Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Προπονσίστε με γάντια ή χωρίς

Ψήφισαν
378. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Με γάντια

    190 50,26%
  • Χωρίς γάντια

    188 49,74%
Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 230

Hybrid View

Προηγούμενο μήνυμα Προηγούμενο μήνυμα   Επόμενο Μήνυμα Επόμενο Μήνυμα
  1. 26-11-08 23:53 #1
    building than drugs
    Το avatar του χρήστη Doctorg

    Εγγραφή
    06-06-2008
    Μηνύματα
    1.193
    Προεπιλογή Προπόνηση με γάντια ή χωρίς;
    Επειδή με απασχολεί το θέμα το τελευταίο διάστημα έλεγα να ρωτήσω και τους άλλους ΒΒ πως προπονούνται; με γάντια ή χωρίς;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 26-11-08 23:57 #2
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.908
    Προεπιλογή
    χωρίς γαντια, αλλά στην προπόνηση πλάτης χρησιμοποιώ ιμάντες (straps) και βοηθάνε

    ΜΒ
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-10-09 23:49 #3
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    χωρίς γαντια, αλλά στην προπόνηση πλάτης χρησιμοποιώ ιμάντες (straps) και βοηθάνε

    ΜΒ
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 04-10-09 01:26 #4
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    εμένα όπως είπα τα χερια μου είναι σαν της κότας τα πόδια και δεν φοραω γάντια και ποτε δεν φόρεσα , αλλα σαν τα χέρια που είχα όταν δούλευα στο μηχανουργείο απλα δεν υπήρχαν, ντρεπόμουνα να τα βγαλω στο τραπέζι όταν πήγαινα για καφε, όλο το χερι λές και είχα δέρμα κροκόδειλου , τα χέρια που εχω τώρα παρ όλους τους κάλους σε σχέση με τότε τώρα είμαι γραφιάς

    αλλα και γενικα με τα γαντια ούτε στην δουλεια δεν με βόλευε δεν είχα καλή α'ισθηση και εδω έρχομαι στα λόγια της βανης που πολύ σωστα είπε αν δεν "νοιώθεις " αυτό που πιάνεις δεν λέει άλλη αίσθηση.

    η κεντρική ιδέα παιδια είναι πως οι κάλλοι στα χέρια δεν πειράζουν και τόσο, ο κάλος στο μυαλό να μην είναι εκεί είναι το πρόβλημα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 04-10-09 16:12 #5
    Μuscles 'R' Sexy
    Το avatar του χρήστη vAnY

    Εγγραφή
    01-05-2009
    Περ.
    Athens Greece
    Μηνύματα
    2.310
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων
    εμένα όπως είπα τα χερια μου είναι σαν της κότας τα πόδια και δεν φοραω γάντια και ποτε δεν φόρεσα , αλλα σαν τα χέρια που είχα όταν δούλευα στο μηχανουργείο απλα δεν υπήρχαν, ντρεπόμουνα να τα βγαλω στο τραπέζι όταν πήγαινα για καφε, όλο το χερι λές και είχα δέρμα κροκόδειλου , τα χέρια που εχω τώρα παρ όλους τους κάλους σε σχέση με τότε τώρα είμαι γραφιάς

    αλλα και γενικα με τα γαντια ούτε στην δουλεια δεν με βόλευε δεν είχα καλή α'ισθηση και εδω έρχομαι στα λόγια της βανης που πολύ σωστα είπε αν δεν "νοιώθεις " αυτό που πιάνεις δεν λέει άλλη αίσθηση.

    η κεντρική ιδέα παιδια είναι πως οι κάλλοι στα χέρια δεν πειράζουν και τόσο, ο κάλος στο μυαλό να μην είναι εκεί είναι το πρόβλημα

    ο καλλος στο μυαλοο!!

    Αχ βρε Ηλια με τα χερια ομως που ειχες σαν της κοτας τα ποδια πως καταλαβαινες την αισθηση της ...γυναικας τα ποδια??
    Muscles Are Sexy
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 04-10-09 22:51 #6
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 05-10-09 01:43 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο vAnY Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο καλλος στο μυαλοο!!

    Αχ βρε Ηλια με τα χερια ομως που ειχες σαν της κοτας τα ποδια πως καταλαβαινες την αισθηση της ...γυναικας τα ποδια??

    ε τωρα τι να πώ αφού θες να τα ακούσεις μάρτυρες όλο το φόρουμ , επειδή με τα χέρια δεν μπορούσα να νοιώσω αφή λόγω του ότι ήταν σαν της κότας τα πόδια χρησιμοποιούσα άλλα αισθητήρια όργανα που μας εδωσε η φύση , για να κατανοήσω και να νοιώσω, όπως τα χείλη για την αφή την γλώσα για γεύση την μύτη για όσφριση και τα μάτια , με λίγα λόγια είχα δικαιολογία λόγω του προβλήματός μου με τα χέρια .

    ε ναι ρε παιδια να μην μπορείς να έχεις μια καλύτερη αποψη για τον άνθρωπο που έχεις δίπλα σου και σ ενδιαφέρει βέβαια, μην το γενικεύσω και βιαστείτε να με παρεξηγήσετε παλιόπαιδα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-11-08 23:59 #8
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss
    χωρίς γαντια, αλλά στην προπόνηση πλάτης χρησιμοποιώ ιμάντες (straps) και βοηθάνε

    ΜΒ
    Ακριβως το ιδιο κανω και εγω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 28-07-09 02:21 #9
    away
    Εγγραφή
    14-05-2009
    Περ.
    Burkina Faso
    Μηνύματα
    962
    Προεπιλογή
    H ερωτηση ειναι για γαντια. Εχω σταματησει να χρησιμοποιω. Αλλωστε οι καλλοι δειχνουν αρρενωποτητα. Lifting straps ναι.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-10-09 11:43 #10
    Mr Hellas
    Το avatar του χρήστη korasanis

    Εγγραφή
    19-09-2009
    Περ.
    HERAKLION
    Μηνύματα
    136
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο NASSER Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ακριβως το ιδιο κανω και εγω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-12-09 16:49 #11
    Banned
    Εγγραφή
    08-09-2009
    Μηνύματα
    1.801
    Προεπιλογή
    Όταν κάνω πλάτη (σε όλες τι ασκήσεις σχεδόν) και στους ώμους, μόνο όταν κάνω εκτάσεις στο cross over για να μη λυγίζει ο καρπός και στις οπισθολαίμιες. Σε όλες τις υπόλοιπες περισσότερο κακό μου κάνουν παρά καλό.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-12-09 16:53 #12
    Προεπιλογή
    Παρότι κάνω πάντα με γάντια έχουν γεμίσει κάλους τα δάχτυλά μου.
    Τι μπορώ να κάνω να αποφύγω τους κάλους?
    Νους υγιής εν σώματι υγιή
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-12-09 16:57 #13
    Το avatar του χρήστη gj

    Εγγραφή
    19-11-2008
    Περ.
    sto planiti "xapi"
    Μηνύματα
    922
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο -beba- Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρότι κάνω πάντα με γάντια έχουν γεμίσει κάλους τα δάχτυλά μου.
    Τι μπορώ να κάνω να αποφύγω τους κάλους?
    Λιγοτερα βάρη
    Εγω στις ασκησεις πλατη αν δεν χρησιμοποιησω γάντια δεν μπορω να κάνω τις ασκησεις. Στο γυμναστηριο οι επενδυσεις τους είναι αγνωστη λεξη ... Ετσι αναγκαστικα το φροντίζουμε μονοι μας
    Burn your muscles not your soul...
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-11-08 00:01 #14
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    αυτά είναι γούστα ρε. εγώ γουστάρω χωρίς και γελάω όταν βλέπω κόσμο να τα φοράει κι έχει-δεν έχει 2 μέρες στο γυμναστήριο. από την άλλη άμα δε θέλεις κάλους κλπ...

    απο΄κει και πέρα σε βοηθάνε λίγο στο να κρατάς καλύτερα τα κιλά κάτι που θεωρητικά σου κόβει ελάχιστα από την ανάπτυξη της δύναμης της λαβής.

    θα πρότεινα όσον αφορά την απόδοση στο γυμναστήριο σκέτος και στα ζόρια τίποτα στραπς.

    εσύ αποφασίζεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 27-11-08 00:09 #15
    Προεπιλογή
    Εγω μονο οταν κανω squat,παγκο χρησιμοποιω γαντια και στραπς σε προπονησεις πλατης αλλιως οχι.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 9 123 ... ΤελευταίαΤελευταία