Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 39
  1. 06-11-13 14:50 #16
    Προεπιλογή πρωτεινη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα αυτα τα συμπληρωματα μου τα εχει προτινει αυτος που δουλευει στο καταστημα του x-treme stores στο Βολο.
    Και μου εχει πει πως καλυτερα να περνω φορμουλα κρεατινης,παρα την απλη καθαρη μονοϋδρικη.Και επισης μου ειπε,οταν του ειχα ζητηση μια καλη πρωτεϊνη whey,πως της warriorlab ειναι η καλυτερη λυση,και οταν του ειπα για την πρωτεϊνη της OΝ μου ειχε πει πως ειναι καλυτερη αυτη που μου προτεινε αυτος,για αυτο κατελιξα και εγω σε αυτη.Λες να εκανα βλακεια που τον ακουσα;
    ΄καλησπερα φιλε μου με ολο το θαρροσ απλα ηθελα να σ πω οτι γενικα με τισ πρωτεινεσ οπωσ optimum και warriorlab που εχεισ πει το θεμα ειναι να αναλησεισ γενικα τα αμινοξεα που σ δινει η καθε πρωτεινη στα 100 γραμαρια για να δεισ τι παιζει γενικα με τισ πρωτεινεσ,επισησ να δεισ την ζαχαρη τησ και τα λιπαρα και εννοειται τον υδατανθρακα οπωσ επισησ και την ασπαρταμη. απο εκει και περα η επιλογη δικη σου ειναι,και μενα μου εχουν προτεινει αρκετεσ φορεσ αλλα το θεμα ειναι τι θα αποφασισω εγω και τι ειναι καλυτερο για μενα εταιρεισ υπαρχουν απειρεσ γενικα η επιλογη ειναι δικη σου,οπωσ για παραδειγμα εχω ακουσει το κλασικο οτι θελω να κανο ωγκο αλλα θελω whey πρωτεινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 06-11-13 14:51 #17
    Προεπιλογή κρεατινη
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο stone garden Εμφάνιση μηνυμάτων
    αλλαζει η ποιοτητα της , αλλιως δε θα υπηρχαν τοσες διαφορετικες εταιριες.
    ναι φιλε μου αλλαζει η εταιρεια αλλα στα 5 γραμαρια σου δεινει 5 γραμαρια κρεατινη δλδ αν παρω δυο κουτια μπροστα μου παντα για μονουδρυκη κρεατινη μιλαω τα ιδια θα παρω απο την μια τα ιδια απο την αλλη ετσι δ ειναι?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 06-11-13 14:55 #18
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απλα αυτα τα συμπληρωματα μου τα εχει προτινει αυτος που δουλευει στο καταστημα του x-treme stores στο Βολο.
    Και μου εχει πει πως καλυτερα να περνω φορμουλα κρεατινης,παρα την απλη καθαρη μονοϋδρικη.Και επισης μου ειπε,οταν του ειχα ζητηση μια καλη πρωτεϊνη whey,πως της warriorlab ειναι η καλυτερη λυση,και οταν του ειπα για την πρωτεϊνη της OΝ μου ειχε πει πως ειναι καλυτερη αυτη που μου προτεινε αυτος,για αυτο κατελιξα και εγω σε αυτη.Λες να εκανα βλακεια που τον ακουσα;
    επισησ φιλε μου ποιοσ λεει οτι και σ εμενα απο εδω μεσα αυτα που μου λεει ειναι για να βγαλει καποιο κερδοσ απο κατι το οποιο θελει να μου πουλησει,πολλοι απο εδω μεσα μπορω να υποθεσω οτι απο εδω μεσα εχουν και οι ιδιοι καταστηματα,και εγο αν ειχα δικο μου θα εκανα το ιδιο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 06-11-13 15:12 #19
    Προεπιλογή
    esu sotos the boss me ti kritirio krineis tis etairies simpliromaton?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 06-11-13 15:19 #20
    Smile Διατροφη φιλε,πανω απο ολα,και τα συμπλυρωματα στο σωστο χρονο κυριωs
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Nikolas_mk2 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φίλε παρε αυτό που βαστάει η τσεπη σου και τελος....Αλλου πρεπει να εστιασεις για να δεις δυνατά αποτελεσματα,καμία σοβαρή διαφορά δεν θα δεις αν αλλάξεις πρωτείνη ή παρεις καθαρη μονουδρική αντί για φορμουλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 06-11-13 15:20 #21
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο KDD Εμφάνιση μηνυμάτων
    γεια σασ παιδια και εγω σχετικα καινουριοσ ειμαι καλησπερα σας.ηθελα να κανω μια ερωτηση ολες οι μονουδρικεσ κρεατινεσ ιδιεσ δεν ειναι?
    Απλες μονουδρικές όχι γιατι δεν υπαρχει αξιοπιστος ελεγχος στις προσμιξεις του τελικου προιόντος,προτιμησε creapure monohydrate που φτιαχνεται σε ενα μονο εργοστάσιο της AlzChem με πλήρη ελεγχο,στη Γερμανια....Εταιρίες εκτος ΕΕ δεν ειμαι σιγουρος αν εχουν δική τους παραγωγη(πχ.ON)παντως απλή μονουδρική κρ.απο εταιρια σ'εταιρια μπορεί να εχει ποιοτικές διαφορές.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 06-11-13 15:51 #22
    Το avatar του χρήστη Surfer

    Εγγραφή
    06-07-2010
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    100
    Προεπιλογή
    Μετά από πολύ καιρό μπαίνω στο forum και είναι η πρώτη συζήτηση που διάβασα.
    Θα συμφωνήσω με κάποιους φίλους από εδώ μέσα, ότι δώσε μεγαλύτερο βάρος στη διατροφή σου. Μη στηριχτείς τόσο πολύ στη κρεατίνη στη παρούσα φάση. Η κρεατίνη θέλει εκτός από τον σωστό τρόπο δοσολογίας και κατάλληλο πρόγραμμα για να αποδώσει (επαναλήψης έως 12άρες και βαριά γενικότερα προπόνηση, στο 95% δύναμης). Εαν κατάλαβα καλά είσαι αρχάριος και γι'αυτό το λέω. Δούλεψε τη πρωτεϊνη που πήρες από το κατάστημα. Μια χαρά πρωτεϊνη είναι. Προσωπικά την έχω δουλέψει και έμεινα ευχαριστημένος. Το θέμα της τιμής είναι προσωπικό για τον καθένα. Και την Sci-Mx, την γνωρίζω, από Αγγλία κατά την διάρκεια των σπουδών μου και είναι κάτι παραπάνω από εξαιρετική σαν εταιρεία.
    Βάλε να δούμε το πρόγραμμα διατροφής σου και την προπόνησή σου εαν γίνεται.
    Καλό μεσημέρι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 07-11-13 10:20 #23
    Προεπιλογή
    η scimx είναι αρκετά καλή σαν εταιρεία.Εχω χρησιμοποιήσει το νιτρικό της xplode και ειχε φοβερα αποτελεσματα όπως και οι πρωτείνες της δύναμη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 07-11-13 10:36 #24
    Προεπιλογή
    Πραγματι η SCI-MX ειναι μια πολυ προχωρημενη και "ψαγμενη" εταιρεια σε ολα της τα συμπληρωματα!Σχετικα παντως με τις παραπανω συζητησεις,απο προσωπικη εμπειρια ,μπορω να πω πως και τα προιοντα της WARRIORLAB με εχουν αφησει πολυ ευχαριστημενο!Γυμναζομαι χρονια και εχω χρησιμοποιησει πολλα συμπληρωματα διαφορων εταιρειων!Εχει πολυ καλο προφιλ,προιοντα φιλικα με το στομαχι και απο αποτελεσμα απαξ και γυμναζεσαι σωστα και φυσικα ακολουθεις μεθοδευμενη διατροφη (παραγοντες κλειδια) βλεπεις τα καλυτερα!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 07-11-13 13:16 #25
    Το avatar του χρήστη HasheSss

    Εγγραφή
    17-09-2013
    Περ.
    Κρητη
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γεια σας,ειμαι νεος στο foroum και θα ηθελα να μου πειτε την γνωμη σας για τα συμπληρωματα που χρησημοποιω.
    Ειμαι 18 ετων,και ασχολουμε 2 χρονια με βαροι,οχι οτι θελω να ασχολιθω επαγγελματικα με το bodybuilding,αλλα θελω να φτιαξω κατι αρκετα καλο.Εχω δει αρκετα μεγαλη διαφορα,και την προσεχουν και οι υπολιποι.
