Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 43
  1. 13-10-13 21:43 #16
    Προεπιλογή
    Θα συμφωνησω με το Λιβερη οσο αφορα τον υδατανθρακα για μετα την προπο και μην τον φοβασαι βρε ( να σου πω αληθεια κι εγω ετσι ημουν στην αρχη) και αφου μετα τις 12 κοιμασαι εισαι οκ.. Χαιρομαι που αλλαξες τροπο ζωης και εκοψες και το τσιγαρο, αμα εχεις ορεξη και θεληση πολλα μπορεις να καταφερεις μην αγχωνεσε Οσο για το προγραμμα σου στην προπο σιγα- σιγα και θα ανεβαινεις και στα κιλα θα το δεις, το θεμα ειναι να εκτελεις τις ασκησεις με τη σωστη τεχνικη και να βγαζεις με δυσκολια την τελευταια σου επαναλυψη. Οσο για τα ποδια ασε τα ατιμουτσικα κι εγω στα ιδια ειμαι το ιδιο και τα πιο πολλα κοριτσια, θελουνε σκληρη δουλεια και θα φτιαξουν
    Be crazy and everything can be done!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-10-13 22:02 #17
    Προεπιλογή
    Για τον υδατανθρακα πιστευω καπου στα 60-70 γρ εισαι οκ , εμενα μα αρεσει περισσοτερο το καστανο ρυζι και γλυκοπατατα αντι η συνηθισμενη πατατα..
    Be crazy and everything can be done!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-10-13 22:17 #18
    Προεπιλογή
    Θα βαζω το καθημερινο μου προγραμμα εδω περιμενω σχολια για τη διατροφη κ την προπο!!ευχαριστω πραγματικα!!ελπιζω να το τηρησω γτ νομιζω θα βοηθησει η καταγραφη!!!!(αληθειεςς εεεεεεε χαχα))!!!!κατι ακομα καθε 20 του μηνα περιπου κανω λιπομετρηση(ζυγαριας αυτην εχει το γυμνασ μου τι νακανω)αντε να δω τι εκανα κ αυτο το μηνα!!το μεγιστο λιπος που μπορω να χασω φυσικα ,μονο με προπο δλδ κ οχι με λιποδιαλυτη ειναι περιπου στο 3-4%???περιπου...
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη gely : 13-10-13 στις 22:24
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-10-13 22:46 #19
    Το avatar του χρήστη SotosTheBoss

    Εγγραφή
    02-08-2013
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.743
    Προεπιλογή
    Αν κοιτάξεις και στο δικό μου λογκ τόσο ρύζι τρωω.Τα 70 γρ ρύζι είναι περίπου 246 θερμίδες και 40 και κάτι γρ υδατάνθρακας

    Ναι δίκαιο έχεις το βράδυ καλό είναι να αποφεύγουμε τον υδατάνθρακα αλλά ( όπως έμαθα και εγώ ΓΤ και εγώ newbie είμαι) το μεταπτοπονητικο μας πρέπει να είναι φουλ πλήρες γεύμα.
    Επίσης προσπάθησε να έχεις και γίνεται σε κάθε γεύμα σου μια πηγή πρωτεΐνης

    Καθ βρώμικο φαγητό μην το αποκλείεις τελείως κάνε ενα cheat κάθε 9-10 μέρες.
    «Τ' αγαθά κόποις κτώνται...»
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-10-13 23:00 #20
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gely Εμφάνιση μηνυμάτων
    το μεγιστο λιπος που μπορω να χασω φυσικα ,μονο με προπο δλδ κ οχι με λιποδιαλυτη ειναι περιπου στο 3-4%???περιπου...
    Δεν υπαρχει οριο,ο καθρεφτης και η διαθεση σου για βελτιωση θα σου δειξουν που θα σταματησεις(σε λογικά πλαίσια πάντα)-ο λιποδιαλύτης ελαχιστα θα βοηθήσει έτσι κι αλλιως
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-10-13 23:11 #21
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο SotosTheBoss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αν κοιτάξεις και στο δικό μου λογκ τόσο ρύζι τρωω.Τα 70 γρ ρύζι είναι περίπου 246 θερμίδες και 40 και κάτι γρ υδατάνθρακας

    Ναι δίκαιο έχεις το βράδυ καλό είναι να αποφεύγουμε τον υδατάνθρακα αλλά ( όπως έμαθα και εγώ ΓΤ και εγώ newbie είμαι) το μεταπτοπονητικο μας πρέπει να είναι φουλ πλήρες γεύμα.
    Επίσης προσπάθησε να έχεις και γίνεται σε κάθε γεύμα σου μια πηγή πρωτεΐνης

    Καθ βρώμικο φαγητό μην το αποκλείεις τελείως κάνε ενα cheat κάθε 9-10 μέρες.

    Δεν μου λειπει κατι απο τη διατροφη μ,,,αληθεια!δεν νιωθω οτι κανω καποια τρελη θυσια!πολυ θετικο ειναι οτι δεν μου αρεσουν καθολου τα γλυκα,,στο μονο πειρασμο που μπορει να υποκύψω ειναι κνν ποτακι,,αλλα κ παλι δεν τρελαινομαι,,ηξερα για μετα την προπονηση το θεμα μου ηταν οτι τελειωνω αργα,,,σε μια εβδομαδα κανω την επομενη λιπομετρηση ελπιζω να ανταμειφθω!!!ο στοχος μου ειναι το 17-20% ημουν πολυ καλη σε αυτα τα νουμερα
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-13 21:58 #22
    Προεπιλογή 2μερα!!
    Τελικα η καταγραφη μπορει να αποδειχθει σωτηρια!!χαχα!!λοιπον σημερα!!
    08:00-γιαουρτι 2 κσ κουακερ μελι μια μπανανα
    11:00-2 κρακερ
    14:00-μοσχαρι βραστο απαχο με καστανο ρυζι
    18:00-1 φρυγανια με 2 φετες γαλοπουλα
    21:00-ιδιο με μεσημερι


    προπονηση σημερα δεν εχει..αυριο δυνατα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-13 22:32 #23
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gely Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τελικα η καταγραφη μπορει να αποδειχθει σωτηρια!!χαχα!!λοιπον σημερα!!
    08:00-γιαουρτι 2 κσ κουακερ μελι μια μπανανα
    11:00-2 κρακερ
    14:00-μοσχαρι βραστο απαχο με καστανο ρυζι
    18:00-1 φρυγανια με 2 φετες γαλοπουλα
    21:00-ιδιο με μεσημερι


    προπονηση σημερα δεν εχει..αυριο δυνατα!!!
    καλη διατροφουλα βρε αλλα βαλε και καμια σαλατιτσα , κανα λαχανικο επισης αποψη μου αυτα τα κρακερακια δεν ειναι και οτι το καλυτερο, δεν προσφερουν κατι .. καλυτερα να εχεις κατι πιο θρεπτικο ..
    Be crazy and everything can be done!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-13 22:42 #24
    Προεπιλογή
    Καλως μας ηρθες Gely και καλη διαμονη στο φορουμ Ευχομαι να φτασεις γρηγορα τους στοχους σου και να ευχαριστηθεις τον δρομο σου ως εκει!
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-10-13 22:42 #25
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Andria Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλη διατροφουλα βρε αλλα βαλε και καμια σαλατιτσα , κανα λαχανικο επισης αποψη μου αυτα τα κρακερακια δεν ειναι και οτι το καλυτερο, δεν προσφερουν κατι .. καλυτερα να εχεις κατι πιο θρεπτικο ..



