Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 12-05-13 13:08 #1
    Προεπιλογή Πιο άσχετος πεθαίνεις...
    Καλησπέρα παιδιά! Είμαι 23 χρονών και 1.78 με 63 κιλά. Δεν έχω ασχοληθεί ποτέ με διατροφή και γυμναστική. Μέχρι που κατάλαβα πως αν δεν κάνω κάτι θα αισθάνομαι μειονεκτικά απέναντι σε κάθε gym άντρα που βλέπω από το μετρό μέχρι την εργασία μου οπότε αποφάσισα να αλλάξω για να νιώσω και εγώ πως δεν υστερώ σε κάτι. Γιατί στην τελική βαρέθηκα να ακούω καλά σχόλια μόνο για το πρόσωπο μου και για το σώμα μου τίποτα.Το θέμα είναι πως επειδή ανοίκω στην γενιά των 400 ευρώ με ενοίκιο και τα σχετικά δεν μπορώ να απευθυνθώ σε ειδικούς και είπα να ρωτήσω εσάς. Έχετε να μου προτείνετε κανένα οικονομικό γυμναστήριο/χώρο με ετήσια ίσως συνδρομή ? Μένω Συγγρού.. Κανένα πρόγραμμα διατροφής ? Έχω διαβάσει τόσα εδώ μέσα που έχω μπερδευτεί.. Σας ευχαριστώ για τον χρόνο σας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-13 14:46 #2
    Προεπιλογή
    Γεια σου φιλε, και καλως ηρθες.
    Γεια το γυμναστηριο που λες, τα φθηνοτερα που θα βρεις πιστευω ειναι οι μεγαλες αλυσιδες. π.χ. weider και δεν ξερω κι εγω τι αλλο.
    Οσο για τη διατροφη. Σκοπος σου ειναι να παρεις κιλα απ οτι φαινεται. Βρες τις θερμιδες συντηρησης σου απο δω ας πουμε http://www.freedieting.com/tools/calorie_calculator.htm, και αρχισες να τρως 300-500 θερμιδες πανω απο αυτες. Αυγα, γαλα, ρυζι, κοτοπουλο, βρωμη, ξηροι καρποι(αναλατοι,ωμοι), λαδακι, τονος, φρουτα, ταχινι, μοσχαρακι οσο γινεται με λιγοτερο λιπος, γιαουρτια, cottage ειναι οι φιλοι σου. Επισης να κοιμασαι καλα(!)
    "Free at last, free at last. Thank god almighty the Squat rack is free at last!" -Martin Lifter King jr.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-05-13 22:56 #3
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..να σε ρωτήσω όμως στα γυμναστήρια υπάρχει κάποιος που μπορεί να σου δείξει τι κάνει το καθένα και να σου βγάλει ένα πρόγραμμα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-05-13 22:59 #4
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KostasAthens89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση..να σε ρωτήσω όμως στα γυμναστήρια υπάρχει κάποιος που μπορεί να σου δείξει τι κάνει το καθένα και να σου βγάλει ένα πρόγραμμα?
    Πάντα υπάρχουν γυμναστες-γυμνάστριες που σου κάνουν το πρόγραμμα και σαφώς σου εξηγούν πως να κάνεις τις ασκήσεις.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-05-13 23:14 #5
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και καλη αρχη στην προσπάθεια σου
    Γυμναστήρια υπαρχουν πολλα Καλλιθέα και νέα Σμύρνη ψάξε στο google ανάλογα που σε βολεύει ανάλογα με το ποιο υψος της συγγρου είσαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-05-13 23:29 #6
    Προεπιλογή
    Να στε καλά παιδιά! Μένω κοντά στο μετρό... Για να είμαι ειλικρινής νιώθω πως θα μαι σαν την μύγα μέσα στο γάλα εκεί μέσα και πως θα με κοιτούν όλοι σαν άλιεν λόγω σωματότυπου και ασχετοσύνης
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-05-13 23:33 #7
    Προεπιλογή
    Αφου είσαι κοντα στο μετρο το let s go ειναι αρκετα κοντα σου με τα πόδια και με παμφθηνη ετήσια .

    Κανένας δε θα σε κοιτάει , και κανένας επισης δε γεννήθηκε μαθημένος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-05-13 01:31 #8
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KostasAthens89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να στε καλά παιδιά! Μένω κοντά στο μετρό... Για να είμαι ειλικρινής νιώθω πως θα μαι σαν την μύγα μέσα στο γάλα εκεί μέσα και πως θα με κοιτούν όλοι σαν άλιεν λόγω σωματότυπου και ασχετοσύνης
    Όλοι αρχίζουν από κάπου μαν. Αν σε κοιτάξουν όπως λες, κάντους να σε κοιτάνε με ανοιχτό το στόμα με τον καιρό. Ό,τι απορία έχεις ρώτα εδώ.

    Καλή σου δύναμη.



    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-05-13 08:24 #9
    Το avatar του χρήστη morbit_killer

    Εγγραφή
    05-12-2011
    Περ.
    ilion athens
    Μηνύματα
    411
    Cool
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KostasAthens89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Να στε καλά παιδιά! Μένω κοντά στο μετρό... Για να είμαι ειλικρινής νιώθω πως θα μαι σαν την μύγα μέσα στο γάλα εκεί μέσα και πως θα με κοιτούν όλοι σαν άλιεν λόγω σωματότυπου και ασχετοσύνης
    φτηνό και καλό γυμναστήριο είναι τα weider 100 ευρώ με κάρτα ανεργίας , 150 ευρώ ετήσιο για κανονική συνδρομή χωρίς εγγραφή !!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-05-13 10:44 #10
    Προεπιλογή
    Φίλε φαίνεται ότι έχει ωριμάσει μέσα σου η ανάγκη να αλλάξεις...Ξέρω πως αισθάνεσαι..Το ίδιο αισθανόμουν και εγώ όταν ξεκίνησα...Το θέμα είναι ότι για ΟΛΑ τα πράγματα στη ζωή υπάρχει η πρώτη φορά και αυτή η άχαρη πρώτη περίοδος προσαρμογής που δεν ξέρεις που πάνε τα τέσσερα και αισθάνεσαι σαν ψάρι έξω από τα νερά του...Αυτή η περίοδος όμως δεν διαρκεί για πάντα, είναι στο χέρι σου να προχωρήσεις και να του πάρεις τον αέρα...Επίσης για να φτάσεις στο 10 ξεκινάς από το 0...Το ερώτημα είναι το εξής:θα πάρεις την απόφαση να κάνεις το πρώτο βήμα για να ακολουθήσει και το δεύτερο ή θα αφήσεις τα χρόνια να περνάνε και θα αναρωτιέσαι, πώς θα ήμουν τώρα εάν είχα ξενινήσει τότε που το σκεφτόμουν γυμναστήριο? Εάν θέλεις πραγματικά κάτι είναι κρίμα να σου γίνει απωθημένο, κάντο πραγματικότητα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-05-13 11:05 #11
    Προεπιλογή
    Αυτό ακριβώς σκέφτομαι Stef. Το έχω πάρει απόφαση απλά επειδή μέχρι στιγμή έτρωγα μόνο junk food και δεν γυμναζόμουν δεν ξέρω πως να κινηθώ σωστά, τι να τρώω, σε τι μερίδες, πως να τα μαγειρεύω και τα σχετικά. Και φαντάσου να μην έχεις ούτε ένα άτομο που να ασχολείται με κάτι τέτοιο και αντί να σε εμψυχώνουν να σου λένε ''σιγά μην φας εσύ τόνο'' χαχαχα anyway
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-05-13 18:39 #12
    Προεπιλογή
    Δεν χρειάζεται να σε εμψυχώσει κανείς αν γουστάρεις πραγματικά να πετύχεις κάτι...Δεν είναι πυρηνική φυσικήΗ πληροφόρηση υπάρχει παντού..Διάβασε και ρώτα...Αν το αγαπήσεις θα προχωρήσεις, αν το κάνεις καταναγκαστικά θα το παρατήσεις...
    Απάντηση με παράθεση