Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 34
  1. 17-07-11 20:55 #1
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή Τάκης Τσιβιλής
    Αυτόν τον νεαρό, που κέρδισε το 1985 την Junior κατηγορία του στο Μρ Ελλάς, καθώς και τον γενικό τίτλο των Junior στο Μρ. Οδύσσεια της ίδιας χρονιάς, τον θυμάται κανείς;;
    Θυμάμαι, πως εργαζόταν στο κατάστημα του ΑΘΛΗΤΗ, στην Πανεπιστημίου. Στο τελευταίο τρίτο της δεκαετίας του '80...
    Την προηγούμενη εργασία του την εγκατέλειψε, επειδή δεν του έδιναν ανά τρίωρο άδεια αποχώρησης, για το απαραίτητο γεύμα. Bodybuilders.....Αυτό τα λέει όλα...
    Στις φωτογραφίες, στον πρώτο από τους προαναφερθέντες αγώνες.


    Όνομα: ΤΑΚΗΣ ΤΣΙΒΙΛΗΣ 4 WABBA 1985 &#9.jpg Εμφανίσεις: 2461 Μέγεθος: 57,9 KB


    Όνομα: ΤΑΚΗΣ ΤΣΙΒΙΛΗΣ 1 WABBA 1985 &#9.jpg Εμφανίσεις: 2451 Μέγεθος: 102,1 KB


    Όνομα: ΤΑΚΗΣ ΤΣΙΒΙΛΗΣ 3 WABBA 1985 &#9.jpg Εμφανίσεις: 2433 Μέγεθος: 102,1 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-07-11 21:08 #2
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.565
    Προεπιλογή
    Φοβερες οι φωτογραφιες αυτου του χαρισματικου αθλητη,ας μην πω όνομα,αλλα θα βαλω μια φωτογραφία συνδεσης του παρελθόντος με το παρον και θα καταλάβεις ότι ξερω την απαντηση
    Απο αριστερα προς τα δεξια λοιπον,σε πολυ πρόσφατο αγωνα,Κασκανη Κων/να,Σπύρος Μπουρναζος,ο αθλητης που αναφερεις,Γιαννης Κουκος και ο Ηλιας Τριανταφυλλου.
    Πολλα κιλα μυώνων και κυπελλων εχουν χωρεσει σε αυτη την φωτογραφία

    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-07-11 21:26 #3
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή
    Χαχαχαχαχα.... Φίλε μου, καμιά αμφιβολία δεν είχα, πως γνωρίζεις εσύ την απάντηση.... Και όλοι όσοι βρίσκονται στον "σκληρό πυρήνα". Του αθλήματος και του forum.....
    Πάντως, ευχαριστώ για την φωτογραφία. Βρίσκομαι μακριά από το ... θέατρο των εξελίξεων και, βλέπω πρόσωπα σε αυτή, που έχω χρόνια να τα δω από κοντά....
    Γλυκόπικρη η αίσθηση...
    Βλέπω στα πρόσωπά τους το χρόνο που πέρασε και, συνειδητοποιώ, πόσο θα τον βλέπουν και στο δικό μου πρόσωπο, όσοι με ξέρουν από τα παλιά και, κυρίως, όσοι έχουν χρόνια να με δούνε. Όσο κι αν είναι ευγενικοί και μου λένε άλλα..... Καλοσύνη τους μεγάλη, αλλά... πουθενά και σε κανέναν μας δε χαρίζεται!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 18-07-11 08:00 #4
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Μήπως Τσιβιλής? Άς είναι καλά τα περιοδικά της εποχής. Αν κι εγώ είμαι "μικρός" σχετικά με τους δεινόσαυρους.




    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-07-11 08:10 #5
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.565
    Προεπιλογή


    Δημητρη και εγω σιγουρα δεν ζουσα την εποχη των δεινοσαυρων,για την ακρίβεια ήμουν αρκετα μικρος τις περιοδους που περιγραφουμε ή ακομα δεν ειχα γεννηθεί,όλα αυτα είναι ενα κραμα αρχείου-περιοδικων-συζητησεων με παλαιοτερους,καπως έτσι εχουμε συμπληρωσει το παζλ
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-07-11 09:11 #6
    Veteran
    Το avatar του χρήστη kutsup

    Εγγραφή
    07-10-2008
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    577
    Προεπιλογή
    Είμαι μάλλον ο τελευταίος των "παλαιών" Από τις αρχές του 87 που ξεκίνησα κάποιους τους πρόλαβα και κάποιους όχι. Τους παλιούς τους πέτυχα είτε από αγώνες είτε από γυμναστήρια, αλλά κυρίως από τον τύπο της εποχής. Τους ενδιάμεσους δεν ξέρω. Βασικά "έχασα" μια περίοδο μεταξύ του 96 - 02.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-07-11 15:53 #7
    Το avatar του χρήστη Dinosaure

    Εγγραφή
    08-06-2011
    Περ.
    Δυτ. Ελλάδα
    Μηνύματα
    281
    Προεπιλογή
    Και, βέβαια, στις φωτογραφίες απεικονίζεται ο εξαιρετικός αθλητής και πραγματικά καλό και πάντοτε χαμογελαστό παιδί, ο Τάκης ο Τσιβιλής....
    Μπράβο σε όλους.......!!!

    Φίλε Kutsup, όχι μόνο εσύ, αλλά όλοι είναι μικροί ηλικιακά, σε σχέση με τους δεινόσαυρους!!!
    Χαίρομαι, πάντως, που έγινε ευρέως αποδεκτή η .... ορολογία!!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-07-11 20:08 #8
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    ο τσιβιλής ήταν απο τα τζούνιορ που είχαν κάνει τρομερή αίσθηση αφού όπως και ο τζινίδης άνετα στεκόταν και κέρδιζαν κατηγορίες ανδρών .
    αλλα ο παναγιώτης δεν πρέπει να είναι και πολυ μεγάλος ηλικιακά μπορεί και μικρότερος μου η συνομίληκος να είναι , απλα είχε χαθεί ξαφνηκα απο το προσκήνιο και επι σειρα ετών δεν τον βλέπαμε σε αγώνες και χάρηκα πραγματικα εκείνη την μέρα που τον είδα στούς αγώνες της βαμπα και βγήκαμε φωτο .
    πραγματικα πόρωση για τούς παλιούς να βλέπουμε τετοιες φωτο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-05-14 20:23 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.565
    Προεπιλογή
    Ξανατοποθετώ ένα βίντεο που έχει ανεβάσει ο ΧΡΗΣΤΟΣ1961 και το είχε ποστάρει, του Τάκη Τσιβιλή!!

    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 06-07-15 16:19 #10
    Προεπιλογή
    Στην φωτογραφία βλέπετε τον Τάκη Τσιβιλή πριν λίγες μέρες στον ΑΘΛΗΤΗ.
    Με τον Τάκη γνωρίστηκα πρώτη φορά το 1984 όπου είχα κερδίσει τον γενικό τίτλο του Junior Mr. Hellas.
    Ο Τάκης την επόμενη χρονιά σάρωσε τα πάντα ως Junior κερδίζοντας τόσο στο Mr. Hellas όσο και στο πρώτο Mr. Οδύσεια.

    Να διορθώσω μόνο κάτι που γράφτηκε στην αρχή. Ο Τάκης δεν δούλευε ποτέ στον ΑΘΛΗΤΗ. Απλώς ήταν θαμώνας εκεί όπως ήμουν κι εγώ!
    Εκείνα τα χρόνια δεν υπήρχαν κινητά, ίντερνετ κλπ.
    Περνάγαμε λοιπόν συχνά από τον ΑΘΛΗΤΗ για να μάθουμε τα νέα και να συναντήσουμε φίλους του αθλήματος.

    Για κάποια χρόνια ο Τάκης υπήρξε ιδιοκτήτης γυμναστηρίου αρχικά στην Ηλιούπολη και κατόπιν στην περιοχή που διαμένει, στον Πειραιά.
    Σήμερα ο Τάκης εξακολουθεί να γυμνάζεται, όμως επαγγελματικά τον κέρδισε κάτι τελείως διαφορετικό.
    Ασχολείται με την εναλλακτική Ιατρική και συγκεκριμένα με την Ρεφλεξολογία.
    Και κατά την γνώμη μου είναι πάρα πολύ καλός σε αυτό που κάνει…



    Μία ακόμα φωτογραφία του Τάκη από τις εκδόσεις ΑΘΛΗΤΗ.
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 06-07-15 18:33 #11
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.565
    Προεπιλογή
    Πολύ καλός αθλητής ο Τάκης Τσιβιλής , ειχε κάνει αίσθηση ως έφηβος, αν και νομίζω δεν εξάντλησε τα περιθώρια αργότερα στις αντρικές κατηγορίες, καθώς ασχολούταν με διάφορες δραστηριότητες και δεν ήθελα να αφιερωθεί, πιθανόν.

    Οι πρώτες 2 φωτογραφίες, όταν και κέρδισε τον Γενικό Τίτλο Εφηβων στο Μr Oδύσσεια 1985 (Τρεις κατηγορίες )






    WABBA Mr Ηellas 1985, επίσης πρώτος



    WABBA Mr Ηellas 1989 , με αθλητές όπως ο Κρυστάλλης, Ζωης, Αναστασοπουλος, Παντελίδης, βγήκε 3ος στην -75 μετά από Κρυστάλλη και Αναστασόπουλο



    WABBA Mr Ηellas 1991, με τον Γιώργο Κατσιβέλο, 1ος στην κατηγορία -85κ

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες      
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 06-07-15 22:05 #12
    Προεπιλογή
    Τακης Τσιβιλης ,Μανωλης Τζινιδης κ Θοδωρης Κοσυφιδης εμειναν στην ιστορια σαν οι χρυσοι τζουνιορ κ οχι αδικα μια κ τα σωματικα τους προσοντα ηταν τετοια που ελεγες ,ναι ειναι πραγματικα ταλεντα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 06-07-15 22:14 #13
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    τον πηγαινα με χιλια πλαταρα φουλ αισθητικος
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 07-07-15 01:16 #14
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.803
    Προεπιλογή
    Ο Τάκης ήταν πάρα πολυ καλός και μπροστα για την εποχή του ώς τζούνιορ !!απλα όπως πάρα πολλοι δεν ήταν στόχος η εξέλιξη στο ββ και να γίνει πχ επαγγελματίας , γιατί όπως όλοι μας είχαμε άλλες υποχρεώσεις και προτεραιότητες; και δεν ήταν αυτοσκοπός το αγωνιστικό ββ
    σημασία έχει που χαίρομαι όταν βλέπω τον Τάκη και είναι καλά και απο ότι ακούω είναι και πολυ καλός σ αυτο που κάνει
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 08-07-15 17:17 #15
    Προεπιλογή
    Όπως αναφέρθηκε, πράγματι ο Τάκης θα μπορούσε με το καλούπι που έχει, να γίνει μέχρι και επαγγελματίας.
    Όμως οι συνθήκες της ζωής και το κυνήγι άλλων στόχων πολλές φορές αναγκάζουν ταλαντούχους αθλητές
    να αποσυρθούν νωρίς από την ενεργό δράση.

    Να είμαστε καλά να γυμναζόμαστε τουλάχιστον και να είμαστε κοντά στο άθλημα!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία