Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 46 έως 55 από 55
  1. 24-05-15 23:07 #46
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Muscleboss Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μέλος το οποίο σκέφτεται να πετάξει ντομάτες σε Mr Olympia είναι σε λάθος φόρουμ. Πάρε λίγο χρόνο να τα ξανασκεφτείς και τα ξαναλέμε.
    Ρε Πανο τον "απαλλαξες" απο το να εκτεθει και αλλο απο μονος του με αυτο που εκανες !

    Πανο εισαι....................

    https://youtu.be/jInBKniKEVA
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 25-05-15 00:55 #47
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    πραγματικα μου είναι αδιανόητο ότι δεν μπορεί να καταλάβει κάποιος ότι με το να κρύβουμε το σώμα μας , η σημαντικό μέρος αυτού σε ένα άθλημα που λέγετε σωματική διάπλαση , τότε σημαίνει ότι είναι κάτι άλλο , είναι μια κατηγορία που δημιουργήθηκε σύμφωνα με το ρεύμα και την ταση της εποχής και εφόσον δημιουργήθηκε λογικό είναι να υπάρχουν και συμμετοχές μιας και είναι πιο εύκολα προσεγγησιμη η κατηγορία

    την ευθύνη έχουν αυτοί που επινόησαν αυτές τις κατηγορίες , όταν λέμε ότι το ββ είναι τεχνη πάνω στο σώμα και εμείς κοιτούσαμε να φτιάξουμε τις γάμπες μας , το σχήμα των ποδιών μας με ασκήσεις που να πιάνουν εσωτερικά η εξωτερικά τους μηρούς , τους μηριαίους να τους αναπτύξουμε ώστε στις πλαινες πόζες να δείχνουμε πιο συμμετρικοί και με λίγα λόγια την καθε λεπτομέρεια στο φινίρισμα του σώματος ,σ αυτη την κατηγορία ακόμα και τα κρητήρια είναι διαφορετικά , εφόσον λένε μετράνε τα μαλια το χτένισμα άλλοι μπορεί να βάφουν και τα μάτια τους και το πρόσωπο , εκεί ξεφεύγει το πράμα

    τωρα αν πεί κανείς εντάξει έγινε γιατι το ββ ξέφυγε απο τα παλια πρότυπα και δεν αρέσει σε όλους , ε και τι έγινε γι αυτο υπάρχουν και οι λάιτ κατηγορίες φίτνες αθλέτικ που και αυτες ββ είναι και τα ίδια κρητήρια υπάρχουν , απλα τα "κυβικά" είναι συμβατικά και πιο κοινα αποδεκτά

    με τετοιες κατηγορίες ξεφεύγουν απο τα καθαρα αθλητικά πρότυπα αξιολογησης και μπαίνουν άλλα που μόνο στοχεύουν στην εκπουστοποίηση της κοινωνίας

    αλλα δεν λέμε φταίνε οι αθλητες , γιατι παιδια που παίζουν σε κατηγορίες φιτνες εφόσον υπάρχουν οι βερμούδες τις βάζουν και ποζάρουν και σ αυτες τις κατηγορίες , αλλα φανταστείτε κάποιους που πάνε καθαρα και μόνο σ αυτες τις κατηγορίες και είναι ο ορισμός των κατηγοριών και αρκεί να δεί κανείς πως ποζάρουν όχι στους Ελληνικούς αγώνες αλλα σε ξένους που απο εκεί έχουν γίνει οι κατηγορίες , σαν κονιόρδοι να το πώ κομψά
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 25-05-15 13:31 #48
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο TRIANTAFYLLOU Εμφάνιση μηνυμάτων

    αλλα δεν λέμε φταίνε οι αθλητες , γιατι παιδια που παίζουν σε κατηγορίες φιτνες εφόσον υπάρχουν οι βερμούδες τις βάζουν και ποζάρουν και σ αυτες τις κατηγορίες , αλλα φανταστείτε κάποιους που πάνε καθαρα και μόνο σ αυτες τις κατηγορίες και είναι ο ορισμός των κατηγοριών και αρκεί να δεί κανείς πως ποζάρουν όχι στους Ελληνικούς αγώνες αλλα σε ξένους που απο εκεί έχουν γίνει οι κατηγορίες , σαν κονιόρδοι να το πώ κομψά
    Εγω γρια περα το χαβαλε τα πειραγματα και τα μπαναρισματα θα πω τις τελευταιες μου κουβεντες περι κατηγοριας κρεμμυδιων :

    Οπως ολοι ξερουμε στην WFF υπαρχει κατηγορια ΑΜΕΑ ! Μιλησα μαζι τους (εξωτερικο) και ειπα να μπω στο λουκι ! Αρχησα παλι να πρηζομε να βγαινει φλεβα και να στρογγυλευει ο κορμος μεχρι που πηγα μια μερα στο καθρεφτη.......αρχισα το ποζαρισμα και νοητα προσπαθησα να κινησω τα ποδια οπως οταν ημουν ορθιος !

    Εκει καταλαβα οτι το ΒΒ δεν ειναι μονο κορμος αλλα το ολο συνολο ποδια - μεση - κορμος - κεφαλι ! Δεν μου πηρε πολυ να αποφασισω οτι "Στελαρα αστο ρε χωρις ποδια προδιδεις αυτο που αγαπας και το κανεις να φενετε μισο" !

    Το ΒΒ παιδια ειναι η δουλεια πανω στην τελειοτητα ολοκληρου του ανθρωπινου σωματος !

    Δεν εχει ουτε δεξια ουτε αριστερα ουτε πανω κατω ! Ειναι ΟΛΑ μαζι !

    Το εχω δηλωσει και το ξαναλεω κατηγοριες κρεμμυδι και μπικινι σε αγωνες που θα διοργανωσω στο μελλον δεν θα υπαρξουν για ολα οσα ειπα παραπανω !
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 25-05-15 14:04 #49
    Προεπιλογή
    Τόσα κατεβατά για το τίποτα . Τα πράγματα είναι απλά η κατηγορία είναι ξεκάθαρα εμπορικό κομμάτι και έλκει πιο εύκολα κόσμο που δεν ασχολείται η δεν ξέρει το bbing να το δει διαφορετικά οπότε καλό κάνει γιατί φέρνει κόσμο . Τώρα για τα κριτήρια το λάθος είναι του δημιουργού της , αν ήθελε μια κατηγορία τέτοια θα έπρεπε να ήταν σαν αυτή της wbbf muscle model που τουλάχιστο φοράνε μαγιό και κρίνεται όλο το σώμα . Αλλά και πάλι δεν μπορεί να θεωρηθεί αγωνιστικό bbing από την στιγμή που δεν έχει τις κλασικές πόζες . Ένα μεγάλο λάθος είναι ότι μπορεί κάποιος να γίνει προ σε αυτή την κατηγορία και να παίξει σε μεγάλους αγώνες πχ Mr Olympia , Arnold . . . ενώ δεν μπορεί κάποιος που αγωνίζεται στις ελαφριές (classic , fitness κλπ ) .
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 25-05-15 16:03 #50
    Προεπιλογή
    Ολες οι αποψεις σεβαστες κ σε σωστες ακομη κ αν εχουν διαφορετικη προσεγγυση ,ειναι πως το βλεπει ο καθενας ,ας ξαναπω οτι κ εγω παλαιοτερα ειχα εκφερει την γνωμη μου οτι θα ηταν πιο σωστο οι βερμουδες να ηταν πιο κοντες για καλυτερη αξιολογηση ολου του σωματος ,κ να μην λαμβανουν μερος υπερβολικα μυωδεις αθλητες μια κ δοξα το θεο υπαρχουν ενα καρο κατηγοριες γι αυτους.
    Απο ενα σημειο κ μετα ομως οι χαρακτηρισμοι ''κρεμυδια,μπικινια κλπ θεωρειται κραξιμο κ ασεβεια προς αυτους τους αθλητες ,γιατι ειτε αρεσει ειτε δεν αρεσει ειναι body builders ,με διαφορετικη παρουσιαση βεβαια αλλα body builders!
    Κ σε αυτο που ειπε ο Δημητρης ναι.. υπαρχουν αθλητες της ενοργανης που θα εκαναν πολλους bodybuilders μετριου επιπεδου να τους ζηλεψουν ,κ δεν ειναι απολυτο οτι δεν θα εχουν κ ποδια ,το ιδιο ισχυει κ στις βερμουδες.
    K μη το παμε κ πιο μακρια το πραγμα λεγοντας για μαλια βαψιματα στησιματα κλπ ,υπονοωντας κατι εστω κ προς τους ασχετους ,γιατι ενα περασμα απο gay site θα δουμε σωματα για mister universe!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 25-05-15 17:40 #51
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο S. KTISTAKIS Εμφάνιση μηνυμάτων
    Εγω γρια περα το χαβαλε τα πειραγματα και τα μπαναρισματα θα πω τις τελευταιες μου κουβεντες περι κατηγοριας κρεμμυδιων :

    Οπως ολοι ξερουμε στην WFF υπαρχει κατηγορια ΑΜΕΑ ! Μιλησα μαζι τους (εξωτερικο) και ειπα να μπω στο λουκι ! Αρχησα παλι να πρηζομε να βγαινει φλεβα και να στρογγυλευει ο κορμος μεχρι που πηγα μια μερα στο καθρεφτη.......αρχισα το ποζαρισμα και νοητα προσπαθησα να κινησω τα ποδια οπως οταν ημουν ορθιος !

    Εκει καταλαβα οτι το ΒΒ δεν ειναι μονο κορμος αλλα το ολο συνολο ποδια - μεση - κορμος - κεφαλι ! Δεν μου πηρε πολυ να αποφασισω οτι "Στελαρα αστο ρε χωρις ποδια προδιδεις αυτο που αγαπας και το κανεις να φενετε μισο" !

    Το ΒΒ παιδια ειναι η δουλεια πανω στην τελειοτητα ολοκληρου του ανθρωπινου σωματος !

    Δεν εχει ουτε δεξια ουτε αριστερα ουτε πανω κατω ! Ειναι ΟΛΑ μαζι !

    Το εχω δηλωσει και το ξαναλεω κατηγοριες κρεμμυδι και μπικινι σε αγωνες που θα διοργανωσω στο μελλον δεν θα υπαρξουν για ολα οσα ειπα παραπανω !

    εδω θα διαφωνήσω Στέλιο και θα πώ πως όπως και στο μπασκετ και άλλα αθλήματα που συμμετέχουν άτομα με ειδικές ανάγκες (εγω έχω φίλους νέα παιδια που μετα απο τραυματισμό έμειναν στο αμαξίδιο και έχω πάθει πλάκα απο τον ενθουσιασμό και τις διακρίσεις που έχουν κάνει) και θεωρώ ότι ειδικά για άτομα που είναι καθηλωμένα σε αμαξίδιο είναι ιδανικό αν θέλουν να συμμετέχουν , δεν το βρίσκω ούτε παράξενο ούτε παράλογο και για άτομα που έχουν υποδομή όπως εσυ έτσι για χόμπυ που λένε και για κίνητρο δεν θα έλεγα είναι λάθος και αν μη τι άλλο τι πιο φυσιολογικό ΄'ενας άνθρωπος που αναγκαστικά δεν μπορεί να γυμνάσει το μισό σώμα που είναι τα πόδια να ασχοληθεί

    όσο για τις βερμούδες το έχω ξαναπεί και δεν θα το αναλύσω παραπάνω , εφόσον υπάρχουν οι κατηγορίες λογικό είναι να υπάρχουν συμμετοχές , δεν είναι μέσα στα ιδεώδη του αγωνιστικού ββ , είναι κατι άλλο εμπορικό περισσότερο.
    όλα είναι θέμα προσφοράς και ζήτησης , εγω είδα αθλητες που συμμετέχουν σε άλλες κατηγορίες να παίρνουν μέρος και στις βερμούδες , δεν είναι ότι δεν είναι αθλητες και δεν τούς το αναγνωρίζουμε , απλα δεν έχει καμία σχέση με τα ιδεώδη και πρότυπα του κλασικού αγωνιστικού ββ , είναι απλα κάτι άλλο
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 30-05-15 23:25 #52
    Προεπιλογή
    Μη περνούμε παράδειγμα απο μια φωτο.και στην. Physique εχουν ποδια μυώδη.
    απλα ειναι αλλου στυλ επίδειξη.εχει αξιόλογους αθλητές αλλου επιπέδου πιο μοντέλου.
    το bbing is bbing θελουμε να δούμε τέρατα στην σκηνή.μυωδης οσο δε περνει.
    ολοι θελουμε πιστευω να δουμε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 31-05-15 01:14 #53
    Το avatar του χρήστη TEFAAtzis

    Εγγραφή
    08-05-2009
    Περ.
    Λάρισα-Θεσσ
    Μηνύματα
    3.043
    Προεπιλογή
    Σαν ατομο το οποιο συμμετειχε στη κατηγορια θα αναφερω την αποψη μου.Η κατηγορια για μενα αντιπροσωπευει οτι πιο κοντινο υπαρχει στα προτυπα ενος <<αντικειμενικα>> αισθητικα ωραιου σωματος και αυτος ηταν και ο λογος που επελεξα να αγωνιστω σε αυτην.Επισης το οτι υπαρχουν τοσες πολλες συμμετοχες σε αυτην την κατηγορια οι οποιες ολο και αυξανονται και στην Αμερικη ειναι πλεον η κατηγορια με τις περισσοτερες συμμετοχες κατι δειχνει .Τελος,αποψεις οτι τα ατομα της κατηγοριας δεν γυμναζουμε ποδια η δεν θα πρεπε να ειμαστε λογω της βερμουδας σε αγωνες bbing τις θεωρω αστειες!!!
    Abs on a skinny guy is like a fat bitch with big tits - it doesn't count.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 31-05-15 15:34 #54
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Οι γάμπες βαθμολογούνται πλέον.
    Σίγουρα για να ανταποκριθεί σωστά ο άνω κορμός χρειάζεται και η προπόνηση ποδιών. Ίσως μελλοντικά η βερμούδα να γίνει πιο κοντή ή κοντό κολάν...
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 01-06-15 10:29 #55
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Η αληθεια ειναι οτι οι περισοτεροι καπου εχουν κανει ενα λογικο αλμα..το οτι δεν βαθμολογουνται τα ποδια στην κατηγορια δεν σημαινει απαραιτητα οτι ο αθλητης δεν τα γυμναζει.
    Απλα ειτε τα γυμναζει ,ειτε οχι ,αυτο που φαινεται ειναι το μισο σωμα ,οπως ειχα γραψει κ πιο πισω.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτηΠρώτη ... 234