Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 75
  1. 14-01-15 18:24 #16
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Σπύρο να σε καλωσορίσω και εγώ στην παρέα του φόρουμ. Χαρά και τιμή μας να έχουμε παλιούς αθλητές και ανθρώπους που συνεχίζουν να προσφέρουν και να αγαπάνε το άθλημα. Στείλε μας αν έχεις φωτογραφίες σου για αυτό το θέμα. Διακρίνω στο αβαταρ σου μια πολύ εντυπωσιακή πόζα!

    Φήμες μάλιστα λένε ότι το τελευταίο διάστημα γυμνάζεσαι εντατικά και έχεις χάσει αρκετά κιλά. Υπάρχει περίπτωση να σε ξαναδούμε στη σκηνή;
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 16-01-15 23:06 #17
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    σήμερα είχα την χαρα να τα πούμε και απο κοντα στο γυμναστήριο με τον Σπύρο Μαραγκάκη και την παρέα του και αν λίγο ακόμη αργούσε θα συναντιόταν και με ένα φίλο μου και παλιό αθλητη που είχαν αγωνιστει στην ίδια κατηγορία το 83 η 84 τον Σταύρο Καρανικόλα και μάλιστα με είχε πεί ο Σταύρος ότι τότε ήταν ξεκάθαρα πρώτος ο Σπύρος και φαινόταν απο τα αποδυτήρια , νικητής απο τα αποδυτήρια που λένε
    και επι τη ευκαιρία βγήκαμε και αναμνηστικές φώτο

    είπαμε αρκετα όπως για την αναβίωση του ΑΘΛΗΤΗ όπου με χάρισε και ένα όμορφο αναμνηστικό μπρελόκ και για τον αγώνα που έγινε πλέον θεσμός το ΑΤΛΑΣ 4 όπου θα είναι αποκλειστικός χορηγός με την εταιρία του και η βοήθειά του είναι πολύτιμη και δείχνει έμπρακτα ότι βρίσκετε κοντα στο άθλημα γενικότερα


    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-01-15 17:01 #18
    Προεπιλογή
    Ωραία φωτό Ηλία, ευχαριστούμε που τη μοιράστηκες μαζί μας!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-01-15 22:23 #19
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    Όμορφη φωτογραφία Ηλία. Επόμενη συνάντηση στο Άτλας!
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-01-15 01:45 #20
    Προεπιλογή
    Πριν λιγες μερες ο Σπυρος ηταν μαζι μας κ τα λεγαμε ,τωρα εδω ειναι Καβαλα με τον Ηλια. Ζηλευω....ποσο θα ηθελα να ημουν εστω κ για λιγο κ εγω εκει!
    Πραγματικα παιδια πολυ ωραια η φωτο ,δειχνει οτι το παλιο Ελληνικο Β.Βing ειναι παρον κ παντα δυνατο!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-01-15 08:21 #21
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη michaelyatrakis

    Εγγραφή
    31-07-2014
    Περ.
    kalamaki attikis
    Μηνύματα
    43
    Προεπιλογή
    ΚΑΛΩΣ ήρθες σπύρο.
    Ο σπύρος μαζί με άλλους καταξιωμένους αθλητές, αποτέλεσε για εμάς τους μετέπειτα το πρότυπο, τόσο για τις επιδόσεις του στον αθλητισμό όσο και για την πραότητα του χαρακτήρα του, το ήθος του, την ευστροφία του και το επιχειρηματικό του δαιμόνιο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-01-15 21:45 #22
    Προεπιλογή
    Ετσιιιι!!!!! Αυτες ειναι"Ιστορικες" foto!!!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 23-01-15 11:57 #23
    Προεπιλογή
    Παναγιώτη μου ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!

    Η φωτογραφία αυτή είναι από το 1990, μία βδομάδα μετά τον τελευταίο αγώνα, το WABBA Mr. Europe όπου βγήκα ένατος. Ευτυχώς μπήκα στην διαδικασία και έβγαλα κάποιες ωραίες φωτογραφίες σε studio, μην γνωρίζοντας τότε ότι δεν θα κατέβαινα ξανά σε αγώνες. Ήταν μια λανθάνουσα προνοητικότητα που μου βγήκε σε καλό γιατί έχω στο αρχείο μου κάποιες φωτογραφίες που μου θυμίζουν ωραίες στιγμές! Κάποιες από αυτές είναι παρακάτω…









    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σπύρο να σε καλωσορίσω και εγώ στην παρέα του φόρουμ. Χαρά και τιμή μας να έχουμε παλιούς αθλητές και ανθρώπους που συνεχίζουν να προσφέρουν και να αγαπάνε το άθλημα. Στείλε μας αν έχεις φωτογραφίες σου για αυτό το θέμα. Διακρίνω στο αβαταρ σου μια πολύ εντυπωσιακή πόζα!

    Φήμες μάλιστα λένε ότι το τελευταίο διάστημα γυμνάζεσαι εντατικά και έχεις χάσει αρκετά κιλά. Υπάρχει περίπτωση να σε ξαναδούμε στη σκηνή;
    Είναι αλήθεια ότι είμαι σε καλή κατάσταση, όχι όμως για αγώνες! Σχεδόν πάντοτε όμως γυμναζόμουν, εκτός από περιόδους με βεβαρυμμένο επαγγελματικό πρόγραμμα. Το μικρόβιο είναι βαθιά ριζωμένο μέσα μου.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες    
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 23-01-15 12:15 #24
    Προεπιλογή
    Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τα εγκάρδια σχόλια. Πράγματι πριν λίγες μέρες βρισκόμουν στην Β. Ελλάδα και ήταν χαρά μου που είδα τον Ηλία Τριανταφύλλου στο φανταστικό γυμναστήριο του στην Χρυσούπολη Καβάλας.

    Παρά την χιλιομετρική απόσταση, με τον Ηλία μας συνδέουν πολλά και όποτε τον βλέπω είναι σαν να μην πέρασε καιρός από την τελευταία φορά που τον είδα.

    Ηλία θα τα πούμε σίγουρα στο ATLAS, όπου είναι τιμή μου να η στήριξη αυτής της διοργάνωσης. Όσο για τον συναθλητή μου Σταύρο Καρανικόλα, παίξαμε μαζί στο WABBA Junior Mr. Hellas 1984 όπου είχε βγει 5ος. Πες του χαιρετισμούς…

    Με την ευκαιρία να πω ότι κάτι πρέπει να έχει το κλίμα της Καβάλας και βγάζει τόσους καλούς αθλητές. Δεν εξηγείται αλλιώς!
    Αργυράκης, Μαυρίδης, Τσιλιγκούδης, Τριανταφύλλου, Τσοπουρίδης, Δουκίδης και πάρα πολλοί ακόμα…
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 23-01-15 19:49 #25
    Προεπιλογή
    Πανέμορφη διάπλαση, χωρίς σημεία να υστερούν, δεμένα αρμονικά μεταξύ τους! Αλλά ειδικά οι οδοντωτοί μυς είναι τόσο τέλεια σμιλεμένοι που θαρρείς ότι είναι ψεύτικοι! Καλώς ήλθατε Κε Μαραγκάκη!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 23-01-15 22:05 #26
    Προεπιλογή
    τρομερη η πορεια σας!!!! οπως και το τρομερο το γυμναστηριο που ειχατε στην Γλυφαδα το iron gym!!!
    Mπορώ να σε ı̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̸̨̨̨κάνω να σκουπίσεις την οθόνη σου..!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 23-01-15 23:19 #27
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Spiros Maragakis Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παιδιά σας ευχαριστώ όλους για τα εγκάρδια σχόλια. Πράγματι πριν λίγες μέρες βρισκόμουν στην Β. Ελλάδα και ήταν χαρά μου που είδα τον Ηλία Τριανταφύλλου στο φανταστικό γυμναστήριο του στην Χρυσούπολη Καβάλας.

    Παρά την χιλιομετρική απόσταση, με τον Ηλία μας συνδέουν πολλά και όποτε τον βλέπω είναι σαν να μην πέρασε καιρός από την τελευταία φορά που τον είδα.

    Ηλία θα τα πούμε σίγουρα στο ATLAS, όπου είναι τιμή μου να η στήριξη αυτής της διοργάνωσης. Όσο για τον συναθλητή μου Σταύρο Καρανικόλα, παίξαμε μαζί στο WABBA Junior Mr. Hellas 1984 όπου είχε βγει 5ος. Πες του χαιρετισμούς…

    Με την ευκαιρία να πω ότι κάτι πρέπει να έχει το κλίμα της Καβάλας και βγάζει τόσους καλούς αθλητές. Δεν εξηγείται αλλιώς!
    Αργυράκης, Μαυρίδης, Τσιλιγκούδης, Τριανταφύλλου, Τσοπουρίδης, Δουκίδης και πάρα πολλοί ακόμα…
    οι φώτο πιο πάνω τα λένε όλα , άξιος εκπρόσωπος της παλιάς καλής και ρεαλιστικής σχολής του ΒΒ
    'οπως τα λές Σπύρο εμείς μπορεί να έχουμε χιλιομετρική αποσταση , αλλα κάθε φορά που θα βρεθούμε είναι το ίδιο και η χαρα είναι αμοιβαία .
    τωρα το Άτλας4 είναι η επόμενη ευκαιρία που θα τα πούμε απο κοντά και χαίρομαι που με την εταιρία σου στηρίζεις την διοργάνωση που έγινε πλέον θεσμός

    έδωσα τα χαιρετίσματα στον Σταύρο και ανταποδίδει ,θυμάτε λέει το επίπεδο που βρισκόσουν και είχες καθαρό προβάδισμα νίκης απο τα αποδυτήρια , εκείνη την χρονια δεν είχε κατεβεί στούς τελικούς και έχασε μια θέση απο ότι θυμάμαι , γιατι με τα διατροφικα συστήματα και αλχημείες που κάναμε τότε κάτι τον είχε πειράξει στο στομάχι και απλα βγάλαν κατάταξη χωρίς να παρεβρεθεί στην απονομή , γιατι τότε κάνανε φόρτωμα με γλυκά σιροπιαστά και σοκολάτες

    και είναι γεγονός ότι τότε η καβάλα ειδικότερα και γενικότερα η βόρειος Ελλάδα είχε δυνατούς αθλητες που άφησαν εποχή στο Ελληνικό ββ
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-01-15 15:08 #28
    Προεπιλογή
    Πράγματι Ηλία τότε δεν γνωρίζαμε πολλά σχετικά με υδατανθράκωση και πολλά άλλα. Υπήρχε όμως θέληση και αγάπη για το άθλημα. Δεν υπήρχαν ούτε solarium και οι κρέμες μαυρίσματος που είχαμε τότε ήταν υποδεέστερες των σημερινών. Εγώ κατέβαινα σε αγώνες μόνο Μάιο –Ιούνιο για να εκμεταλλευτώ τον ήλιο. Πριν τον Junior Mr. Hellas του 1984 έβγαινα στον ήλιο καθημερινά περίπου 4 ώρες. Ο αγώνας ήταν 10 Ιουνίου και μαύρισα τέλεια!
    Επίσης συνηθίζαμε και κάποιες ασκήσεις που δεν τις βλέπουμε σήμερα συχνά, όπως το Pullover. Εκεί οφείλονται και οι οδοντωτοί που ανέφερε ο Goldenera.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-01-15 20:41 #29
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    καλό είναι να λέγονται αυτα Σπύρο ώστε να μαθαίνουν και οι νεότεροι πως γινόταν αυτα τα σώματα τότε που ακόμη και σήμερα είναι αξιοθαύμαστα και ρεαλιστικά πάνω απ όλα , χωρίς πολλες γνώσεις και ψειρίσματα , αλλα με πάθος και όρεξη , τηρώντας απλα τις βασικές αρχές σωματοδόμησης

    τότε δεν υπήρχαν ούτε οι εξελιγμένες βαφες αγώνων που τονίζουν και δίνουν άλλη εικόνα καλύτερη στο σώμα , αλλα κυρίως ο ήλιος που ευτυχώς τον έχουμε άφθονο στην Ελλάδα

    αργότερα σε όλα και στο θέμα προπονητικής άλλαξαν πολλα και κρατήθηκαν τα απολύτως απαραίτητα ,λόγω της εξέλιξης των σκευασμάτων συμπληρωμάτων αλλα και της φαρμακοδιέγερσης , γι αυτο και βλέπουμε τα εξωπραγματικά πλέον σώματα

    και το κυριότερο που το λέω συνέχεια και γίνομαι γραφικός , με αφορμή την σχέση και την εκτίμηση που έχουμε μεταξύ μας παλιοί αθλητες του ββ είναι ότι η λεβεντιά τού σώματος δεν μένει για πάντα αλλα της ψυχής και όσα χρόνια και αν περάσουν η εκτίμηση θα είναι πάντα αμοιβαία και όχι μόνο όσο κάποιος είναι στις δόξες του και παίρνει τίτλους
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-01-15 12:58 #30
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ Ηλία πως τότε οι αθλητές έκαναν προετοιμασία με πενιχρά μέσα.
    Φαντάζομαι όμως θα συμφωνήσεις κι εσύ μαζί μου πως και οι σύγχρονοι αθλητές αξίζουν τον θαυμασμό όλων μας. Μπορεί βέβαια να έχουν περισσότερα μέσα στη διάθεσή τους, όμως το άθλημα έχει γίνει πολύ πιο πολύπλοκο και κοστοβόρο. Θυμάμαι στις πρώτες μου προετοιμασίες την έβγαζα με κατεψυγμένο λυθρίνι ή κοτόπουλο που τα έβρισκα φθηνά. Ήμουν αυτοσυντηρούμενος φοιτητής από επαρχία, και έπρεπε να κάνω καλό κουμάντο στα οικονομικά μου. Έτσι λοιπόν στις προετοιμασίες μου ξόδευα ελάχιστα χρήματα αναγκαστικά. Τα σύγχρονα παιδιά, ειδικά στις βαριές κατηγορίες, ξοδεύουν μια περιουσία στην προετοιμασία τους λόγω έντονου ανταγωνισμού. Αυτή είναι η εξέλιξη του αθλήματος.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 5 ΠρώτηΠρώτη 1234 ... ΤελευταίαΤελευταία