Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 21-08-13 10:26 #1
    Προεπιλογή Back- Ξεκινημα
    Καλημερα. Ελπιζω να ποσταρω σωστα αν οχι να με συγχωρατε. Σας παρακολουθω αρκετο καιρο και αποφασισα να γραφτω για να ρωτησω καποια πραγματακια.

    Ειμαι 25 χρ. 74κ. 1.79 και ασχολουμαι αρκετα χρονια με γυμναστικη και εδω και κανα χρονο με συμπληρωματα αλλα πολυ χαλαρα,χωρις τηρηση αυστηρης δοσολογιας κλπ.
    Τωρα που τελειωσε το καλοκαιρι και θα ξαναρχισει το γυμναστηριο αποφασισα να μπω πιο οργανωμενα στο παιχνιδι. Θα θελα αν μπορει καποιος να με βοηθησει ετσι για αρχη με το τι θα βοηθουσε να ξεκινησω.
    Ηδη χρησιμοποιω whey-on και σκεφτομαι μολις βρω ρυθμο σε κανα μηνα να ξεκινησω κρεατινη. Απο stacker2 επαιρνα amino- και απο on (ενα με ταυρινη μεσα που εδινε boost).
    Αυτα που δν εχω χρησιμοποιησει ειναι νιτρικο και σκεφτομαι να το βαλω στο παιχνιδι.
    Συγνωμη αν σας κουρασα. Περιμενω τις απαντησεις σας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-08-13 15:10 #2

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Με το ''πιο οργανωμενα'' εννοεις πιο πολλα συμπληρωματα; Δεν καταλαβα..
    Πρωτα πρεπει να οργανωσεις τη διατροφη σου, μετα την προπονηση και τελος τα συμπληρωματα.
    Μη χανουμε την ουσια, η διατροφη σε συνδιασμο με την προπονηση φτιαχνει το σωμα, τα συμπληρωματα βουλωνουν τις τρυπες της διατροφης (αν υπαρχουν).
    Μια πρωτεινη για ''γρηγορο'' γευμα οταν δεν προλαβαινεις ειναι αρκετη. Αντε και μια πολυβιταμινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-08-13 15:41 #3
    Το avatar του χρήστη dimitrispump

    Εγγραφή
    02-07-2010
    Περ.
    ΚΟΡΙΝΘΟΣ
    Μηνύματα
    175
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο txcpanos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλημερα. Ελπιζω να ποσταρω σωστα αν οχι να με συγχωρατε. Σας παρακολουθω αρκετο καιρο και αποφασισα να γραφτω για να ρωτησω καποια πραγματακια.

    Ειμαι 25 χρ. 74κ. 1.79 και ασχολουμαι αρκετα χρονια με γυμναστικη και εδω και κανα χρονο με συμπληρωματα αλλα πολυ χαλαρα,χωρις τηρηση αυστηρης δοσολογιας κλπ.
    Τωρα που τελειωσε το καλοκαιρι και θα ξαναρχισει το γυμναστηριο αποφασισα να μπω πιο οργανωμενα στο παιχνιδι. Θα θελα αν μπορει καποιος να με βοηθησει ετσι για αρχη με το τι θα βοηθουσε να ξεκινησω.
    Ηδη χρησιμοποιω whey-on και σκεφτομαι μολις βρω ρυθμο σε κανα μηνα να ξεκινησω κρεατινη. Απο stacker2 επαιρνα amino- και απο on (ενα με ταυρινη μεσα που εδινε boost).
    Αυτα που δν εχω χρησιμοποιησει ειναι νιτρικο και σκεφτομαι να το βαλω στο παιχνιδι.
    Συγνωμη αν σας κουρασα. Περιμενω τις απαντησεις σας.
    πρωτεινη μια βιταμινη c και ω3 χρειαζεσαι, εγω αυτα χρησιμοποιω και ειμαι 31χρ, πιστεψε με και πρωτεινη μερικες φορες την ξεχναω να την πιω.διατροφη και να τρως απολες τις τροφες
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 22-08-13 01:15 #4
    Προεπιλογή
    παιδια δεν μιλαω μονο για πολυβιταμινες κλπ.
    Ουτε για γευματα σωστα. Ρωτησα για συμπληρωματα αν μπορειτε να με βοηθησετε.Περιμενα κατι του στυλ
    1το Μηνα μονο πρωτεινη
    2ρο μηνα πρωτεινη-αμινο
    3το μηνα τα προηγουμενα και κρεατινη.

    Για διατροφη δεν τιθεται θεμα αλλα αλλου ειναι το ψωμι!
    Αρχικα επειδη ειχα καιρο εκτος θελω να βρω τν φορμα μου και μετα να μπω δυναμικα. Δν σας μπερδευω αλλο. Οποιος καταλαβε ας μου δωσει τα φωτα του και πλζ οχι απαντησεις του στυλ. (η καλη διατροφη, σωστη γυμναστικη, τρυπες κλπ )
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη txcpanos : 22-08-13 στις 01:19
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 22-08-13 11:41 #5
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Δεν έχει πρώτο μήνα δεύτερο μήνα κλπ.

    Ξεκινάς όσα συμπληρώματα έχεις και τα δουλεύεις για όσο καιρό θέλεις.

    Πάρε τα αμινοξέα σου πριν την προπόνηση, πρωτείνη και κρεατίνη μετά και αν πάρεις νιτρικό κι αυτό πριν.
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-08-13 13:08 #6
    Προεπιλογή
    εγω θα σου προτεινα οταν λες πιο οργανωμενα, να μαθεις να γυμναζεσαι πιο σωστα να βαλεις πολυαρθρικες ασκησεις(compound movements) στο ασκησιολογιο σου, να κανεις διατροφη αναλογα με τους στοχους σου. Τα συμπληρωματα δε κανουν τοση δουλεια οση ενδεχομενως φανταζεσαι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 22-08-13 20:51 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο chili Εμφάνιση μηνυμάτων
    εγω θα σου προτεινα οταν λες πιο οργανωμενα, να μαθεις να γυμναζεσαι πιο σωστα να βαλεις πολυαρθρικες ασκησεις(compound movements) στο ασκησιολογιο σου, να κανεις διατροφη αναλογα με τους στοχους σου. Τα συμπληρωματα δε κανουν τοση δουλεια οση ενδεχομενως φανταζεσαι
    ας αφησουμε το θεμα της προπονησης και να επικεντρωθουμε στο θεμα των συμπληρωματων και ας μν θιξουμε το τι μπορω να φανταζομαι. Το ζητησα και πιο πανω αλλα δυστηχως δεν...
    Λεγοντας πιο οργανωμενα εννοω να ξεκινησω με μια απλη πρωτεινουλα και σιγα σιγα να ανεβω αμινο κλπ η να τα παρω ολα με την μια. Ειχα στο μυαλο μου οτι καλο θα ταν να εμπαινα σε ενα ρυθμο και μετα να ξεκινουσα. Τι γνωμη εχετε;
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-08-13 17:50 #8
    Smile
    παιδια καμια γνωμη;;;
    Απάντηση με παράθεση