Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 58
  1. 30-07-08 16:10 #1
    Προεπιλογή Instant Mass (Reflex Nutrition)
    Θα ηθελα την βοηθεια κ την γνωση σας. Ειμαι 33 χρ 1,85 77κ . Πριν 2 μηνες ξεκινησα gym και διατροφη παραλληλα ωστε να παρω 5-6 κιλα μυικα , και γιατι θελω να χασω κ απο κοιλια λιπος. Αγορασα λοιπον και συμπληρωμα http://www.reflex-nutrition.com/imag...t%20Mass_1.pdf το instant mass της reflex το οποιο ανα 100gr εχει 40γρ πρωτεινη και 48γρ υδατανθρακες οι οποιοι αποτελουνται απο σιτηρα με χαμηλο δεικτη.





    Εχω σκοπο να το χρησιμοποιω μονο την μερα που θα εχω προπονηση για να αποφυγω περιπτωση αποθηκευσης σε λιποσ.Οι ερωτησεις που θελω να κανω ειναι οι εξεις: να παιρνω πριν η μετα την προπονηση? Ποτε θα εχει καλυτερα αποτελεσματα? Για τα συστατικα που εχει μπορειτε να μου πειτε την γνωμη σας?
    Ευχαριστω!
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 30-07-08 17:27 #2
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    όποτε δεν έχεις φάει γιατι δεν ειχες η γιατι βαριόσουνα να μαγειρέψεις η γιατι βιάζεσαι και δεν προλαβαίνεις να φας κανονικό φαγητό, τοτε μπορείς να φας αυτήν την πρωτεΐνη.
    το ίδιο πράγμα είναι.
    αν δλδ συμβούν ολα αυτά η κάποιο απο αυτά που λέω ποιο πάνω, και εισαι στη φαση να πας γυμναστήριο, παρ την πριν, αν συμβούν αφού εχεις γυρίσει απο το γυμναστήριο παρ την μετά.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 30-07-08 18:00 #3
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144
    όποτε δεν έχεις φάει γιατι δεν ειχες η γιατι βαριόσουνα να μαγειρέψεις η γιατι βιάζεσαι και δεν προλαβαίνεις να φας κανονικό φαγητό, τοτε μπορείς να φας αυτήν την πρωτεΐνη.
    το ίδιο πράγμα είναι.
    αν δλδ συμβούν ολα αυτά η κάποιο απο αυτά που λέω ποιο πάνω, και εισαι στη φαση να πας γυμναστήριο, παρ την πριν, αν συμβούν αφού εχεις γυρίσει απο το γυμναστήριο παρ την μετά.
    +1 μερικοι εχετε παρεξηγηση τις "πρωτεινες" και την χρηση τους τι νομιζετε οτι ειναι ο ζομος του πανοραμιξ που σε κανει δυνατο και βλεπεις αποτελεσματα και βαζεις μυεις
    Ο στοχος που θετεις ειναι αρκετα δυσκολος και θα τον πετυχης μονο με την διατροφη αυτο που πηρες ειναι φαγητο σε σκονη τιποτα παραπανω ανετα μπορεις να το παρεις αν ειναι να χασεις καποιο γευμα κατα την διαρκεια της ημερας αν και μετα την προπονηση δεν ειναι και η καλυτερη επιλογη αλλα απο το τιποτα αν δεν φας σηγουρα πρεπει να πηεις

    Διαβασε το τοπικ πιο κατω για πρωτεινες ογκου εχω γραψει την γνωμη μου οχι μονο για αυτες αλλα και πως μπορεις να παρεις λιπος η βαζεις βαρος
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-11-08 17:43 #4
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή Instant Mass (Reflex Nutrition)
    επειδή βαριέμαι και θέλω ακόμα μια ώρα να χωνέψω για να πάω στο τζίμ

    και αφού δεν ανοίγει κανένας άλλος! είπα να ανοίξω ένα τόπικ πάνω στις πρωτεΐνες μιας και πλέον μας έχει γίνει απαραίτητο για την ψυχική μας υγεία

    να μια πρωτεΐνη όγκου που δεν φαίνεται να είναι κοροϊδία


    ; Reflex have taken a bold step in re-formulating Reflex Instant mass weight gainer by taking the Maltodextrin as was used in the previous Reflex Instant Mass formula (along with every single other weight gainer on the market) and replacing it with a combination of Activated Barley and Oats. Both of which have incredible health benefits rather than purely being just a source of Carbohydrate

    While other companies still use maltodextrin as the main source of carbohydrate for their weight gain formulas, Reflex Nutrition have taken the initiative and brought you a unique alternative. Instant Mass now contains a unique blend of patented Activated Barley from Sweden and Organic Oats from the heart of Scotland that has an extremely low glycemic index.

    The OFO-Method and Activated Barley.

    Named after the Swedish inventor Owe Forsberg, the OFO-Method is a unique patented natural treatment, (via the exact application of different levels of pressure, humidity and temperature), of organic Barley that increases the energy level of barley whilst activating nutrients and dormant enzymes. The result is Activated Barley, a totally unique, low glycemic index super food that is rich in naturally occurring enzymes, vitamins, minerals, fibre, energy and protein. Each serving of Instant Mass contains a special blend containing 50 grams of complex carbohydrates from Activated Barley and Organic Oats - almost certainly the best source of carbohydrates you will ever find in a weight gain formula.

    52 Grams of Whey Protein and Micellar Casein.

    Reflex Instant Mass contains a revised blend of cold processed ultra filtered Whey Protein Concentrate, Whey Protein Isolate, Milk Protein Concentrate(80% micellar casein /20% whey protein) and Digezyme enzymes.
    For added benefit we now include Lactospore pro-biotics, similar to those found in yoghourt type drinks.

    Great Taste and Easy Mixing

    Reflex Instant Mass

    * Ingredients : Protein blend (Micro filtered whey protein concentrate & cross flow micro filtered whey protein isolate (43% ί- Lactoglobulin, 18% Glycomacropeptide, 16% Lactoferrin & Others, 15% a- Lactalbumin, 5% Immunoglobulin, 3% Serum Albumin, milk protein concentrate(80%micellar casein/20% whey), Digezyme�(digestive enzyme blend, Lactospore� pro-biotics)), organic oats, Activated organic barley, cocoa powder(choc flavour only), flavourings, carboxymethyl cellulose, zinc/magnesium aspartate, zinc l-monomethionine, natural colouring, ascorbic acid, artificial sweeteners(sucralose, acelsulfame k), copper chelate, pyrodoxine hydrocholride,chromium chelate.
    Reflex Instant Mass

    * Serving Size: 136gm - 20 servings per container
    *
    * Energy k Calories 482
    * Protein 52 grams
    * Carbohydrate 50 grams
    * of which sugars 3 grams
    * Fat 8.2 grams
    * of which saturates 2.6 grams
    * poly-unsaturated 3.6 grams
    * mono-unsaturated 2 grams
    * Fibre 2.2 grams
    * Zinc 15mg
    * Magnesium 225mg
    * Copper 750ug
    * Vitamin C 100mg
    * Vitamin B6 5.25mg
    * Chromium 200ug
    * Calcium 301mg
    * Sodium 123mg
    * Potassium 390mg
    * Digezyme 50mg
    * Lactospore 50 million spores

    μάλιστα.. προσοπικά δεν θα μου πέρναγε ποτέ απο το μυαλό να πάρω μια προτείνη όγκου, όμως μετά απο αυτο σκέφτομαι να πάρω μια να υπάρχει για της δυσκολες στιγμές άσε που βαριέμαι να αλέθω βρόμη [/img]
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-11-08 20:11 #5
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    άσε που βαριέμαι να αλέθω βρόμη
    Oποιος βαριετε πληρωνει
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 05-11-08 01:59 #6
    Το avatar του χρήστη cool_jonnys

    Εγγραφή
    29-08-2008
    Περ.
    Aigio-Patra
    Μηνύματα
    76
    Προεπιλογή
    riflex με 1000....

    ... έχω το λογο μου !
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 07-11-08 14:40 #7
    Προεπιλογή
    Μια ερωτηση.Δεν υπαρχει αλλη πρωτεινη ογκου με παρομοια συσταση(ως προς το ειδος υδατανθρακων κυριως)??
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-11-08 16:13 #8
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    υπάρχουν αλλά οι περισσότερες πρωτείνες όγκου δεν έιναι καλές. καλύτερα πάρε μία "καλή" πρωτείνη και βάλε μέσα εσύ τον υδατάνθρακα που θέλεις
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-11-08 19:14 #9
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    φαντάζεσαι να το πάρει το παλικάρι κυριολεκτικά αυτο και να πάρει μια προτείνη να την ανοίξει και να αρχίσει να πετάει μέσα μπανάνες, ρύζια, κουνουπίδια, μπισκότα παπαδοπούλου, μαρμελάδες... βρόμες σιτάρια κτλ??
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-11-08 19:21 #10
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    αρκεί να μη βάλει τα πτι-μπερ παπαδοπούλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-11-08 19:35 #11
    Προεπιλογή
    πάρτε ένα καλό protein blend και αφήστε τα instant mass και τα σχετικά. Τον υδατάνθρακα το βρίσκεις!

    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-11-08 22:55 #12
    Προεπιλογή
    συνφωνω με τον isis, αλλα reflex φιλε ειναι πολυ καλη εταιρια, εγω θα ειμαι full για πολυ καιρο απο reflex
    Bodybuilding.gr
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-11-08 01:57 #13
    Το avatar του χρήστη cool_jonnys

    Εγγραφή
    29-08-2008
    Περ.
    Aigio-Patra
    Μηνύματα
    76
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tezaman
    είσαι μέτοχος της reflex? 8)
    Πάτρα-> reflex-> cool_jonnys
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-11-08 02:06 #14
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Η reflex αγγλική δεν είναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-11-08 12:56 #15
    Προεπιλογή
    βλακειες μια whey και κανεις δουλεια.!και λιγο ριζαλευρο, βρωμη και εισαι κομπλε!
    pik
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 4 123 ... ΤελευταίαΤελευταία