Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 22
  1. 28-03-10 07:38 #1
    Προεπιλογή Real Mass (Gaspari Nutrition)
    για σας παιδες εχετε δοκιμαση την Real Mass ? αποτι βλεπω περιεχει οχι μονο μαλτοδεξτρινη αλλα και αλλα 2 ιδη υδατανθρακα ειναι καλη η βαζει λιπος?




    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-03-10 23:33 #2
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-03-10 19:16 #3
    Το avatar του χρήστη Annih

    Εγγραφή
    10-01-2010
    Περ.
    Athens
    Μηνύματα
    96
    Προεπιλογή
    Όλες οι ''πρωτείνες όγκου" βάζουν λίπος, ακόμα και το φαή σε περιόδο όγκου που προφανώς είσαι βάζει λίπος. Πολλοί "κράζουν'' τις ''πρωτείνες όγκου" αποκαλόντας τες εμμεσα άχρηστες και πως καλύτερα να βάζεις τον υδατάνθρακα μόνος σου. Εγώ την συγκεκριμένη δεν την έχω χρησιμοποιήσει αλλά προσωπικά θα σου πώ, αν είσαι διατεθημένος να πίνεις 3 scoops(οσα δηλαδη περιέχουν την απαραίτητη πρωτείνη, αναλογα την εταιρία) αγόρασε την και δοκίμασε. Οι ''πρωτείνες όγκου" δεν συμφέρουν κατα την άποψη μου ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, και όσο για το θόλωμα που λένε, νομίζεις ότι με το φαγητό δεν θολώνεις ? Αν ακολουθείς μια ΣΩΣΤΗ και ΑΥΣΤΗΡΗ διατροφη, χτύπα την.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 30-03-10 21:12 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Annih Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλες οι ''πρωτείνες όγκου" βάζουν λίπος, ακόμα και το φαή σε περιόδο όγκου που προφανώς είσαι βάζει λίπος. Πολλοί "κράζουν'' τις ''πρωτείνες όγκου" αποκαλόντας τες εμμεσα άχρηστες και πως καλύτερα να βάζεις τον υδατάνθρακα μόνος σου. Εγώ την συγκεκριμένη δεν την έχω χρησιμοποιήσει αλλά προσωπικά θα σου πώ, αν είσαι διατεθημένος να πίνεις 3 scoops(οσα δηλαδη περιέχουν την απαραίτητη πρωτείνη, αναλογα την εταιρία) αγόρασε την και δοκίμασε. Οι ''πρωτείνες όγκου" δεν συμφέρουν κατα την άποψη μου ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, και όσο για το θόλωμα που λένε, νομίζεις ότι με το φαγητό δεν θολώνεις ? Αν ακολουθείς μια ΣΩΣΤΗ και ΑΥΣΤΗΡΗ διατροφη, χτύπα την.
    εγω αν θα τιν παρω θα την παρω για ενα εξτρα βοηθημα στις θερμιδες βεβεα δεν θα περνω 3 σκουπ σιγα,1,5 μετο πρωινο και ειμαστε οκ πιστευο ετσι να μη βαλω πολυ λιπος
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 30-03-10 21:14 #5
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Το 1,5 σκουπ έχει 25 γραμμάρια πρωτείνης. Υπολόγισε να αγγίζεις τα 30-35 γραμμάρια.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 30-03-10 21:25 #6
    The Researcher
    Το avatar του χρήστη The Rock

    Εγγραφή
    28-08-2009
    Περ.
    Θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    1.553
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gas Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω αν θα τιν παρω θα την παρω για ενα εξτρα βοηθημα στις θερμιδες βεβεα δεν θα περνω 3 σκουπ σιγα,1,5 μετο πρωινο και ειμαστε οκ πιστευο ετσι να μη βαλω πολυ λιπος
    Περιέχει corn syrup=γλυκόζη(δεξτρόζη αν προτιμάς )
    Θα χαζέψεις από το λίπος που θα βάλεις. Αυτές οι πρωτεϊνες είναι για πέταμα 100 τόπικς έχουν γίνει ότι είναι χαρά του λίπους.
    The last three or four reps is what makes the muscle grow. This area of pain divides the champion from someone else who is not a champion. That's what most people lack, having the guts to go on and just say they'll go through the pain no matter what happens.
    Arnold Schwarzenegger
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-03-10 21:34 #7
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Annih Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όλες οι ''πρωτείνες όγκου" βάζουν λίπος, ακόμα και το φαή σε περιόδο όγκου που προφανώς είσαι βάζει λίπος. Πολλοί "κράζουν'' τις ''πρωτείνες όγκου" αποκαλόντας τες εμμεσα άχρηστες και πως καλύτερα να βάζεις τον υδατάνθρακα μόνος σου. Εγώ την συγκεκριμένη δεν την έχω χρησιμοποιήσει αλλά προσωπικά θα σου πώ, αν είσαι διατεθημένος να πίνεις 3 scoops(οσα δηλαδη περιέχουν την απαραίτητη πρωτείνη, αναλογα την εταιρία) αγόρασε την και δοκίμασε. Οι ''πρωτείνες όγκου" δεν συμφέρουν κατα την άποψη μου ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ, και όσο για το θόλωμα που λένε, νομίζεις ότι με το φαγητό δεν θολώνεις ? Αν ακολουθείς μια ΣΩΣΤΗ και ΑΥΣΤΗΡΗ διατροφη, χτύπα την.

    Η γλυκόζη που έχουν οι περισσότερες πρωτείνες όγκου σου εκτοξεύουν την ινσουλίνη σου στο θεό. Μάντεψε τι γίνεται μετά.
    Το ρυζάκι ή βρώμη έχουνε χαμηλό GI και απορροφούνται με αργό ρυθμό.
    Μη συγκρίνεις το ένα με το άλλο, καμία σχέση.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 30-03-10 22:23 #8
    Προεπιλογή
    Εγώ προτείνω το instant mass έχει low GI υδατάνθρακα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-03-10 01:03 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Panoseph Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγώ προτείνω το instant mass έχει low GI υδατάνθρακα
    υπαρχει στα extreme stores?
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-06-10 23:50 #10
    Προεπιλογή
    πολύ λίπος δεν προσθέτει!είτε λίγο είτε πολύ λίπος σε περίοδο όγκου θα πάρεις!οπότε....εγώ σου την συστήνω ανεπιφύλακτα άμα θες να πάρεις οπωσδήποτε όγκου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-07-10 23:45 #11
    Προεπιλογή
    2 scoops=100gr περιεχουν μια καλη δωση πρωτεινη περιπου 33 γρ εγω παιρνω δυο scoops το πρωι και 2 μετα τ προπωνηση...αυτο που αναροτιεμε ειναι αν μαζι μ αυτη χρειαζεται ν φαω κ τιποτα αλλο κυριως το πρωι...η μηπως με καλυπτει σε υδατανθρακα και πρωτεινη μονο αυτο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-07-10 13:08 #12
    Retired Mod
    Το avatar του χρήστη sTeLaKoS

    Εγγραφή
    21-09-2009
    Περ.
    Καβάλα
    Μηνύματα
    7.966
    Προεπιλογή
    Δε πεινάς μόνο με τη πρωτείνη;

    Φάε τη με βρώμη, να σε κρατήσει κανένα 3ωρο.
    ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-07-10 14:33 #13
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο sTeLaKoS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δε πεινάς μόνο με τη πρωτείνη;

    Φάε τη με βρώμη, να σε κρατήσει κανένα 3ωρο.
    ναι κ εγω το πρωι αυτο ελεγα ν κανω το πρωι...αλλα η full mass εχει και κανα 50γρ υδατανθρακα στ 2 σκουπσ και ελεγα πως ειναι αρκετος για ενα γευμα...εσυ τι λες δεν ειναι;
    Και ακομα να φαω βρομη αν πειναω...αν ομως ειμαι μια χαρα λες να μην φαω;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 12-12-10 17:04 #14
    Προεπιλογή Gaspari-Real Mass και 4-Hydroxyisoleucine
    Διάβαζα σε ένα σαιτ για την εν λογω <<φορμουλα>> και παρατηρησα το εξης.

    ο πιο σημαντικό πλεονέκτημα όμως της REAL MASS είναι ότι παρά την προμήθεια τεράστιας ποσότητας ποιοτικών θερμίδων ανά γεύμα, αποφεύγει την συσσώρευση λίπους, αφού η ερευνητική ομάδα της Gaspari Nutrition, έχει προσθέσει την 4-Hydroxyisoleucine, μια ορμόνη που μοιάζει με την ινσουλίνη, που σημαίνει ότι επιτυγχάνεται ραγδαία αύξηση του μεταβολισμού, με αποτέλεσμα όλες οι θερμίδες και οι υδατάνθρακες να μετατρέπονται σε γλυκογόνο και ενέργεια, να ξοδεύονται δηλαδή για τους σκοπούς που θέλουμε, κι όχι να συσσωρεύονται με τη μορφή σωματικού λίπους.

    Ορμόνη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 12-12-10 19:31 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Devil

    Εγγραφή
    02-06-2010
    Περ.
    Inferno
    Μηνύματα
    13.703
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Stalker Εμφάνιση μηνυμάτων
    Διάβαζα σε ένα σαιτ για την εν λογω <<φορμουλα>> και παρατηρησα το εξης.

    ο πιο σημαντικό πλεονέκτημα όμως της REAL MASS είναι ότι παρά την προμήθεια τεράστιας ποσότητας ποιοτικών θερμίδων ανά γεύμα, αποφεύγει την συσσώρευση λίπους, αφού η ερευνητική ομάδα της Gaspari Nutrition, έχει προσθέσει την 4-Hydroxyisoleucine, μια ορμόνη που μοιάζει με την ινσουλίνη, που σημαίνει ότι επιτυγχάνεται ραγδαία αύξηση του μεταβολισμού, με αποτέλεσμα όλες οι θερμίδες και οι υδατάνθρακες να μετατρέπονται σε γλυκογόνο και ενέργεια, να ξοδεύονται δηλαδή για τους σκοπούς που θέλουμε, κι όχι να συσσωρεύονται με τη μορφή σωματικού λίπους.

    Ορμόνη?

    ποιος ειναι ο ξυπνιος που το εχει γραψει?????

    απο το Fenugreek βγαινει η 4-Hydroxyisoleucine....

    το μονο που κανει ειναι να αυξανει την εκριση της ινσουλινης...... τουλαχιστον αυτο εχω ακουσει δεξια-αριστερα... δεν εχω ασχοληθει ιδιαιτερα με αυτο...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία