Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 55
  1. 24-05-15 00:14 #16
    Προεπιλογή
    Οι περισσοτεροι απλοι αθλουμενοι με βαρη εχουν σαν προτυπο κ στοχο τα σωματα σε στυλ βερμουδας η fitness ,ενα απλο γκολοπ ευκολα θα το αποδυκνειε αυτο.
    Κ ο κυριος στοχος κ βαθμολογηση τουλαχιστον σε οσους αγωνες εχω δει ειναι το σωμα κ οχι τα μαλια κ το προσωπο ,απλα αυτα ισως προσθετουν ποντους σε περιπτωσεις κοντικης σωματικης βαθμολογιας.
    Κ εγω εχω τοποθετηθει στο παρελθον οτι θα ηταν πιο σωστο αυτες οι βερμουδες να ηταν εστω πιο κοντες ωστε να υπαρχει καλυτερη συνολικη εικονα.
    Εμεις βεβαια (οι λιγοι) εχουμε την τρελλα μας κ μας αρεσουν κ θαυμαζουμε τα πιο ογκωδη κ μυωδη σωματα ,οσο ομως αυτη η υπερβολη παραγινεται σε βαρος της αισθητικης κ της συμμετριας ,με τις κοιλιες κ λιγο πολυ οι περισσοτεροι εχουν χασει τα γενετικα τους χαρακτηριστικα ,τοσο θα χανει εδαφος απο τους πολλους που θα στρεφονται στους φιτνεσαδες.
    Και μην ξεχναμε οτι ολη η βιομηχανια εξαρταται κ κατευθυνεται κυριως στην ζητηση που υπαρχει απο τους πολλους.
    Μεχρι κ την δεκαετια του 80 περιπου το σκληρο ΒΒing ειχε περισσοτερα πλεονεκτηματα σαν προτυπα σε προσελκυση του απλου αθλουμενου με σωματα σαν του Frank Zane ,Mike Menzer k ατελειωτους αλλους, ακομη κ αν φαινοτουσαν υπερβολικοι για την εποχη ,ειχαν αυτο το κατι που τους εκανε να τους θαυμαζεις.
    Σημερα ομως που το πραγμα εχει ξεφυγει ,τα πιο φιτνες σωματα εχουν απαραιτητα μια θεση σε ολο αυτο το οικοδομημα που λεγεται σωματοδομη για να ειναι πιο σταθερο κ δυνατο.
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 24-05-15 00:31 #17
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Με την αυστηρη εννοια της λεξης bodybuilding κανουν και αυτα τα ατομα που κατεβαινουν στους συγκεκριμενους αγωνες το οτι δεν αξιολογουνται τα ποδια (δεν θα μπω σε γραφικες λεπτομερειες μισο σωμα κτλ γιατι πολλα θα μπορουσα να πω και για τα χερια η και για πλατη που πολυς κοσμος τα παραμελει επισης,σιγουρα οχι οσο τα ποδια αλλα γινεται),το οτι δεν αξιολογουνται τα ποδια λοιπον δεν φταινε ουτε τα συγκεκριμενα ατομα ουτε λιγοτερο σεβασμο αξιζουν,ισα ισ απου τους βολευει και στην τελικη αφου δεν τα αξιολογουν τα ποδια για αυτους ειναι αρκετο και κανουν και αυτο που γουσταρουν.

    Πολλοι απο αυτους μπορει να κανουν πολυ πιο σκληρη προπονηση απο πολλους που γυμναζουν και ποδια στην τελικη,δεν εχει νοημα να λεμε ποιος ειναι bber και ποιος δεν ειναι bber,και οι 2 χρησιμοποιουν βαρη μηχανηματα κτλ για να βελτιωσουν το σωμα τους,σιγουρα οι μεν (οχι ολοι οπως ειπε ο μπηφ) δεν κανουν ποδια σε πολλες περιπτωσεις αλλα οπως ειπε και πολυ σωστα ο Χρηστος1961 χρειαζονται και τετοια κορμια γιατι δυστυχως το πραγμα εχει ξεφυγει στον επαγγελματικο τομεα και το μονο σιγουρο ειναι πως εχει καταντησει ενα κακοφτιαγμενο freak show που αμφιβαλλω πως οι περισσοτεροι απο εμας που μας αρεσει οπως και να χει η μεγαλη μυικοτητα να θελαμε ενα σωμα στυλ ραμυ η οπιουδηποτε αλλου υπερβολικου παραδειγματος.

    Οσο για το αν θα πρεπει να υπαρχει σεβασμος σε ατομα που δεν γυμναζουν ποδια στο γυμναστηριο??Φυσικα και ναι.Γιατι να μην υπαρχει δλδ??Τι ειναι αυτο?Gym racism???
    Και σε τελικο αποτελεσμα οποιος δεν θελει δεν παρακολουθει.Ακομα και αν καποιος νιωθει πως εχει θιχτει σαν αθλητης και φαν του bodybuilding ισως θα πρεπει να ξανασκεφτει,μηπως τα κλασσικα τωρινα παραδειγματα του bodybuilding απο μονα τους στελνουν μακρια το αθλημα στο να κερδισει καινουργιο κοσμο?Σε αντιθεση με τα παλια πολυ πιο γηινα και ομορφα κορμια??
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 24-05-15 00:46 #18
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    solid δεν νομιζω οτι εγραψε κανεις κατι περι σεβασμου σε γυμναστηρια κλπ..
    μιλαμε παντα για τα ποδια στο αγωνιστικο ββ κ την σχεση τους με την κατηγορια βερμουδες..

    καμια φορα ακουω απο διαφορους στο γυμναστηριο για τα ποδια καποιου κ σαν απαντηση τους λεω "ε,και? Απο την στιγμη που δεν κατεβαινει σε αγωνες ποιος χεστηκε αν εχει ποδια?"
    το ιδιο φυσικα ισχυει για ολους εμας που κανουμε recreational ββ ,κ για ολες τις υπολοιπες μυικες ομαδες..σιγουρα οσοι θελουν δουλευουν περισοτερο να φτιαξουν κατι που υστερει πανω τους..αλλα απο την στιγμη που δεν κρινομαστε πανω σε σκηνη ,κ να μην το κανουμε κ τι εγινε?

    οπως επισης τον ορο bodybuilder ας μην τον περνουμε τοσο πατριωτικα..κ να μου πει καποιος οτι "δεν εισαι bodybuilder" ,για τον Χ ,Ψ λογο που μπορει να εχει αυτος στο μυαλο του παλι χεστηκα..αμα του αρεσει ας το πει κ ψαρεμα αυτο που κανω ,το ιδιο μου κανει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 24-05-15 00:47 #19
    Banned
    Εγγραφή
    01-04-2015
    Μηνύματα
    168
    Προεπιλογή
    O Lazar Angelov έχει Physique σώμα ή οι γκόμενες αηδιάζουν όταν το βλέπουν, γιατί είναι εξωπραγματικό; (δε νομίζω)... Ε αυτός έχει πόδια


    Αν είναι να θεωρείται αγώνισμα το τι αρέσει στην παραλία, τότε μιλάμε καθαρά για μοντελινγκ με κριτήρια υποκειμενικά και αισθητικά, που καθορίζονται από το χώρο της διαφήμισης και των ΜΜΕ (μάρκετινγκ).. πχ Ο Χάσελχοφ (Baywatch) θεωρούνταν ωραίος δεκαετία 90 και τώρα οι γκόμενες γελάνε (με το πως ήτανε), οπότε το τι θεωρεί ως καλλίγραμμο κ ωραίο μια κοινωνία που άγεται κ φέρεται από το μάρκετινγκ, εμένα δε μου λέει τίποτα. Τα σπορ είναι σπορ και τα καλλιστεία στη Μύκονο για τον μιστερ ρακέτες είναι άλλη φάση..
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 24-05-15 01:01 #20
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Valentino Rossi Εμφάνιση μηνυμάτων
    πχ Ο Χάσελχοφ (Baywatch) θεωρούνταν ωραίος δεκαετία 90 και τώρα οι γκόμενες γελάνε (με το πως ήτανε)
    Εισαι σιγουρος γι αυτο που λες; Εξαλου ηθοποιος ηταν με πλεονεκτημα σε σωμα κ γενικα σε εμφανιση ,δεν ηταν κ προχωρημενος BBer σε οποιοδηποτε μορφη!
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 24-05-15 01:09 #21
    Προεπιλογή
    Eγω έγραψα για το σεβασμο. Και τι εννοω?

    Bb όπως έμεις το χουμε στο μυαλό μας , εγώ προσωπικά το χω πλεον μονο στο μυαλό γιατί ουτε προπόνηση κάνω δυστυχώς , είναι συνολική εκγύμναση.
    Κάτι τύπους λοιπον που έβλεπα στο γυμναστήριο να μη γυμναζουν πόδια , μπορεί τα πιο αξιοσέβαστα ατομα να είναι , αλλά σαν bbing αυτό δεν το θεωρώ. Λες και το μονο που μετράει είναι το κοντομανικο. Ε δεν είναι έτσι όμως.

    Προφανώς δε φταίνε τα παιδιά που αγωνίζονται στην κατηγορία βερμούδα, καλά κανουν αφού η κατηγορία υπάρχει. Αυτοι που τη δημιούργησαν φταίνε.

    Και το αντίβαρο στα σημερινά εξωπραγματικα ολυμπια σώματα δεν αποτελεί προφανώς η βερμούδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 24-05-15 01:15 #22
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Σαν τον τυπο που θα παει προπόνηση αλλά δε γουσταρει να γυμνασει πόδια. Ε αυτον τον σεβεσαι ιδιαίτερα?

    Για το αυτο εδω το ειπα μπηφ.Το θεωρω λαθος σκεψη απλα.
    Γενικα συμφωνω 100% σε αυτα που λες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 24-05-15 01:19 #23
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Eγω έγραψα για το σεβασμο. Και τι εννοω?

    Bb όπως έμεις το χουμε στο μυαλό μας , εγώ προσωπικά το χω πλεον μονο στο μυαλό γιατί ουτε προπόνηση κάνω δυστυχώς , είναι συνολική εκγύμναση.
    Κάτι τύπους λοιπον που έβλεπα στο γυμναστήριο να μη γυμναζουν πόδια , μπορεί τα πιο αξιοσέβαστα ατομα να είναι , αλλά σαν bbing αυτό δεν το θεωρώ. Λες και το μονο που μετράει είναι το κοντομανικο. Ε δεν είναι έτσι όμως.

    Προφανώς δε φταίνε τα παιδιά που αγωνίζονται στην κατηγορία βερμούδα, καλά κανουν αφού η κατηγορία υπάρχει. Αυτοι που τη δημιούργησαν φταίνε.

    Και το αντίβαρο στα σημερινά εξωπραγματικα ολυμπια σώματα δεν αποτελεί προφανώς η βερμούδα.
    Δεν ειναι το σωστο αντιβαρο δεν εχεις αδικο σε αυτο και γενικα δεν θα επρεπε καν να μιλαμε για αντιβαρο αυτο ειναι το θεμα.Απλα το bodybuilding επρεπε να ειναι αλλιως γενικοτερα αλλα δυστυχως εχει εκτροχιαστει και για αυτο ολοι πεφτουν καθε χρονο ανα τον κοσμο σαν μυγες.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 24-05-15 01:36 #24
    Το avatar του χρήστη S. KTISTAKIS

    Εγγραφή
    29-09-2009
    Περ.
    ΜΙΝΩ'I'ΤΗΣ
    Μηνύματα
    1.491
    Προεπιλογή
    Μια δικη μου προσεγγιση με δοση χιουμορ οταν ακουω την συγκεκριμενη κατηγορια :



    Όνομα: 1024px-Bermuda_topographic_map-en.png Εμφανίσεις: 388 Μέγεθος: 350,7 KB


    Οι Βερμούδες (Αγγλικά: Bermuda/Μπερμιούντα) είναι νησιωτική χώρα στον Ατλαντικό ωκεανό, με έκταση 53 τ.χλμ. και πληθυσμό 64.237 κατοίκους, σύμφωνα με την απογραφή του 2010. Το όνομα της πρωτεύουσας είναι Χάμιλτον. Είναι υπερπόντιο έδαφος του Ηνωμένου Βασιλείου.

    Η επίσημη γλώσσα των Βερμούδων είναι τα Αγγλικά, ενώ μερικοί κάτοικοι μιλούν Πορτογαλικά. Η επίσημη θρησκεία του νησιού είναι ο Χριστιανισμός. Το νησί είναι γνωστό και για το περίφημο «Τρίγωνο των Βερμούδων», καθώς και για τα κρεμμύδια που παράγει.

    Αφηστε λοιπον την κατηγορια "κρεμμυδια" στην ησυχια της........ειναι βασικο συστατικο στο στιφαδο καθε ομοσπονδιας !
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 24-05-15 01:46 #25
    Προεπιλογή
    Παρακολουθώ το θέμα απο την αρχή,διαβάζω της άποψης των συμφοριτων σεβαστές όλες όμως εχω μια μεγαλη απορία πως ειναι δυνατών σε κάποιους να μην αρέσουν τα σημερινά κορμιά bb και απο την άλλη να παρακολουθούν το Olympia και να σχολιάζουν για τα αποτελέσματα,που εχει λογική να θεωρούν κατι freak και απο την άλλη να τρέχουν να δουν απο καντα και να φωτογραφηθούν όλο καμάρι με τον cutler,πως γίνεται να παρακολουθούν video επαγγελματιών bb μέσω fb και YouTube και απο την άλλη απεταξάμην τα τέρατα,που κολλάει όλο αυτο τελικα.Συμφωνω πως το επαγγελματικό bb εχει ξέφυγη ομως καλώς η κακός αυτη εινα η εξέλιξη του αθλήματος και αν θέλει κάποιος να γινει pro ειναι μονόδρομος,και σε μένα αρέσουν κορμιά περασμένων δεκαετιών οταν ξεκίνησα το bb είχα τρέλα με τον Lambrada και τότε ομως υπηρχε ο χαρακτηρισμός τέρατα όσο αρμονία και καλεσθησια και αν υπηρχε ομως οι εποχές αυτές εχουν περάσει.Τωρα για το θέμα βερμούδες,οι αθλητές που περνούν μέρος και πεινάνε και προπονούνται αυστηρά και θυσίες κανουν ομως δεν ειναι bodybuilding ειναι κατι άλλο θα το χαρακτήριζα σαν διαγωνισμό μοντέλων, οσω δε γιατι εντάχθηκαν στους αγωνες bb δεν θέλει και πολυ σκέψη,αν η μια άκρη ειναι οτι στον κόσμο δεν αρέσουν τα freak σώματα και των διώχνουν απο το αθλημα τότε και οι βερμούδες ειναι η άλλη που παρα πολους μας αφήνουν αδιάφορους σαν κατηγορία δεν πιστεύω πως ειναι λύση υπέρ του αθληματος σίγουρα ομως ειναι υπέρ την τσέπη κάποιων.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 24-05-15 02:00 #26
    Bodybuilding.gr
    Το avatar του χρήστη Muscleboss

    Εγγραφή
    06-04-2005
    Περ.
    All over the World
    Μηνύματα
    10.918
    Προεπιλογή
    Και το σχόλιο του Κρητικού εύστοχο, και η άποψη του Δημήτρη με βρίσκει σύμφωνο.
    Παναγιώτης Βίτσας
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 24-05-15 12:23 #27
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Levrone Εμφάνιση μηνυμάτων
    Bαγγαν ξέρεις τι λάθος κανεις?
    Το να μη σου αρέσει ο Γκριν είναι δικαίωμα σου. Ουτε εμένα μ αρεσει.
    Η βερμούδα όμως δεν είναι καν μποντιμπιλντινγκ.
    Είναι εκτός κανονισμού. Είναι άλλο πράγμα.
    Σαν τον τυπο που θα παει προπόνηση αλλά δε γουσταρει να γυμνασει πόδια. Ε αυτον τον σεβεσαι ιδιαίτερα?
    Ας κατέβουν στο μοντελινγκ, ξέρω γω.
    Ή ας το ονομάσουμε "50% bodybuilding" αφού είναι μονο το μισο σωμα.
    φιλε μου απαντησα και πιο πανω μποντυμπιλντινγκ κανουν ειτε μας αρεσει ειτε οχι μια και χρησιμοποιουν βαρη για να διαμορφωσουν το σωμα τους και αυτος ειναι ο πρωταρχικος σκοπος τους. χρησιμοποιουν βεβαια τα βαρη συμφωνα με τις αναγκες της κατηγοριας τους. αυτο που λες για τους μηρους ειναι λαθος μια και παιρνεις σαν δεδομενο οτι δεν γυμναζουν ποδια οι αγωνες ειτε το θελουμε ειτε οχι θα εχουν το στοιχειο βερμουδα μια και δεν εγινε τυχαια πολλες γυναικες εχουν ξεκινησει να παρακολουθουν αγωνες λογω της κατηγοριας αυτο σημαινει λεφτακια ειναι πολυ απλο. για εμενα η λυση ειναι ακομα απλουστερη παντως και δεν χρειαζεται διχογνωμιες σε οποιον δεν αρεσει η κατηγορια ας μην την παρακολουθει.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 24-05-15 12:23 #28
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Δημητρης 1924 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Παρακολουθώ το θέμα απο την αρχή,διαβάζω της άποψης των συμφοριτων σεβαστές όλες όμως εχω μια μεγαλη απορία πως ειναι δυνατών σε κάποιους να μην αρέσουν τα σημερινά κορμιά bb και απο την άλλη να παρακολουθούν το Olympia και να σχολιάζουν για τα αποτελέσματα,που εχει λογική να θεωρούν κατι freak και απο την άλλη να τρέχουν να δουν απο καντα και να φωτογραφηθούν όλο καμάρι με τον cutler,πως γίνεται να παρακολουθούν video επαγγελματιών bb μέσω fb και YouTube και απο την άλλη απεταξάμην τα τέρατα,που κολλάει όλο αυτο τελικα.
    αυτο δεν ισχυει..
    δεν τρεχουν ολοι να φωτογραφηθουν με κανενα κ πρωτος εγω που δεν δινω καρφι.
    δεν παρακολουθω κανενα βιντεο αθλητη στο tube.
    αλλα κ να εβλεπα βιντεο η ακομα και για το αλλο που γραφεις για το Olympia ,να σου κατι πανω σε αυτο αν θες..Ουτε το ζορι που τραβαμε σαν Ελλαδα μου αρεσει κ η κριση που εχει τεντωσει τον κοσμο αλλα γιατι πιστευεις οτι επειδη δεν μου αρεσει δεν την συζητω με τους γνωστους μου ,η δεν μου επιτρεπεται να εχω αποψη γιατι το τι ,η πως μπορει να φτασαμε μεχρι εδω?
    η μηπως ζω εκτος κρισης κατ εξαιρεση?

    εκτος αν τα ισοπεδωσουμε ολα ,οποτε με αυτη την λογικη ποιοι ειναι αυτοι που γραφουν στους σχολιασμους των αγωνων στο φορουμ?
    Ειναι κανεις τους (πλην ελαχιστων) πιστοποιημενοι κριτες?
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 24-05-15 16:07 #29
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο beefmeup Εμφάνιση μηνυμάτων
    αυτο δεν ισχυει..
    δεν τρεχουν ολοι να φωτογραφηθουν με κανενα κ πρωτος εγω που δεν δινω καρφι.
    δεν παρακολουθω κανενα βιντεο αθλητη στο tube.
    αλλα κ να εβλεπα βιντεο η ακομα και για το αλλο που γραφεις για το Olympia ,να σου κατι πανω σε αυτο αν θες..Ουτε το ζορι που τραβαμε σαν Ελλαδα μου αρεσει κ η κριση που εχει τεντωσει τον κοσμο αλλα γιατι πιστευεις οτι επειδη δεν μου αρεσει δεν την συζητω με τους γνωστους μου ,η δεν μου επιτρεπεται να εχω αποψη γιατι το τι ,η πως μπορει να φτασαμε μεχρι εδω?
    η μηπως ζω εκτος κρισης κατ εξαιρεση?

    εκτος αν τα ισοπεδωσουμε ολα ,οποτε με αυτη την λογικη ποιοι ειναι αυτοι που γραφουν στους σχολιασμους των αγωνων στο φορουμ?
    Ειναι κανεις τους (πλην ελαχιστων) πιστοποιημενοι κριτες?
    Αν δεις καλα τα γραφόμενα μου θα διαπίστωσης οτι δεν αναφέρομαι σε ολους γράφω ¨σε καποιους ¨ δεν αναφέρθηκα προσωπικά σε κανέναν ουτε και εχω την ωρεξη να έρθω σε αντιπαράθεση με κανέναν σεβαστές όλες οι άποψης,σαφος και εχεις το δικαίωμα να παρακολουθείς αγωνες ομως αν κατι δεν σου αρεσει απλά το αγνοείς δεν το κράζεις όπως γράφω και σε μενα η κατηγορία βερμούδες με αφήνει αδιάφορο ομως δεν την κράζω.Τωρα για την κρίση που λες ειναι κατι που μας την φόρεσανε έντεχνα σε κανέναν δεν αρεσει άσχετο αν παντού συζητιέται και κάπου γίνεται κουραστικό το θέμα,ομως αυτο ειναι κατι που δυστυχώς ΔΕΝ μπορεις να αγνοήσεις,άλλο οι αγωνες και άλλο η ζωή.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 24-05-15 16:55 #30
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Αυτοι οι "καποιοι" ομως που αναφερεις δεν ειναι κατι μικρα πρασσινα ανθρωπακια που ζουν στον Αρη..εγω κ ο αλλος κ ο διπλα του ειμαστε κ καμια φορα μπορει να εισαι κ εσυ..οποτε γιαυτο σου απαντω ετσι ,γιατι αν κανεις δεν βγει να πει κατι συγκεκριμενο ,ολοι "καποιοι" ειμαστε για ολα τα πραγματα που γινονται γυρω μας.

    συμφωνω με αυτα που γραφεις ,αλλα δεν καταλαβες αυτα που γραφω εγω απο πανω..κ δεν ειναι θεμα προσωπικης αντιπραθεσης..αυτο που γραφω λοιπον απο πανω ειναι οτι..

    α)η αφαιρετικη λογικη που χρησιμοποιεις στο αρχικο σου ποστ ,δεν εχει αποτελεσμα κ δεν οδηγει πουθενα..γιαυτο κ το παραδειγμα μου για τις κρισεις.

    β)το οτι δεν μου αρεσει μια τροπη που εχει παρει κατι, που ομως μου αρεσει γενικοτερα να παρακολουθω σαν διαγωνισμο δεν σημαινει οτι το παραταω εξ'ολοκληρου..κ εκπτωσεις δεν μπορουν να γινουν εδω, μιας κ αν πας σε αγωνες bodybuilding κ τις βερμουδες θα δεις κ τα muscle freaks αναγκαστικα ,η κ απο περιεργεια αν θες θα τα δεις, για να δεις που παει το σπορ..

    γ)το οτι θα τις δεις σαν κατηγοριες δεν σημαινει οτι θα σου αρεσουν ,αλλα ουτε κ οτι θα "κραξεις"..απλα αν δεν σου αρεσουν εχεις καθε δικαιωμα να το πεις κ να το δικαιολογησεις.
    αυτο δεν λεγεται κραξιμο..ο καθενας κανει τις επιλογες του.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτηΠρώτη 1234 ΤελευταίαΤελευταία