Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 74
  1. 03-06-10 14:53 #16
    Το avatar του χρήστη Mitsen

    Εγγραφή
    02-04-2010
    Περ.
    Piraeus
    Μηνύματα
    2.293
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Pain Εμφάνιση μηνυμάτων
    δε ξερω τι εχεις
    Το έχω ξανακούσει ότι οφείλεται ότι είναι από τι μεριά τις καρδιας αλλα δεν το πολυπιστεύω. Ακόμα και αν ισχύει αυτό δεν έχω δει ποτε σε κάποιον άλλο αθλητή τόσο μεγάλη ασυμμετρία. Είμαι σε σημείο να έχω κόμπλεξ.
    Πάντως δεν μου προτείνατε ακόμα κάποια λύση
    να παίξω με διαφορετικά κιλά?
    Where the mind goes, the body follows...
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-06-10 16:29 #17
    Το avatar του χρήστη paulakos

    Εγγραφή
    08-03-2010
    Περ.
    Ροσγουελ
    Μηνύματα
    336
    Προεπιλογή
    Απλοραρε μια φωτογραφια σου να δουμε,ισως να μην ειναι τραγικα τα πραγματα,γενικοτερα αν "κοψεις" εναν ανθρωπο καθετα,απο το κεφαλι μεχρι τα ποδια η δυο μεριες δεν εχουν καμια σχεση η μια με την αλλη.Οπως στο πειραμα που καναμε στο δημοτικο με τις φωτογραφιες μας.Μην τρελενεσαι...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-06-10 18:18 #18
    Προεπιλογή
    και εγω το ιδιο θεμα εχω στο δικεφαλο
    πιο πρησμενος και μαλιστα σηκωνει και πιο ευκολα τα ιδια κιλα το αριστερο χερι απο το δεξι παροτι δεξιοχειρας
    πριν αρχισω γυμναστηριο ηταν πολυ μεγαλυτερη η διαφορα
    τωρα καπως εχει φτιαχτει
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-03-11 19:41 #19
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2011
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή ασυμετρια στα δικεφαλα..
    (δεν ξερω αν απευθινομια στην σωστη ιδικοτητα).!δεν μπορω να ανεβασω φοτο συγνομη..!
    Εχω μια ασυμετρια στα δυκεφαλα οταν τα σφιγκω,στο δεξι χερι πεταγετε πιο πολυ το δικεφαλο ενω στο αριστερο οχι τοσο...! για πειτε μου τι να κανω για να γινουν πιο ομιομορφα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-03-11 23:37 #20
    Banned
    Εγγραφή
    20-07-2010
    Μηνύματα
    1.954
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο kostasxania Εμφάνιση μηνυμάτων
    (δεν ξερω αν απευθινομια στην σωστη ιδικοτητα).!δεν μπορω να ανεβασω φοτο συγνομη..!
    Εχω μια ασυμετρια στα δυκεφαλα οταν τα σφιγκω,στο δεξι χερι πεταγετε πιο πολυ το δικεφαλο ενω στο αριστερο οχι τοσο...! για πειτε μου τι να κανω για να γινουν πιο ομιομορφα
    ολοι οι αρχαριοι το παρατηρουν αυτο και οχι μονο...δεν υπαρχει τελειος ανθρωπος..ακομα και επαγγελματιες ΒΒερς να δεις θα δεις οτι εχουν και αυτοι ασυμμετριες...εκτος και αν το δικο σου ειναι τοσο πολυ παω πασο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-03-11 23:58 #21
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2011
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    ναι ομωσ, αν γυμναζω κανονικα τα δικεφαλα οταν εχω δικεφαλα, χορισ να γυμναζω περισσοτερο το αριστερο χερι που εχω τιν διαφορα, δεν θα μεινει παντα αυτη η ασυμετρια?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-03-11 00:02 #22
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    οτι και να κάνεις ασυμμετρία θα υπάρχει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 22-03-11 00:03 #23
    Banned
    Εγγραφή
    27-02-2011
    Μηνύματα
    22
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    οτι και να κάνεις ασυμμετρία θα υπάρχει.
    αν αρχισω να πεζω μαλακια με το αριστερο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-03-11 00:07 #24
    Retired Μod
    Το avatar του χρήστη KATERINI 144

    Εγγραφή
    03-11-2007
    Περ.
    κατερινη
    Μηνύματα
    13.077
    Προεπιλογή
    αν έπαιζες μονο με το δεξι μάλλον εκει ειναι το πρόβλημα, αλλαξε χερι και φορουμ....

    Banned...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 22-03-11 00:11 #25
    Το avatar του χρήστη Titanium

    Εγγραφή
    01-06-2010
    Περ.
    Volos
    Μηνύματα
    4.074
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν έπαιζες μονο με το δεξι μάλλον εκει ειναι το πρόβλημα, αλλαξε χερι και φορουμ....

    Banned...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 22-03-11 00:13 #26
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη TheWorst

    Εγγραφή
    12-12-2010
    Μηνύματα
    5.059
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KATERINI 144 Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν έπαιζες μονο με το δεξι μάλλον εκει ειναι το πρόβλημα, αλλαξε χερι και φορουμ....

    Banned...
    Φαντασου τωρα ο φιλος να μιλουσε σοβαρα Και να το εννουσε πραγματικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-03-11 01:06 #27
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    η ασυμμετρία είναι συνηθισμένο φαινόμενο σε άλλους περισσότερο και άλλους λιγότερο , αν οφείλετε σε κάποιο τραυματισμό επειδη κάποια μυική ομάδα έμεινε πίσω θα στρώσει , αν είναι κάτι φυσιολογικό όπως πχ αν κάποιος δουλεύει περισσότερο μια πλευρα η είναι δεξής η αριστερός πάλι μπορεί να έρθει κοντα η μια πλευρα με την άλλη, αλλα πολλές φορές υπάρχει διαφορα που δεν αλλάζει .είναι κατασκευαστικό το πρόβλημα να το πούμε με μια δόση χιούμορ , αλλα δεν είναι και πρόβλημα στην τελικη

    στην προσπάθεια κάποιοι να φέρουν ενα αδύνατο χέρι στο ίδιο επίπεδο με το άλλο καταλήγουν σε υπερπροπόνηση με αρνητικα αποτελέσματα , αυτα έρχονται όσο είναι δυνατόν στα ίδια επίπεδα με προπόνηση σε βάθος χρόνου , κάνοντας και απομονωτικές ασκήσεις σε συνδιασμό για καλύτερα αποτελέσματα .

    αλλα στην προκειμένη περίπτωση στον τύπο που έθεσε το ερώτημα , μαζί με το μπάν που πήρε , βρήκε και την λύση στο πρόβλημά του που οφειλόταν στην μονόπλευρη και παρατεταμένη πεοκρουσία
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-07-11 00:10 #28
    Προεπιλογή marios
    paidia eimai 15 eton kai de3ioxiras kano ta idia kila kai ta idia set kai sta dio xeria alla o de3is dike8alos einai panta pio prismeno ti mporo na kano gia na ta e3isoropiso?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 21-07-11 09:34 #29
    Το avatar του χρήστη ggeorge

    Εγγραφή
    19-04-2011
    Περ.
    Αθηνα
    Μηνύματα
    510
    Προεπιλογή
    Για οσους εχουν πιο δυνατο και ανεπτυγμενο τον δικεφαλο οχι στο "καλό" τους χέρι...
    νομιζω φταιει η υπερπροπονηση...
    ο μυς πρεπει να γυμναζεται μια αντε δυο φορες τη βδομαδα...

    Πλακα κανω ετσι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 28-07-11 20:13 #30
    Προεπιλογή
    Καλησπερα!Μολις εγινα μελος στην ιστοσελιδα και εψαχνα ακριβως για ενα τετοιο θεμα...
    Κανω γυμναστικη εδω και 20 μηνες...Δεν την εχω διακοψει ποτε για πανω απο μια βδομαδα,ειδικα τους τελευταιους μηνες κανω πολυ,οποτε μπορουμε να πουμε ειναι 20 μηνες γεματοι.
    Ειμαι δεξιοχερας και εχω ενα προβλημα στους δικεφαλους...Ο δικεφαλος στο δεξι χερι για καποιο λογο δεν εχει γραμμωση καθολου...δηλαδη στο αριστερο μου χερι ο δικεφαλος φαινεται πολυ εντονα ενω στο δεξι τιποτα(ειναι και ποιο μικρος αλλα αυτο πες δικαιολογείται στο οτι διαφέρει η δεξια με την αριστερη πλευρα)...Εχω και στα 2 χερια σχεδον την ιδια δυναμη...Παντα κανω ιδιες ασκησεις και στα 2,εχουν σχεδον ιδιες αντοχες.
    Τοσο καιρο δεν εχω δει να παιρνει σχημα το δεξι μου χερι και σκευτομαι το εξης...Αγορασα καποια παραπανω κιλα για βαρακια πριν λιγες εβδομαδες γι αυτο τον λογο και λεω...Να κανω παραπανω ασκησεις με το δεξι χερι ωστε να ερθουν σε μια ισορροπία στο σχημα?Αλλα απο την αλλη σκευτομαι μετα οτι θα διαφερουν σε θεμα δυναμης...Τι λετε να κανω?
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία