Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 9 από 9
  1. 23-02-13 20:52 #1
    Προεπιλογή 100 % ΚΑΘΑΡΗ ΠΡΩΤΕΙΝΗ
    καλησπερα σε ολο το φορουμ.
    διαβασα καποια πραγματα για πρωτεινες στο φορουμ κ απο οτι καταλαβα αυτο που θα χρειαστω ειναι μια πρωτεινη 100 % καθαρη whey iso.
    θα ηθελα να μου πρωτεινετε 2-3 μαρκες καλες για να ξερω σε ποιες εταιριες να ψαξω,δεν μ αφορα η τιμη.αυτο που με νοιαζει ειναι να ειναι 100 % καθαρη πρωτεινη και χωρις κρεατινη,αμινοξεα κλπα.κ να απορροφατε γρηγορα.
    ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 23-02-13 21:24 #2
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    πρωτεινη χωρις αμινοξεα δεν υπαρχει, και δεν γινετε..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 23-02-13 21:36 #3

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Μαλλον γιάννη εννοεί πρωτείνη χωρίς πρόσθετα αμινοξέα.
    Το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να μπει στην αξιολόγηση συμπληρωμάτων, στις πρωτείνες και να
    δεί εκεί τα supplement facts και τα σχόλια και να αποφασίσει με την ησυχία του
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 23-02-13 21:39 #4
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη giannis64

    Εγγραφή
    25-04-2008
    Περ.
    kavala
    Μηνύματα
    19.241
    Προεπιλογή
    τι σημενει προσθετα αμινοξεα? οσο πιο μεγαλη αλυσιδα αμινοξεον εχει μια σκονη πρωτεινης, και οσο μεγαλητερη ποσοτητα, τοσο καλυτερη ειναι.

    τα προσθετα αμινο ποια ειναι? εκτος και αν δεν εχω καταλαβει εγω τι εννοεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 23-02-13 21:44 #5

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Εννοω ότι υπάρχουν πρωτείνες που έχουν μέσα έξτρα bcaa, γλουταμίνη σαν ελεύθερα αμινοξέα περα
    από τα αμινοξέα της πρωτείνης
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-02-13 01:02 #6
    Προεπιλογή
    ναι! δεν υπαρχει τετοια πρωτεινη που ζητας,χωρις κρεατινη ναι αλλα χωρις αμινοξεα ΟΧΙ! παρε μια isolate,δεν υπαρχει πιο καθαρη πρωτεινη,ακριβη βεβαια.
    Το θέμα είναι να πείσουμε τις γυναίκες ότι η γκρίνια προκαλεί κυτταρίτιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-02-13 14:39 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Scolopax Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπερα σε ολο το φορουμ.
    διαβασα καποια πραγματα για πρωτεινες στο φορουμ κ απο οτι καταλαβα αυτο που θα χρειαστω ειναι μια πρωτεινη 100 % καθαρη whey iso.
    Δεν είναι απαραίτητο να το χρειαστείς. Δεν ξεκινάς έχοντας ανάγκη κανένα συμπλήρωμα. Κανείς δεν έχει ανάγκη το συμπλήρωμα για τον λόγο ότι μπορεί πολύ εύκολα να φάει κανονικό φαγητό.
    Εγώ το συμπλήρωμα το παίρνω μόνο μετά την προπόνηση για πιο γρήγορη απορρόφηση αλλά και γιατί δεν μπορώ να φάω τόσο σύντομα (δεν έχω όρεξη). Όλες τις άλλες ώρες της ημέρας δεν χρησιμοποιώ κανένα συμπλήρωμα γιατί πολύ απλά τις ανάγκες του οργανισμού σε πρωτείνη της καλύπτω με το γάλα, το ψάρι, κοτόπουλο, κρέας και άλλα. (Ξέρω ότι δεν απαντάω στην ερώτηση σου, τα λέω αυτά σε περίπτωση που σου έχει διαφύγει κάτι. Αν το γνωρίζεις και επιλέγεις συνειδητά να υποκαθιστάς την διατροφή σου με συμπληρώματα τότε μη δίνεις πολύ σημασία.)
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-02-13 00:20 #8
    Προεπιλογή
    γι αυτη που εχω διαβασει καλα σχολια ειναι η
    Dymatize - ISO-100.
    αν εχετε να πρωτεινετε κατι καλυτερο η καποια αλλη αποψη,καλοδεχουμενη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-02-13 01:27 #9
    Weight Freak
    Το avatar του χρήστη billys15

    Εγγραφή
    29-07-2006
    Περ.
    Ptolemaida
    Μηνύματα
    3.918
    Προεπιλογή
    Επαναλαμβανουμε τα ιδια...Παιδια ξερω ειναι βαρετο να πατε στην αναζητηση και να αφιερωσετε λιγη ωρα στο να βρειτε αυτο που ψαχνετε,αλλα καντε το.

    Τωρα για την συγκεκριμενη,δεν χρειαζεται να την παρεις γιατι η διαφορα που εχει σε υδατανθρακα και λιπος απο καποια whey concentrate,δεν θα κανει κατι καλυτερο επανω σου.

    Οσο για τα αμινοξεα,η πρωτεϊνη ειναι αμινοξεα.Η απορροφητικοτητα της whey ειναι αμεση,απλα παιζει λιγο αναλογα τους τυπους.Απο την concentrate στην isolate,υπαρχει μια διαφορα λιγων λεπτων,η οποια δεν επηρεαζει το τελικο αποτελεσμα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη billys15 : 25-02-13 στις 01:29
    Απάντηση με παράθεση