    Λοιπον τα συμπληρωματα που χρησιμοποιω ειναι Πρωτεινη whey της warriorlab,και χρησιμοποιω και μια φορμουλα κρεατινης της Sci-Mx,την Crea+ Hardcore.
    Ειναι καλα συμπληρωματα η μπορω να βρω τα ιδια αποτελεσματα η και καλυτερα με πανω κατω τα ιδια λεφτα;
    Βοηθηστε οσοι γνωριζετε
    Την απάντηση στην ερώτηση αν είναι καλά συμπληρώματα ή όχι την δίνεις απο μόνος σου με την διαφορά που εσύ έχεις δεί και που την έχουν προσέξει και οι γύρω σου! Αν δεν ήταν καλά τότε δεν θα είχες και το ανάλογο αποτέλεσμα..!!Το να δεις καλύτερα αποτελέσματα έχει να κάνει απο δω και πέρα με την διατροφή σου και αν θα
    χρησιμοποιήσεις και κάποιο άλλο συμπλήρωμα έξτρα. Μην ακούς λοιπόν πολλά πολλά και συνέχισε με αυτά τα προιόντα που όπως προ-αναφέρεις δουλεύουν αρκετά καλά...
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 07-11-13 19:07 #26
    Προεπιλογή
    καλησπέρα σας,θα μπορούσατε να μου πείτε την γνώμη σας για τα εξής συμπληρώματα που χρησιμοποιώ για αυτή την περίοδο?να σας πω ότι είμαι 175 υψος ,77 κιλά και κάνω 1 χρόνο συστηματικά γυμναστήριο και cross fit.!;έχω την πρωτείνη whey της warriolab, την opti men on vitamin, την κρεατινη cee muscletech και το noxplode bsn.
    Τί προτείνετε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 07-11-13 19:43 #27
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο EVS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αυτο σκοπευω να κανω παιδια,μια πρωτεϊνη και οταν θα ειμαι σε καιρο γραμμωσης μια κρεατινη για την εξτρα ενεργεια που θα μου δωσει για να κανω τις λιγες επαναληψεις παραπανω.
    Φιλε EVS επετρεψε μου να σου πω πως θεωρω οτι αγχωνεσαι για λαθος πραγματα!Εταιρείες υπαρχουν πολλες!Παρα πολλες για να ξερεις ποια ειναι η ιδανικη!Σημασια εχει τα προιοντα που επιλεγεις να σου κανουν δουλεια χωρις ανεπιθυμητες παρενεργειες (στομαχικες διαταραχες εννοω).Ανεφερες πως γνωστοι σου, σου εχουν πει πως βλεπουν σημαντικη διαφορα πανω σου!Αρα τα προιοντα που επελεξες σε βοηθησαν και σε βοηθουν!Δεν βρισκω τον λογο να αγχωνεσαι λοιπον για το αν ειναι σωστα τα συμπληρωματα που επελεξες, ανεξαρτητου εταιριας! Και κατι τελευταιο...αν ειναι να βαλεις κρεατινη σε περιοδο γραμμωσης φροντισε τουλαχιστον να ειναι αλκαλικη ετσι ωστε να αποφυγεις την κατακρατηση!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-11-13 13:36 #28
    Το avatar του χρήστη HasheSss

    Εγγραφή
    17-09-2013
    Περ.
    Κρητη
    Μηνύματα
    65
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nicopolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα σας,θα μπορούσατε να μου πείτε την γνώμη σας για τα εξής συμπληρώματα που χρησιμοποιώ για αυτή την περίοδο?να σας πω ότι είμαι 175 υψος ,77 κιλά και κάνω 1 χρόνο συστηματικά γυμναστήριο και cross fit.!;έχω την πρωτείνη whey της warriolab, την opti men on vitamin, την κρεατινη cee muscletech και το noxplode bsn.
    Τί προτείνετε?
    Cross fit και γυμναστήριο , δυνατός συνδυασμός! Έχεις κάνει σωστή επιλογή όσον αφορά την πρωτείνη της warriorlab αφού έχει αρκετή ποσότητα γλουταμίνης και θα σε βοηθάει στην αποθεραπεία σου είτε μετά το γυμναστήριο είτε μετά το crossfit. Όσον αφορά την optimen είναι μια πολύ καλή διατροφική πολυβιταμίνη αλλά θα σου πρότεινα κάτι με περισσότερο σύμπλεγμα βιταμινών β για να σε βοηθήσει στην αποκατάσταση.(πχ Multi max MDY , vita boost stacker 2). Να υποθέσω ότι χρησιμοποιείς την φόρμουλα μετά την προπόνηση? Δεν θα απορροφηθεί η κρεατίνη σου σωστά γτ πιο πριν έχεις πάρει το no xplode το οποίο έχει καφείνη και η οποία εμποδίζει κατα μια έννοια την απορρόφηση της κρεατίνης. Έχει λοιπόν 2 επιλογές...η χρησιμοποιείς μόνο φόρμουλα κρεατίνης μετά ή μόνο νιτρικό πριν..(εφόσον έχει καφείνη). Επειδή κάνω crossfit και εγώ σου προτείνω να δοκιμάσεις το Κ-OTIC σαν νιτρικό,θα σου δώσει απίστευτη ένταση - ενέργεια για τέτοιου είδος προπόνηση και δίνει καλή προπόνηση και στα βάρη. Αν θέλεις κάτι έξτρα για την ξεκούραση πάρε ΖΜΑ πριν τον ύπνο σου. Εϊναι ψευδάργυρος - μαγνήσιο και βοηθάει στην αποθεραπεία κατά την διάρκεια του ύπνου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 08-11-13 14:41 #29
    Το avatar του χρήστη Surfer

    Εγγραφή
    06-07-2010
    Περ.
    ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
    Μηνύματα
    100
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nicopolis Εμφάνιση μηνυμάτων
    καλησπέρα σας,θα μπορούσατε να μου πείτε την γνώμη σας για τα εξής συμπληρώματα που χρησιμοποιώ για αυτή την περίοδο?να σας πω ότι είμαι 175 υψος ,77 κιλά και κάνω 1 χρόνο συστηματικά γυμναστήριο και cross fit.!;έχω την πρωτείνη whey της warriolab, την opti men on vitamin, την κρεατινη cee muscletech και το noxplode bsn.
    Τί προτείνετε?
    Εαν και θα ήθελα να δω λίγο και τη διατροφή σου, τα συμπληρώματα είναι σε γενικές γραμμές εντάξει. Το no xplode έχει 2,6γρ κρεατίνη μέσα οπότε εαν βάζεις και 5γρ ethyl ester μετά τη προπόνηση δεν υπάρχει πρόβλημα. Εαν σου πέφτει πολύ, θα το δεις στη τουαλέτα οπότε ρύθμισε λίγο τη δόση. Μπορείς βέβαια να βάλεις και άλλα. Εγώ θα προτιμούσα να έβαζα amino και όχι ethyl ester μετά σαν κύριο συμπλήρωμα μαζί με την πρωτεϊνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-11-13 14:59 #30
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Surfer Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εαν και θα ήθελα να δω λίγο και τη διατροφή σου, τα συμπληρώματα είναι σε γενικές γραμμές εντάξει. Το no xplode έχει 2,6γρ κρεατίνη μέσα οπότε εαν βάζεις και 5γρ ethyl ester μετά τη προπόνηση δεν υπάρχει πρόβλημα. Εαν σου πέφτει πολύ, θα το δεις στη τουαλέτα οπότε ρύθμισε λίγο τη δόση. Μπορείς βέβαια να βάλεις και άλλα. Εγώ θα προτιμούσα να έβαζα amino και όχι ethyl ester μετά σαν κύριο συμπλήρωμα μαζί με την πρωτεϊνη.
    από τις μεγαλύτερες μλκίες που έχουν βγει, η cee. Αποδεδειγμένα ένα μεγάλο fail της αγοράς, γι αυτό και σχεδόν καμιά εταιρία πλέον δεν βάζει πλέον στα προϊόντα της. Μάλιστα είναι κ επικίνδυνη, γιατί μετατρέπεται πιο εύκολα σε κρεατινίνη. (αλήθεια που την βρήκες αυτή της ΜΤ? έχει βγει καμιά 5ετία πίσω μπορεί κ παραπάνω)
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία