Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 3 από 3
  1. 28-08-23 18:32 #1
    Προεπιλογή Βοηθεια σχετικα με απλο home gym
    Καλησπερα, ειμαι 25 και θελω να φτιαξω ενα απλο home gym (max budget: 600 ευρω).
    Ειμαι λιγο αρχαριος στο τι να επιλεξω και θα ηθελα τη βοηθεια σας οποτε παρακαλω διορθωστε με αν κανω κατι λαθος.
    Δεν το παω για σοβαρο body building, προπονηση 3-4 φορες την εβδομαδα οπως κανω στο γυμναστηριο για ογκο και γραμμωση.

    Σκεφτηκα να παρω τα εξης:
    1. 2 λαβες αλτηρων Φ28 (Amila ή X-Fit? )
    2. Μια ισια μπαρα και στραβομπαρα ισως στο μελλον. Φ28 παλι.
    3. Δισκους:
    2x20kg
    2x10kg
    4x5kg
    4x2.5kg
    4x1.25kg
    4. Παγκος γυμναστικης: Εδω δεν ειμαι πολυ σιγουρος, βρηκα αυτον αλλα αν γνωριζετε καποιον καλυτερο μπορω να ανεβω λιγο budget.
    5. Ορθοστατες
    6. Καποια βαση για να ακουμπαω τους δισκους.


    Ποια η γνωμη σας;
    Γενικα τι μαρκες να κοιταω; βλεπω παιζει πολυ Amila & X-Fit. Ειναι καποια προτιμοτερη ειτε απο αυτες ειτε καποια τριτη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 28-08-23 23:27 #2
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Kαλησπέρα !

    Θα σου πρότεινα να κοιτάξεις για μεταχειρισμένα (πχ marketplace ) τα οποία αγοράστηκαν στην καραντίνα και πωλούνται μισή τιμή γιατι ξέμειναν!

    Ξεκίνα με αυτά που αναφέρεις + ενα καλό σετ λάστιχα και ιμάντες( θα βρείς της ΧFIT ,τα χρησιμοποιώ στα πέρσοναλ που κάνω>)

    Σιγά σιγά θα χρειαστεί να εξοπλίζεις το τζιμ σου γιατι οι απαιτήσεις σου σωματικά θα αυξάνονται!!!

    Ζύγισε το κόστος και σκέψου αν σε συμφέρει εν τέλει,σε συγκριση με 1-2 συνδρομές σε διαφορετικά γυμναστήρια!
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-08-23 12:49 #3
    Προεπιλογή
    Αυτό ακριβώς, τσέκαρε για μτχ που πωλούνται στο net , συνήθως είναι καινούργια από άτομα που τα πήραν και τα χρησιμοποίησαν ελάχιστα.
    Θα χρειαστείς και ένα half rack ή power rack για τις ασκήσεις σου
    Αν δεν είσαι σίγουρος ότι θα συνεχίσεις προπονήσεις , με μπάρα +αλτήρες+λαστιχα θα κανείς δουλεια και δεν θα κλαις τα λεφτά σου όταν τς παρατησεις
    Απάντηση με παράθεση