Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 7 από 7
  1. 14-08-14 00:10 #1
    Red face Τι χρειάζετε να κάνω με το σώμα μου;
    Καλησπέρα,

    Καλώς σας βρήκα παιδιά.
    Ελπίζω να μπορέσετε να μου λύσετε μια δύο απορείες που έχω.

    Έχουμε και λέμε εν συντομία ,και δεν μπορούσα να βρώ τίτλο σωστό για να το περιγράψω.

    Απο μικρός αθλητισμός - πρωταθλήτισμο κολύμβηση + ποδηλασία ,και διάφορα άλλα αθλήματα ,αλλά αυτά ήταν τα βασικά.
    Μετα συνέχισα απο το 2006 το γυμναστήριο ώσπου έκανα μια εγχείριση το 2011 και αναγκάστηκα να σταματήσω ,για την μέση μου.
    Πλεόν σήμερα κλέινω 1 χρόνο στο γυμναστήριο που έχω ξανα ξεκινήσει έχω πάρει όλα τα ΟΚ απο γιατρούς κτλ.


    Έχουμε και λέμε γαρ.
    Είμαι 1.81 και βάρος το πρωί που μετριέμαι αυτόν τον καιρό είμαι στο 80.8 με 81.4 σε κιλά.

    Γράμμωση δεν θα έλεγα ιδιαίτερη αν και τελευταία φορά σε λιπομέτρηση έφτασα το 12,4% για την ηλικία μου με είχε πει οτί ειμαι κάτω απο το φυσιολογικό δηλαδή κατατάσομμαι στην κατηγορία αθλητικό.

    Όλα κομπλέ.

    Το θέμα μου είναι ΤΡΩΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ,μικρά μεγάλα γεύματα της παναγιάς τα μάτια ένας θεός ξέρει πως τα καίω , θυροειδής κτλ το έχω ψάξει τίποτα καθαρός και απο εκεί, απλά βρε καλή διατροφή βρε χρυσή διατροφή τίποτα,εκεί να τρώω τον άμπακα,απο πρωτείνες καθαρά ,μείγματα μόνος κτλ. τα πάντα όλα και της κατσίκας το γάλα.

    Πάω κάθε μέρα γυμ. 2 ώρες τουλάχιστον εκτός Σ/Κ αποθεραπεία.
    Προγράμματα με έχει βγάλει γυμναστής στην Θεσσαλονίκη που πάω γιατί ήταν και παλιός αγωνιζόμενος κτλ. πολύ ομιλητικός με άκουσε πήρε ιστορικό και μου έβγαλε ένα άλφα πρόγραμμα.

    Το θέμα μου ;μετά απο την εν συντομία παρουσίαση.

    ΕΊΜΑΙ ΧΩΜΑ ολη μέρα,ξέρω τρέχω κάνω ράνω 8 ώρος ύπνος,αλλά τρέχω δουλειες μέσα στην ζέστη ήλιος κτλ. γυμναστήριο μετά και είμαι κομμάτια, χώρια οτι δεν βγάζω πολύ δύναμη στις προπονήσεις μου δηλαδή πάω 1 χρόνο και δεν πιστεύω προσωπικά οτι έχω δυναμώσει στο θέμα κιλών στις ασκήσεις κτλ. ας πούμε απο εκεί που έκανα επι κληνή 3 σετ 12 επαναλήψεις με 20 κιλά τώρα είμαι στα 45 κιλά 3 σέτ 8 επαναλήψεις,τυχάιο παράδειγμα απλά στο οτι δεν ανεβαίνω σε κιλά.

    Οπότε τι να κάνω;
    Τι θέλω;

    1. Να κόψω όλη μέρα το φαί με κάποιο τρόπο όλη την ώρα πεινάω και δεν είναι ψυχολογικό ,τρώω γιατί γουργουρίζω κιόλας και νιώθω άδεια την κοιλιά μου
    2. Να χάσω λίπος ,γιατί πιστεύω οτι έχω λίγο ακόμα να δώσω στο να χάσω.
    3. Να βάλω μυικά κιλά - μύες στα χέρια που όσο και αν τα δουλεύω ΔΕΝ , όπως και στο στήθος,επικκεντρόνομαι εκεί αλλά δεν ...

    Συμπληρώματα δεν παίρνω και έχω σκοπό να πάρω αν είναι να βοηθήσουνε.

    Τι λέτε;

    Ευχαριστώ για όποιον το διαβάσει το σεντόνι μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-08-14 19:51 #2

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Ας ξεκινησουμε απο τα βασικα.

    Ποσες θερμιδες τρως καθε μερα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-08-14 20:43 #3
    Προεπιλογή
    χωρίς τρολλιά κτλ. δεν έχω όρια.

    Δηλαδή τρώω απο το πρωί μέχρι το βράδυ και με τα μεγαλύτερα γεύματα μετά τις προπονήσεις γίνεται χαμός.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-08-14 21:03 #4
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    για αρχη θα σου προτεινα να μειωσεις τον χρονο προπονησης..μαλλον εκει οφειλεται το οτι εισαι χωμα κ δεν εχεις προοδο..5 μερες πανω απο 2 ωρες ειναι
    υπερβολη..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 15-08-14 22:09 #5
    Προεπιλογή
    5 μέρες δεν κάνω σερί εννοώ σαν καταπόνηση κτλ.

    Μέσα στις 2 ώρες εντάσω,περπάτημα,διατάσεις κανονικές,κοιλιακούς ραχαίους κτλ. όχι καθαρά βάρη,και συγκεκριμένα παρασκευή που έχω καθαρά πόδια κτλ. κάνω και καπάκι αερόβιο κτλ. σε αιθουσα.Οπότε δεν μπορώ να πώ οτι είναι "τόσο μπάμ"
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 15-08-14 22:20 #6

    Εγγραφή
    05-12-2012
    Περ.
    Winter is coming
    Μηνύματα
    1.969
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο PetranGR Εμφάνιση μηνυμάτων
    5 μέρες δεν κάνω σερί εννοώ σαν καταπόνηση κτλ.

    Μέσα στις 2 ώρες εντάσω,περπάτημα,διατάσεις κανονικές,κοιλιακούς ραχαίους κτλ. όχι καθαρά βάρη,και συγκεκριμένα παρασκευή που έχω καθαρά πόδια κτλ. κάνω και καπάκι αερόβιο κτλ. σε αιθουσα.Οπότε δεν μπορώ να πώ οτι είναι "τόσο μπάμ"
    κοιλιακους και ραχιαους πιστευω 2-3 φορες την βδομαδα 10-15 λεπτα
    οσο για το αεροβιο μειωσε το λιγο ειδικα μετα τα ποδια αν μπορεις μην κανεις, και αρχισε να μετρας θερμιδες (βρες την συντηρηση σου υπαρχουν αρθρα στο φορουμ αλλα και πολλα site και υπολογισε τις θερμιδες για να βαζεις κιλα μαζι με πρωτεινη/υδατ/λιπαρα, για να δεις αν οντως τρως τοσο πολυ)
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 19-08-14 03:02 #7
    Προεπιλογή
    3900 με 4100 την ημέρα με βγάζουν 3 διαφορετικά προγράμματα ρύθμισης.

    Οι θερμίδες που καταναλώνω είναι μεγαλύτερες όσο μετράω αλλά παρόλα αυτά πεινάω σαν λύκος.
    Απάντηση με παράθεση