Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 40
  1. 25-09-14 16:08 #1
    Lightbulb Τι προτεινεται;
    Γεια σας...στους παλιους εδω του forum θελω να κανω κατι σχετικες ερωτησεις μιας και ειναι ποιο εμπειροι απο εμενα λοιπον, Η προπονηση μου εχει ως εξης : 3 φορες την βδομαδα πηγαινω kick box απο 1 ωρα..την αλλη μιση κανω βαρακια (με σχετικα πολλα κιλα, οχι αυτα για αρχαριους) κανω οτι διποτε εχει σχεσει με τα χερια γιατι αυτα υπαρχουν εκει, και κανω 4 σετακια κυλιακους των 30 και οσο παω ανεβαινω διαφορων ειδων...πλαγιους τετοια τους γνωστους! Τις μερες που δεν εχω προπονηση παω για τρεξιμο κανω 16 λεπτα μπορει και παρα πανω οσο παω το αυξανω δηλαδη, και μετα πηγαινω σπιτι και ασχολουμε ξανα με διαφορες ασκησεις για ποδια, καθισματα, κυλιακους , χερια, (οτι μπορω να κανω χωρις βαρακια μιας και δεν εχω ακομη αγορασει) Δεν εχω καποια συγκεκριμενη διατροφη, αλλα οσο αφορα γλυκα αναψυκτικα ειναι κομμενα εδω και κανα 2 χρονια!! Θελω αν γινεται να μου δωσετε καποιες συμβουλες ωστε τι αλλο θα μπορουσα να βαλω στο προγραμμα μου;;οταν κανω μονη μου γυμναστικη..επισης τα πολλα πραγματα τα βαριεμαι ευκολα και προτιμω κατι που θα εχει εναν βαθμο δυσκολιας..παλιοτερα εκανα σχινακι και τετοια αλλα βαρεθηκα και τωρα το χω ριξει στο τρεξιμο...καθε συμβουλη απο σας θα ηταν χρησιμη.. ευχαριστω
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ελένη Παπαδοπουλου : 25-09-14 στις 16:13
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-09-14 23:33 #2
    Προεπιλογή
    καλησπέρα κατ' αρχάς πές μας τί στόχους έχεις, τί θα ήθελες να βελτιώσεις πάνω σου και κάποια χαρακτηριστικά ,ύψος, βάρος κλπ για να σου δώσουμε και συμβουλές για το πρόγραμμά σου

    α!! και αρχίνα το διάβασμα θα βρείς πολύ ωραία πράγματα και ενδιαφέροντα
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-09-14 23:55 #3
    Προεπιλογή
    Πρωτα απο ολα θελω ενα γυμνασμενο σωμα ολο το σωμα χερια ποδια κυλιακους τα παντα , ακουγεται καπως αλλα μου αρεσει για τον ευατο μου, Δευτερον λατρευω τον αθλητισμο και ολα γυρω απο αυτον δεν μπορω να με φανταστω να καθομαι και να τρωω...εχω κανει διαφορα πραγματα ειχα φτασει σε σημειο να κανω 100 - 200 κυλιακους +...την μερα, πραγμα που δεν με ωφελησε και τοσο περα απο την κουραση, οποτε τα παω ολα σιγα σιγα με ενα προγραμμα!..απλα θα ηθελα κατι παραπανω οσο αφορα αν για να δω αλλαγες στο σωμα μου! Ειμαι γυρω στα 50 κιλα, με υψος 1,66 καπου εκει! (εφτιαξα καινουργιο λογαργιασμο μην μπερδευτεις λογο e-mail ) αυτα!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 26-09-14 00:05 #4
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Καλως ηρθες στην παρεα μας...1 λογαριασμός αντιστοιχεί σε κάθε μέλος,οποτε για περαιτέρω θα ασχοληθουν οι mods-admins...

    Μεχρι να αποφασισεις τι θα κάνεις,ρίξε διαβασμα,γιατι υπαρχουν πολυ ενδιαφεροντα αρθρα και θέματα (Ακομα και αλλων μελων) εδω μέσα,απο τα οποια σίγουρα εχεις να μάθεις πολλα..το βασικό αφου ήδη προπονείσαι ειναι να φτιάξεις ενα σωστό πλάνο διατροφής το οποιο θα σε βοηθάει και στις προπονησεις kick που κάνεις...τα υπολοιπα τα βρίσκουμε...
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 26-09-14 00:12 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Ελένη Νικολ Εμφάνιση μηνυμάτων
    (εφτιαξα καινουργιο λογαργιασμο μην μπερδευτεις λογο e-mail ) αυτα!
    ποιον απο τους δυο θα κρατησεις γιατι μονο ενας λογαριασμος επιτρεπεται ανα μελος.
    ο δευτερος που εχεις θα απανεργοποιηθει,οποτε πες μου ποιον να αφησω..
    καλως ηλθες κιολας..
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-09-14 00:13 #6
    Προεπιλογή
    ειδη εχω αρχισει και ψαχουλευω εδω περα και υπαρχουν διαφορα και ωραια θεματα!..οσο αφορα τον λογαργιασμο τον πρωτο ελπιζω να σβηστει με καποιον τροπο, γιατι εβαλα λαθος e - mail το δεχτηκε και δεν μπορουσα να μπω..τεσπα δεν υπαρχει λογος συζητησης για αυτο το θεμα θα κανονιστει! Ευχαριστω για την απαντηση σου!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-09-14 00:14 #7
    Προεπιλογή
    τον πρωτο πρωτο αν μπορουσες να σβησεις!καλως σας βρηκα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-09-14 00:16 #8
    Απάντηση με παράθεση
     

  9.  

