Θέμα: Πάχυνση

Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 6 από 6
  1. 12-01-15 20:18 #1
    Unhappy Πάχυνση
    Γειά σας.Ειμαι 15 χρονων 1,80 και 55 κιλα .Θελω να παχηνω φυσικα με γυμναστικη και μου εχει ερθει το εξης δίλημα:να κανω γυμναστικη για γράμμωση ή όγκο και τι διατροφη?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-01-15 20:30 #2
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Στις μέρες μας ο στόχος σου εκφράζεται με προπόνηση και ισορροπημένη διατροφή, γιατί ακόμα δεν έχει ξεκινήσει τίποτα.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 12-01-15 20:36 #3
    Προεπιλογή
    ισοροπιμενη διατροφη πιστευω οτι κανω και με πολλα γευματα αλλα τι ειδους προπονηση ρωταω να κανω,γράμμωση ή ογκο
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 12-01-15 20:47 #4
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Ξεκίνα γυμναστήριο να προσαρμοστεί το σώμα σου σαυτο, να προσπαθήσεις να ανεβάσεις δύναμη και έπειτα θα δεις τι πλάνο προπόνησης σου ταιριάζει. Δεν υπάρχει προπόνηση όγκου και γράμμωσης στη περίπτωση σου.
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 12-01-15 20:47 #5
    Προεπιλογή
    Ευχαριστω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 22-01-15 19:53 #6
    Το avatar του χρήστη rey1989

    Εγγραφή
    14-04-2011
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    2.023
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoym Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γειά σας.Ειμαι 15 χρονων 1,80 και 55 κιλα .Θελω να παχηνω φυσικα με γυμναστικη και μου εχει ερθει το εξης δίλημα:να κανω γυμναστικη για γράμμωση ή όγκο και τι διατροφη?
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο nikoym Εμφάνιση μηνυμάτων
    ισοροπιμενη διατροφη πιστευω οτι κανω και με πολλα γευματα αλλα τι ειδους προπονηση ρωταω να κανω,γράμμωση ή ογκο
    καταρχάς πάχυνση/πάχος κλπ αναφέρονται σε λίπος . Υποθέτω οτι θες να βάλεις καλά κιλά κ όχι λίπος (πάντα θα βάλεις κ λίπος αλλα αν το κάνεις σωστά θα ειναι λίγο σε σχέση με τους μυς).
    για να είσαι 1,80 και 55 κιλά πάει να πει οτι δεν τρως σωστά, δεν τρως αρκετά , δεν υπάρχει άλλη περίπτωση πέρα απο σπάνιες περιπτώσεις κάποιας αρρώστιας κλπ μακριά απο εσένα κ πάει λέγοντας.
    γράμμωση 25 κιλά κάτω απ το ύψος σου no comment , μάλλον humor, κομπλέ αλλα αυτό που θες να κάνεις πραγματικά ειναι να βάλεις κάποιες βάσεις ώστε να αναπτύξεις το σώμα σου σωστά.

    Ξεκίνα γυμναστήριο και τα υπόλοιπα τα βλέπεις , υπάρχουν ΠΟΛΛΑ θέματα που μέσα απο αυτά θα μάθεις τι και πόσο πρέπει να τρως και πως θα προπονείσαι. Για αρχή κάνε οτι θα σου πουν εκεί και σε μερικούς μήνες τα λέμε. Προσωπική μου άποψη ειναι πως μπορείς κ στα 15 να αρχίσεις να τρως για όγκο μιας και ο μεταβολισμός + φυσική τεστοστερόνη του σώματος ευνοούν την ανάπτυξη απλά για αρχή μάθε τα βασικά.

    καλή αρχή
    Though I walk through the Valley of the Shadow of Death, I fear no Evil, for I am the baddest Motherfucker in the Valley.
    Απάντηση με παράθεση