Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 27
  1. 13-05-12 12:51 #1
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή Mr Olympia 1992
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-05-12 13:03 #2
    The Descendant
    Το avatar του χρήστη Dreiko

    Εγγραφή
    20-05-2010
    Περ.
    Monsterville
    Μηνύματα
    8.212
    Προεπιλογή
    Ωραιο αφιερωμα βαγγο!!!
    τιποτα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-05-12 15:39 #3
    Προεπιλογή
    Παίδες πιστεύει κανείς ότι θα μπορούσε να το έχει πάρει και ο Levrone? Εμένα μου φάνηκε ότι ήταν σχεδόν ισάξιοι. Ειδικά ο Levrone πιο ανοιχτός στους ώμους και καλύτερο σχήμα στήθους και πιο γεμάτα πόδια. Βέβαια δεν τους είδα από πίσω όπου εκεί ήταν και το δυνατό σημείο του Dorian, όπως επίσης και η σκλήρότητα-πυκνότητα του.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-05-12 19:23 #4
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    Απο τα ωραια Ολυμπια που εγιναν,μπραβο βαγγελη!!
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-05-12 19:32 #5
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες πιστεύει κανείς ότι θα μπορούσε να το έχει πάρει και ο Levrone? Εμένα μου φάνηκε ότι ήταν σχεδόν ισάξιοι. Ειδικά ο Levrone πιο ανοιχτός στους ώμους και καλύτερο σχήμα στήθους και πιο γεμάτα πόδια. Βέβαια δεν τους είδα από πίσω όπου εκεί ήταν και το δυνατό σημείο του Dorian, όπως επίσης και η σκλήρότητα-πυκνότητα του.
    εγω την αποψη μου σου την ειπα και εκει που εβαλες τις φωτο.και εμενα αισθητικα μου αρεσει περισσοτερο ο λεβρονε αλλα περισσοτερο μου αρεσε ο vince σε αυτο τον αγωνα
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-05-12 19:33 #6
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Madd_Chadd Εμφάνιση μηνυμάτων
    Απο τα ωραια Ολυμπια που εγιναν,μπραβο βαγγελη!!
    ευχαριστω μαν
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-05-12 20:53 #7
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες πιστεύει κανείς ότι θα μπορούσε να το έχει πάρει και ο Levrone? Εμένα μου φάνηκε ότι ήταν σχεδόν ισάξιοι. Ειδικά ο Levrone πιο ανοιχτός στους ώμους και καλύτερο σχήμα στήθους και πιο γεμάτα πόδια. Βέβαια δεν τους είδα από πίσω όπου εκεί ήταν και το δυνατό σημείο του Dorian, όπως επίσης και η σκλήρότητα-πυκνότητα του.

    Σιγουρα ο Levrone ειχε καλητερο σχημα ,αλλα ο Dorian ηταν φορτωμενος μυς παντου κ ας μην ειχε κ το πιο αρμονικο σχημα. Αλλωστε απο εκεινη την χρονια αρχισε η επικρατηση του στα Ολυμπια.

    Ωραιο αφιερωμα Βαγγελη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 18-04-15 07:51 #8
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή Mr Olympia 1992 (12 Sept, Eλσίνκι,Φινλανδία)
    Άλλο ένα ιδιαίτερο Mr Olympia για το ρου της ιστοριας του θεσμού , ήταν αυτό το 1992.

    Ο λόγος;Ο Lee Haney, μετά την 8η νίκη του το 1991, ανακοίνωσε την απόσυρσή του, οπότε η θέση του "Βασιλιά" έμενε κενή.
    Εκτός από τους Lee Labrada, Μohamed Benaziza και των νέων ταλέντων Kevin Levrone και Shawn Ray, υπήρχε η εμφάνιση ένος αθλητή από την Αγγλία, ποιου άλλου, του Dorian Yates, ο οποίος το 1991 στην πρώτη του εμφάνιση σε Mr Olympia είχε βγει 2ος πίσω από τον Lee Haney, έχωντας όμως κερδίσει ήδη το 1991 ένα Night Of Champions ( την προηγούμενη χρονιά , το 1990, ειχε βγει 2ος πίσω από τον Benaziza)



























    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες            
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 18-04-15 09:20 #9
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο goldenera Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παίδες πιστεύει κανείς ότι θα μπορούσε να το έχει πάρει και ο Levrone? Εμένα μου φάνηκε ότι ήταν σχεδόν ισάξιοι. Ειδικά ο Levrone πιο ανοιχτός στους ώμους και καλύτερο σχήμα στήθους και πιο γεμάτα πόδια. Βέβαια δεν τους είδα από πίσω όπου εκεί ήταν και το δυνατό σημείο του Dorian, όπως επίσης και η σκλήρότητα-πυκνότητα του.
    Γιαννη νομίζω ότι μονος σου δίνεις την απάντηση .. Δεν θα μπορούσε να τον κερδίσει.
    Οι φωτογραφίες μπορουν να αποτυπώσουν εύρος και μπαλαρίσματα των αθλητών, αλλά όχι την βαθιά γράμμωση-σκληρότητα και πυκνότητα του μυώνα.
    Ο Dorian ήταν μπροστά απο όλους σε αυτο.
    Δεν υστερούσε σε μπαλαρίσματα και φυσικά απο μονο του μόνο το εύρος δεν μπορεί να δώσει νικες (σε κάποια σημεία -οχι σε όλα- εκεί κάποιοι τον περνάγανε) ειδάλλως αθλητές οπως ο Dillett ή ο Jean-Pierre Fux θα ήταν νικητές όλων των αγώνων

    Και επειδή πολλές φορές έχει αναφέρει ο Ηλίας Τριανταφύλλου τον Dorian ότι ήταν σκληρός σαν κάβουρας (μου αρέσει αυτη η έκφραση παρεπιπτόντως), αυτη η φωτογραφία αποδυκνύει τα λεγόμενα του Ηλια θεωρώ απόλυτα

    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 18-04-15 12:19 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    εγω πανω στο θεμα θα σχολιασω το γεγονος οτι παλιοτερα ,εστω κ λιγα ολυμπια ειχαν γινει σε ευρωπαικο εδαφος..
    μακαρι να γινοταν κ κατι αναλογο σημερα γιατι πλεον ειναι πολυ πιο ευκολο κ φτηνο για τον κοσμο να μετακινηθει εντος ευρωπης ,κ θα δινοταν μια ευκαιρια κ στους ευρωπαιους οπαδους να παραστουν σε ενα τετοιου βελληνεκους διαγωνισμο ,πραγμα που ειναι σχεδον απαγορευτικο να γινει οσο διεξαγεται μονο αμερικη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 18-04-15 16:17 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Polyneikos Εμφάνιση μηνυμάτων
    Γιαννη νομίζω ότι μονος σου δίνεις την απάντηση .. Δεν θα μπορούσε να τον κερδίσει.
    Οι φωτογραφίες μπορουν να αποτυπώσουν εύρος και μπαλαρίσματα των αθλητών, αλλά όχι την βαθιά γράμμωση-σκληρότητα και πυκνότητα του μυώνα.
    Ο Dorian ήταν μπροστά απο όλους σε αυτο.
    Δεν υστερούσε σε μπαλαρίσματα και φυσικά απο μονο του μόνο το εύρος δεν μπορεί να δώσει νικες (σε κάποια σημεία -οχι σε όλα- εκεί κάποιοι τον περνάγανε) ειδάλλως αθλητές οπως ο Dillett ή ο Jean-Pierre Fux θα ήταν νικητές όλων των αγώνων

    Και επειδή πολλές φορές έχει αναφέρει ο Ηλίας Τριανταφύλλου τον Dorian ότι ήταν σκληρός σαν κάβουρας (μου αρέσει αυτη η έκφραση παρεπιπτόντως), αυτη η φωτογραφία αποδυκνύει τα λεγόμενα του Ηλια θεωρώ απόλυτα

    Όχι Κώστα, δεν μπορώ να πω με βεβαιότητα (κρίνοντας βέβαια πάντα από τις φωτό, αφού από κοντά τα πράγματα για τον καθένα θα ήταν περισσότερο ξεκάθαρα), γι'αυτό που είμαι σίγουρος είναι πως ο Dorian στις πίσω πόζες με την 'από άλλο πλανήτη ανάπτυξη της πλάτης του' και τις τεράστιες 'γαμπάρες' του κατατρόπωνε στη σύγκριση όλους του αντιπάλους του, και θα συμφωνήσω ότι η σκληρότητα και πυκνότητα των μυών του ήταν μοναδική. Αρκούν αυτά για να νικήσει ένας αθλητής, εάν σε άλλα στοιχεία μπορεί να είναι υποδεέστερος? Για εμένα όχι, πρέπει να κυριαρχεί σε όλα. Η ιστορία όμως έχει γραφτεί, και τα υπόλοιπα είναι για φιλοσοφικές, πολύ ενδιαφέρουσες κατά τη γνώμη μου συζητήσεις.

    Να αναφέρουμε επίσης ότι το Μρ.Ο του 1992 σήμανε και την επιστροφή, στη σκηνή μετά από 17 χρόνια του 'Χαλκ' Λου Φερίνιο
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 18-04-15 16:50 #12
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Γιαννη για αυτο ανεβάζω σιγα σιγά θέματα με παλαιότερα Olympia, καθώς πίσω από κάθε διοργάνωση κρύβονται αρκετές ιστορίες που ειναι ωραίο να τις ξετυλίγουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 18-04-15 17:00 #13
    Προεπιλογή
    Σαφέστατα!!!!!!!
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 18-04-15 17:13 #14
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    πρωτοεμφανιζομενος και ο κολεμαν σε αυτο το ιστορικο ολυμπια που δεν σου γεμιζει το ματι ομολογουμενος που να ηξερε οτι μετα απο επτα χρονακια ο τιτλος θα του ανηκε για αλλη μια επταετια
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 18-04-15 17:19 #15
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία