Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 35
  1. 12-02-15 01:06 #16
    Το avatar του χρήστη iovas

    Εγγραφή
    29-06-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    63
    Προεπιλογή
    Πραγματικά σ'ευχαριστώ για το χρόνο σου.
    Ο πόνος εντοπίζεται ακριβώς στις εικόνες Β και C,απλά ανησυχώ λίγο παραπάνω γιατί νομίζω πως πέρασε αρκετός καιρός.
    Ευχαριστώ και πάλι,νά'σαι καλά φίλε μου!!!
    -acta non verba-
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-02-15 12:40 #17
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Άρα μιλάμε για στερνική-κοιλιακή μοίρα μείζονα θωρακικού.
    Προσωπική συμβουλή αν κάνεις διατάσεις για 3 ημέρες (με την δέουσα προσοχή όπως σου είπα) να πας για επανεξέταση στον ίδιο γιατρό.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 14-02-15 01:23 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    νασαι καλα Νive πολύ χρήσιμα αυτα που πόσταρες και γνωρίζοντας κάποιος που αθλείτε κάποια βασικά , μπορεί να κατανοήσει καλύτερα και τα ευεργετήματα της σωστης προπονητικής με καλό ζέσταμα και αποθεραπεία και τα βασικα στάδια αποκατάστασης
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 14-02-15 02:28 #19
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη sobral

    Εγγραφή
    26-01-2011
    Περ.
    Chania, Crete
    Μηνύματα
    3.615
    Προεπιλογή
    Ευχαριστούμε για τις χρήσιμες πληροφορίες που μοιράστηκες μαζί μας, διάβασα εχθές το άρθρο όπως σου είχα πει κ δίνει μια γεύση του τι συμβαίνει σε τέτοιες περιπτώσεις.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 14-02-15 12:39 #20
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Χαιρομαι που σας βοηθησα παιδια.
    Οποιος θελει να παραθεσει αποριες και προβληματισμους εδω ειμαι

    Υ.γ. Οπως καταλαβαινετε το αρθρακι αφορα τα βασικα και μονο πανω σε καποιους τραυματισμους για να ειναι οσο το δυνατον πιο ευαναγνωστο και κατανοητο στην μαζα! Εδω αναφερομαι στο αν θελει καποιος να εμβαθυνουμε λιγακι καπου αν εχει καποιες αποριες ή ενστασεις.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 26-02-15 11:30 #21
    Το avatar του χρήστη iovas

    Εγγραφή
    29-06-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    63
    Προεπιλογή
    Άν και πέρασε καιρός,θα το γράψω για να μην την πατήσουν κι άλλοι σαν εμένα.
    Τελικά Νίκο, ήταν ΣΠΑΣΙΜΟ!!! Ο πόνος δεν υποχωρούσε,πήγα σε δεύτερο γιατρό(χειρουργο ορθοπαιδικό) και έκανα αξονική.
    Οι τραυματισμοί στα πλευρά είναι πολύ ύπουλοι,και καλό θα είναι όταν έχουμε έντονους πόνους να πηγαίνουμε για ακτίνες-αξονική,ανάλογα τι μας συστήνει ο γιατρός.
    Σήμερα μετά απο τόσο καιρό ξεκινάω και πάλι περπάτημα.Έχω ακόμη ενοχλήσεις,ο γιατρός μου είπε οτι μπορεί να πάει και 3 μήνες!!!
    -acta non verba-
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 26-02-15 15:03 #22
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Αδερφέ κρίμα....ήσουν άτυχος αλλά η κλινική σου εικόνα δεν ήταν τόσο επίφοβη (απ`όσα μπορώ να καταλάβω μέσα από ένα υπολογιστή) και γι`αυτό ΠΑΝΤΑ πρέπει να βγαίνει τουλάχιστον ακτίνα.
    Δυστυχώς οι τραυματισμοί εκεί δεν παίρνουν ακινητοποίησης οπότε τραβάνε καιρό....
    Σιδερένιος αδερφέ.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 26-02-15 15:24 #23
    Το avatar του χρήστη iovas

    Εγγραφή
    29-06-2013
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    63
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ,νά 'σαι καλά!
    -acta non verba-
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-09-15 16:09 #24
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Ένα ωραίο βίντεο από τον φίλο Γιώργο Μελλά.

    https://www.youtube.com/watch?v=HD4MIG_0ZG0
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 09-09-15 11:30 #25
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 09-09-15 11:31 #26
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Και στα δύο βίντεο χρησιμοποιεί αθλητές του σιδερένιου αθλήματος, οπότε δοκιμάστε τα άφοβα, χωρίς φόβο και πάθος!!!
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 19-06-16 16:42 #27
    Post
    Καλησπερα σε ολους
    Ειμαι 15 ασχολουμε με το ποδοσφαιρο , ηθελα να αναφερω και εγω ενα περιστατικο που μου συνεβη πριν 2 εβδομαδες.
    Μετα απτην προπονηση καθισα λιγο χαζευα ωσπου ειπα να κανω ενα spread να δω αν η προπονηση μου πιανει τοπο. Στην διαρκεια του spread εκανα ενα στραβο βημα και απο τοτε ποναει ο "προσαγωγος" μου ανυποφορα. Σταματησα την προπονηση εδω και δυο βδομαδες , ο πονος αρχισε να σβηνει με τον καιρο αλλα ακομα ποναω αρκετα. Σημερα μετα απο πολυωρη αναζητηση κατεληξα σε καποιες εικονες που ελεγαν οτι ο συγκεκριμενος πονος ονομαζεται "joint ή groin pain". Εψαξα να βρω πως μπορω να μειωσω τον πονο και η απαντηση που βρηκα ηταν με καποια "streches". Αβοηθητος και εγω εκανα κατα γραμμα οτι ειπαν οι ειδικοι αλλα κατεληξα με μεγαλυτερο πονο απο οτι ειχα πριν ! Αποτι φενεται η ημιμαθεια ειναι χειροτερη της αμαθειας . Μπορει καποιος να με βοηθησει? Θελω να ξαναρχισω την προπονηση οσο πιο γρηγορα γινεται
    Ευχαριστω πολυ παιδια !
    PS. Συγνωμη για τους αγγλικους ορους δεν ηξεραν πως μεταφραζονται στα ελληνικα
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 27-08-16 08:35 #28
    Προεπιλογή
    Γεια σας, εγώ έχω το εξής πρόβλημα μουδιάζουν τα δάκτυλα του δεξιού χεριού ή η παλάμη αλλά δεν ξέρω αν αυτό προήλθε από τις γαλλικές πιέσεις ή από κάμψεις δικεφάλου. Και στις δύο ασκήσεις βάζω κιλά, προσπαθώ να διόρθωση κάθε φορά την τεχνική αλλά το μούδιασμα παραμένει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 27-08-16 10:16 #29
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Φιλε μου καλησπερα.
    Εχεις αρκετα αυτα τα συμπτωματα,παρατηρεις εξαρσεις-υφεσεις ή κατι το οποιο να τα επιδεινωνει?
    Το σωστο ειναι να επισκεφθεις εναν γιατρο για να εξετεσει τυχον πιεση κερκιδικου-ωλενιου-μεσου νευρου που τυχον πιεση τους βγαζει μουδιασματα στην ακρα χειρα. Αν κρινει αναγκαιο ο γιατρος μπορει να σου προτεινει και ηλεκτρομυογραφημα.
    Υπαρχει και η πιθανοτητα φυσικα να προκειται για παροδικη πιεση νευρου η οποια θα εξασφενισει με τον καιρο (το'χω παθει εγω ο ιδιος) αλλα το σωστο ειναι να μην παιζεις με τις πιθανοτητες και να πας σε γιατρο.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 29-08-16 09:34 #30
    Προεπιλογή
    Σε ευχαριστώ για την απάντηση. Τι εννοείς εξαρσεις υφέσεις;
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία