Σελίδα 16 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516171826 ... ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 226 έως 240 από 601
  1. 03-12-18 14:07 #226
    Προεπιλογή
    Μπραβο, αξιος! Με την ευκαιρια να εκφρασω και τα συγχαρητηρια μου και για τα βιβλια "PEDS USE IN SPORTS" και "Επιστημονικη προσεγγιση και ιατρικη προληψη στη μυικη αναπτυξη". Πιστευω οτι ειναι το πληρεστερο συγγραμμα στον τομεα της σωματοδομησης στην ελληνικη βιβλιογραφια που σιγουρα καλυπτει τις απαιτησεις και του πιο απαιτητικου αναγνωστη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 03-12-18 22:24 #227
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπράβο Γιώργο, ο έντυπος τύπος έχει την χάρη του αλλά και την απήχηση, πόσο μάλιστα σε μια αμερικάνικη έκδοση.
    Eυχαριστώ Κώστα,πράγματι εμείς οι παλαιότεροι που μεγαλώσαμε διαβάζοντας τα περιοδικά (ΑΔΩΝΗΣ,ΜΥΣ ΚΑΙ ΜΥΩΝΕΣ,ΑΘΛΗΤΗΣ),γνωρίζουμε την υλική υπόσταση του γραπτού τύπου.
    Πρόσφατα ο Γιάννης Παναγιωτόπουλος μου ανέφερε πως το πνευματικό του παιδί Musclemag,έκλεισε ύστερα από δύο δεκαετίες συνεχούς κυκλοφορίας.
    Και ο λόγος ήταν προφανής,η εξάπλωση του διαδικτύου που πλέον όλα διαβάζονται μέσα από ηλεκτρονικές συσκευές.
    Έτσι λοιπόν το MD σε πείσμα των καιρών αντιστέκεται και ηρωικά παραμένει ενεργό.
    Κάποτε στις δόξες του έφτασε τις 500 σελίδες!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 03-12-18 22:26 #228
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο mens sana Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπραβο, αξιος! Με την ευκαιρια να εκφρασω και τα συγχαρητηρια μου και για τα βιβλια "PEDS USE IN SPORTS" και "Επιστημονικη προσεγγιση και ιατρικη προληψη στη μυικη αναπτυξη". Πιστευω οτι ειναι το πληρεστερο συγγραμμα στον τομεα της σωματοδομησης στην ελληνικη βιβλιογραφια που σιγουρα καλυπτει τις απαιτησεις και του πιο απαιτητικου αναγνωστη.
    Ευχαριστώ πολύ!
    Τα βιβλία που αναφέρεις,έχουν βελτιωθεί με τις εκδόσεις ''Η ΒΙΒΛΟΣ ΤΗΣ ΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΔΙΑΠΛΑΣΗΣ'' και το ''THE GOOD,THE BAD AND THE UGLY''.
    Γιατί πάντα ο εχθρός του καλού,είναι το καλύτερο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 11-12-18 16:37 #229
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ν. Τουλιάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Την προσεχή Πέμπτη 22/11/2018,θα είμαι καλεσμένος στη ζωντανή τηλεοπτική εκπομπή του OPEN URBAN (τέως Epsilon TV).
    Ώρα μετάδοσης 12.50-2.00μμ



    Τα δικά μου αποσπάσματα
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 18-12-18 23:03 #230
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Γιώργος Ν. Τουλιάτος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απόψε ένα όνειρο μου έγινε πραγματικότητα.
    Δέχτηκα email από τον εκδότη του Αμερικάνικου περιοδικού Muscular Development,Steve Blechman,πως βρίσκομαι την επιστημονική ομάδα του ως αρθρογράφος από τη νέα χρονιά.
    Η στήλη μου θα περιλαμβάνει άρθρα 1000 λέξεων με τίτλο Ask Dr.T,σε μηνιαία βάση.
    To MD είναι πλέον το μόνο σκληροπυρηνικό περιοδικό του bodybuilding,μετά το κλείσιμο των Muscleman,FLEX σε Αμερική και Ελλάδα.
    Προσωπικά το διάβασα φανατικά πάνω από μια δεκαετία επί εποχής Palumbo (the anabolic freak).
    Kυκλοφορεί σε επιλεγμένα περίπτερα με τιμή 13.90 και ο όγκος του πια είναι γύρω στις 150 σελίδες.
    Η αρχή για το αμερικάνικο μου όνειρο είχε γίνει το καλοκαίρι του 2015 με τη συμμετοχή μου στην ιστοσελίδα Anabolic.org ως αρθρογράφο.
    Συνεχίστηκε με το πρώτο μου αγγλικό σύγγραμμα το καλοκαίρι του 2017.
    Και πέρσι το Νοέμβριο με την κυκλοφορία του Anabolics book 11η έκδοση,όπου γράφω το κεφάλαιο των ενδομυικών αποστημάτων.
    Ύστερα συνεχίστηκε το φετινό καλοκαίρι με το δεύτερο ξένα μου βιβλίο,καθώς και τις συμμετοχές μου σε συνεντεύξεις youtube με τους Palumbo,Sarcev,Harris,Mc Claine,Campbell.
    Nιώθω περήφανος που αναγνωρίστηκε η αξία μου στις ΗΠΑ και αυτό με ικανοποιεί περισσότερο από την κατάκτηση της εγχώριας αγοράς.
    Διότι εδώ ανέβηκα έναν προσωπικό Γολγοθά.

    Συνημμένο Αρχείο 126779

    Συνημμένο Αρχείο 126780
    Όνομα: 48373327_10156902831124621_3115623255667376128_n.jpg Εμφανίσεις: 525 Μέγεθος: 81,9 KB

    Όνομα: 48397388_2002531583168851_8887974441527541760_n.jpg Εμφανίσεις: 540 Μέγεθος: 153,7 KB

    Μια σημερινή αναφορά του Muscular Development στην ανερχόμενη συνεργασία μου.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 27-12-18 20:17 #231
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Με ιδιαίτερη συγκίνηση μου κοινοποιήθηκε πως ορίστηκε διάλεξη μου στην ιατρική Σχολή του Καποδιστριακού Πανεπιστημίου Αθηνών.
    Η θεματολογία θα αφορά την προληπτική ιατρική στη φαρμακοδιέγερση,τους μυοσκελετικούς τραυματισμούς και τη χρήση συγκεκριμένων συμπληρωμάτων διατροφής.
    Η ομιλία θα λάβει χώρα στο αμφιθέατρο της φυσιολογίας.
    Ευχαριστώ θερμά τους φοιτητές ιατρικής,Αλέξη Βαβλά και Νικόλαο Θεοδωράκη για την ευγενική τους μεσολάβηση.
    Όνειρο δικό μου καθώς και των εκδόσεων Αστάρτη,αποτελούσε η εισαγωγή του νέου μου συγγράμματος στα Α.Ε.Ι ως μάθημα κατ' επιλογήν.

    Σάββατο 23/02/2019,12.30μμ
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 28-12-18 14:21 #232
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Εύγε !
    Αναγνώριση!
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 29-12-18 01:25 #233
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    [QUOTE=Nive;904879]Εύγε !
    Αναγνώριση![/QUOTE

    Ευχαριστώ Νίκο
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 29-12-18 01:26 #234
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Από μικρός στο σχολείο άκουγα ότι οι αθλητές παίρνουν απαγορευμένες ουσίες.
    Δεν μπορούσα να καταλάβω όμως γιατί ένας αθλητής κάνει χρήση φαρμακευτικών ουσιών.
    Αργότερα κατάλαβα πως η ντόπα δεν είναι τίποτε άλλο από θεραπευτική αγωγή σε κατάχρηση.
    Το πεδίο αυτό με είχε συναρπάσει από φοιτητή.
    Και όταν πήγα στο αγροτικό άρχισε ο πειραματισμός.
    Όταν κέρδισα τον πρώτο μου αγώνα, ήξερα μέσα που πως μια μέρα ήθελα να γίνω ο ιατρός του ελληνικού bodybuilding.
    Αργότερα πάντρεψα τη γνώση με την πείρα και έγινα συγγραφέας.
    Ανάλογη πορεία με τη δική μου,έχει ο Δρ Massimo Spattini στην Πάρμα της βόρειας Ιταλίας .
    Αφού κέρδισε τον τίτλο του Μρ Ιταλία στα υπέρβαρα, έγινε Αθλητίατρος και συγγραφέας.
    Προσωπικός ιατρός και στενός φίλος του Fabio Canavaro, ιατρός του Silvio Berlusconi,είναι και δικός μου μέντορας.
    Είναι πραγματικά σπάνιο να βρεις ιατρό που έκανε και κάνει χρήση και να έχει διακριθεί στο άθλημα.
    Στις ΗΠΑ ο Thomas O'Connor έκανε powerlifting,
    ενώ ο Rand Mc Clain που είναι ιατρός Olympians δεν υπήρξε αθλητής.
    Υπάρχει κι η περίπτωση του Michael Scally.
    Ενδοκρινολογος με σπουδές στο Harvard, υπήρξε αγωνιστικός.
    Όμως πριν δέκα χρόνια έκανε το λάθος να συνταγογραφει ασύστολα ΑΑΣ σε αθλούμενους.
    Έγινε δίκη στο Houston και του αφαιρέθηκε η άδεια ασκήσεως επαγγέλματος.
    Για την υπεράσπιση του, έγραψε ίσως το πιο δύσκολα κατανοητό σύγγραμμα για ΑΑΣ.
    Και το συμπεριέλαβα στη βιβλιογραφία μου το 2018.
    Από όλους αυτούς μόνο ο Μακ Κλειν δεν έχει MD, αλλά είναι MS οστεοπαθητικός.
    Στην Ελλάδα ιατρός που εκτεταμένα ασχολήθηκε με τη φαρμακοδιέγερση, ήταν ο Αθλητίατρος Σταύρος Χαντζος.
    Ανήσυχο πνεύμα και ειλικρινής, υποστήριξε πως όλοι στον πρωταθλητισμό που ξεπερνούν τα εγχώρια σύνορα, κάνουν χρήση.
    Πικραμένος ο ίδιος με τον αδερφό του πρωταθλητή Ελλάδος στα 10.000 μέτρα, που δεν έκανε χρήση και πήγε με το σταυρό στο χέρι.
    Όταν του τηλεφώνησα, μου έδωσε συγχαρητήρια και όταν συναντηθήκαμε μου αφιέρωσε το σύγγραμμα του.
    Ο ίδιος επιθυμούσε να μου παραδώσει τη σκυτάλη.
    Ήταν κατά του κρατικού ντόπινγκ τύπου ανατολικού μπλοκ.
    Δεν είχε θέμα με την προσωπική χρήση σε γυμναστήρια.
    Ήταν γνώστης του θέματος από τις σπουδές του στην Ιταλία, όπου η ΕΠΟ και τα ΑΑΣ πήγαιναν σύννεφο σε ποδοσφαιριστές και ποδηλάτες.
    Εργάστηκε στην ΚΑΕ ΠΑΟ και στο κέντρο του ΟΑΚΑ.
    Δε θα μπορούσα να γίνω συνεχιστής του για ένα λόγο.
    Υπήρξα χρήστης προκειμένου να διακριθω.
    Συνέχισα τη χρήση τεστοστερόνης μετά τη λήξη της καριέρας μου.
    Δε θα μπορούσα ποτέ να το παίξω σταυροφορος και επικριτής.
    Να φτύνω εκεί που κάποτε έτρωγα.
    Δεν είμαι υποκριτής,αλλά ρεαλιστής.
    Ίσως ο μόνος ιατρός που ανοιχτά δηλώνει πως είναι πιο ρεαλιστικό να κάνεις συνετή χρήση με πρόληψη.
    Παρά να δαιμονοποιεις και να καταφεύγεις σε κυνήγι φαντασμάτων.
    Όσοι με αποκαλούν
    Δρ Ντόπα,δεν αντιλαμβάνονται πως σκοπός μου δεν είναι το ντοπάρισμα καθεαυτό.
    Αλλά πως να έχεις διάρκεια και μακροζωία.
    Που φαντάζει πιο κερδοφόρο όπως ένα αμάξι που κάνει τα σέρβις του και δουλεύει σαν καλολαδωμενη μηχανή.
    Ο Δρ Hulk ήταν μια cult φιγούρα των Marvel που ήθελε να δείξει τη διχασμένη προσωπικότητα ενός επιστήμονα.
    Ιατρός ερευνητής το πρωί, μεταλλαγμένος bodybuilder το βράδυ που έπινε το μαγικό ζωμό του.
    Ανέκαθεν ιατρική επιστήμη και υψηλός αθλητισμός πήγαιναν χέρι χέρι.
    Οι πρωταθλητές έχουν ανάγκη επιστημονικής υποστήριξης για μέγιστη απόδοση και διάρκεια.
    Είναι κάτι συναρπαστικό που παραπέμπει σε εποχές ψυχρού πολέμου.
    Ακόμη και οι αρχαίοι Έλληνες ντοπαρονταν, τρώγοντας το μελανα ζωμό και τρώγοντας όρχεις ταύρου.
    Στο ιατρείο μου έχουν έρθει πολλών αθλημάτων πρωταθλητές.
    Από bodybuilding, ποδηλασία, στίβο, πόλο, πάλη, άρση βαρών.
    Είχα την τύχη να συνομιλήσω με τους δύο κορυφαίους προπονητές που έβγαλε η χώρα και να τους χαρίσω βιβλία.
    Μέγιστη τιμή ήταν να συναντήσω τον κορυφαίο χημικό στον κόσμο.
    Όλα αυτά μου έδωσαν πείρα και άποψη που περνώ στα δικά μας παιδιά.
    Είναι συναρπαστικό το πεδίο αυτό, αλλά δυστυχώς δεν βλέπω κάποιον που θα μπορούσε να αναλάβει αυτό το πόστο.
    Είναι βαρύ το φορτίο, ένας χώρος ανταγωνιστικός.
    Όταν φύγω από τη ζωή, επιθυμώ να με θυμούνται ως κάποιον που αγάπησε το άθλημα και προσπάθησε να συμβάλει στην ενημέρωση και την πρόληψη.
    Να είναι οι αθλητές υγιείς ώστε να κάνουν αυτό που ξέρουν καλύτερα.
    Η εισαγωγή των ιατρικών εξετάσεων αποτελεί μέγιστο βήμα και το έργο μου θέλω να πιστεύω ότι θα βοηθά τις επόμενες γενιές.
    Τιμή και δόξα σε όσους συναδέλφους προσπάθησαν να υπηρετήσουν τον αθλητισμό από το δικό τους πόστο.
    Κυρίως εκείνους τους ηρωικά μαχόμενους που κατανόησαν με ανοιχτή σκέψη τη χρήση ως προσωπική επιλογή.
    Γιατί είναι οξύμωρο ένας συνάδελφος να σου κάνει κήρυγμα περί ντόπας,όταν αυτός είναι το χείριστο παράδειγμα υγείας.
    Δυστυχώς ο ιατρικός χώρος δεν έχει αθλητική παιδεία και τον ξενίζει το όλο θέμα.
    Το ντοπινγκ ως κοινωνικό φαινόμενο πρέπει να απασχολεί τον κάθε ιατρό που καλείται να βοηθήσει.
    Εάν δε γνωρίζει και δεν επιθυμεί να επιμορφωθει, ας αφήσει τόπο σε εκείνους που σκέφτονται χωρίς παρωπίδες.
    Όλη η κοινωνία ντοπαρεται καθημερινά, με καφέ, βιαγκρα,λεξοτανιλ, κοκαΐνη,αμφεταμινες, χασισι,αλκοόλ.
    Γιατί θεωρείται κλεψιά όταν κάποιος θέλει να μεγιστοποιήσει την αθλητική του απόδοση σε πλαίσια ερασιτεχνικά;
    Είναι καιρός να πέσουν οι μάσκες και να δούμε την πραγματικότητα χωρίς προκαταλήψεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 30-12-18 16:48 #235
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη psonara

    Εγγραφή
    13-01-2010
    Περ.
    αμαλιαδα
    Μηνύματα
    2.404
    Προεπιλογή
    συγχαρητηρια.οι κοποι παντα ανταμειβονται.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 30-12-18 23:23 #236
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο psonara Εμφάνιση μηνυμάτων
    συγχαρητηρια.οι κοποι παντα ανταμειβονται.
    Nασαι καλά,ευχαριστώ.
    Καλή πρωτοχρονιά
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 11-01-19 22:03 #237
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή


    Η τρίτη μου συνέντευξη στον Dave Palumbo & RXmuscle,σχετικά με τις εξετάσεις που πρέπει να κάνουν οι bodybuilders.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 02-02-19 21:58 #238
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Αύριο Κυριακή 03/02/2019,θα μιλήσω στο κεντρικό δελτίο ειδήσεων του STAR στις οκτώ.
    Θα συμμετέχει και ο πρωταθλητής,Γιάννης Αλιμπέρτης.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 02-02-19 23:40 #239
    Προεπιλογή
    ^^Ευχαριστουμε για την ενημερωση ....ειμαι σιγουρος οτι θα εχει πολυ ενδιαφερον κ αξιζει τον κοπο για οποιον το δει.
    Old School
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 05-02-19 01:11 #240
    Banned
    Εγγραφή
    27-08-2012
    Περ.
    ATHENS
    Μηνύματα
    1.637
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 16 από 41 ΠρώτηΠρώτη ... 6141516171826 ... ΤελευταίαΤελευταία