Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 27-07-14 14:53 #1
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή Συμπλήρωμα για μετά την προπόνηση
    Καλησπέρα σας
    Δεν ξέρω αν το θέμα μου πρέπει να μπει σε αυτή την κατηγορία (αν είναι λάθος ας μεταφερθεί από κάποιον admin)

    Κάνω κυρίως ποδήλατο...
    Θα ήθελα κάτι για μετά το ποδήλατο σαν recovery.
    Αν έχω διαβάσει σωστά χρειάζομαι κάτι με 3:1 , 4:1 Carbs/Protein αλλά δε γνωρίζω σχεδόν τίποτε από αυτά.

    Προς το παρών αυτό που κάνω είναι να τρώω λίγο τόνο ή αυγά + μπανάνα μετά απο κάθε μου βόλτα.

    Τι μου προτείνεται ? Είμαι 36χρονών ~1.85 με 81 κιλά αν χρειάζεται κάπου

    Ευχαριστώ εκ τον προτέρων
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 29-07-14 04:07 #2
    Προεπιλογή
    Η μπανανιτσα ειναι οτι πρεπει, και αν θες για extra πρωτεινη μπορεις να παρεις μι πρωτεινη ορου γαλακτος και να καταναλωνεις την μπανανα σου με την πρωτεινη σου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 29-07-14 08:17 #3
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Έχεις να μου προτείνεις κάποια συγκεκριμένη ? Πως θα μπορέσω επίσης να διατηρήσω τον όγκο που παίρνω στα πόδια μου μετά σπό κάθε βόλτα? Γιατί όχι και να τον μεγαλώσω...
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 29-07-14 18:25 #4
    Προεπιλογή
    οι περισσοτερες ιδιες ειναι, παιξε σε ασφαλη μονοπατια και παρε την whey της ΟΝ, για να διατηρησεις λοιπον αυτα που μου λες και γιατι οχι να τα αυξησεις , θα διατηρησεις την καλη και μαλλον ισοροπημενη διατροφη που κανεις και θα προσθεσεις ενα καλο μεταπροπονητικο οπως ειπαμε (μπανανα και whey)
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 29-07-14 18:36 #5
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Αν θελήσω να πάρω κάποιο παραπάνω όγκο στα πόδια μου για αρχή μπορώ να το κάνω μόνο με ποδήλατο?
    Αν πάρω γενικότερα μια πρωτεΐνη που είναι για όγκο και δεν γυμνάζομαι με βάρη θα ωφελήσει ή θα πάρω βάρος σε μορφή λίπους?

    Ισορροπημένη δεν την λες την διατροφή μου... Κυρίως τσιμπάω πολλές φορές τι μέρα διάφορα ... κυρίως κρεατικά... και πίνω άπειρους καφέδες (espresso)
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 29-07-14 19:00 #6
    Προεπιλογή
    Νομιζω ξεφυγες λιγο απο αυτο που ζητας, οχι σε καμια περιπτωση δεν θα παρεις πρωτεινη ογκου.
    οσον αφορα στους καφεδες καλο θα ηταν να το ελλατωσεις στους δυο με τρεις και τελος καλο θα ηταν ανατρεξεις στα θεματα του φορουμ και να δεις ενα προτυπο μιας ισορροπημενης διατροφης και να εφαρμωσεις το δικο σου πανω σαυτο
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 29-07-14 19:38 #7
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    ΟΚ ! Θα επανέλθω από χειμώνα όπου θα μπει και η παράμετρος του γυμναστηρίου μέσα στο κόλπο !

    Προς το παρών μου αρέσει αρκετά το ποδήλατο απλά διαβάζω παντού πως το πολύ αερόβιο δε κάνει καλό για την μυική μάζα και φοβήθηκα μήπως χάσω κάποια από αυτή.
    Πρόσφατα εντελώς τυχαία έχω κάνει μια λιπομέτρηση η οποία έδειξε 14,9% συνολικά εκ τον οποίον περίπου έχω 16% στα χέρια και τον κορμό και 10% στα πόδια μου.
    Απάντηση με παράθεση