Θέμα: 100 kazeini

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 23 από 23
  1. 12-11-08 22:50 #16
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    μια χαρά είναι αρκεί να είναι 0%
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-11-08 23:19 #17
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    το μαμήσαμε το τόπικ αλλά με λίγα λόγια το γάλα καθυστερέι την πρωτείνη την ώρα που τη χρειάζεσαι αμέσως! και ας είναι 0% λιπαρά έχει υδατάνθρακες όπως λακτόζη κλπ που καθυστερεί την απορρόφηση. βέβαια μη φανταστείς ότι έχει καθοριστική σημασία αυτο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-11-08 12:56 #18
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Κατά κύριο λόγο αυτό που μπορεί να καθυστερήσει σημαντικά την πέψη της πρωτεΐνης στο στομάχι είναι τα λιπαρά και οι φυτικές ίνες, η λακτόζη απο την άλλη το μοναδικό πράγμα που μπορώ να την κατηγορήσω πως ίσως κάνει είναι να ρίξει λιγάκι τον γλυκεμικό δείκτη της δεξτρόζης-μαλτοδεξτρίνης αν τα αναμίξουμε μαζί μετά την προπόνηση.
    ( γιαυτό εγώ πρώτα πίνω το ρόφημα απλού υδατάνθρακα και μετά από 10-15 λεπτά την πρωτεΐνη με γάλα )

    βέβαια αυτη είναι η δική μου γνώμη και δεν σημαίνει απαραίτητα πως είναι και σωστή

    εχω ψάξει στο παρελθόν για τυχόν έρευνες πάνω σαυτό όμως δεν βρήκα κάτι κατατοπιστικό
    αν έχει κάποιος κάποια έρευνα υπόψιν του καλό θα ήταν να της ρίξουμε μια ματιά 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-11-08 21:44 #19
    Προεπιλογή
    my double u protein 95

    Η PROTEIN 95 είναι ένα συμπλήρωμα διατροφής υψηλότατης περιεκτικότητας σε πρωτεΐνη (95, 3 %!) που αποτελείται αποκλειστικά από καζεΐνη. Πολλοί θα βιαστούν να χαρακτηρίσουν τη καζεΐνη ξεπερασμένη και άχρηστη πρωτεΐνη και θα την κατηγορήσουν για εντερικές διαταραχές, μικρή βιολογική αξία και αργή απορρόφηση.
    Τα πράγματα όμως δεν είναι ακριβώς έτσι... Η καζεΐνη είναι μία πολύ καλή πρωτεΐνη με υψηλή βιολογική αξία και χρησιμοποιείται ευρύτατα από αθλητές και ασκούμενους όπως επίσης και από βρέφη και νήπια! Η καζεΐνη είναι η πρωτεΐνη που απαντάται συχνότερα στις παιδικές τροφές. Αυτό και μόνο αποτελεί ένδειξη της υψηλής της ποιότητας. Οι εντερικές διαταραχές και τα "φουσκώματα" δεν οφείλονται στην καζεΐνη αλλά στην λακτόζη, έναν υδατάνθρακα που βρίσκεται στο γάλα και μπορεί να προκαλέσει αυτά τα συμπτώματα σε μερίδα του πληθυσμού. Όλα αυτά όμως ανήκουν οριστικά στο παρελθόν αφού όλες σχεδόν οι μεγάλες εταιρίες και η M DOUBLE YOU φυσικά, αφαιρούν πλήρως τη λακτόζη από την καζεΐνη.
    Η καζεΐνη έχει επίσης και μία σειρά άλλων πλεονεκτημάτων την αργή μεν, αλλά παρατεταμένη απορρόφηση, που την κάνει πλήρως εκμεταλλεύσιμη σε οποιαδήποτε στιγμή της ημέρας και την αναλογία των αμινοξέων Τυροσίνη και τρυπτοφάνη σε βαθμό 5:1, που της δίνει διεγερτικές ιδιότητες και την καθιστά ιδανική για χρήση μία ώρα πριν τη προπόνηση!
    Η PROTEIN 95 της M DOUBLE YOU είναι λοιπόν ένα αξιόλογο συμπλήρωμα πρωτεΐνης που θα σας δώσει όσα γραμμάρια πρωτεΐνης λείπουν από τη διατροφή σας εύκολα και πολύ οικονομικά.

    Θρεπτική αξία

    Σύνθεση ανά 100 γρ προϊόντος

    Ενέργεια 1551 kJ /371 kcal

    Πρωτεΐνη 95 γρ

    Υδατάνθρακες 0,2 γρ

    Λίπος 1,0 γρ

    επειδη δεν βρηκα της optimum(δεν τη φερνει το καταστημα επειδη δεν πουλαει πολυ) πηρα αυτη
    μισο σκουπ μαζι με μισο whey gold και ειμαι οκ για το βραδυ?
    καλη ειναι δεν βρηκα αλλη με τοσο μεγάλη περιεκτικοτητα καζεινης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-11-08 22:46 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tezaman
    ( γιαυτό εγώ πρώτα πίνω το ρόφημα απλού υδατάνθρακα και μετά από 10-15 λεπτά την πρωτεΐνη με γάλα )
    λαθος.μετα την προπονηση δεν πρεπει να χεις γαλα...κλαθυστερει τη αποροφηση της πρωτεινης whey.
    καλο ταξιδι Κωστα...Θα μας λειψεις!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-11-08 22:49 #21
    Το avatar του χρήστη peris

    Εγγραφή
    27-08-2008
    Περ.
    patra
    Μηνύματα
    1.862
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikolo
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tezaman
    ( γιαυτό εγώ πρώτα πίνω το ρόφημα απλού υδατάνθρακα και μετά από 10-15 λεπτά την πρωτεΐνη με γάλα )
    λαθος.μετα την προπονηση δεν πρεπει να χεις γαλα...κλαθυστερει τη αποροφηση της πρωτεινης whey.
    +1


    σορι για το οφφ

    πικολο ζεις ρε?
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-11-08 23:14 #22
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    ρίξτε και μία ματιά στα προηγούμενα για να δείτε τι είπαμε σχετικά
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 27-11-08 22:32 #23
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο pikolo
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tezaman
    ( γιαυτό εγώ πρώτα πίνω το ρόφημα απλού υδατάνθρακα και μετά από 10-15 λεπτά την πρωτεΐνη με γάλα )
    λαθος.μετα την προπονηση δεν πρεπει να χεις γαλα...κλαθυστερει τη αποροφηση της πρωτεινης whey.
    χαχαχα είσαι το ρεσπέκτ το ίδιο
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12