Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 12 από 12
  1. 17-08-14 15:39 #1
    Προεπιλογή Ιδανικη η κρεατινη της Nitrotech πρωτεινης για γραμμωση?
    Καθως μου εχει τελειωσει εδω και μερικες μερες η πρωτεινη της ΟΝ που επαιρνα και πρεπει επειγοντως να παρω μια πρωτεινη απο εβδομαδα που αρχιζω παλι τις προπονησεις!
    Το θεμα ειναι οτι απο τα χτρεμε στορες στην πολη μου μπορω να παρω 31 περιπου ευρω την ON πρωτεινη την οποια θεωρω πολυ καλη σε γευση οσο και σε θεμα καθαροτητας.
    Για να παω με το λεωφορειο ομως απο το μαγαζι ή να μου τα φερουν στο σπιτι πληρωνω αλλα 2-3 ευρω αρα παμε στα 34 ευρω περιπου συνολο.
    Με τα ιδια λεφτα μπορω να παρω την Nitrotech η οποια κοστιζει 34 ευρω και εχει σε ενα σκουπ 30 γρ πρωτεινης και 3 γρ κρεατινης. Ακουγεται πιο συμφερουσα...
    Δεν το χω ψαξει περεταιρω αλλα θα επηρρεασει καπως την φαση γραμμωσης που βρισκομαι?
    Για την ακριβεια η λογικη μου ειναι παντα η "ογκογραμμωση". Δηλαδη οσο γινεται αυξηση ογκου και πρηξιματων με μειωση λιπους μαζι.
    Ηδη με πολυ κοπο εχει αρχισει η κοιλια μου να γινεται καπως επιπεδη μετα απο πολλα χρονια αποχης και αδιαφοριας...Και φοβαμαι λιγο τα συστατικα της nitrotech μην τυχον με "φουσκωσουν" γενικοτερα....
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-08-14 17:33 #2
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mystical Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καθως μου εχει τελειωσει εδω και μερικες μερες η πρωτεινη της ΟΝ που επαιρνα και πρεπει επειγοντως να παρω μια πρωτεινη απο εβδομαδα που αρχιζω παλι τις προπονησεις!
    Το θεμα ειναι οτι απο τα χτρεμε στορες στην πολη μου μπορω να παρω 31 περιπου ευρω την ON πρωτεινη την οποια θεωρω πολυ καλη σε γευση οσο και σε θεμα καθαροτητας.
    Για να παω με το λεωφορειο ομως απο το μαγαζι ή να μου τα φερουν στο σπιτι πληρωνω αλλα 2-3 ευρω αρα παμε στα 34 ευρω περιπου συνολο.
    Με τα ιδια λεφτα μπορω να παρω την Nitrotech η οποια κοστιζει 34 ευρω και εχει σε ενα σκουπ 30 γρ πρωτεινης και 3 γρ κρεατινης. Ακουγεται πιο συμφερουσα...
    Δεν το χω ψαξει περεταιρω αλλα θα επηρρεασει καπως την φαση γραμμωσης που βρισκομαι?
    Για την ακριβεια η λογικη μου ειναι παντα η "ογκογραμμωση". Δηλαδη οσο γινεται αυξηση ογκου και πρηξιματων με μειωση λιπους μαζι.
    Ηδη με πολυ κοπο εχει αρχισει η κοιλια μου να γινεται καπως επιπεδη μετα απο πολλα χρονια αποχης και αδιαφοριας...Και φοβαμαι λιγο τα συστατικα της nitrotech μην τυχον με "φουσκωσουν" γενικοτερα....
    η γράμμωση σου θα επηρεαστεί αν εκει που έχεις whey καθαρή πας κ πάρεις όγκου (ζάχαρες κλπ = + calories)
    το ογκογράμμωση δεν το καταλαβαίνω απολύτως , μπας κ εννοείς body recomposition ?
    οπως κ να χει η κρεατίνη που περιέχει δεν νομίζω να ειναι αρκετή για να δεις κάποια διαφορά , όχι οτι ειχες κανονική κρεατίνη full dose θα φούσκωνες ξαφνικά , μερικά νερά στους μυς θα κράταγες απο θέμα εμφάνισης.. thats all

    μην πανικοβάλεσε χωρίς λόγο , η πρωτείνη δεν ειναι κάτι επείγον , φάε κανα ασπράδι μέχρι να πάρεις και μη τρελένεσαι με τα συμπληρώματα , δεν ειναι αυτά που θα σε φτιάξουν η θα σε χαλάσουν
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-08-14 21:24 #3
    Προεπιλογή
    Οχι πρωτεινες με ζαχαρες και κακης ποιοτητας υδατανθρακες που αποκαλουνται δηθεν ογκου ειναι οτι πιο ψεμα υπαρχει στον χωρο τον συμπληρωματων.
    Αλλα ειλικρινα εχει μυωθει καπως η ποσοτητα πρωτεινης στον οργανισμο μ αυτες τις μερες γιατι δεν μπορω καλοκαιριατικα να τρωγω ΜΟΝΟ στερεα γευματα.
    Ειδικα το πρωι. Φυσικα οπως μπορω καλυπτω με ασπραδια αλλα ειναι μαρτυριο απο ενα σημειο και μετα.
    Το συμπληρωμα πρωτεινης ειναι σωτηριο ειδικα μετα την προπονηση αλλα και το πρωι.

    Χρησιμοποιω τον ορο ογκογραμμωση γιατι με εκνευριζει η λογικη που αναπτυσουν μερικοι ειδικα οταν βρισκονται στο αρχαριο σταδιο (οπως και εγω) και θεωρουν οτι δεν γινεται να χανεις λιπος ενω ανεβαζεις παραλληλα και κιλα στις ασκησεις με μια σωστη προπονηση. Θεωρω οτι με περιπου σταθερη διατροφη μπορεις να αναπτυσεις μυικο ογκο και παραλληλα αν εχεις λιπος να το καις.
    Και φυσικα δεν περιμενω απο μια κρεατινη μαλιστα μεσα σε ενα μηνα θαυματα απλα φοβομουν τι αντικτυπο θα ειχαν στην εμφανιση μου οι τυχον κατακρατησεις νερων στους μυς μου ειδικα οταν οπως με βλεπεις φαινεται οτι εχω 5-6 κιλα παραπανω που πρεπει να χαθουν.
    Γιατι οπως το βλεπω μεχρι τωρα συμφερει περισσοτερο η nitrotech με τα συστατικα αυτα και την τιμη της μπροστα στην καθαρη ON του χτρεμε στορε που ειναι ιδια ευρω και χωρις κρεατινη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-08-14 22:43 #4
    Προεπιλογή
    παιδιά αφού η κρεατίνη κάνει κατακράτηση ενδομυικά,γιατί να σε θολώσει?εγώ προσωπικά όσες φορές έχω μπει σε κύκλο κρεατίνης δεν θόλωσα...και ΑΝ θόλωσα ήταν επειδή της δυο προηγούμενες μέρες έφαγα και τις αηδίες μου(σοκολάτες,παγωτά,49 από το feticcio)
    Τα 3 ψέματα των ανδρών:
    1. Σ΄αγαπάω.
    2. Δέ θα πάω ποτέ με άλλη.
    3. Μόνο πρωτεΐνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-08-14 00:09 #5
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    για εναν αρχάριο το σημαντικό ειναι να μάθει να τρώει , άλλοι πρέπει να μάθουν να τρώνε καθαρά , άλλοι να περιορίζουν τις ποσότητες κ άλλοι να τρώνε παραπάνω , σε κάθε περίπτωση αν δεν φας σωστά το συμπλήρωμα ειναι μια τρυπα στο νερό και κυρίως στην τσέπη. Δεν ειναι τοσο τραγικό για 2-3 μέρες να φας ασπράδια αντι για την πρωτείνη ,ε δεν σου ειπα να μην αγοράσεις , αφου σε βολευει εννοείται αλλα όχι και να πανικοβάλεσε οτι ειναι επείγων. προσπάθησε να μειώσεις το άγχος σε αυτό το θέμα, θα πρέπει να νιώσεις σίγουρος με τον εαυτό σου κάποια στιγμή γιατι υποθέτω πως σκέφτεσαι να συνεχίσεις για "πάντα" αυτό που κάνεις , ε δε γινεται έτσι, cool . Take ur time , δες τι χρειάζεσαι , ψάξε τι ειναι καλύτερο και αγόρασε το. Μην κολλάς στην λεπτομέρια πριν φτάσεις στο στάδιο που μετράει κ η λεπτομέρια. Στο λέω επειδή έχω περάσει απο τη φάση της υπερβολής και βλέπω τώρα τι έλεγα κ γελάω



    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο koronaKLMT Εμφάνιση μηνυμάτων
    παιδιά αφού η κρεατίνη κάνει κατακράτηση ενδομυικά,γιατί να σε θολώσει?εγώ προσωπικά όσες φορές έχω μπει σε κύκλο κρεατίνης δεν θόλωσα...και ΑΝ θόλωσα ήταν επειδή της δυο προηγούμενες μέρες έφαγα και τις αηδίες μου(σοκολάτες,παγωτά,49 από το feticcio)
    δεν του ειπα οτι θα τον θολώσει , του ειπα οτι με τοσο μικρή ποσότητα δεν θα δει διαφορές οπτικά
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 18-08-14 01:48 #6
    Προεπιλογή
    Ε ειμαι περιπου καμια εβδομαδα χωρις το συμπληρωμα πρωτεινης χεχε! και ειναι η αληθεια οτι παρολο που εχω οργανωμενη την διατροφη μου οπως πρεπει και τις ποσοτητες σωστα ρυθμισμενες (ειμαι στην κατηγορια δυστυχως του πρεπει να κοβω ποσοτητες και της καθαροτητας ) νιωθω πολυ περιορισμενος χωρις το συμπληρωμα. Γιατι απο τα 5 γευματα που εχω στο προγραμμα μου τα 2 ηταν ευκολοπιοτα και γρηγορα. Φαντασου δηλαδη και σε θεμα τσεπης ποσο ζοριζεσαι μετα καθως ενα συμπληρωμα πρωτεινης (συνηθως) βοηθαει οικονομικα στην διατροφη σου.
    Φυσικα και θα ηθελα να το συνεχισω μεχρι "τελους". Και κακως που το ειχα αφησει για αρκετα μεγαλο διαστημα αλλα ειχα πολλες εννοιες μετα το στρατιωτικο μου.
    Ειναι η αληθεια οτι ειμαι καπως "στρεσσαρισμενος" γιατι ενταξει ειναι λιγο καπως να εισουν σε ενα σχετικα καλο επιπεδο και να συνειδητοποιεις μεσα στα τρεξιματα της ζωης μετα απο καιρο οτι εγινες σχεδον μπουλουκακι
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 18-08-14 12:16 #7
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    ε καλά μην αγχώνεσαι , εγώ οταν ειχα αρχίσει και ένιωθα οτι φτιάχνω πήγα φαντάρος και χάλασα , μετά απο μηνες οταν τέλειωσα το φανταρικό οταν άρχισα να φτιάχνω κ ημουν στην καλύτερη κατάσταση που ειχα πιάσει ειχα ενα ιατρικό θέμα και σταμάτησα και χάλασα μέχρι αηδίας , δεν πάχυνα αλλα έχασα μυς και ηταν σκατά φάση. Τώρα μέσα σε λιγους μηνες έπιασα την καλύτερη μου κατάσταση και νιώθω οτι πάει κ θα πάει πολυ καλά. Το σωμα θυμάται και επανέρχεται γρήγορα.

    απλά μη στηρίζεσε σε συμπληρώματα ,να τα βλέπεις καθαρά σαν μια βοήθεια για συγκεκριμένες περιπτώσεις , κοίτα τους παλιούς σώματα που ειχαν χωρίς συμπληρώματα και ανέσεις που έχουμε εμεις σημερα και πάρε παράδειγμα. Βάδιζαν στα τυφλά και πάλι έκαναν δουλειά , σημασία έχει πόσο το θέλεις , πόσο προσπαθείς.


    Εγώ τώρα πήρα ενα νιτρικό γιατι ειμαι σε δίαιτα και βγαίνουν δύσκολα οι προπονήσεις , θα μπορούσα να ρίξω τα κιλά αλλα διαλέγω να μην το κάνω, επιλογές και αποτέλεσμα ειναι.

    anyway αυτά απο εμένα και sorry για το offtopic
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 21-08-14 12:40 #8

    Εγγραφή
    17-09-2010
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    660
    Προεπιλογή
    Δηλαδη πιστευεις οτι αν δεν παρεις τη δοση μετα την προπονηση θα δεις διαφορα;
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 22-08-14 11:49 #9
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο DimitrisT Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδη πιστευεις οτι αν δεν παρεις τη δοση μετα την προπονηση θα δεις διαφορα;
    αυτό πιστευει , γιαυτό του ειπα οτι δεν ειναι έτσι κ να χαλαρώσει με αυτό το θέμα , γιατι κ εγώ έτσι σκεφτόμουν παλιά κ τα βλέπω τώρα κ γελάω με αυτά που έλεγα
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-08-14 04:57 #10
    Προεπιλογή
    χεχε ε ρε παιδια αν ομως για καιρο δεν παιρνω την δοση μετα την προπονηση δεν οδηγει αυτοματα και σε μειωμενη προσληψη πρωτεινης για αρκετο καιρο με οτι αυτο συνεπαγεται?
    Και μενα δεν μου αρεσει καθολου η λογικη της υπερβολης ειδικα οταν βρισκεσαι και σε πιο χαμηλα επιπεδα αλλα απο την αλλη η λεπτομερεια δεν κανει και την διαφορα?!
    Τελικα κατεληξα παντως στην Nitrotech γευση μπισκοτο οπου μου μοιαζει απιστευτα η γευση της με την αντιστοιχη cookies n cream της ON.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-08-14 15:17 #11
    Προεπιλογή
    Φιλε προφανως οι τιμες που ανεφερες ειναι οι συσκευασιες 900 γραμμαριων σωστα?
    Αν ναι εγω θα σου προτεινα να σταματησεις να παιρνεις τα 900αρια κουτια και να μπεις στα 2.2κγ μιας και μετρας ακομα και τα 2-3 ευρω.Θα σου ερθει πολυ πιο οικονομικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-08-14 17:18 #12
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Mystical Εμφάνιση μηνυμάτων
    χεχε ε ρε παιδια αν ομως για καιρο δεν παιρνω την δοση μετα την προπονηση δεν οδηγει αυτοματα και σε μειωμενη προσληψη πρωτεινης για αρκετο καιρο με οτι αυτο συνεπαγεται?
    Και μενα δεν μου αρεσει καθολου η λογικη της υπερβολης ειδικα οταν βρισκεσαι και σε πιο χαμηλα επιπεδα αλλα απο την αλλη η λεπτομερεια δεν κανει και την διαφορα?!
    Τελικα κατεληξα παντως στην Nitrotech γευση μπισκοτο οπου μου μοιαζει απιστευτα η γευση της με την αντιστοιχη cookies n cream της ON.
    η λεπτομέρια κάνει την διαφορά οταν μπορεί να φανεί , οταν αρχίζεις δεν χρειάζονται υπερβολές γιατι δεν έχεις να κερδίσεις κάτι παραπάνω.
    Μείνε στα απλά , κάντα σωστά και θα δεις αποτέλεσμα
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση