Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 36
  1. 06-02-13 19:36 #16
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν δομη εμενα μου αρεσει, αν και θα εσπαγα το μεσημεριανο που εχεις σε 2 γευματα για να μην πειναω.
    Νομιζω βεβαια πως δεν εχεις υπολογισει/γραψει το βασικοτερο.
    Ποσες θερμιδες ειναι ολα αυτα; Τι θερμιδες καις καθημερινα στο περιπου;
    Να ξερεις οτι στον στοχο σου μπορεις να φτασεις αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι μυικα αυτα τα κιλα, 2 μηνες ειναι ελαχιστος χρονος..
    να πειναω αποκλειεται μαλλον δεν θα μπορω να τα φαω ολα αυτα..τουλαχιστον σημερα ετσι νιωθω!λογικα θα συνηθισω..
    καπου το εχω γραψει αλλα δεν μπορω να βρω το χαρτι μου,ειναι 500κατι θερμιδες παραπανω απο το κανονικο μου,με συντελεστη ασκησης 1.4..
    ααααν ειμαι τυχερος και βαλω μισο-ενα κιλο μυικο θα ειμαι πολυ ευχαριστημενος!αργησα φετος με αρρωστιες και γιορτες κτλ οποτε δεν μπορω να το συνεχισω παραπανω και να ειμαι σακι με κρεας το καλοκαιρι!

    ετσι κ αλλιως θα παιζω μπαλιτσα δυο τη βδομαδα και θα κανω και 2-3 αεροβιες ΗΙΙΤ στο γυμν οποτε ελπιζω να περιορισω το λιπος..
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-02-13 20:03 #17

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Γιατι δεν πας με τις θερμιδες+100, μετα +200 κ.ο.κ. απο της συντηρησης;
    Θα παρεις γρηγορα λιπος αμα τρως +500 απο την πρωτη μερα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-02-13 20:25 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι δεν πας με τις θερμιδες+100, μετα +200 κ.ο.κ. απο της συντηρησης;
    Θα παρεις γρηγορα λιπος αμα τρως +500 απο την πρωτη μερα.
    χμ αυτο δεν το σκεφτηκα,εχεις δικιο θα το παω +100 αυτην την βδομαδα (ευτυχωσ γιατι εχψω ηδη τουμπανιασει σημερα) +250 την επομενη κ απ τον αλλο μηνα +500..πιο προοδευτικα δυσκολα ομωσ γιατι 8 βδομαδες εχω ολες κ ολες..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-02-13 21:38 #19

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Υπαρχει καποιος λογος που εχεις θεσει αυτο το χρονικο οριο;
    Θα μπορουσες να κανεις υπερθερμιδικη διατροφη για πολυ καιρο και με ελαχιστο λιπος εαν πας 100 θερμιδες πανω απο τη συντηρηση για 2 βδομαδες, 200 τις επομενες 2 κ.ο.κ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-02-13 21:46 #20
    Το avatar του χρήστη Apollonas

    Εγγραφή
    11-04-2012
    Περ.
    Mostar, Hercegovina
    Μηνύματα
    255
    Προεπιλογή
    Μετα την προπόνηση και την πρωτεινη που πίνεις πόση ώρα περνάει για να φας στέρεο γεύμα;
    YOU FEELIN' LUCKY PUNK...???
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-02-13 01:32 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apollonas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μετα την προπόνηση και την πρωτεινη που πίνεις πόση ώρα περνάει για να φας στέρεο γεύμα;
    1μιση ωρα περιπου!στη 1 ωρα περιπου μετα αρχιζω να ετοιμαζω..

    δημητρη θελω απο απριλιο μεχρι ιουνιο να μπω υποθερμιδικη,να προλαβω να φυγουν και τα περισσοτερα απο τα νερα της κρεατινης και να μεινει λιγο πρηξιμο..

    εντωμεταξυ,θα ανταλλαξω μαλλον το απογευματινο με το βραδυνο γευμα γιατι το δοκιμασα μολις και μου καθεται πολυ βαρυ για βραδυ..και πολυ ρυζι,θα μεινει ολο σε λιπος μεστο βραδυ..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-02-13 21:30 #22

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Α οχι μην μπερδευεσαι , οποιαδηποτε στιγμη της ημερας και να φας υ/α δεν εχει διαφορα στην αποθηκευση λιπους, ας φας το ρυζι σου και στις 12 το βραδυ. Αρκει να εισαι στις θερμιδες που θελεις.
    Παντως αμα τρως και προπονεισαι ''εξυπνα'' θα παρεις μαζα και ας κανεις υποθερμιδικη διατροφη.
    Επισης μπορεις απο τις 7 μερες τη βδομαδα να τρως υπερθερμιδικα τις 4 και υποθερμιδικα τις υπολοιπες, οτι σε βολευει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-02-13 01:23 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Α οχι μην μπερδευεσαι ,
    Παντως αμα τρως και προπονεισαι ''εξυπνα'' θα παρεις μαζα και ας κανεις υποθερμιδικη διατροφη.
    Επισης μπορεις απο τις 7 μερες τη βδομαδα να τρως υπερθερμιδικα τις 4 και υποθερμιδικα τις υπολοιπες, οτι σε βολευει.
    αυτο θα κανω μετα τον απριλη
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 27-05-13 13:40 #24
    Προεπιλογή Διατροφη γραμμωσης
    Καλησπερα,η καινουρια μου διατροφη γραμμωσης γιατι μετα απο σκαμπανεβασματα (αρρωστιες τραυματισμοι κτλ) εφτασε Ιουνιος και ειμαι ακομα 88 κιλα!
    1.80,24 χρονων bf 16-18 και περιμενω τα νερα της κρεατινης να υποχωρησουν,υπολογιζω 2-3 κιλα!



    -50 γρ μουσλι + 2 ασπραδια + 250 μλ γαλα 2% + πολυβιταμινη

    -τοστ ολικης+ κοτατζ +γαλοπουλα/κοτοπουλο

    (προπονηση)

    -100/50/25 γρ υδ/κα + 40 γρ πρωτ. +σαλατα {100 για μερες πλατης-ποδιων,50 για τις υπολοιπες και 25 για τις οφφ}

    -σαλατα + 30 γρ πρωτ.

    -γιαουρτι 2%


    περιπου 1850 θερμιδες,με 120 γρ πρωτ,150/100/75 γρ υδ/κα (αναλογα τις ημερες οπως ειπα πανω)
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 27-05-13 14:14 #25
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    υπολογισα το bmr σου και μου βγαζει περιπου 2000kcal.αν προσθεσουμε και τις θερμιδες που χανεις απο την ασκηση και απο τις αλλες δραστηριοτητες φτανεις τουλαχιστον τις 2600-2700.οι 1850kcal μου φαινονται πολυ λιγες.προτεινω να αρχισεις απο 2300-2400 για 2-3 εβδομαδες και αν δε βλεπεις αποτελεσμα να χαμηλωσεις αλλες 200-250.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 27-05-13 14:37 #26
    Προεπιλογή
    Eυχαριστω για την απαντηση φιλε
    το ξερω το χω υπολογισει και γω και ετσι ημουνα εδω και δυο βδομαδες,στις 2200+ αλλα δεν βλεπω αποτελεσμα!οποτε το χαμηλωσα και σκεφτηκα να κανω ενα υπερφορτωμα θερμιδων 2 μερες στις 15,τι λες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 27-05-13 15:20 #27
    Προεπιλογή
    edit: στο μεσαιο γευμα οι υδ/κες ειναι 50/100/250 γρ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-05-13 15:43 #28
    Προεπιλογή
    Και εγώ βλέπω μεγάλο θερμιδικό έλλειμμα στη διατροφή σου,τροποποίησε το.Πιθανόν να λιμοκτονείς με αυτή τη διατροφή.Ο υδατάνθρακας είναι απαραίτητος ,ιδίως πριν και μετά την προπόνηση για να έχουμε δυνάμεις και να αναπληρώνουμε την ενέργεια μας αντίστοιχα.

    Τώρα για τις τροφές:

    Στο πρώτο γεύμα θα αντικαθιστούσα το μούσλι με βρώμη.Βγάλε το γάλα(κακός υδατάνθρακας,ελάχιστη πρωτείνη)και βάλε παραπάνω ασπράδια αβγού.Εννοείται μπορείς να φτιάξεις το γνωστό πιτάκι βρώμης.

    Στο δεύτερο γεύμα βγάλε το τοστ (όχι ψωμιά στη γράμμωση και ας είναι ολικής,που δεν είναι)και αντικατέστησε το με καστανό ρύζι που διατροφικά είναι ανώτερο από το ψωμί και να βγάλεις καλύτερη προπόνηση.

    Στο τρίτο γεύμα,το οποίο είναι προφανώς 45-60 λεπτά μετά την προπόνηση μην τρως σαλάτα πράσινων λαχανικών καθυστερούν την απορρόφηση της πρωτείνης από τον οργανισμό.Να την έχεις στα άλλα γεύματα.Μπορείς να την βάλεις και στο δεύτερο ή ακόμη και στο τελευταίο γεύμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-05-13 16:39 #29
    Προεπιλογή
    φιλε dreamer εβαλα μουσλι γιατι δεν θελω αλλο πιτακια τα τρωω ολο το χειμωνα,τωρα τα περιοριζω μονο το σκ,το γαλα θα το κρατησω δεν με πειραζει για να βαζω καπου το μουσλι ετσι κ αλλιως πρωτεινη συμπληρωνω μεστη μερα οποτε δν πειραζει να παρω κιαλλη απ το γαλα!

    τωρα αυτο με το ρυζι,ετσι το ειχα και γω πριν αλλα λογω χρονου παω μια ωρα μονο μετα το γευμα αυτο γυμναστηριο και το ρυζι δεν το χωνευα με τιποτα στην ωρα του,καταληγω να βγαζω χειροτερη προπονηση..φρουτο+γιαουρτι δεν θελω να βαλω λογω φρουκτοζης οποτε δεν ξερω τι αλλο,αν εχεις καμια αλλη προταση?πιτακι βρωμης ειναι η εναλλακτικη αν εχω προλαβει να φτιαξω.

    ναι η σαλατα ειναι εκει τις μερες χωρις προπονηση,οταν γινεται μεταπροπονητικο αυτο το γευμα ειναι σκετο χωρις σαλατα,παει οντως με τοστ,πιο πολυ για να συμπληρωνω τα λιπαρα μεστη μερα!

    θερμιδικο ελλειμα υπαρχει(2100-1850-1650 ειναι οι θερμιδες μεστην βδομαδα) αλλα ημουνα 2 βδομαδες κολλημενος οποτε το κατεβασα..ισως φταιει οτι απ τα 88 κιλα τα 2-3 ειναι νερα λογω κρεατινης οποτε πεφτει εξω ο υπολογισμος του BMR?

    παντως με ενα φορτωμα στις 2500-2700 ενα σκ τις 2 βδομαδες δεν θα ισιωνει λιγο η δουλεια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-05-13 17:52 #30
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    η πρωτεινη δεν καλυπτει τις αναγκες σου.τουλαχιστον 2-2,5 γραμμαρια/κιλο σωματικου βαρους.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία