Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 14 από 14
  1. 12-05-13 16:36 #1
    Προεπιλογή Γάλα...σε σκόνη?
    Για να πω την αλήθεια δεν κοίταξα καθόλου στο σάιτ αν έχει αναρτηθεί ξανά αυτό το θέμα.Αν και έχω ψάξει λίγο στο γούγλε δεν μπορώ να βρω καταστήματα που πουλάνε γάλα σε σκόνη για ανθρώπους,μόνο για ζώα έχω βρεί .Γνωρίζει κανείς που μπορώ να προμηθευτώ? Έχει καμιά διαφορά στη διατροφική αξία με το κανονικό γάλα???
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-05-13 16:39 #2
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ernestothehotman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να πω την αλήθεια δεν κοίταξα καθόλου στο σάιτ αν έχει αναρτηθεί ξανά αυτό το θέμα.Αν και έχω ψάξει λίγο στο γούγλε δεν μπορώ να βρω καταστήματα που πουλάνε γάλα σε σκόνη για ανθρώπους,μόνο για ζώα έχω βρεί .Γνωρίζει κανείς που μπορώ να προμηθευτώ? Έχει καμιά διαφορά στη διατροφική αξία με το κανονικό γάλα???
    Στο σούπερ μάρκετ κοιταξες? Εχω δει στο σουπερ μάρκετ αλλά δεν θυμάμαι την εταιρεία που το βγάζει.
    Είναι σε ένα κουτι όπως είναι οι κρέμες για τα μωρα.
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-05-13 16:51 #3

    Εγγραφή
    19-11-2012
    Περ.
    Banned
    Μηνύματα
    597
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ernestothehotman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Για να πω την αλήθεια δεν κοίταξα καθόλου στο σάιτ αν έχει αναρτηθεί ξανά αυτό το θέμα.Αν και έχω ψάξει λίγο στο γούγλε δεν μπορώ να βρω καταστήματα που πουλάνε γάλα σε σκόνη για ανθρώπους,μόνο για ζώα έχω βρεί .Γνωρίζει κανείς που μπορώ να προμηθευτώ? Έχει καμιά διαφορά στη διατροφική αξία με το κανονικό γάλα???
    Στο μόνο σουπερ μαρκετ που ειχα δει ήταν στο ΑΒ βασιλόπουλος. Ήταν αποβουτηρωμένο γάλα.
    Αλλά ρε συ καλοκαίρι έρχεται, για τέτοια είμαστε τώρα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-05-13 19:40 #4
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    καρφουρ εκει π εχει τους καφεδες βασικα κ τα περισσοτερα εκει εχουν απλα στο καρφουρ μονο εχω βρει μεγαλη συσκευασια.
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-05-13 20:51 #5
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Υπάρχουν και τα βρεφικά γάλατα που είναι πλούσια σε θρεπτικά συστατικά. Είναι λίγο ακριβά...
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-05-13 23:19 #6
    Προεπιλογή
    Το regilait, εάν κυκλοφορεί ακόμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-05-13 23:22 #7
    Το avatar του χρήστη ΠανοςΒ

    Εγγραφή
    04-12-2011
    Περ.
    Κορωπι
    Μηνύματα
    1.865
    Προεπιλογή
    Κυκλοφορει αλλά γιατι να προτιμησεις επεξεργασμένο γαλα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-05-13 23:25 #8
    Προεπιλογή
    Πανο αυτο μου ήρθε επειδη αναφέρεται γάλα σε σκόνη
    Θυμάμαι σε περιόδους δίαιτας το έπαιρνε η μαμα μου και θυμάμαι οτι είχε και πολυ λίγες θερμίδες
    Βέβαια κατα τη γνώμη μου τίποτα δε συγκρίνεται με το κανονικό γάλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-05-13 13:55 #9
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tolis93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    καρφουρ εκει π εχει τους καφεδες βασικα κ τα περισσοτερα εκει εχουν απλα στο καρφουρ μονο εχω βρει μεγαλη συσκευασια.
    Συμφέρει οικονομικά? Έχει την ίδια διατροφική αξία με το κανονικό γάλα γιατί απ'ότι ξέρω για να γίνει σκόνη το ρίχνουν σε καυτές επιφάνειες...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-05-13 15:21 #10
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    μπορείς να κοιτάξεις σε καποια αποθήκη πρώτων υλών..το έχω ψάξει για whey το θέμα....

    ρίξε μια ματιά στο google

    η μπορεις να ζητήσεις απο κάποιο φίλο-γνωστο σου,που εχει ζαχαροπλαστειο...
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-05-13 15:22 #11
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    ενδεικτικά θα έβαζα ενα λινκ απο αποθηκη αλλα δεν ξέρω αφενώς αν επιτρέπεται απο κανόνες το φορουμ,και αφετερου αν πουλάει λιανικη...πάντως υπάρχει αυτο που ζητας
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 13-05-13 18:29 #12
    Το avatar του χρήστη tolis93

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    biggini bottom
    Μηνύματα
    5.948
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ernestothehotman Εμφάνιση μηνυμάτων
    Συμφέρει οικονομικά? Έχει την ίδια διατροφική αξία με το κανονικό γάλα γιατί απ'ότι ξέρω για να γίνει σκόνη το ρίχνουν σε καυτές επιφάνειες...
    θα σε γελασω δε το πηρα ποτε ουτε καν κοιταξα τιμη.νομιζω οτι εχει 3 3μισι ευρω το 1 κιλο λιτρο δν ξερω σε τι το μετρανε σε μπουκαλι λιτρου ειναι παντος.νομιζω οτι εχει ιδιες αναλογιες με κανονικο γαλα απλα περισσοτερες θερμιδες ανα 100 μλ-γρ αντι για κανονικο γαλα(λογικο αλλοστε)
    keep your eyes to the sky but your feet on the ground
    rep till u black out

    and if love could change the course of fate...these nights...we move mountains...
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 04-03-14 20:32 #13
    Το avatar του χρήστη FatCap

    Εγγραφή
    26-11-2013
    Περ.
    Gym Rat
    Μηνύματα
    127
    Προεπιλογή Eρωτησεις..
    Γιατι καποιος να προτιμησει γαλα σε σκονη(γαλα σε σκονη για βρεφη) απο οτι το κανονικο το γαλα;
    Μπορει να συνδυαστει η γλυκοζη με την σκονη γαλακτος, δηλαδη να καταναλοθουν την ιδια στιγμη μετα την προπονηση;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 05-03-14 00:51 #14

    Εγγραφή
    14-07-2013
    Περ.
    ΒΟΛΟΣ
    Μηνύματα
    187
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο FatCap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιατι καποιος να προτιμησει γαλα σε σκονη(γαλα σε σκονη για βρεφη) απο οτι το κανονικο το γαλα;
    Μπορει να συνδυαστει η γλυκοζη με την σκονη γαλακτος, δηλαδη να καταναλοθουν την ιδια στιγμη μετα την προπονηση;
    1. Γιατι συνηθως το γαλα σε σκονη εχει βιταμινες κ μεταλλα[αλλα σιγα παρε μια πολυβιταμινη και πολυμεταλλα αμα θες π βγενουν πιο καλα κ φθηνα[κανε πμ αν θες]
    2. ναι δεν υπαρχει θεμα αλλα δν θα κερδισεις τπτ γιατι οποτε κ ν φας το ιδιο πραγματα θα κανεις εφοσον ομως φτασεις τις θερμιδες και τα μακρος που θες.
    αρα μν τρελενεσε κ φαε οποτε σ ρθει απλα καλυψε τς αναγκες σ π συνηθως ειναι 1.3-1.5 γρ πρωτ ανα κιλα 0.7 λιπος και οτι μεινει υδατ και 30γρ φυτικες ινες αν μπορεις
    Απάντηση με παράθεση