Θέμα: SotosTheBoSs's Log

Σελίδα 48 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 38464748
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 706 έως 713 από 713
  1. 13-10-14 21:17 #706
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Σημερα upper

    Πολυ ενδεικτικά διότι δεν θυμαμαι κιλά και ετσι

    αλτηρες επικληνη 4χ8
    μονοζυγο 4χ5-4-4-3
    ανοιγματα επικληνη 4χ8
    κωπηλατική αλτήρα 4χ8
    εκτασεις ωμων 4χ12
    σφυριά 4χ12
    γαλλικες 4χ12

    το πρωινό αερόβιο κόπηκε καθώς οι προπονήσεις ποδοσφαίρου (ακόμα για άγνωστο λόγο) έγιναν 4 από 3 και ετσι η θα κλαταρω η θα πρέπει να τρώω 5000+ θερμίδες την μέρα.Επίσης με άλλαξε και θέση και έτσι από στόπερ που έπαιζα θα παίζω πλέον δεξί μπακ οπότε καταλαβαίνεται ότι πλεον δεν θα πολυ ξύνομαι αλλα θα τρέχω περισσότερο οπότε ακόμα μεγαλύτερη καύση λίπους.

    Διατροφικά πέτυχα τα μακρος μου και μ έμειναν 600 θερμίδες οπότε με βαση τον @vaggan έχωσα ένα big chocco (κρουσαν 250γρ είναι αυτό) και μπορώ να πώ νιώθω πολύ καλα.

    άντα με 2 γεύματα και ένα μικρό πρωινό (200 θερμίδες μαξ)
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-10-14 21:39 #707
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    και πολυ καλα εκανες αν σε παιρνει να βαζεις οι αδερφοι μπαρμπεριανς ελεγαν ενα δυνατο σωμα ειναι ενα ευχαριστημενο σωμα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-10-14 21:46 #708
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    βαγγελα εγω δεν ξερω τι ελεγαν αυτοι οι αδερφοι εγω ξερω τι λεει το στομαχι μου και το στομαχι μ ειναι πολυ ευχαριστημενο.........
    θα το δοκιμασω καμια εβδομαφδα να δω πως θα με παει (δλδ αν πετυχαινω τους στοχους μου) και αν πιασει εχει να πεσει γερο φαι για χειμωνα ........

    το μονο σίγουρο ειναι οτι το κατα ευχαριστήθηκα και το κυριοτερο ειναι οτι δεν νιωθω βαρος στο στομαχι μου γιατι ακομα και εμ αυτο το γιγαντιο κρουασαν παλι υπο ειμαι
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-06-23 16:38 #709
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα σε όλα τα παλιά και καινούργια φιλαράκια που ενδεχομένως να γνωρίσω...

    Πέρασαν αρκετα χρονια απο τοτε π ασχοληθηκα γενικα με αυτο το forum αλλα και την γυμναστικη λόγω καποιων υποχρεωσεων αλλα και προβλαηματων π ειχα στην προσωπικη μ ζωη....αυτη η δεκαετια που περασε έγιναν πολλα....Για οσοι ειναι παλιοι και με θιυμουνται ελαχιστα ισως να θυμουνται οτι στις αρχικη μ προσπαθεια ξεκίνα σαν παχυσαρκος εχον τας φτασει σε ηλικια 22 ετων 165 κιλα με λιπος ανω των 43% με υψος 2,05μ.καταφερρα μεσα σε 2 χρονια πισω στην δεκαετια του 2010 να χασω 60 κιλα να πεσω στα 105 με σωματικο λοιπος γυρω στο 18% κανοντας σιναμα προπονησεις μπασκετ αλλα και βαρη...λόγω οτι ημουν σε αρκετα μικρη ηλικια αλλα και οτι ειχα αρκετο υψος ευτηχως το περίσιο δερματος π ειχα στην περιοχη της κοιλιαςμε σκληρη προπονηση αλλα και με ενταντικο αεροβιο σχεδον εξαφανίστηκε...

    Ακολουθοντας εναντικα και εχοντας γινει τροπος ζωης πλεον το μοτιβο διατροφη + γυμναστικη εγινε πλεον συνηθειας ζωης για τα επομενα χρονια....Εως που το 2017 γινεται το μοιραιο.....Ενω βρισκομουν στην εργασια μου μ συμβαινει ενα εργατικο ατυχημα και για να μην σας τα πολυλογω παθαινω ριξη εσω και εξω μηνισκου κοβω τους χιαστους μου κοβω τενοντες στα ποδια και στα δακτυλα του χεριου και σπαω και τον αριστερο μ αστραγαλο....Γινονται τα χειρουργια π επερεπε να γινουν...εμενα η ψυχολογια μ εχει πεσει στο 0 και αν εξαιρεσεις την υγεια μ π ερχεται πανω αποολα το πρωτο πραγμα π[ σκεφτηκα ηταν το μπασκετ και οπως το φοβομουν π ειπε ο γιατρος οτι δυσχηχως ημιεπαγελματικα θα επρεπε να αφησω το μπασκετ για τουλαχιστον 3 χρονια (καθως δεν γινοταν και δεν ειχα την οικονομικη δυνατοτητα να κανω τα παντα μαζι ετσι τον μηνισκο τον αφησα για αρκετα αργοτερα να τον χειρουργουσα)..Αυτο το πραγμα μου εριξε την ψυχολογια στα ταρταρα πηρα αναρωτικη αδεια καθομουν ολη μερασ το σπιτι μπροστα απο ενα υπολογιστη και εκλαιγα την μοιρα μ.....δεν ειχα ορεξη για τιποτα το μονο π εκανα ηταν το σωμα να αρχιζει να θυμαται την παλια τ τεχνη και να καθεται σε ενα κρεβατι να βλεπει ταινιες και να καταναπλωνει ατελειωτες ποσοτητες ημερησιων θερμιδων..Μεχρι π η ζυγαρια αρχισαι να ανεβαινει οτι ειχα χτισει αυτα τα χρονια να αρχιζουν να χανονται ρουχα να στενευουν ψυχολογια να πεφτει.....Μεχρι π πλεον ηρθε και τοτ ελιωτικο χαστουκι π ηρθε η μερα να επιστρεχω στο μπασκετ αλλα διαπιστωσα οτι ο προπονητης πλεον μετα απο ενα τοσο μεγαλο τραυματισμο οχι μονο δεν με εμπιστευοταν αγνωιστικα αλλα ειχα και μεγαλη επιπληξη για την σωματικη μ αλλαγη....

    Τοτε το δευτερο χαστουκλι της μοιρας ξαναχτυπησε πλεον στα 31 μ χρονια αρκετα χρονια μετα απο την ηλικια των 22 π βρισκομουν τοτε και ξαναμπηκε το μοτιβο διατροφη και γυμναστικη στην ζωη μ.....καταφερα και εχασα πλαι τα περιτα κιλα π πηρα στην περιοδου του τραυματισμου μου (16 κιλα) και πλεον αρκετα κοντα στα κιλα π πρεπει να ειμαι (με παιρνει λιγο ακομα ειμαι 118 αυτη την στιγμη) νιωθω πιο αναλαφρος απο ποτε και νιωθω πιο πολυ ζωντανια....Γυμναστικη και διατροφη ειναι Must για εμενα υπαρχει θεληξση για ζωη και για αλλαγη και τιποιτα δεν θα με εμποδισει οσο και πολυ να με αποθαρρυνουν οτι πλεον μεγαλωσα και δεν ειμαι πιτσιρικος για τετοια πραγματα...κλεινω τα αυτια και πεισμωνω ακομα οπερισοτερο....το μον κακο σε ολη αυτ την φαση ειναι οτι ξανα εκοψα για δευτερη φορα τους χιαστους μου δευτερο χειρουργιο χειαστων δεν εχω κανει ακομα μπασκετ πλεον δεν μπορω να παιξω σε αγωνα μονο κανενα μονακι με κανενα φιλαρακι η καμια ατομικη προιπονηση αλλα και παλι οχι πολλα ζορια και στην γυμναστικη γυμναζω οσο μπορω να ποδια με το αεροβιο αλλα και με λαστιχα καθως φοβαμαι να βαλω βαρη στα ποδια μ....

    Τωρα οσο αφορα τα προγραμτα αυτρ την την στιγμη παιζω ενα Σπλιτ 4ημρο σπλιτ με παρα πολυ μεγαη ενταση.....Σαν θερμιδες ειμαι αρκετα χαμηλα (δεν γνωριζω αν ειναι τελειωςε σωστο αυτο αλλα αφου ανταπακρινεται το σωμα μ σε προπονηση καλα το κραταω ως εχει) βρισκομαι στις 2100 θερμιδες και απο μακρος ειμαι καπου στο C:48% P:30 F:22%

    Μια τυπικη χθεσινη ημερα να παρεται μια ιδεα..

    Προπονηση

    Στρατιωτικες πιεσεις 4χ12
    Εκτασεις Αλτηρων 4χ12
    Προτασεις αλτηρων 4χ12
    Κάμψεις δικεφαλων με στραβομπαρα 4χ8 SuperSet Καμψεις σφυρια 4χ8
    Γαλικές μπαρας 4χ8 Superset εκτασεις αλητηρα πισω απο τον λαιμο 4χ8


    Διατροφή 24/06/23


    Πρωινό
    70γρ βρωμη
    32γρ σοκολατα υγειας
    1 σκουπ isolate
    1 πολυβιταμινη Adam
    1 ταμπλετα B12
    10 γρ batido (5γρ BCAA ,5γρ Γλουταμινη)


    Δεκατιανο
    1μπαρα πρωτεινης μαζι με υδατανθρακα



    Μεσημεριανό
    100γρ Ψητός Σολωμος (χωρις δερμα)
    100γρ βραστη πατατα
    1 ταμπλετα D3
    1 ταμπλετα Vit C



    Απογευματινο snack
    1 μπαρα πρωτεινης low carb
    50γρ κερασια



    Βραδινο
    70 γρ τόνο με σαλατα πρασινη
    1γρ Ω3
    400Mg μαγνησιο

    Πριν τον υπνο ηπια ενα σκουπ πρωτεινης και ενα σκουπ μετα την προπονηση μαζι με 10 γρ Batildo...Επισης πριν την προπονηση πινω και 2 ταμπλετες λιποδιαλυτη θερμογενετικο.




    C: 280γρ
    P: 212γρ
    F: 76γρ


    Αυτά απο εμενα θα προσπαθησω πλεον να κραταω ενημερο και παλι το ημερολογιο μ να τα λεμε πια με ολα τα φιλαρακια της ομαδας και παιδια καλες προπονησεις αλλα το πιο σημαντικο να εχουμε την υγεια μας γτ αν δεδν την εχουμε δεν μπορουε να γυμναστούμε
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-06-23 17:29 #710
    Προεπιλογή
    Ω ρε φιλεεεεε...

    Συγκλονιστικό ποστ.
    Καλώς ήρθες και πάλι!
    Υγεία σου εύχομαι και τύχη.
    Τράβηξες κακό λαχνό αλλά σε βλέπω αποφασισμένο και σου αξίζουν συγχαρητήρια.
    Όλα καλά θα πάνε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-06-23 18:58 #711
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω πολυ φιλε δεν τα παρατάω και σιγουρο ελπιζω αυτο να γινει μοτίβο του οτι ποτε δεν πρεπει να πατατάκια τα ονειρα μας και εγω εχω βαλει στοχο αφου δυναμώσω αρκετα θα ξαναπαίξω μπάσκετ σε αγωνιστικό επίπεδο εστω και αν μπω για μια βολή…..Σιγουρα ομως θα προσπαθησω να βαλω οσο μπορω χάνοντας και λίπος ταυτόχρονα αφου πλεον κογικα θεωρούμαι αρχάριος παλι μετα απο τετοια αποχή απο βάρη
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-06-23 16:58 #712
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Καλησπερα και παλι παιδακια....Πιστοι στο πλαονο π εχουμε θέσει οποτε παμε για μια καινουργια εβδομαδα....Η αληθεια ειναι οτι στην σημερινη προπονηση ζορισα λιγο παραπανω τον εαυτο μ και καθως βρισκομαι σε αρκετα μεγαλο θερμιδικο ελλειμα 800 θερμιδες κατω απο την συντηρηση μ σημερα μπορω να πω με ζορισε αλλα και με κουρασε σε πολυ μεγαλο βαθμο η προπονηση σε σημειο να μην νιωθω και τοσο καλο...το κακο ειναι οτι λογω εργασιας το προγραμμα μ ειναι κυλιομενο (δηλαδη δουλευω βαρδιες πρωι-απογευμα-νυκτα) και αυτην την εβδομαδα π ειμαι νυκτερινος σε συνδιασμο με τον ολιγόωρο/κακο υπνο προπονησεις και διαφορες οικογενοιακες υποχρεωσεις και η διατροφη αλλα και η διαθεση μ θα ειναι καπως θα προσπαθησω ομως να μην σπασω το προγραμμα μ τουλαχιστον το διατροφικο αν δω πως κλαταρω η θα κοψω καποιες προπονησεις για αυτη την εβδομαδα η θα ανεβασω λιγο θερμιδες....Anyway

    Προπονηση σημερα παιξαμε τα εξης...(δεν βαζω κιλα γιατι ακομα δεν εχει τοσο σημασια αφου βρισκομαι και παλι σε σταδιο εξοικείωσης)


    Ελξεις τροχαλιας ανοικτη λαβη 4χ15
    Ελξεις τρολαχαλιας με τριγονικη λαβη 4χ15
    Κωληλατικη με μπαρα αναποδη λαβη 4χ12
    Deadlift 4x12

    Διατροφη

    Πρωινο
    1σκουπ Iso
    10γρ BCAA με γλουταμινη
    2 τοστ (4 φετες gouda light 4 γετες καπνιστη γαλαπουλα)
    1 πολυβιταμινη
    1 καψουλα Β12


    Δεκατιανο
    1 καφες σκετος
    1μπαρα πρωτεινης


    Μεσημεριανο
    90 γρ στηθος κοτοπουλο
    90γρ ρυζι μπασματι
    1 ταμπλετα D3
    1 ταμπλετα Vit C


    Απογευματινο
    1 μπαρα
    40γρ κερασια


    Βραδινο
    1 γιαουρτι 1,5%
    1 Σκουπ ΙΣΟ
    1 γρ Ω3
    (θα τα παρω στην δουλεια μαζι αυτα)
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-06-23 08:25 #713
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.625
    Προεπιλογή
    Welcome Back
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 48 από 48 ΠρώτηΠρώτη ... 38464748