Υψος [σε εκατοστα] - 100 ) +2 κιλα π.χ. ενας που ειναι 1.69 θα πρεπει να ειναι μέχρι 71 κιλα
    β)Μεχρι και 1.75 υψος , Μέγιστα κιλά = (Υψος [σε εκατοστα] - 100 ) +4 κιλα
    γ)Μεχρι και 1.80 υψος , Μέγιστα κιλά = (Υψος [σε εκατοστα] - 100 ) +6 κιλα
    δ) Απο 1.80 και άνω υψος , Μέγιστα κιλά = (Υψος [σε εκατοστα] - 100 ) +8 κιλα

    Υπάρχει και 2 υποσημειώσεις σε αυτα τα κριτήρια ,για καποιον που ειναι 1.90 μέχρι 1.98 γινεται με τον ίδιο τύπο υπολογισμός με περιθώριο +9 και για καποιον που είναι πάνω από 1.98 υπάρχει το περιθώριο για +10, αλλά δεν ειναι σε ξεχωριστες κατηγορίες

    Επίσης υπάρχει η ευκαίρια της ομοσπονδίας στις εγχώριες διοργανωσεις ,ανάλογα τις συμμετοχές, να τις κανει και 2 τις κατηγορίες, συνήθως "σπάνε" σε -1.75 & 1.75, αλλά τα κριτήρια ισχύουν ως έχουν.
    Δηλαδή αν καποιος ειναι 1.85 θα μπορεί να είναι εως 93 κιλά.
    Στις κατηγορίες Classic Bodybuilding γίνεται Overall


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο barbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επισης οι κατηγοριες bbing ειναι με βαση το βαρος και ποσες?
    Bασει των ίδιων κανονισμών που σου εχω βαλει στο link (σελίδα 18), οι κατηγορίες ΒΒ είνια οι εξης οκτω (8) :
    1) -65
    2) -70
    3) -75
    4) -80
    5) -85
    6) -90
    7) -100
    8) +100
    (Σε διεθνείς αγώνες )


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο barbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν παλι καποιος δε γυμναζεται σε αναγνωρισμενο γυμναστηριο της ifbb εχει δικαιωμα συμμετοχης?Τη συμμετοχη τη δηλωνεις τη μερα του αγωνα η' νωριτερα τηλεφωνικα?
    Δεν ειναι υποχρεωτικό να γυμνάζεσαι σε γυμναστήριο-σύλλογο ,αναγνωρισμένο από την ΕΟΣΔ, μιας και δεν έχει σε όλες τις πόλεις της Ελλάδας, αλλά είναι υποχρεωτικό να είσαι εγγεγραμένος αθλητής σε σύλλογο, ειδάλλως δεν θα έχεις δικαιωμα συμμετοχής.
    Εδώ εχει τους συλλόγους που μπορείς να απευθυνθείς
    Το πρωί στην ΕΟΣΔ γίνεται η ζύγιση και οι μετρήσεις καθώς και οι τοποθετήσεις των αθλητων στις αντίστοιχες κατηγορίες και το απόγευμα ο αγώνας, χωρίς προκριματικά,κατευθείαν είναι τα τελικά.


    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο barbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Η κρεμα εξακολουθει να ναι υποχρεωτικη και την προμηθευεσαι την ιδια μερα?Συγνωμη για τις πολλες ερωτησεις αλλα υπαρχει ενδιαφερον συμμετοχων
    Η κρεμα ειναι αυτή που επιβάλλει η διεθνής IFBB και ειναι υποχρεωτική.
    Ελπίζω να σε κάλυψα φίλε barbell
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Polyneikos : 31-03-13 στις 11:57
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 31-03-13 13:59 #10
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη korasanis

    Εγγραφή
    19-09-2009
    Περ.
    HERAKLION
    Μηνύματα
    136
    Προεπιλογή
    Σίγουρα θα είναι ένας πολύ δυνατός αγώνας. Εγώ δεν θα λάβω μέρος. Είμαι στο πλευρό της συζύγου μου ως προπονητής της φέτος και ελπίζω να κάνει ένα δυναμικό comeback μετά την απόκτηση της μικρής μας κόρης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 31-03-13 16:49 #11
    Προεπιλογή
    Καλή επιτυχία στο ζεύγος Κορασάνη λοιπόν, και να σας ζήσει το νέο μέλος της οικογένειας!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 31-03-13 20:09 #12
    Προεπιλογή
    Xιλια ευχαριστω Πολυνικε με καλυψες απολυτα,οποτε ο φιλος μου που ειναι 1.78 για classic μπορει να ναι μεχρι 84κιλα.Θα ναι σιγουρα παντως ενας πολυ δυνατος αγωνας και πρεπει να μαστε ολοι εκει να στηριξουμε τον αγωνα και κυριως τους διαγωνιζομενους
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 31-03-13 20:26 #13
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο korasanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σίγουρα θα είναι ένας πολύ δυνατός αγώνας. Εγώ δεν θα λάβω μέρος. Είμαι στο πλευρό της συζύγου μου ως προπονητής της φέτος και ελπίζω να κάνει ένα δυναμικό comeback μετά την απόκτηση της μικρής μας κόρης.
    Σταυρο καλή επιτυχία ,σε καθε περιπτωση,στην σύζυγό σου , Ρένια.
    Σε ποια κατηγορία θα διαγωνιστεί;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 31-03-13 20:32 #14
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο barbell Εμφάνιση μηνυμάτων
    Xιλια ευχαριστω Πολυνικε με καλυψες απολυτα,οποτε ο φιλος μου που ειναι 1.78 για classic μπορει να ναι μεχρι 84κιλα.Θα ναι σιγουρα παντως ενας πολυ δυνατος αγωνας και πρεπει να μαστε ολοι εκει να στηριξουμε τον αγωνα και κυριως τους διαγωνιζομενους
    Καλη επιτυχία στον φίλο σου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 31-03-13 20:55 #15
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω Πολυνικε..Ισως συμμετασχω και γω.Προετοιμαζομουν για αλλο αγωνα αλλα τα ονοματα και μονο αν και 5 σκαλες πανω απο μενα θα ναι τιμη μου να σταθω διπλα τους
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 22 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία