Σελίδα 1 από 16 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 238
  1. 25-02-13 13:13 #1

    Εγγραφή
    21-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135
    Προεπιλογή Βάλια/ημερολόγιο προπόνησης-διατροφής
    Ας αρχίσω λοιπόν και εγώ σιγά σιγά.Είμαι 23 χρονών 68 κιλά και έχω 1,73 ύψος.
    Θέλω τα κλασσικά δλδ να μειώσω λίπος και να σφίξω.
    Ξεκινάω με τη διατροφή μου σήμερα..

    Λοιπόοοον:
    9.30:μισή κούπα βρώμη(όχι του ελληνικού καφέ την πιο μεγάλη)+1 κούπα γάλα(όχι γεμάτη)+1κ.γ μέλι

    12.30:μια φέτα ψωμί+μία φέτα τυρί γκούντα light+2 ασπράδια

    14.30:ένα μικρό πιάτο γίγαντες σουρωμένους (με καροτάκι σέλινο μαιντανό και κρεμμυδάκι λίγη ντομάτα στο φούρνο)+μπρόκολο+1 φέτα τυρί γκούντα light
    17.00:χυμό πορτοκάλι φυσικό+2 ρυζογκοφρέτες

    19.00-21.00:γυμναστήριο

    21.45:μάλλον ένα κομμάτι σπανακόπιτα της μαμάς (χώρις τυρία κ με μία κουπίτσα λάδι σε όλη τη πίτα) με ένα γιαούρτι

    μετά νάνι..


    τώρα στο γυμναστήριο θα κάνω αερόμπικ(είναι ψιλοdance με αρκετά βασικά βήματα ) και μετά body power(κοιλιακοί,καθίσματα,βαράκια τα πάντα όλα) και μετά νεκρή...

    Έχω διαβάσει ότι πρέπει τα βάρη κ αυτά να γίνονται πριν το αερόβιο για το καψιμο του λίπους αλλά το πρόγραμμα είναι έτσι...η αλήθεια είναι ότι τα όργανα τα ΒΑΡΙΕΜΑΙ απίστευτα αφήστε που όλοι πλακώνουν εκείνη την ώρα και γίνεται χαμός...

    τέλοσπαντων πείτε μου εσείς και αν είναι θα κάνω τη καρδιά μου πέτρα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-02-13 13:45 #2
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Γεια σου Βάλια!

    Καταρχάς σε βλέπω να λυσσάς με αυτά που τρως μου φαίνονται πολύ λίγα. Έχεις μετρήσει πόσες θερμίδες βγαίνουνε?

    Κατά δεύτερον η σπανακόπιτα της μαμάς δεν ενδείκνυται για μεταπροπονητικό, εκείνη την ώρα θες μπόλικη πρωτείνη για αναπλήρωση, έχεις βέβαια το γιαούρτι αλλά εγώ θα σου πρότεινα κάτι σε κρέας ή αυγά.

    Κατά τρίτον, αυτό που θα σου δώσει σίγουρα αποτελέσματα είναι τα βάρη, και μάλιστα η σταδιακή υπερφόρτωση όσο δυναμώνεις, με άλλα λόγια άσε τα ροζ βαράκια και τα body power και κάντο σωστά!
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-02-13 13:54 #3

    Εγγραφή
    21-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135
    Προεπιλογή
    Κοίτα μέτρησα με ένα πρόγραμμα που έχει ανεβάσει κάποιος στο φόρουμ δεν θυμάμαι τώρα ποιος και μου έβγαλε 2500 θερμίδες για συντήρηση...μου φάνηκαν πάρα πολλές..βέβαια αν ήμουν εντάξει στο σώμα μου θα ήταν ΤΕΛΕΙΑ αλλά δεεεν...

    Υπολογίζω γύρω στις 1700 είναι καλές για αρχή..εσύ τι λες?

    Για ένα χρόνο έκανα εντατικό κυκλικό πρόγραμμα με βάρη σε όργανα και δεν ήμουν ικανοποιημένη...
    Βασικά για να τα λέμε όλα έκανα μπαλέτο,σύγχρονο και τζαζ για 18 χρόνια σταμάτησα πρόπερσυ τα πολλά και τραυματίστηκα με αποτέλεσμα να σταματήσω.
    Επειδή λοιπόν είμαι τρελή και παλαβή με το χορό θέλω να κάνω κτ σχετικό γι αυτό και το αερόμπικ.Κάνω και πιλάτες και γιόγκα 2 με 3 φορές την εβδομάδα εκτός από το body power..
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-02-13 14:00 #4
    Προεπιλογή
    Βαλια καλη αρχη στο λογκ σου κ καλη επιτυχια στους στοχους σου ... Αν πεσεις απο τωρα στις 1700 θερμιδες ,οταν θα σταματησεις να χανεις με αυτες τι θα τρως, ψιχουλακια ?
    οι 2500 για συντηρηση με τα στατιστικα που αναφερεις δεν ειναι καθολου πολλες ....
    για ποιο λογο ακριβως δεν ειχες μεινει ικανοποιημενη με τα βαρη κ τα οργανα ?
    θα μπορουσες αν θελεις να ριξεις μια ματια στο φορουμ υπαρχουν πολλα προγραμματα με βαρη ...
    πιλατες κ γιογκα θα σε βοηθησουν σε ευλυγισια κ ευεξια αλλα ουτε μυικα κιλα θα σου βαλουν ουτε θα σφιξουν το σωμα οπως ενα προγραμμα με βαρη ...ουτε καινε και λιπος ...
    οτι θελησεις εδω ειμαστε ολοι
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-02-13 14:03 #5
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    γεια σου βαλια να βαλεις και βαρη στην προπονηση το κλειδι ειναι να γυμναζεις το μυικο συστημα για να δωσεις τονο και σχημα στο σωμα σου με το αερομπικ σκετο θα χασεις αλλα θα χασεις και μυικο ιστο για εμενα σε θερμιδες μην πεσεις τοσο χαμηλα αυξησε σε περιπου 2200 για αρχη μην πεφτεις καρφι σε χαμηλες θερμιδες μειωσε σταδιακα...καλη αρχη
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-02-13 14:04 #6

    Εγγραφή
    21-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135
    Προεπιλογή
    Διαβάζω καθημερινά τα ημερολόγια (όπως και το δικό σου)

    Δεν ξέρω επειδή εκτός από το γυμναστήριο και καμια βόλτα δεν κινούμαι ιδιαίτερα γι αυτό λέω...
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 25-02-13 14:07 #7

    Εγγραφή
    21-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vaggan Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου βαλια να βαλεις και βαρη στην προπονηση το κλειδι ειναι να γυμναζεις το μυικο συστημα για να δωσεις τονο και σχημα στο σωμα σου με το αερομπικ σκετο θα χασεις αλλα θα χασεις και μυικο ιστο για εμενα σε θερμιδες μην πεσεις τοσο χαμηλα αυξησε σε περιπου 2200 για αρχη μην πεφτεις καρφι σε χαμηλες θερμιδες μειωσε σταδιακα...καλη αρχη
    Ωραία να αυξήσω θερμίδες...Σήμερα από αυτά που βλέπετε ότι θα φάω τι να αυξήσω?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 25-02-13 14:11 #8

    Εγγραφή
    21-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σου Βάλια!

    Καταρχάς σε βλέπω να λυσσάς με αυτά που τρως μου φαίνονται πολύ λίγα. Έχεις μετρήσει πόσες θερμίδες βγαίνουνε?

    Κατά δεύτερον η σπανακόπιτα της μαμάς δεν ενδείκνυται για μεταπροπονητικό, εκείνη την ώρα θες μπόλικη πρωτείνη για αναπλήρωση, έχεις βέβαια το γιαούρτι αλλά εγώ θα σου πρότεινα κάτι σε κρέας ή αυγά.

    Κατά τρίτον, αυτό που θα σου δώσει σίγουρα αποτελέσματα είναι τα βάρη, και μάλιστα η σταδιακή υπερφόρτωση όσο δυναμώνεις, με άλλα λόγια άσε τα ροζ βαράκια και τα body power και κάντο σωστά!
    Υπολόγισα στο περίπου κ είναι παραπάνω απο 1700.1964
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 25-02-13 14:43 #9
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βάλια Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ωραία να αυξήσω θερμίδες...Σήμερα από αυτά που βλέπετε ότι θα φάω τι να αυξήσω?
    τι να σου πω βασικα δεν μου αρεσει πως τρως αυτη τι στιγμηδες το λογκ απο το κουκουτσακι να παρεις μια ιδεα και το ξανασυζηταμε μεταφαε το φαγητο σου σημερα ως εχει και επαναπροσδιορισε την διατροφη σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 25-02-13 14:50 #10
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    γεια σου βαλια καλη αρχη και απο μενα
    στο πρωινο σου εγω θα εβαζα και πρωτεινη,επεισης γινε ποιο αναλυτικη το γαλα ειναι απαχο?τι ψωμι τρως?
    σπανακοπιτα για μεταπροπονητικο δεν... μεταπροπονητικο θες πρωτεινη και λιγο υδατανθρακα

    και δωσε πονο στα βαρη

    η διατροφη σου θελει ρυθμιση
    ευακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 25-02-13 15:17 #11

    Εγγραφή
    21-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FITNESS GIRL Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σου βαλια καλη αρχη και απο μενα
    στο πρωινο σου εγω θα εβαζα και πρωτεινη,επεισης γινε ποιο αναλυτικη το γαλα ειναι απαχο?τι ψωμι τρως?
    σπανακοπιτα για μεταπροπονητικο δεν... μεταπροπονητικο θες πρωτεινη και λιγο υδατανθρακα

    και δωσε πονο στα βαρη

    η διατροφη σου θελει ρυθμιση
    ωραία αντί για σπανακόπιτα να φάω μια ομελέτα με 2 ασπράδια κ ένα κρόκο? 2% είναι το γάλα και το ψωμί μαύρο φυσικά μια μικρή λεπτή φέτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 25-02-13 15:17 #12
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βάλια Εμφάνιση μηνυμάτων
    Υπολόγισα στο περίπου κ είναι παραπάνω απο 1700.1964
    Όχι δεν είναι! Πες λίγο πως τα μέτρησες.

    Γενικά πρέπει πιστεύω να ξεκαθαρίσεις λίγο τους στόχους σου. Δηλαδή αν το γυμναστήριο το βλέπεις ως κάτι πρόσκαιρο με στόχο να ξαναγυρίσεις στο χορό τότε ότι και να σου πούμε δύσκολα θα το κάνεις... από προπόνηση εννοώ όχι από διατροφή.

    Αν έχεις στο μυαλό σου να δώσεις πραγματικά μια ευκαιρία στα βάρη τότε διάβασε τα παρακάτω:

    Βγάλε από το μυαλό σου ότι ιδέα έχεις σχηματίσει για την προπόνηση με βάρη. Εμείς σου λέμε να κάνεις κανονική προπόνηση, δηλαδή και ελεύθερα όργανα όχι πάμε στην τροχαλία, κάνουμε 15 επαναλήψεις με 5 κιλά και αυτό ήταν. Θα βγάλεις με την βοήθειά μας και κυρίως των κοριτσιών κανονικό πρόγραμμα για όλες τις μυικές ομάδες και κυρίως θα κοιτάς να έχεις σταδιακή υπερφόρτωση δηλαδή δεν παίζει ρόλο με πόσα κιλά θα αρχίσεις, όταν όμως αυτά δε σε φτάνουν πρέπει να ανεβάσεις όσο μπορείς και να φτάνεις στα σετ σου στην κόπωση, όχι πχ να κάνεις 15 χαλαρές επαναλήψεις και να χεις άλλες 5 με αυτά τα κιλά.

    Επίσης και να έχει κόσμο ένα όργανο δεν πειράζει, πας και ζητάς να κάνεις εναλλάξ! Άμα περιμένεις να ρθει η σειρά σου κάηκες...

    Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να κάνεις καν υποθερμιδική διατροφή, θα τρως για συντήρηση, θα κάνεις και το αερόμπικ που ούτως ή άλλως θα σου καίει θερμίδες και κατά τα άλλα βάρη που θα σου δώσουν μυικό τόνο (αυτό που λες να σφίξεις δεν είναι θέμα λίπους).
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 25-02-13 15:23 #13
    Το avatar του χρήστη FITNESS GIRL

    Εγγραφή
    04-10-2012
    Περ.
    αθήνα
    Μηνύματα
    2.290
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Βάλια Εμφάνιση μηνυμάτων
    ωραία αντί για σπανακόπιτα να φάω μια ομελέτα με 2 ασπράδια κ ένα κρόκο? 2% είναι το γάλα και το ψωμί μαύρο φυσικά μια μικρή λεπτή φέτα...
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν είναι! Πες λίγο πως τα μέτρησες.

    Γενικά πρέπει πιστεύω να ξεκαθαρίσεις λίγο τους στόχους σου. Δηλαδή αν το γυμναστήριο το βλέπεις ως κάτι πρόσκαιρο με στόχο να ξαναγυρίσεις στο χορό τότε ότι και να σου πούμε δύσκολα θα το κάνεις... από προπόνηση εννοώ όχι από διατροφή.

    Αν έχεις στο μυαλό σου να δώσεις πραγματικά μια ευκαιρία στα βάρη τότε διάβασε τα παρακάτω:

    Βγάλε από το μυαλό σου ότι ιδέα έχεις σχηματίσει για την προπόνηση με βάρη. Εμείς σου λέμε να κάνεις κανονική προπόνηση, δηλαδή και ελεύθερα όργανα όχι πάμε στην τροχαλία, κάνουμε 15 επαναλήψεις με 5 κιλά και αυτό ήταν. Θα βγάλεις με την βοήθειά μας και κυρίως των κοριτσιών κανονικό πρόγραμμα για όλες τις μυικές ομάδες και κυρίως θα κοιτάς να έχεις σταδιακή υπερφόρτωση δηλαδή δεν παίζει ρόλο με πόσα κιλά θα αρχίσεις, όταν όμως αυτά δε σε φτάνουν πρέπει να ανεβάσεις όσο μπορείς και να φτάνεις στα σετ σου στην κόπωση, όχι πχ να κάνεις 15 χαλαρές επαναλήψεις και να χεις άλλες 5 με αυτά τα κιλά.

    Επίσης και να έχει κόσμο ένα όργανο δεν πειράζει, πας και ζητάς να κάνεις εναλλάξ! Άμα περιμένεις να ρθει η σειρά σου κάηκες...

    Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να κάνεις καν υποθερμιδική διατροφή, θα τρως για συντήρηση, θα κάνεις και το αερόμπικ που ούτως ή άλλως θα σου καίει θερμίδες και κατά τα άλλα βάρη που θα σου δώσουν μυικό τόνο (αυτό που λες να σφίξεις δεν είναι θέμα λίπους).
    ναι πολυ καλυτερα ομελετα στο αντικολλητικο χωρις λαδακι,μετα την προπονηση βαλε[+] και λιγο υδατανθρακα εγω πχ τρωω ξυνομηλο

    ο φιλος μας ο billy καλα τα λεει για τα βαρη

    αγαπαμε βαρη
    ευακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-02-13 15:27 #14

    Εγγραφή
    21-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Όχι δεν είναι! Πες λίγο πως τα μέτρησες.

    Γενικά πρέπει πιστεύω να ξεκαθαρίσεις λίγο τους στόχους σου. Δηλαδή αν το γυμναστήριο το βλέπεις ως κάτι πρόσκαιρο με στόχο να ξαναγυρίσεις στο χορό τότε ότι και να σου πούμε δύσκολα θα το κάνεις... από προπόνηση εννοώ όχι από διατροφή.

    Αν έχεις στο μυαλό σου να δώσεις πραγματικά μια ευκαιρία στα βάρη τότε διάβασε τα παρακάτω:

    Βγάλε από το μυαλό σου ότι ιδέα έχεις σχηματίσει για την προπόνηση με βάρη. Εμείς σου λέμε να κάνεις κανονική προπόνηση, δηλαδή και ελεύθερα όργανα όχι πάμε στην τροχαλία, κάνουμε 15 επαναλήψεις με 5 κιλά και αυτό ήταν. Θα βγάλεις με την βοήθειά μας και κυρίως των κοριτσιών κανονικό πρόγραμμα για όλες τις μυικές ομάδες και κυρίως θα κοιτάς να έχεις σταδιακή υπερφόρτωση δηλαδή δεν παίζει ρόλο με πόσα κιλά θα αρχίσεις, όταν όμως αυτά δε σε φτάνουν πρέπει να ανεβάσεις όσο μπορείς και να φτάνεις στα σετ σου στην κόπωση, όχι πχ να κάνεις 15 χαλαρές επαναλήψεις και να χεις άλλες 5 με αυτά τα κιλά.

    Επίσης και να έχει κόσμο ένα όργανο δεν πειράζει, πας και ζητάς να κάνεις εναλλάξ! Άμα περιμένεις να ρθει η σειρά σου κάηκες...

    Εγώ νομίζω ότι δεν πρέπει να κάνεις καν υποθερμιδική διατροφή, θα τρως για συντήρηση, θα κάνεις και το αερόμπικ που ούτως ή άλλως θα σου καίει θερμίδες και κατά τα άλλα βάρη που θα σου δώσουν μυικό τόνο (αυτό που λες να σφίξεις δεν είναι θέμα λίπους).
    μέσω ίντερνετ κυρίως μέτρησα θερμίδες...Για τις θερμίδες συντήρησης όπως είπα χρησιμοποίησα ένα πρόγραμμα μέλους του φόρουμ.
    Δεν πρόκειται να γυρίσω στο χορό γτ δεν έχει κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα...4 ώρες την εβδομάδα δεν φτάνουν και γι αυτό το λόγο τραυματίστηκα γτ δεν γυμναζόμουν σωστά το τελευταίο διάστημα..Γυμναστήριο και άγιος ο θεός

    Θέλω πραγματικά να ξεκινήσω σωστά και να ακολουθώ ένα 'πρόγραμμα' για όλη μου τη ζωή..δεν μπήκα για να γίνω φέτες μέχρι το καλοκαίρι και σε καμία περίπτωση δεν θέλω πρόσκαιρες λύσεις..με τη καθοδήγησή σας ξέρω ότι θα αλλάξω πραγματικά τρόπο ζωής προς το καλύτερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 25-02-13 15:29 #15

    Εγγραφή
    21-02-2013
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    135
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FITNESS GIRL Εμφάνιση μηνυμάτων
    ναι πολυ καλυτερα ομελετα στο αντικολλητικο χωρις λαδακι,μετα την προπονηση βαλε[+] και λιγο υδατανθρακα εγω πχ τρωω ξυνομηλο

    ο φιλος μας ο billy καλα τα λεει για τα βαρη

    αγαπαμε βαρη
    ναι από ότι φαίνεται τα βάρη δεν τα γλυτώνω...
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 16 12311 ... ΤελευταίαΤελευταία