Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 279
  1. 21-05-14 00:50 #31
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    που να εκανες και 2 βδομαδες χωρίς υδατανθρακα

    χαλαρωσε και κατσε οφφ...
    αμα δεις πως με πήγε στην αρχη της σεζόν απο ασθένειες (επειδη εκανα βλακειες και πηγαινα γυμ,μολις γινόμουν καλα) θα καταλαβεις
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 21-05-14 00:54 #32
    Προεπιλογή
    οφφ θα ακτσω εννοειται μεχρι να γινω 100% καλα για να ειμαι σιγουρος.. απλα εχω λιγο χρονο και πολυ πιεση θελω να πετυχω αυτο που θελω και ταυτοχρονα πρεπει να βελτιωσω οποσδιποτε αντοχη και ταχυδηναμη μεσα στο καλοκαιρι στο οποιο θα δουλευω καθε βραδυ 8 με οσο παει σε ταβερνα γιατι σεπτεμβρη που γυρναω αθηνα εχω να δωσω αθληματα για να μπω σε ενα κολεγιο...
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 21-05-14 15:01 #33
    Προεπιλογή
    μπορει να ειναι οφφ αλλα χρειαζομαι την βοηθεια σας γιατι το extreme stores με εχει κουφανει...

    χρειαζομαι ενα συμπληρωμα οικονομικο το οποιο να με βοηθαει να εχω ενεργεια και ορεξη γιατι θελω να κανω γυμναστικη αλλα θα εχω δουλεια 8 το βραδυ με 4 και γυμναστικη θα κανω το πρωι 30 λεπτα τρεξιμο 30 βαρη και 30 κολυμπι και θελω κατι να με βοηθαει εχετε να μου προτεινετε τιποτα?? οποιος μπορει σας παρακαλω θα με βοηθησετε παρα πολυ
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 21-05-14 20:06 #34
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Γεια σου Predator1995 και καλή αρχή στο ημερολόγιό σου .

    Αυτό που έχω να σου προτείνω είναι να κάνεις πρώτα βάρη και έπειτα αερόβια αν πρέπει να συμπέσουν και τα δύο την ίδια μέρα αλλιώς καλύτερα είναι τα αερόβια να πηγαίνουν ξεχωριστά απο τα βάρη ή τουλάχιστο ένα απο αυτά αν είναι σκοπός σου να βελτιώσεις τις αποδόσεις σου στο τρέξιμο και στο κολύμπι.

    Το πρόγραμμα που θα έχεις θα χτίσεις σταδιακά το επίπεδο δυσκολίας του για να μπορεί να προσαρμοστεί και το νευρικό σου σύστημα μαζί με το μυικό και δεν θα πέσεις με τα μούτρα στις προπονήσεις, γιατι το μόνο σίγουρο είναι οτι το σώμα σου θα παραδώσει δυνάμεις και θα γυρίσεις πάλι στην αρχή.

    Επίσης πρέπει να φτιάξεις μια αξιοπρεπή διατροφή συγχρονισμένη στο μεταμεσονύχτιο ωράριό σου.

    Ποια είναι τα αγωνίσματα που θες να δώσεις για να περάσεις στο κολέγιο;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 21-05-14 20:12 #35
    Προεπιλογή
    εχουμε τρεξιμο κολυμπι και φυσικη κατασταση η προπονηση πρεπει αν γινεται ολη το πρωι γιατι μετα ειναι η δουλεια και η προετημασια των τραπεζιων και ολα αυτα γι αυτο θα γινονται ολα το πρωι....
    http://www.xtr.gr/aksesouar_cross_fi...OWER_CHUTE.htm θα αγορασω αυτο το οποιο βοηθαει πολυ στην ταχυδηναμη και στην εκρηκτικοτητα και ο θεος βοηθος... φαι θα τρωω παραπανω γιατι με τις ζεστες με την γυμναστικη θα χανω αρκετα μην δεν με κρατανε οι δυναμεις μου....
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 21-05-14 23:09 #36
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Ποιο συγκεκριμένα όταν λες τρέξιμο κολύμπι αντοχή πόσα μέτρα σε τι χρόνο, γνωρίζεις;
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 21-05-14 23:15 #37
    Προεπιλογή
    ακομα δεν γνωριζω καθολο λογικα θα ειναι σαν τις στρατιωτικες σχολες 100 μετρα τρεξιμο 50 κολυμπι τωρα για το αλλο φυσικη κατασταση δεν ξερω καθολου...
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-05-14 23:29 #38
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Φίλε μου να μάθεις γιατι αυτό είναι το ποιο βασικό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 21-05-14 23:30 #39
    Προεπιλογή
    δεν ξερουν ακομα και εγω οταν θα ξερουν θα λειπω θα γυρισω σεπτεμβρη αρχες και θα τα δωσουμε τελη σεπτεμβριου γι αυτο θελω να ετοιμαστω ακομα και για κατι ακραιο...
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 21-05-14 23:31 #40
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Σε ποιο κολέγιο σχολή θες να δώσεις;
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 21-05-14 23:32 #41
    Προεπιλογή
    στο συνταγμα ειναι το city uniti college
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 22-05-14 01:06 #42
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη grtech

    Εγγραφή
    28-01-2011
    Περ.
    Sverige.
    Μηνύματα
    3.680
    Προεπιλογή
    Μάλιστα, η ιστοσελίδα τους δεν λέει τίποτα παραπάνω παρά ότι το τεστ δρόμου θα είναι 50 μέτρα τρέξιμο .


    Το επίσημο πανεπιστήμιο του Στρασβούργου δεν δίνει ουτε και αυτό παραπάνω πληροφορίες μόνο οτι οι ασκήσεις αντοχής έχουν να κάνουν με ''Πιέσεις, βαθειά καθίσματα, έλξεις μονόζυγο βυθίσεις και κοιλιακούς. Να υποθέσω σε στιλ καλισθενικών ασκήσεων.


    Η κολύμβηση πάλι υποθετικά θα είναι στα στανταρ του τρεξίματος οπότε δύσκολα θα υπερβαίνει τα 100 -150 μέτρα.

    Οι χρόνοι και οι επαναλήψεις που θα σου ζητούν θα είναι κατώτεροι και του μετρίου όποτε μην αγχώνεσαι.

    Αν ισχύουν τα παραπάνω το μόνο που χρειάζεσαι είναι να χτίσεις μια μικρή σωματική υποδομή για τα παραπάνω, όποτε μια υποτυπώδη πίστα στίβου με ένα μονόζυγο και εγγραφή σε κολυμβητήριο άντε τώρα που είναι καλοκαιράκι κάνει και η θάλασσα στη χειρότερη. Μέχρι το φθινόπωρο θα είσαι έτοιμος.

    Τα λεφτά σου για τον εξοπλισμό που γράφεις παραπάνω κράτα.

    Κοίτα εδώ ένα πρόγραμμα για ρουτίνα ασκήσεων με σωματικό βάρος χ τρεις φορές την βδομάδα.


    Φτιάξε ένα πρόγραμμα πχ

    25 μέτρα τρέξιμο χ τέσσερα σετ με δύο λεπτά ξεκούραση ανάμεσα στα σετ χ δύο με τρεις φορές την βδομάδα και βελτίωσε σιγά σιγά τους χρόνους σου και έπειτα πρόσθετε σετ μέχρι να φτάσεις στα 6.

    Μόλις περάσουν μερικές βδομάδες κάνε τα μέτρα 50 χ 3 σετ και βελτίωσε σιγά σιγά τους χρόνους σου.

    Το ίδιο πράξε και για το κολύμπι με την διαφορά αν είναι στην θάλασσα υπολόγισε να ξεκινήσεις με ένα λεπτό γρήγορη κολύμβηση μέχρι να φτάσεις στα τέσσερα λεπτά χωρίς διάλειμμα. (Υποθέτω οτι γνωρίζεις τα βασικά της κολύμβησης )

    Αν είσαι σε πισίνα ξεκίνα με 50 μέτρα επι έξι σετ και φτάσε σιγά σιγά να κάνεις τα 100 επι τρία σετ.

    Το παραπάνω είναι ένα παράδειγμα για να κατανοήσεις το σκεπτικό της προπόνησης που πρέπει να φτιάξεις.

    Επίσης μην έχεις μαζί αερόβια με καλισθενικές ασκήσεις.

    Κάνε κάτι σαν και αυτό

    Μέρα 1: καλισθενικές ασκήσεις

    Μέρα 2: Τρέξιμο.

    Μέρα 3: καλισθενικές ασκήσεις

    Μέρα 4: Κολύμπι

    Μέρα 5: καλισθενικές ασκήσεις

    Μέρα 6: Τρέξιμο.

    Μέρα 7: καλισθενικές ασκήσεις

    Μέρα 8: Κολύμπι

    και ούτω καθεξής....
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 22-05-14 01:15 #43
    Προεπιλογή
    απο βαρη τιποτα?? τωρα για μονοζυγο οπως φενεται θα χρησιμοποιησω οτι βρω γιατι θα με φιλοξενησουν αλλοι και τα μονα που θα εχω απ εξοπλισμο ειναι μονο εκεινο που σου εδειξα απο τα extreme stores... παντος σε ευχαριστω πολυ για ολες αυτες τις πληροφοριες
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-05-14 11:11 #44
    Προεπιλογή
    σημερα πρωτα θεος ξανα μπαινω στις προπονησεις ειμαι πολυ καλυτερα!!!!

    σημερα εχω δικεφαλα τρικεφαλα

    καμψεις με μπαρα: (15-14-13-12-11-10) 1 και 2 σετ 5αρια κιλα 3 και 4 σετ 3αρια κιλα 5 και 6 σετ 2,5αρια κιλα
    καμψεις με αλτηρες: 6 σετ των 10 επαναληψεων με 10 κιλα αλτηρακια
    Εκτασεις Τρικεφαλων - ορθιος με ενα Χερι: (15-14-13-12-11-10) 1 και 2 σετ 2,5αρια 3 και 4 σετ 1,5αρια 5 και 6 σετ 1,25αρια
    Kickbacks: (15-14-13-12-11-10) 1 και 2 σετ 2,5αρια 3 και 4 σετ 1,5αρια 5 και 6 σετ 1,25αρια

    διατροφη:

    πρωινο: 45 γραμμαρια δημητριακα με 1 ποτηρι γαλα και 4 φρυγανιες με βουτηρο πλουσιο σε ω3 - ω6 λιπαρα
    δεκατιανο: 1 μπαρα δημητριακων
    μεσημεριανο: 1 μεγαλη σαλατα με 100 γραμμαρια μοσχαρισιο κρεας και 1 φλυτζανι ρυζι
    απογευματινο: 1 γιαουρτι με 2 παξιμαδια και 2 σκουπ πρωτεινης
    βραδυνο: 1 μεγαλη σαλατα με 120 γραμμαρια κοτοπουλο και 2 παξιμαδια
    προ υπνου: 1 σκουπ πρωτεινης

    στις σαλατες βαζω απο 1 κουταλια της σουπας λαδι
    I like the color red because it’s a fire. And I see myself as always being on fire
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 22-05-14 15:51 #45
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Metalhead|T| Εμφάνιση μηνυμάτων
    αν θες δυναμη παίξε 5ρες ή 8ρες επαναληψεις με βαρυα κιλα

    οι φρυγανιες και ο χυμος στο πρωινό δεν χρειαζονται...

    φαε 4 ασπράδια βαλε και 40γρ βρώμη μεσα στο γαλα σου και λιγο μελι και εισαι μπομπα
    40γρ βρώμη είναι 4 κουταλιές της σούπας;

    Btw καλή αρχή στο log σου πρεντάτορ
    "If you cannot move your body and control it... then what business do you have moving other objects...?"
    -Bodyweight training
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 19 ΠρώτηΠρώτη 1234513 ... ΤελευταίαΤελευταία