    σωστα!!!σημερα τπτ !!!αν κ δεν ειχα προπο εφαγα κ βραδυ υδατανθρακα,,,,λαθος εεε???ενα φρουτο αντι για κρακερ δλδ???αυριο θα ανεβασω κ την προπονηση μου γτ βλεποντας τις δικες σας νομιζω οτι ειμαι πολυυυυυ πισω!!κ αντεχω απλα ξερετε πως γινεται στα γυμναστηρια ,,,ενα προγραμμα για ολες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-10-13 22:44 #26
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Miss Fit Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλως μας ηρθες Gely και καλη διαμονη στο φορουμ Ευχομαι να φτασεις γρηγορα τους στοχους σου και να ευχαριστηθεις τον δρομο σου ως εκει!
    σε ευχαριστω!!!εβλεπα μολις τα προγραμματα σου!!!αφωνη,μπραβο σου πραγματικα!!εχω βαλει ενα ενδεικτικο δικο μου 2 ημερων,,χαλαρο πολυ σου φαινεται?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 14-10-13 22:54 #27
    Προεπιλογή
    Οχι δεν μου φαινεται χαλαρό, σημαντικο ειναι να καταλαβαινεις εσυ οτι δουλευει επανω σου και να βλεπεις σιγα σιγα βελτιωση. Προσωπικα μου αρεσει να γυμναζω καθε μυικη ομαδα ξεχωριστα, να καταλαβαινω οτι προς τα τελευταια σετ δεν παει αλλο...(να βουρκωνω ενα πραγμα) Αλλα εσυ θα δεις τι σου παει καλυτερα, δοκιμαζοντας δεν θα βαρεθεις κιολας. Τωρα αν εσενα σου φαινεται χαλαρο, τοτε κανε αλλαγες.
    Στα ποδια πχ καπου κανεις μονο 2 σετ, θεωρω οτι ειιναι λιγα....
    Εveryone works hard when they feel like it.
    Only the best work hard
    when they don't feel like it.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 14-10-13 22:59 #28
    Προεπιλογή
    Καλα βρε δεν πειραζει για τον υδατανθρακα μην τρελαινεσε Οσο για το ενδιαμεσο καλη ιδεα θα ταν γιαουρτι ή κοταζ ή ρυζογκοφρετες με γαλοπουλα, . Επισης θα σε βοηθησει πολυ να ζυγιζεις τ γευματα σου για να υπολογιζεις αν θες .. Οσο για τη προπο σιγα σιγα θα ανεβεις . Ποσο καιρο πηγαινεις γυμναστηριο ? Επισης μπορεις να πεις του γυμναστη τους στοχους σου ετσι ωστε να σου προσαρμοσει καταλληλο προγραμμα για σενα.. βεβαια αρκετοι γυμναστες ειναι οτι να ναι και δεν λαμβανουν σοβαρα υποψη το καθε ατομο.. εξαρταται βεβαια.. μπορεις να δεις εδω και απο το φορουμ απο τα ημερολογια μας.
    Be crazy and everything can be done!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 14-10-13 23:18 #29
    Προεπιλογή
    To προγραμμα το αλλαζω καθε μηνα,,μετα την λιπομετρηση(καθε 20 κανω).καθαρο γυμναστηριο ειναι η πρωτη φορα που πηγαινω,,παντα εκανα εναλλακτικα ξερετε trx,βολευ,γιογκα κτλ.Το γυμναστηριο μου αρεσει αρκετα,εχει κ καποια ομαδικα δυνατα,,οσον αφορα το γυμναστη καλος ειναι απλα το γυμν ειναι μεγαλο κ ο χριστιανός δεν προλαβαινει να ασχοληθει τοσο(για σωστη τεχνικη)!το προσπαθω πολυ κ επισης προσεχω πολυ για σωστη τεχνικη στις ασκησεις. προτιμοτερο να αυξησω επαναλ η κιλα??
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 14-10-13 23:26 #30
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο gely Εμφάνιση μηνυμάτων
    To προγραμμα το αλλαζω καθε μηνα,,μετα την λιπομετρηση(καθε 20 κανω).καθαρο γυμναστηριο ειναι η πρωτη φορα που πηγαινω,,παντα εκανα εναλλακτικα ξερετε trx,βολευ,γιογκα κτλ.Το γυμναστηριο μου αρεσει αρκετα,εχει κ καποια ομαδικα δυνατα,,οσον αφορα το γυμναστη καλος ειναι απλα το γυμν ειναι μεγαλο κ ο χριστιανός δεν προλαβαινει να ασχοληθει τοσο(για σωστη τεχνικη)!το προσπαθω πολυ κ επισης προσεχω πολυ για σωστη τεχνικη στις ασκησεις. προτιμοτερο να αυξησω επαναλ η κιλα??
    Οκ βρε λογικο ειναι .. και συνηθως αυτο συμβαινει στα gym .. αποψη μου να αυξησεις τις επαναληψεις για να εισαι και σιγουρη οτι εχεις μαθει και κανεις τισ ασκησεις με τη σωστη τεχνικη και μετα αυξανεις κιλα .. θα δεις και τις αντοχες σου και τη δυναμη σου στην πορεια..
    Be crazy and everything can be done!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία