Σελίδα 117 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 1767107115116117118119127 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1.741 έως 1.755 από 2094
  1. 15-11-16 13:16 #1741
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαταουλα εγω εχω διαβασει οτι ενεργοποιει και μυικες ινες απο το ανω μερος του θωρακικου.

    Δεν πιστευω οτι θα ταν και τοσο αποδοτικο να κανει καποιος 2 μηνες ισιο κ μετα 2 μηνες κατακλινη...θα λεγα ταυτοχρονα.

    Εγω ας πουμε που κανω 2 φορες τη βδομαδα στηθος,κανω και κατακλινη και ισιο κ επικλινη και guillotine press.
    Αυτο εννοουσα! Και σκοπευω να κανω upper/lower 4 φορες την βδομαδα. Δευτερα upper / τριτη lower/ τεταρτη συμοληρωματικες τυπου cross over κτλ / παρασκευη upper / σαββατο lower . Εαν δε προλαβαινω παρασκευη τοτε σαββατο lower. Κατι τετοιο ως προς την αυξηση μυικου ογκου στεκει? Η να παω σε κλασσικο split? Ειμαι λιγο διχασμενος
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-11-16 13:19 #1742
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Προσωπικα δε μαρεσει το upper/lower...ειμαι φαν του push-pull-legs
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-11-16 14:23 #1743
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Οι πιέσεις σε κατακλινή πιάνουν και τα δύο...απλά οι άνω θωρακικοί δουλεύουν σαν βοηθητικοί...

    Αναλόγως που θέλει να στοχεύσει ο καθένας....Δεν είναι άσχημη ιδέα να το χρησιμοποιήσει κάποιος για ένα διάστημα...Το χρειάζεται? Πιθανόν όχι...αλλά αν έχει βαρεθεί τις φλατ πιέσεις είναι μια καλή λύση....

    Γενικά για καλύτερη ενεργοποίηση του στήθους είναι καλό να κατεβάζουμε την μπάρα προς στον λαιμό με τους αγκώνες προς τα έξω (μιλάω πάντα για φλατ εδώ...αλλά αυτό είναι το λεγόμενο guillotuine press αν δεν κάνω λάθος...αυτό βέβαια ίσως δημιουρήσει θέμα στους ώμους...

    Η γνώμη μου είναι φλατ με μπάρα βαριά κιλά (κατέβασμα στο στήθος), decline με βαράκια και reverse grip bench press (άνω θωρακικούς) για κάποιον που θέλει ποικιλία στην προπόνηση...Αν και είναι υπερβολή ΤΟΣΕΣ πιέσεις
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-11-16 14:53 #1744
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φαταουλα εγω εχω διαβασει οτι ενεργοποιει και μυικες ινες απο το ανω μερος του θωρακικου.
    .
    Λογικο αυτο βρε συ Μανωλη. Και ο επικληνης πιανει και κατω (οχι μονο πανω), το θεμα ειναι, η καθε ασκηση που εστιαζει περισσοτερο. Αλλιως, θα καναμε μονο οριζοντιο και θα γυμναζαμε πανω/μεσσαιο/κατω στηθος




    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δεν πιστευω οτι θα ταν και τοσο αποδοτικο να κανει καποιος 2 μηνες ισιο κ μετα 2 μηνες κατακλινη...θα λεγα ταυτοχρονα.
    Καμια αντιρρηση Το σκεπτικο μου για το διμηνο ηταν να μη συνηθηζει (οπως λεγεται) ο μυς σε μια κινηση, αλλα και να υπαρχει ποικιλια/διαφορετικοτητα στις ασκησεις
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-11-16 15:01 #1745
    Το avatar του χρήστη Fataoulas

    Εγγραφή
    06-07-2012
    Περ.
    Zakynthos
    Μηνύματα
    2.213
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γενικά για καλύτερη ενεργοποίηση του στήθους είναι καλό να κατεβάζουμε την μπάρα προς στον λαιμό με τους αγκώνες προς τα έξω (μιλάω πάντα για φλατ εδώ...αλλά αυτό είναι το λεγόμενο guillotuine press αν δεν κάνω λάθος...αυτό βέβαια ίσως δημιουρήσει θέμα στους ώμους...
    Oι guillotine press ειναι μια φανταστικη (για μενα) ασκηση, που πραγματικα νοιωθεις το ανω στηθος (ακριβως κατω απο το λαιμο) ετοιμο να εκραγει
    Βεβαια, οπως πολυ σωστα ειπες, λογω του οτι σου κανει ζημια για πλακα στους ωμους αμα το παρακανεις, ΔΕΝ θελει πολλα κιλαΠροσωπικα, στο σμιθ και με μονο 2 δεκαρια δισκους (συνολο 38 κιλα μαζι με τη μπαρα του σμιθ) αλλα κανοντας αυστηρα και αργα τις επαναληψεις, νοιωθω τετοιο πιασιμο πανω, που με αλλες ασκησεις και περισσοτερα κιλα δε το νοιωθω
    Είμαι απλά ένα αγόρι που στέκεται μπροστά σε ένα ταψί παστίτσιο,
    ζητώντας ένα πιρούνι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-11-16 22:49 #1746
    Προεπιλογή
    Παιδια εχω ενα συμπληρωμα συγκεκριμενα νιτρικο, οπου εχει πιασει υγρασια και εχει ψηλοπετρωσει αλλα οχι πολυ σοβαρα. Υπαρχει τροπος να το ξανα κανω σκονη χωρις να χρειαστει να το σπασω μονος μου;
    You can't spell LEGenDArY without leg day
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-11-16 00:01 #1747
    Banned
    Εγγραφή
    03-06-2016
    Περ.
    Θεσσαλονικη
    Μηνύματα
    383
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εχω ενα συμπληρωμα συγκεκριμενα νιτρικο, οπου εχει πιασει υγρασια και εχει ψηλοπετρωσει αλλα οχι πολυ σοβαρα. Υπαρχει τροπος να το ξανα κανω σκονη χωρις να χρειαστει να το σπασω μονος μου;
    Σπαστο με κανα πιρουνι οπως ειναι στο κουτι ταρακουνα το σα να μην υπαρχει αυριο και εισαι τζετ
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-11-16 02:53 #1748
    Προεπιλογή ερωτηση
    καλησπερα προσφατα αγορασα μια ζωνη powerlifting με παχος 1cm το προβλημα ειναι οτι χρειαζετε να γινουν ακομα 1-2 τρυπεσ στη ζωνη για να με βολευει καλυτερα,την πηγα σε τσαγκαρη και μου ειπε οτι ειναι πολυ χοντρη για να ανοιξει νεες τρυπες,οποτε θα ηθελα να μαθω αν γνωριζει κανεις που η με ποιον τροπο μπορω να κανω αυτες τις τρυπες? ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-11-16 03:00 #1749
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    με ηλεκτρικό τρυπάνι πανω σε μία σανίδα από ξύλο.
    πήγαινε την σε μαστόρι, αμα δεν έχεις δικό σου


    μπορείς να το κάνεις και με μια καυτή βίδα/καρφί μόνος σου, αλλά μπορει να μην βγουν καλες οι τρύπες
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη lila_1 : 17-11-16 στις 03:03
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-11-16 02:08 #1750
    Προεπιλογή
    καλη ιδεα θα βρω καποιον μαστορα,σε ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 19-11-16 14:14 #1751
    Banned
    Εγγραφή
    25-02-2016
    Μηνύματα
    234
    Προεπιλογή Τελικα ποσες θερμιδες καιμε στο γυμανστηριο;
    Στο ποδηλατο, τρεξιμο βρισκεις ευκολα στατιστικά για το ποσο καις. Αλλα στις ασκησεις με αντιστασεις τα αποτελεσματα εχουν μεγάλη διακυμανση. Βρισκω απο 180 kcal τα 40' έως 300 kcal. Παιρνεις μέση τιμη;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-11-16 22:07 #1752
    Προεπιλογή Πρηξιμο στην προπονηση
    Παιρνω ενα pre το οποιο μου κανει "τρελο" πρηξιμο στις εκαστοτε μυικες ομαδες που παιζω σε σημειο να εγκαταλειπω επαναληψεις ή σετ ή ακομα και ασκηση!

    Σας εχει τυχει;
    Γινεται"δουλεια" ετσι;
    Να αλλαξω pre;
    Να μειωσω στο μισο τη συνιστωσα δοση;
    Every day...Its gains day!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-11-16 22:51 #1753
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PanosDanis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδια εχω ενα συμπληρωμα συγκεκριμενα νιτρικο, οπου εχει πιασει υγρασια και εχει ψηλοπετρωσει αλλα οχι πολυ σοβαρα. Υπαρχει τροπος να το ξανα κανω σκονη χωρις να χρειαστει να το σπασω μονος μου;
    Εαν δεν εχεις βρει λυση μεχρι τωρα ,στειλτο στον Fataoula. Να εισαι σιγουρος οτι θα σου λυθει το προβλημα..εστω κ δια της απαλλαγης
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-11-16 22:52 #1754
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Ολοι κυνηγαμε πώς κ πώς αυτο το τρελο πρηξιμο στο γυμναστηριο και σενα που σου χει χαριστει απλοχερα το πετας.

    Αυτο θα πει αχαριστια
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 21-11-16 22:56 #1755
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο COBRA_STYLE Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ολοι κυνηγαμε πώς κ πώς αυτο το τρελο πρηξιμο στο γυμναστηριο και σενα που σου χει χαριστει απλοχερα το πετας.

    Αυτο θα πει αχαριστια
    Φιλε εχω παρθενο οργανισμο και πιανει.
    Every day...Its gains day!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 117 από 140 ΠρώτηΠρώτη ... 1767107115116117118119127 ... ΤελευταίαΤελευταία

Tags for this Thread