  10. 26-09-14 00:26 #10
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Nikolas_mk2

    Εγγραφή
    05-06-2012
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    2.990
    Προεπιλογή
    Απο δραστηριότητες είσαι full οπότε μπορείς να εστιάσεις στην διατροφή σου (να την κάνεις πιο συγκεκριμένη δλδ) για να βελτιωθεί η σωματική σου σύσταση
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 26-09-14 00:30 #11
    Προεπιλογή
    χαιρομαι για την απαντηση σου οσο αφορα την διατροφη κατι προσπαθω να κανω και εκει αλλα μαλλον τωρα εκει πρεπει να επικεντρωθω ποιο πολυ!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 26-09-14 00:32 #12
    The Banned
    Το avatar του χρήστη lila_1

    Εγγραφή
    14-11-2009
    Περ.
    Εὐλόγησον
    Μηνύματα
    6.079
    Προεπιλογή
    Θες άσκηση με αντιστάσεις. Σοβαρές αντιστάσεις και για όλο το σώμα. Αυτά που κάνεις βελτιώνουν την φυσική κατάσταση αλλά όχι τη σωματική σύσταση.
    Αντί να αγοράσεις πράγματα που θα είναι ανεπαρκή μπες σε μία αίθουσα με βάρη και ξεκίνα ολοκληρωμένο πρόγραμμα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 26-09-14 00:35 #13
    Προεπιλογή
    εχεις δικιο σε αυτο , οποτε πολλα πολλα βαρη!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 26-09-14 01:23 #14
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    • 3 φορες την βδομαδα πηγαινω kick box απο 1 ωρα..την αλλη μιση κανω βαρακια


    • κανω οτι διποτε εχει σχεσει με τα χερια γιατι αυτα υπαρχουν εκει, και κανω 4 σετακια κυλιακους των 30 και οσο παω ανεβαινω διαφορων ειδων...


    • Τις μερες που δεν εχω προπονηση παω για τρεξιμο κανω 16 λεπτα μπορει και παρα πανω και μετα πηγαινω σπιτι και ασχολουμε ξανα με διαφορες ασκησεις για ποδια, καθισματα, κυλιακους , χερια, (οτι μπορω να κανω χωρις βαρακια μιας και δεν εχω ακομη αγορασει)


    Δεν εχω καποια συγκεκριμενη διατροφη, αλλα οσο αφορα γλυκα αναψυκτικα ειναι κομμενα εδω και κανα 2 χρονια!!

    Πρωτα απο ολα θελω ενα γυμνασμενο σωμα ολο το σωμα χερια ποδια κυλιακους τα παντα ,..... Ειμαι γυρω στα 50 κιλα, με υψος 1,66 καπου εκει! αυτα!


    με βάση τα παραπάνω εχουμε και λεμε :

    εχεις σταθερο προγραμμα προπονησης 3 μερες τη βδομαδα τουλαχιστον με το kick,και ενα μισάωρο ασκησεις με βαράκια +κοιλιακους...

    και τις υπολοιπες μερες ακολουθεις μια ρουτινα τρεξιματος κ.ο.κ


    θα σου πρότεινα εγω τώρα...τις μερες που εισαι στο κικ,να αφιερώνεις το μισαωρο σου,κάνοντας κατι σαν cycle programm ,με ασκησεις σωματικού βάρος + τα βαράκια οσο μπορουν να σε βοηθήσουν..υπάρχουν προγράμματα + full body ασκησεις με το βάρος του σώματος (ή οχι μονο) τις οποιες μπορείς να κάνεις μονη σου στο σπίτι ή στον χώρο που πηγαινεις...


    το τρέξιμο θα πρότεινα να το αντικαταστήσεις με πρωινό αερόβιο (νηστικη) 30-45 λεπτα περπάτημα,ή εστω αυξομείωση της ταχύτητας για να εχεις καλύτερη λειτουργία με τις ανάσες και τις καυσεις...ασε που με το τρέξιμο,κανεις και καταπόνηση των αρθρώσεων σου..

    στο σπίτι τώρα...μπορείς οπως σου ειπα παραπάνω να βρείς ενα πρόγραμμα το οποιο θα αφιερωνεις συγκεκριμένο χρόνο ,και θα περιέχει ασκησεις εκτος απο κοιλιακους οπως κανεις ειδη(jumps,squats,κλπ) κάτι σαν αεροβική προπόνηση ή crossfit ξερω γω...

    αν δείς οτι κατι απο όλα αυτα δε σε καλύπτει,μπορείς να γραφτείς και σε καποιο γυμναστηριο οπως αναφερθηκε πιο πριν

    καλό βήμα επίσης που εχεις κόψει γλυκα + τετοια κόλπα..τα κιλά σου και το ύψος σου,σου δίνουν περιθώρια ακομα και με μικροαλλαγες να γινεις πολυ καλη...

    .σκέψου πόσο θα σε βοηθήσει και στο στόχο σου ενα ισορροπημένο πλάνο διατροφής,χωρίς στερήσεις,αλλα και με τα απαραίτητα στοιχεία...και μην αγχωνεσαι..ολοι απο κάπου ξεκινησαμε..


    ελπίζω να βοηθησα καπως
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Metalhead|T| : 26-09-14 στις 01:25
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 26-09-14 01:39 #15
    Προεπιλογή
    οποτε μου λες να αφοσιωθω στα βαρακια και σε διαφορες ασκησεις με αυτα ετσι;;επισης στο τρεξιμο που παω το απογευαμα υπαρχει καποιο λαθος;;θελω να πω μου πες να παω το πρωι για αερόβιο τι διαφορα υπαρχει;;επισης στο τρεξιμο μου λες πως μονο την αντοχη μου καλητερευω ;;και οχι σωματικα ;; παντως με βοηθησες ναι , ευχαριστω!!
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίαΤελευταία