Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 30
  1. 11-12-13 12:56 #16
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apple Εμφάνιση μηνυμάτων
    Είμαι ανάμεσα στην Iron Mass και την Iron Whey.

    Θέλω να πάρω ναι μεν λίγα κιλά ακόμα, οπότε μάλλον θα επιλέξω την Iron Mass.
    Φοβάμε πως η Iron Whey δε θα βοηθήσει στο να αποκτήσω κιλά και ίσως να μη μου δίνει τα πρηξίματα μιας Mass.

    Καμία πρόταση?
    Συγκρίνεις ανόμοια πράγματα. Αν θες να βάλεις κιλά + την συγκεκριμένη διατροφή που πρέπει να ακολουθείς, για επιπλέον εύκολες θερμίδες πάρε την iron mass.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-12-13 13:08 #17
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Επιστρέφω με εντυπώσεις από την Iron Mass.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 11-12-13 13:17 #18
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Apple Εμφάνιση μηνυμάτων
    Επίσης, έχω μια απορία... Παίζει καμία χημεία σε όλες αυτές τις Mass πρωτεϊνες?
    με τον όρο χημεία εννοείς απαγορευμένες ουσίες κτλ να φανταστώ...δεν νομίζω να υπάρχει θέμα και ειδικά σε αυτή, δεν έχει τέτοια προβλήματα ως τώρα η Musclepharm, ίσα ίσα προβάλλει το ότι είναι ελεγμένα τα προϊόντα της. 100% δεν είμαι με καμία αλλά δεν πιστεύω να υπάρχει θέμα, πάρτη άφοβα. Αναμένουμε εντυπώσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-12-13 23:36 #19
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα και πάλι...

    Ήρθε η ώρα να παραγγείλω. Δυστυχώς την βλέπω πολύ ακριβή. (2,270g / 95g (per scoop)) / 4(kathimerines doseis) = 6days. Θα μου φτάσει μόνο για 6 μέρες με τη δοσολογία που λέει το φυλλάδιο.

    Σκέφτομαι να πάρω πάλι μία Real Mass 5.4kg ή μία Mass Freak 6.8kg ή μία Hyper Gain 5.4kg.

    Ποια προτείνετε από τις παραπάνω ή κάποια από τις σακούλες που βρίσκονται εδώ?

    Συγγνώμη αν ποστάρω σε λάθος σημείο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-12-13 23:53 #20
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Ψηλε καπου μπερδευεσαι..αμα παιρνεις 2000 θερμιδες απο αυτην ποσες θα σου μενουνε για να φας?

    με 1 σκουπ το πολυ 2 την ημερα εισαι καλυμενος και σε βγαζει 24/12 μερες αντιστοιχα.

    Αν ειναι να περνεις 2000 απο σκονη παει το χασες το παιχνιδι.........
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-12-13 00:07 #21
    Προεπιλογή
    Έχεις δίκιο. Και εμένα μου φαίνονται πολλές. Είναι λάθος η προτεινόμενη δοσολογία?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-12-13 00:14 #22
    Το avatar του χρήστη ArgoSixna

    Εγγραφή
    06-12-2010
    Περ.
    Κορυδαλλός
    Μηνύματα
    3.312
    Προεπιλογή
    Τι εννοεις προτινομενη δοσολογια?

    Ποσες θερμιδες σου μενουνε καθε μερα να συμπληρωσεις?

    ΑΝαλογα ποσες σου λειπουνε συμπληρωνεις με αυτο εδω.

    2 scoop = 485 kcal ,
    1serving size = 485 kcal
    δηλαδη η συσκευασια εχει 48 σκουπ μεσα δια 2 = 24 serving size
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 15-01-14 22:08 #23
    Προεπιλογή
    Απαντάω λίγο αργά. Έχεις δίκιο. Θα το δω με θερμίδες, αν και οι φόρμουλες βάρους δεν δίνουν πολύ πρωτεϊνη ανά σκουπ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 06-08-14 20:17 #24
    Προεπιλογή
    Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να πω και γω την αποψη μου για το συγκεκριμενο συμπληρωμα.
    Γευση σοκολατα μαλτ=0 ναι καλα βλεπετε μηδεν,οτι χειροτερο εχω πιει ποτε μου,2 φιλοι μου που κανουμε μαζι βαρη και τους εδωσα να δοκιμασουν με λενε ηρωα απο χθες.Καταφερα να την πιω με κλειστη μυτη αλλα μετα απο 10 λεπτα περιπου εκανα εμετο.Ηδοκιμη ητανε σε νερο.2η μερα σημερα σε 300ml γαλα+50grβρωμη+μπανανα εριξα ενα σκουπ(μιση δοση δλδ)και απλα πινοτανε.Το θεμα ειναι οτι μου εκανε ενα στομαχι ανω κατω,ναυτια εντονη και ταση για εμετο,με αποτελεσμα να μην μπορω να φαω.Να τονισω οτι ποτε στη ζωη μου δεν ειχα προβλημα με το στομαχι μου απο οπου και να εχω φαει ουτε με αλλες πρωτεινες.Ετσι οπως το βλεπω πιο πιθανο ειναι να χασω κιλα αν συνεχιστει αυτο το πραγμα.Δεν θελω να προκαταβαλλω κανεναν ουτε να μηδενισω το προιον,η αποψη ειναι καθαρα υποκειμενικη και ξερω οτι σε αλλους μπορει να αρεσει.Ειλικρινα παντως αν ειχα λευτα θα την ειχα χαρισει την ιδια μερα κιολας και θα επαιρνα αλλη,αλλα δυστυχως την πατησα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-08-14 20:28 #25
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ns13 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα σε ολους θα ηθελα να πω και γω την αποψη μου για το συγκεκριμενο συμπληρωμα.
    Γευση σοκολατα μαλτ=0 ναι καλα βλεπετε μηδεν,οτι χειροτερο εχω πιει ποτε μου,2 φιλοι μου που κανουμε μαζι βαρη και τους εδωσα να δοκιμασουν με λενε ηρωα απο χθες.Καταφερα να την πιω με κλειστη μυτη αλλα μετα απο 10 λεπτα περιπου εκανα εμετο.Ηδοκιμη ητανε σε νερο.2η μερα σημερα σε 300ml γαλα+50grβρωμη+μπανανα εριξα ενα σκουπ(μιση δοση δλδ)και απλα πινοτανε.Το θεμα ειναι οτι μου εκανε ενα στομαχι ανω κατω,ναυτια εντονη και ταση για εμετο,με αποτελεσμα να μην μπορω να φαω.Να τονισω οτι ποτε στη ζωη μου δεν ειχα προβλημα με το στομαχι μου απο οπου και να εχω φαει ουτε με αλλες πρωτεινες.Ετσι οπως το βλεπω πιο πιθανο ειναι να χασω κιλα αν συνεχιστει αυτο το πραγμα.Δεν θελω να προκαταβαλλω κανεναν ουτε να μηδενισω το προιον,η αποψη ειναι καθαρα υποκειμενικη και ξερω οτι σε αλλους μπορει να αρεσει.Ειλικρινα παντως αν ειχα λευτα θα την ειχα χαρισει την ιδια μερα κιολας και θα επαιρνα αλλη,αλλα δυστυχως την πατησα.
    Περιεργο αυτο γιατι οπου κιαν εχω κοιταξει εχει σχεδον αριστα σε θεμα γευσεις και στα ξενα σαιτ και στο youtube,σε κανα μηνα που θα την αγορασω και εγω και θα εχω μια ολοκληρωμενη αποψη θα γραψω και εγω την γνωμη μου............
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-08-14 20:34 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zisis.z Εμφάνιση μηνυμάτων
    Περιεργο αυτο γιατι οπου κιαν εχω κοιταξει εχει σχεδον αριστα σε θεμα γευσεις και στα ξενα σαιτ και στο youtube,σε κανα μηνα που θα την αγορασω και εγω και θα εχω μια ολοκληρωμενη αποψη θα γραψω και εγω την γνωμη μου............
    Δυστυχως εγω απο τις ξενες κριτικες την πατησα φιλε μου.Μακαρι να μην εχεις το ιδιο προβλημα με μενα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-08-14 20:47 #27
    Το avatar του χρήστη zisis.z

    Εγγραφή
    23-06-2014
    Περ.
    ΑΘΗΝΑ
    Μηνύματα
    363
    Προεπιλογή
    Nα και ενα πολυ ωραιο βιντεακι για οσους ξερουν αγγλικα απο το MassiveJoes.com πολυ αξιοπιστη πηγη, που μιλαει για τα συστατικα που εχει οσο για την διαλυτοτητα της οσο και για την γευση της για την οποια λεει οτι ειναι οτι πιο γευστικο εχει πιει σε πρωτεινη ογκου....
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-01-16 18:35 #28
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Λίγο παλιό το θέμα αλλά θέλω να ρωτήσω...
    Γιατί η MP έβαλε σε αυτό το προϊόν beef protein και όχι την πρωτεΐνη που χρησιμοποιούν όλοι οι άλλοι κυρίως στα διάφορα gainer?
    Για να μειώσει το κόστος παραγωγής ?
    Για καλύτερο προϊόν νομίζω πως δεν υπάρχει τέτοια περίπτωση...
    Εγώ προσωπικά θα την έπερνα με κλειστά μάτια αν δεν είχε αυτή την πηγή πρωτεΐνης...
    Έχει βγεί μήπως σε άλλο "version"

    Υπάρχει μήπως άλλη με παρόμοια συστατικά + whey ?
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-01-16 13:51 #29
    Προεπιλογή MUSCLEPHARM IRON MASS
    Ρε παιδιά κι εγώ για την IRON MASS μπήκα αλλά ψάχνοντας βρήκα αυτό: http://supplementreviews.com/article...nt-resigns-305

    Με λίγα λόγια λέει ότι η MP είναι ένα βήμα πριν την πτώχευση. 85% κάτω λέει η μετοχή της κτλ. Και ο λόγος λέει ήταν ότι έχωσε ούτε λίγο ούτε πολύ 7 εκ. δολλάρια το 2014 για διαφήμιση, με σκοπό να καλύψει τις μηνύσεις που είχε φάει για τα προϊόντα της (κυρίως την COMBAT, όπως έγινε και με τον Gaspari δηλαδή). Το άρθρο πάντως καταλήγει ότι μετά την παραίτηση του προέδρου της Mp τα πράγματα οδεύουν προς την χρεοκοπία και το κλείσιμο και μάλλον μιλάμε για το τέλος της εταιρίας (δεν είναι δικά μου τα λόγια).
    Φαντάζομαι πόσα θα έσκασε στον Άρνολντ για να βάλει το όνομά του στην Arnold series.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-01-16 14:29 #30
    Προεπιλογή
    Δεν ξέρω για το συγκεκριμένο προϊόν πολλά, όμως γενικά για την Musclepharm δεν ακούγονται τελευταία και τόσο καλά πράγματα.

    Γνωστοί μου που μένουν Αμερική μου είπαν ότι έχει θέματα με την ποιότητα των συστατικών. Αν ξέρει κάποιος περισσότερα ας μας δώσει τα φώτα του.




    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12