Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 17-03-13 15:48 #1
    Προεπιλογή νεος και απειρος
    γεια σας παιδια ειμαι καινουριος σε αυτο το forum . Ειμαι 20 χρονων 79 κιλα και υψος 1.77 . Απο την αρχη της χρονιας εχω παρει σοβαρα το θεμα να φτιαξω σωστα το σωμα μου πριν 2 μηνες ξεκινησα την πρωτεινη super whey nitro αμινοξεα super aminos και πολυβιταμινες Την πρωτεινη την παιρνω πρωι μετα το μεσημερι μετα την προπονηση και μετα το βραδυ πριν τον υπνο . Πολυβιταμινη μονο το πρωι και τα αμινοξεα 2 πρωι 2 πριν προπονηση 2 μετα και 2 το βραδυ μηπως ειναι λιγο υπερβολικο? τι λετε βοηθηστε με λιγακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-03-13 16:27 #2
    Προεπιλογή
    Άκρως υπερβολικός φίλε!! Πιο υπερβολικός δεν γίνεται!
    Από τον πρώτο μήνα προπόνησης σου πας και παίρνεις πρωτείνες και αμινοξέα; Να τα κάνεις τι; Να μην κάψεις την μυική σου μάζα που έχεις δημιουργήσει μέσα σε έναν ολόκληρο μήνα;
    Άντε η πολυβιταμίνη είναι οκ καθώς ωφελεί πολύπλευρα τον οργανισμό, αλλά τα άλλα που πήρες είναι εντελώς άχρηστα. Λες και στον πρώτο μήνα προπόνησης σου δεν σου φτάνει η πρωτείνη που παίρνεις από τη διατροφή πρέπει να πάρεις και έξτρα σε σκόνη! Είναι βλέπεις τόσο μεγάλες οι ανάγκες του σώματος σου που δεν σου φτάνει η διατροφή! Και παίρνεις μάλιστα και ελεύθερα αμινοξέα! Ε, τη χρειάζεσαι μια γραμμωσούλα μετά από έναν μήνα σκληρής δουλειάς!

    Επίσης, οι ποσότητες που παίρνεις είναι απίστευτα μεγάλες. Όπως είπες παίρνεις 4 φορές την ημέρα, δηλαδή 4x30gr = 120gr μόνο από συμπλήρωμα πρωτείνης! Και αυτό αν τηρείς το 30gr και δεν κλέβεις καθόλου. Αν βάλουμε και τα ελεύθερα αμινοξέα; Αν βάλουμε και τη διατροφή σου που πιθανώς να λαμβάνεις και από εκεί άλλα τόσα γραμμάρια; Εσύ δεν πρέπει να είσαι απλός bodybuilder κατευθείαν για παγκόσμιο πρωτάθλημα είσαι. Το 95% του συμπληρώματος σου το κατουράς, να ξέρεις.

    Η δική μου άποψη είναι η εξής (εσύ βέβαια κάνε ότι γουστάρεις). Κόψτα όλα αυτή τη στιγμή εκτός από την μούλτι. Αλλά και αυτή με μέτρο. Μετά από ένα αρκετά μεγάλο διάστημα πχ ένα έτος (το διάστημα είναι σχετικό, ανάλογα πως προπονείσαι, το αποτέλεσμα που θα έχεις) αρχίζεις να χρησιμοποιείς την πρωτείνη και πάλι όχι πρωι μεσημερι απογευμα βραδυ. Χαλάρωσε. Φάε και λίγο, δεν θα τρέφεσαι με σκόνη. Όταν δυναμώσεις και έρθει η ώρα να γραμμώσεις παίρνεις και τα αμινοξέα που θα έχεις αφήσει στη μέση από τώρα.

    Και πρέπει να γνωρίζουμε το εξής: Όταν η διατροφή μας είναι σωστή, δεν υπάρχει ανάγκη συμπληρώματος. Δεν είναι κάτι εξωπραγματικό το συμπλήρωμα που θα σε τουμπανιάσει ξαφνικά. Είναι τροφή στη θέση της τροφής, που αν πχ κάποια στιγμή δεν είσαι σε θέση να φας κανονικά συμπληρώνεις από εκεί. Δεν είναι κανόνας της διατροφής σου το συμπλήρωμα αλλά η εξαίρεση.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bandit : 17-03-13 στις 16:34
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-03-13 18:06 #3
    Προεπιλογή
    πας να μου δωσεις συμβουλη ενω δεν εχεις διαβασει σωστα τι γραφω. Γυμναστικη κανω χρονια με μικρα διαλειματα δεν ειμαι τελιος ασχετος . Ασχετος ειμαι με τις ποσοτητες απο τα σημπληρωματα .Ειπα οτι ξεκινησα πριν 2 μηνες τα συμπληρωματα οχι την γυμναστικη και δευτερον δεν ειπα οτι τα παιρνω 4 φορες την ημερα .. διαβασε λιγο καλητερα ελεος
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-03-13 22:56 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο akhc Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σας παιδια ειμαι καινουριος σε αυτο το forum . Ειμαι 20 χρονων 79 κιλα και υψος 1.77 . Απο την αρχη της χρονιας εχω παρει σοβαρα το θεμα να φτιαξω σωστα το σωμα μου πριν 2 μηνες ξεκινησα την πρωτεινη super whey nitro αμινοξεα super aminos και πολυβιταμινες Την πρωτεινη την παιρνω (1)πρωι μετα το (2)μεσημερι (3)μετα την προπονηση και μετα το (4)βραδυ πριν τον υπνο . Πολυβιταμινη μονο το πρωι και τα αμινοξεα 2 πρωι 2 πριν προπονηση 2 μετα και 2 το βραδυ μηπως ειναι λιγο υπερβολικο? τι λετε βοηθηστε με λιγακι
    Απο την αρχη της χρονιας εχω παρει σοβαρα το θεμα
    πριν 2 μηνες ξεκινησα
    Αυτό σημαίνει ότι από τη στιγμή που ξεκίνησες την προπόνηση σοβαρά, στον πρώτο μήνα ξεκίνησες πρωτείνη/αμινοξέα. Ξεκίνησες αρχή του χρόνου, δηλαδή 3 μήνες πριν. 2 μήνες πριν ξεκίνησες συμπληρώματα. Άρα 3-2=1. Σε έναν μήνα από την έναρξη ξεκίνησες συμπληρώματα. Ότι ακριβώς σου είπα και κατάλαβα πολύ καλά.

    (1)πρωι
    (2)μεσημερι
    (3)μετα την προπονηση
    (4)βραδυ πριν τον υπνο
    Επίσης, με βάση αυτά που γράφεις, λαμβάνεις 4 φορές την ημέρα πρωτείνη. (βλέπε αριθμούς με κόκκινο χρώμα). Ότι ακριβώς σου είπα και κατάλαβα πολύ καλά.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bandit : 17-03-13 στις 22:59
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-03-13 15:59 #5
    Προεπιλογή
    ρε ανθρωπε ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΧΡΟΝΙΑΣ ΠΗΡΑ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΘΕΜΑ δεν ειπα οτι ξεκινισα γυμναστικη απο την αρχη της χρονιας ελεος δηλαδη . Οσο για τις πρωτεινες επειδη ΔΕΝ καταλαβαινεις
    1 ΤΟ ΠΡΩΙ
    1 ΤΟ ΜΕΣΗΜΕΡΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΥΜΝΑΣΤΗΡΙΟ
    1 ΤΟ ΒΡΑΔΥ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-03-13 16:48 #6

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Εγω παλι δεν καταλαβαινω πως η ''σοβαροτητα'' εμπλεκεται με τα συπληρωματα. Τελος παντων.

    Πρεπει να υπολογισεις θερμιδες συντηρησης αναλογα με τα κιλα, υψος και την ηλικια σου.
    Να φτιαξεις μια καθαρη διατροφη.
    ΜΕΤΑ να κοιταξεις ποια συμπληρωματα θα παρεις. Αν και εφ'οσον χρειαζονται.

    Δεδομενου οτι δεν εχεις κανει τιποτα απο τα παραπανω, ναι αυτα που παιρνεις ειναι υπερβολη.

    Υ.Γ. Συγγνωμη κιολας, αλλα με τον τιτλο ''νεος και απειρος'' και οτι απο την αρχη της χρονιας πηρες σοβαρα το θεμα του σωματος σου, τι ηθελες να καταλαβει το παιδι απο πανω;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-03-13 00:57 #7
    Προεπιλογή
    Θα σου πω και γω τη γνωμη μου φιλε μου!!!Νομιζω οτι το φαουλ σου ειναι οτι προσαρμωσες τη διατροφη σου στα συμπληρωματα και οχι τα συμπληρωματα στη διατροφη σου!αυτο καταλαβα εγω τουλαχιστον!οπως ειπες και ο φιλος απο πανω φτιαξε μια κααθαρη διατροφη και μετα βαλε συμπληρωματα μεσα!
    IF IT'S NOT HURTING IT'S NOT WORKING...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-03-13 18:55 #8
    Προεπιλογή
    εχω φτιαξει και διατροφη απλα ξεχασα να το αναφερω εγω εχω κολησει με τα αμινοξεα ειναι 8 την ημερα και μου φενονται πολλα
    Απάντηση με παράθεση