Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 61 έως 74 από 74
  1. 13-05-12 23:36 #61
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Silvester Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εδω Κ.Ηλια τι θελετε να πειτε;;
    ακριβώς ότι λέει η πρόταση ενοώ , αν κάποιος δηλαδή κάνει κάποιες συγκεκρημένες ασκήσεις και έχει πχ κορύφωση στα χέρια , αν και κάποιος άλλος κάνει τις ίδιες δεν σημαίνει θα γίνει ίδιος , ούτε θα υπήρχαν διαφοροποιήσεις σε σχήμα και μάζα σε επίπεδο ακόμη και επαγγελματικού ββ , οπότε μην χαλάει κάποιος το μυαλό του και ψάχνει γωνίες στο εικοσάρικο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-05-12 23:37 #62
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    ακριβώς ότι λέει η πρόταση ενοώ , αν κάποιος δηλαδή κάνει κάποιες συγκεκρημένες ασκήσεις και έχει πχ κορύφωση στα χέρια , αν και κάποιος άλλος κάνει τις ίδιες δεν σημαίνει θα γίνει ίδιος , ούτε θα υπήρχαν διαφοροποιήσεις σε σχήμα και μάζα σε επίπεδο ακόμη και επαγγελματικού ββ , οπότε μην χαλάει κάποιος το μυαλό του και ψάχνει γωνίες στο εικοσάρικο
    α οκ..νομιζα πως ενοουσατε πως αν κανουμε τις ιδες και τις ιδιες ασκησεις δε θα δουμε διαφορα στο σωμα μας.
    No pain..No gain
    No excuses
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-05-12 23:50 #63
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο procop Εμφάνιση μηνυμάτων
    καταλαβαινω οτι δεν γινεται να γραμμωσεις τοπικα,απλα εχω παρατηρησει οτι τα χερια μου,ειτε οταν εχανα κιλα,αλλά και οταν ημουν σε φαση ογκου,ειχαν οβαλ σχημα,και δεν φαινοταν γραμμωση,παρολο που ειναι αρκετα σφιχτα(δηλαδη δεν θεωρω οτι εχω αρκετο λιπος εκει),και φανταστηκα οτι φταινε τα γονιδια μου..ακομη και στο gym αρκετοι μ λενε οτι επρεπε να δειχνουν πιο κομμενα,σε σχεση με αλλες ομαδες πανω μου..αλλα οτι και να κανω αυτα πρηζονται και φαινονται ολο και πιο οβαλ.θα με ενδιεφερε η αποψη σας σε αυτο


    πάρα πολύ απλα είναι τα πράματα , όταν θα έχεις χρόνια προπόνησης τότε θα μπορείς να έχεις καλύτερη εικόνα και άποψη, απλα τα χέρια σου έχουν μια προδιάθεση σε ανάπτυξη περισότερο απο το υπόλοιπο σώμα , αλλα με απλα λόγια είναι σαν φούσκες δηλαδή παίρνουν λίπος και νερό , αν βάλεις στο τηγάνι ενα κομματι κρέας απο τα χέρια και το ψήσεις θα μείνει λιγότερο απο το μισό και κάποιος άλλος με περισότερο χρόνο δουλειάς η με λιγότερη προπόνηση αλλα έχοντας προδιαγραφες και μυικότητα να μείνει ακριβώς το ίδιο

    δηλαδη αν δουλέψεις για αρκετο χρόνο τα χέρια σου και με σωστή προπόνηση και διατροφή όσο περνάει ο καιρός ο όγκος θα γίνετε πιο ποιοτικός και θα φαίνονται και γραμωμένα , αυτα απο την μια στιγμή στην άλλη δεν γίνονται
    και θα συμφωνήσω αν πείς μα άλλος σε 2 μήνες μεσα στη φλέβα και στην γράμωση ε'ίναι και εκεί θα πώ ακριβώς έτσι είναι , όλα τα δάχτυλα δεν είναι το ίδιο πως λοιπόν όλοι οι άνθρωποι να ανταποκρίνονται το 'ίδιο στην προπόνηση , αυτο δεν γίνετε με τίποτε

    απλα χρειάζετε χρόνος προπόνησης ώστε να φορμαριστούν να μειωθεί η κατακράτηση αλλα και το λίπος και να δείξουν πιο γραμωμένα συγχρόνως με την μάζα τους , αν πάλι κάνεις το λάθος να τα υπερπροπονείς τα αποτελέσματα θα είναι ακόμη χειρότερα λόγω καταβολισμού
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-05-12 00:02 #64
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    πάρα πολύ απλα είναι τα πράματα , όταν θα έχεις χρόνια προπόνησης τότε θα μπορείς να έχεις καλύτερη εικόνα και άποψη, απλα τα χέρια σου έχουν μια προδιάθεση σε ανάπτυξη περισότερο απο το υπόλοιπο σώμα , αλλα με απλα λόγια είναι σαν φούσκες δηλαδή παίρνουν λίπος και νερό , αν βάλεις στο τηγάνι ενα κομματι κρέας απο τα χέρια και το ψήσεις θα μείνει λιγότερο απο το μισό και κάποιος άλλος με περισότερο χρόνο δουλειάς η με λιγότερη προπόνηση αλλα έχοντας προδιαγραφες και μυικότητα να μείνει ακριβώς το ίδιο

    δηλαδη αν δουλέψεις για αρκετο χρόνο τα χέρια σου και με σωστή προπόνηση και διατροφή όσο περνάει ο καιρός ο όγκος θα γίνετε πιο ποιοτικός και θα φαίνονται και γραμωμένα , αυτα απο την μια στιγμή στην άλλη δεν γίνονται
    και θα συμφωνήσω αν πείς μα άλλος σε 2 μήνες μεσα στη φλέβα και στην γράμωση ε'ίναι και εκεί θα πώ ακριβώς έτσι είναι , όλα τα δάχτυλα δεν είναι το ίδιο πως λοιπόν όλοι οι άνθρωποι να ανταποκρίνονται το 'ίδιο στην προπόνηση , αυτο δεν γίνετε με τίποτε

    απλα χρειάζετε χρόνος προπόνησης ώστε να φορμαριστούν να μειωθεί η κατακράτηση αλλα και το λίπος και να δείξουν πιο γραμωμένα συγχρόνως με την μάζα τους , αν πάλι κάνεις το λάθος να τα υπερπροπονείς τα αποτελέσματα θα είναι ακόμη χειρότερα λόγω καταβολισμού
    ευχαριστω,
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-05-12 01:04 #65
    Προεπιλογή
    Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο δεξί επειδή το χρησιμοποιώ ποιο συχνά
    Αλλα τι να κάνω με το αριστερό δε βολεύομαι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 14-05-12 01:27 #66
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Anabolass Εμφάνιση μηνυμάτων
    Έχω και εγώ το ίδιο πρόβλημα στο δεξί επειδή το χρησιμοποιώ ποιο συχνά
    Αλλα τι να κάνω με το αριστερό δε βολεύομαι!
    εκπαίδευση χρειάζετε να αρχίσεις και με το αριστερό και να σκεύτεσαι θετικά , τι ενοώ.... επειδή δεν το έχεις συνηθίσει το αριστερο θα νομίσεις ότι είναι ξενο χέρι με ότι αυτο συνεπάγετε αν βάλεις την φαντασία να δουλέψει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-11-12 15:31 #67
    Προεπιλογή Ασυμμετρια στα χερια.
    Λοιποοοον, οπως λεει και ο τιτλος το αριστερο μου χερι ειναι εμφανως μικροτερο απο το δεξι.
    Φταει το οτι ειμαι αριστεροχειρας? Φταιει οτι μερικες φορες κοιμαμαι πανω στο αριστερο? Πραγματικα δεν ξερω.
    Εχετε αντιπετωπισει παρομοιο προβλημα? Καθε συμβουλη δεκτη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 05-11-12 16:49 #68
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    τιποτε δεν είναι αυτο δεν είναι πρόβλημα , κανείς δεν βγήκε σε καλούπι να είναι ακριβώς ίδιες και οι δυο πλευρές , παίζει ρόλο το άν είναι δεξιόχειρας η αριστερόχειρας , παίζει ρόλο αν δουλεύουμε περισσότερο το ένα χέρι απο το άλλο , παίζει ρόλο αν έχουμε περάσει κάποιο τραυματισμό και έμεινε η μια πλευρά σς ακινησία κτλ.

    και στην τελική αν δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα ή έχει ξεπεραστεί, με προπόνηση σιγα σιγα θα έρθουν όσο γίνετε στα ίσια , αλλα ποτε δεν μπορούν να γίνουν και οι δυο πλευρές φωτοτυπία σε κανένα πάντα θα υπάρχουν εμφανής η όχι διαφορές , απλα γυμναζόμαστε σωστα και είναι θεμα χρόνου να εξαλειφθεί η να μειωθεί η διαφορά , αυτα δεν είναι θέματα που πρέπει να αγχώνουν κανένα είναι απόλυτα φυσιολογικά

    απλα όταν λέμε σωστη προπόνηση ασκήσεις απομονωτικές που να αναγκάζουν να συμμετέχουν και οι 2 πλευρες μοιρασμένα , όχι όπως πχ σε ενα μηχάνημα που θα σηκώνουμε το βάρος με το ένα χέρι και χωρίς να συμμετέχει το άλλο το ίδιο να γίνετε η άσκηση , ενω πχ ασκήσεις με ελεύθερα βάρη όπως ανοίγματα πιέσεις μπάρας , κάμψεις μπάρας για δικέφαλα η αλτήρων απομονώνουν τις 2 πλευρές και συμμετέχουν το ίδιο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 05-11-12 17:45 #69
    Το avatar του χρήστη chourdakis

    Εγγραφή
    18-06-2011
    Περ.
    βιρωνας-ηρα
    Μηνύματα
    212
    Προεπιλογή
    φιλε και γω ειμαι αριστεροχειρας αλλα ειναι περιπου το ιδιο...αυτο που μ εκανε παντα εντυπωση ηταν οτι απο την αρχη που πηγαινα γημναστηριο το καλο χερι το αριστερο ειχε πιο δυνατο δικεφαλο και το κακο χερι το δεξι ειχε πιο δυνατο τρικεφαλο...3 χρονια και 8 μηνες μετα υπαρχει ακομα αυτη η διαφορα σε δυναμη αλλα σε πιο μικρο βαθμο
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 05-11-12 19:55 #70
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    απλα όταν λέμε σωστη προπόνηση ασκήσεις απομονωτικές που να αναγκάζουν να συμμετέχουν και οι 2 πλευρες μοιρασμένα , όχι όπως πχ σε ενα μηχάνημα που θα σηκώνουμε το βάρος με το ένα χέρι και χωρίς να συμμετέχει το άλλο το ίδιο να γίνετε η άσκηση , ενω πχ ασκήσεις με ελεύθερα βάρη όπως ανοίγματα πιέσεις μπάρας , κάμψεις μπάρας για δικέφαλα η αλτήρων απομονώνουν τις 2 πλευρές και συμμετέχουν το ίδιο
    Αυτο κανω και εγω στην προπονηση. παντα προσπαθω να προπονω και τα δυο χερια το ιδιο.
    Ευχαριστω.

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chourdakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    φιλε και γω ειμαι αριστεροχειρας αλλα ειναι περιπου το ιδιο...αυτο που μ εκανε παντα εντυπωση ηταν οτι απο την αρχη που πηγαινα γημναστηριο το καλο χερι το αριστερο ειχε πιο δυνατο δικεφαλο και το κακο χερι το δεξι ειχε πιο δυνατο τρικεφαλο...3 χρονια και 8 μηνες μετα υπαρχει ακομα αυτη η διαφορα σε δυναμη αλλα σε πιο μικρο βαθμο
    φιλε ιδια περιπτωση και εγω. ελπιζω με τον καιρο να βελτιωθει. να σαι καλα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-07-13 14:26 #71
    Προεπιλογή διαφορά δύναμης αντοχής ανάμεσα στο δεξί με το αριστερό
    Καλημέρα παιδιά κάνω γυμναστική με βάρη περίπου 3 χρονια(με μεγάλα διαλείμματα βεβαια) και έχω παρατηρήσει ότι υπάρχει τεραστια διαφορα δύναμης και αντοχής ανάμεσα στο δεξί και αριστερό τρικέφαλο και(κυρίως) δικέφαλο. Μήπως ξέρετε πως μπορώ να καταπολεμhώ αυτό μου το πρόβλημα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-07-13 16:11 #72
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    και γω 18 χρονια γυμναζομαι και εχω το ιδιο προβλημα.γυμνασου με αλτηρες για αρκετους μηνες για να ισχυροποιησεις λιγο το αδυναμο χερι.παντα υπαρχει διαφορα δυναμης αναμεσα στα δεξια και αριστερα ακρα οπως επισης και στο μεγεθος.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-07-13 16:27 #73
    Προεπιλογή
    Το θέμα είναι ότι σε εμενα υπάρχει αυτό σε υπερβολικό βαθμό(πιστεύω). Όταν κάνω άρσεις αυτοσυγκέντρωσης(η όπως λέγονται τέλος πάντων) για τα δικέφαλα, ενώ μπορεί με το αριστερό να κολλήσω στα 6 και τα υπόλοιπα δυο μπορεί ακόμη και να χρειαστεί να κλέψω λίγο, με το δεξί βγαίνουν πολύ χαλαρά. Εν πάση περίπτωση θα συνεχίσω να κάνω ασκήσεις με αλτήρες μήπως και ισορροπιστή η κατάσταση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 25-07-13 02:50 #74
    Το avatar του χρήστη MUSKLGEORGE

    Εγγραφή
    31-05-2012
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    270
    Προεπιλογή
    δεν εχει σημασια η υπερβολικη διαφορα.μην ανησυχεις.εγω ας πουμε,με 43 εκατοστα χερια(περιπου 45 οταν πρηζομαι),κανω 42,5 κιλα καμψεις με μπαρα,αλλα αυτοσυγκεντρωσης 1 σετ με 10 κιλα αλτηρα και 2-3 σετ ακομα με 8 και 5 κιλα αντιστοιχα.απλα,συνεχισε την προπονηση και θα δικαιωθεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτηΠρώτη ... 345