Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 31 έως 45 από 153
  1. 12-12-14 02:14 #31
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    στον 16ο πιθανολογώ ότι είναι ο Τζο Γουάιντερ με......το σώμα του Ρόμπι Ρόμπινσον (για όποιον γνωρίζει την ιστορία)
    Ναι οντως....
    Θυμαμαι που το διαβασα πρωτη φορα στο βιβλιο του Robby Robinson "The Black Prince;My Life in Bodybuilding:Muscle vs Hustle",
    στο οποιο γραφει αναλυτικα την ολη ιστορια με τον Joe Weider στην χαρακτηριστικη ποζα την οποια χρησιμοποιησε σχεδον παντου (πανω σε μεταλλια, στο Olympia, στα συμπληρωματα Weider, κτλ)
    και η οποια ειναι στην ουσια το σωμα του Robinson.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 04-01-15 10:05 #32
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Αυτό είναι ένα πολύ ωραίο τετρασέλιδο έντυπο του ΑΘΛΗΤΗ που μοιραζόταν στους πρόσφατους αγώνες της WABBA.











    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες     
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 05-01-15 21:05 #33
    Προεπιλογή
    Φοβερή η προσπάθεια του Αθλητή για τη δημιουργία ηλεκτρονικής βάσης δεδομένων των περιοδικών, πιστεύω πως θα αποτελέσει πηγή έμπνευσης αλλά και γνώσης για όλους του φίλους που ενδιαφέρονται για την ιστορία του σιδερένενιου αθλήματος στη Ελλάδα
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-01-15 17:18 #34
    Προεπιλογή
    Θα ήθελα και εγώ με την σειρά μου να πω δύο λόγια για αυτήν την προσπάθεια της αναγέννησης του Αθλητή. Ως παλιός Bodybuilder, θεώρησα χρέος μου να βοηθήσω με όλες μου τις δυνάμεις, όχι μόνο να μην κλείσει αυτό το ιστορικό κατάστημα από το οποίο περάσαμε, αλλά και να το δούμε να αναγεννιέται και να προχωράει μπροστά, στην ίδια θέση που βρίσκεται εδώ και σχεδόν 50 χρόνια.

    Μου έκανε θετική εντύπωση το γεγονός, πόσο γρήγορα υποστηρίχτηκε αυτή η προσπάθεια από παλιούς φίλους και αθλητές, παρόλο που με πολλούς είχαμε χαθεί για κάποιο διάστημα.
    Κι όμως μαζευτήκαμε ξανά και όλοι μαζί συγκεντρώνουμε παλιά τεύχη, φωτογραφίες και βιογραφικά παλιών αθλητών, έτσι ώστε η ιστορία του αθλήματος στη χώρα μας να είναι σύντομα διαθέσιμη σε όλους μέσω της ιστοσελίδας μας www.athlitis.gr.

    Θα ήταν παράλειψη να μην ευχαριστήσω δημόσια τους υπεύθυνους του forum που από την πρώτη στιγμή στάθηκαν κοντά μας στην αναγέννηση του “Αθλητή”. Χωρίς την βοήθεια τους, η συγκέντρωση των πληροφοριών που χρειαζόμαστε για το αρχείο του “Αθλητή” θα μας έπαιρνε πολύ περισσότερο χρόνο και δεν θα ήταν τόσο πλήρες όσο πιστεύαμε ότι τελικά θα είναι. Θεωρώ ότι θα είναι ένα αρχείο μοναδικό και ελπίζουμε να ανέβει στην αρχική του μορφή σε περίπου ένα μήνα, και φυσικά θα ενημερώνεται διαρκώς,
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 11-01-15 18:21 #35
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Φοβερή η προσπάθεια του Αθλητή για τη δημιουργία ηλεκτρονικής βάσης δεδομένων των περιοδικών, πιστεύω πως θα αποτελέσει πηγή έμπνευσης αλλά και γνώσης για όλους του φίλους που ενδιαφέρονται για την ιστορία του σιδερένενιου αθλήματος στη Ελλάδα
    αυτο ειναι πραγματικα κατι που θα θελουμε να δουμε φιλε γιαννη δεν θυμαμαι και εγω ποσα χρονια εψαχνα εναγωνιος στα παλαιοπωλεια στο μοναστηρακι για παλια τευχη του αθλητη και του bodybuilding απο τις δεκαετιες του 70 και του 80 θα ειναι κατι εξαιρετικο
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 12-01-15 19:46 #36
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Tο Σαββάτο που μας πέρασε βρεθήκαμε μια ωραία παρέα από το φορουμ στον Αθλητή.
    Ο Σπύρος Μαραγκάκης,ο Γιάννης Διακογιάννης, ο Χρήστος (1961), ο Διονύσης και είπαμε πολλά για τα παλιά αλλά και τα νεότερα, ιστορίες που εκτυλίχθηκαν σε αυτο το ιστορικό μαγαζί καθώς και πρόσωπα που ήταν στενά συνδεδεμένα με τον χώρο.







    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες   
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 12-01-15 20:12 #37
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ωραία παρέα και ωραίες αναμνηστικές φώτο!!
    Θα ήταν πολύ ωραία σκέψη πέραν της αγοράς συμπληρωμάτων, ο ''αθλητής'' να γίνει και στέκι για τους φίλους του αθλήματος, παλιούς και νέους.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 12-01-15 21:32 #38
    Προεπιλογή
    Ακριβως! Εκτος απο την αψογη κ συγχρονη μορφη που εχει παρει ο χωρος πια , ειναι γεματος αναμνησεις κ συναισθηματα. Απο εδω ξεκινησαν ολα για το Ελληνικο Β.Βing. πριν απο μισο αιωνα!
    Και ομως υπαρχει ακομη!.....Και αυτο χαρη σε καποιους ανθρωπους που πραγματικα αγαπουν αυτην την ιστορια κ θελουν να αγαπηθει κ απο τους νεοτερους.
    Ευχομαι μεσα απο την αναβιωση του ΑΘΛΗΤΗ μεσω παρουσιασης παλαιου υλικου ,μεσω παλαιων (αρχαιων) πρωτεργατων αθλητων ,να μπορεσουν να παρουν κ οι νεοι αθλουμενοι ενα μερος της ρομαντικης ''μαγειας'' που ζησαμε εμεις οι παλαιοτεροι!
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 13-01-15 00:25 #39
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    η αληθεια ειναι οτι κ εγω σαν παιδακι απο τον Αθλητη ειχα παρει την πρωτη μου πρωτεινη..μια iron tek σοκολατα ,που ειχε κ κρεατινη κ με ειχε πιασει απιστευτα,ακομα το θυμαμαι αυτο
    ευτυχως ειμουν πιο τυχερος οσον αφορα την ποιοτητα παραγωγης του προιοντος σε σχεση με τους παλιοτερους,κ ειχα μεινει πολυ ευχαριστημενος καθ ολα απο αυτη...ακομα κ σημερα με αλλη συσκευασια την ειδα στα ραφια του μαγαζιου..
    καθως κ πολλα ρουχα προπονησης με περιεργα σχεδια σχετικα με το ββ..

    ηταν μια καλη ευκαιρια να συναντηθουμε παλι οι συνηθεις υποπτοι..δεν υπαρχει τπτ καλυτερο απο καφε/φαγητο κ μπιλντεροκουβεντουλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 13-01-15 01:22 #40
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Παρότι δεν εχω περάσει απο το μαγαζί,ο χώρος φαινεται ''καθαρος'' και εξαιρετικός...με προτρέπει σαν αθλητη και σαν πελάτη να μπω στο μαγαζί ...Πόσο μάλλον οταν γνωριζω οτι ειναι ενα κατάστημα με κάποια ιστορία στο χώρο του αθληματος!!! μακάρι το ελληνικο κοινο να συνεχισει να το στηρίζει οπως του αρμοζει

    απο τις φωτογραφίες διεκρινα ήδη πολλες ΤΟΠ μαρκες στα ράφια του
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 13-01-15 23:39 #41
    Προεπιλογή
    Ωραία η παρέα του forum μας, σε χώρο που ταιριάζει απόλυτα στη φιλοσοφία του bodybuilding.gr

    Παλαιότερα που ανέβαινα συχνά Αθήνα, η επίσκεψη και το 'χάζεμα' της βιτρίνας αλλά και του εσωτερικού χώρου του Αθλητή ήταν απαραίτητη ιεροτελεστία. Όπως έχω ξαναγράψει θυμάμαι ακόμα το αίσθημα χαράς όταν είδα στα ράφια του Αθλητή το περίφημο βιβλίο του Τζορτζ Σνάιντερ μεταφρασμένο μάλιστα στα Ελληνικά '3 ακόμα επαναλήψεις' που τόσα χρόνια μετά μου δίνει ακόμα κατά καιρούς έμπνευση για προπόνηση και προσπάθεια. Επίσης θυμάμαι τα hardcore ρούχα του, που τα έβλεπα μόνο στα ξένα περιοδικά φορεμένα από hardcore επαγγελματίες και όχι μόνο. Μακάρι η νέα προσπάθεια να αποτελέσει πηγή έπνευσης και ενθουσιασμού για τους παλαιότερους, αλλά και γνώσης για του νεότερους!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-01-15 16:08 #42
    Προεπιλογή
    Η συνάντηση με παλιούς φίλους του αθλήματος στο γνώριμο στέκι του Αθλητή σηματοδοτεί μια νέα εποχή.
    Μιλώντας ιδιαίτερα με τον Διακογιάννη για παλιούς αγώνες και αθλήτριες, μου έρχονται στο μυαλό μνήμες απερίγραπτες, όπως η μοναδική φορά που αγωνιστήκαμε μαζί το 1986 στο Mr. Hellas που έγινε στην Πάτρα σε διοργάνωση του Διονύση Βολικού. Ο άνθρωπος είναι κινητή ιστορία σε γνώσεις.

    Όμως και οι νεότεροι της παρέας δεν υστερούσαν καθόλου στην συζήτηση. Γενικά η «Μπιλντεροκουβέντα» με ανθρώπους που αγαπάνε το άθλημα είναι ένα σπορ στο οποίο κολλάς.

    Ευχαριστώ για αυτό το υπέροχο Σάββατο που περάσαμε μαζί παιδιά!

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Tο Σαββάτο που μας πέρασε βρεθήκαμε μια ωραία παρέα από το φορουμ στον Αθλητή.
    Ο Σπύρος Μαραγκάκης,ο Γιάννης Διακογιάννης, ο Χρήστος (1961), ο Διονύσης και είπαμε πολλά για τα παλιά αλλά και τα νεότερα, ιστορίες που εκτυλίχθηκαν σε αυτο το ιστορικό μαγαζί καθώς και πρόσωπα που ήταν στενά συνδεδεμένα με τον χώρο.







    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-01-15 19:57 #43
    Προεπιλογή
    Απ'τον "Αθλητη" μαθαμε το bodybuilding στην Ελλαδα.
    Το πρωι επισκεψη στο καταστημα, μετα προπονηση και το βραδυ "Dorian Gray"........
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 22-02-15 18:54 #44
    Προεπιλογή
    Εχω ακουσει πολλες αναφορες απο μεγαλυτερους για τον "Αθλητη" κ μαλιστα πολλες απο αυτες ηταν απο ατομα κ εκτος του χωρου! Τοτε για να βελτιωσει καποιος την εικονα του κ να γινει πιο μυωδεις ειχε στανταρ επισκευτει τον Αθλητη! Χαιρομαι που αναβιωνει κ εξελισεται ενας τετοιος ιστορικος χωρος, γιατι και το ελληνικο bodybuilding εχει ιστορια κ το καταστημα αυτο ειναι ενα μερος αυτης της ιστοριας.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 06-03-15 18:03 #45
    Προεπιλογή
    Από χθες ξεκίνησε και επίσημα η δυνατή συνεργασία μεταξύ του ΑΘΛΗΤΗ και του Forum μέσω της σύνδεσης του e-shop!
    Ήδη στον ΑΘΛΗΤΗ έχουν έρθει πολλά μέλη του Forum, στηρίζοντας το ιστορικότερο κατάστημα της χώρας μας.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 3 από 11 ΠρώτηΠρώτη 12345 ... ΤελευταίαΤελευταία