Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 30 από 36
  1. 07-08-15 02:37 #16
    Προεπιλογή
    ευχαριστώ πάντως για τις συμβουλές σας..!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-08-15 09:56 #17
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Aυτά που σου έγραψε με ευλάβεια ο feth είναι πολύ σωστά αλλά και ο solid στα έγραψε εξίσου.
    Τι πάει να πει θέλω να χάσω λίπος και δεν θέλω να πάω γυμναστήριο. Η ήπια άσκηση θα σε βοηθήσει να χάσεις λίποςπιο εύκολα αλλά και να συντηρήσεις μία κατάσταση μετά για να μην πω να την βελτιώσεις με τον καιρό. Θυμήσου πως το λίπος δεν αγαπάει τους μύες, όπου γυμνάζεσαι λοιπόν και τρως σωστά τότε το λίπος είναι λίγο σε ποσοστό.
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 07-08-15 13:07 #18
    Προεπιλογή
    Δηλαδή το περπάτημα μία ώρα τη μέρα ζωηρής έντασης,ή το ποδήλατο δεν είναι γυμναστική;; εγώ προσωπικά μόνη μου κάνω κάτι ασκήσεις μες στο σπίτι οι ασκήσεις είναι πιο πολύ ευλυγισίας γιατι παλιά ασχολιόμουν με την ενόργανη γυμναστική,και μετα βγαίνω για περπάτημα ή ποδήλατο..αυτά δε μετράνε;;πρέπει να πας γυμναστήριο για να πεις ότι γυμνάζεσαι;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elena.com : 07-08-15 στις 13:22
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 07-08-15 13:54 #19
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elena.com Εμφάνιση μηνυμάτων
    Δηλαδή το περπάτημα μία ώρα τη μέρα ζωηρής έντασης,ή το ποδήλατο δεν είναι γυμναστική;; εγώ προσωπικά μόνη μου κάνω κάτι ασκήσεις μες στο σπίτι οι ασκήσεις είναι πιο πολύ ευλυγισίας γιατι παλιά ασχολιόμουν με την ενόργανη γυμναστική,και μετα βγαίνω για περπάτημα ή ποδήλατο..αυτά δε μετράνε;;πρέπει να πας γυμναστήριο για να πεις ότι γυμνάζεσαι;;

    Καλη ερωτηση.
    Γυμναστικη ειναι και αυτο και μαλιστα απο τις πιο αποδεκτες σε ολα τα επιπεδα φυσικης καταστασης και ηλικιας.
    Την σωματικη σου ΣΥΣΤΑΣΗ ομως (το οποιο θα παιξει καταλυτικο ρολο στο θεμα του λιπους) θα την αλλαξει το γυμναστηριο.Η γενικοτερα η αναεροβια ασκηση για να το πω πιο γενικα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 07-08-15 16:31 #20
    Προεπιλογή
    ναι έχεις δίκιο αλλά όταν δε σου περισσεύουν χρήματα είναι λίγο ζόρι..όταν το μήνα έχει 40 ευρώ ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 07-08-15 23:16 #21
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Ελενα ο,τι σε βοηθα ν'αυξησεις καυσεις θεωρειται γυμναστικη.
    Οποτε και γυμναστικουλα σπιτι να κανεις μια χαρα εισαι αρκει να πιεστεις λιγακι!!
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 08-08-15 00:02 #22
    Προεπιλογή
    1ον στα περισσοτερα γυμναστηρια αν πληρωσεις συνδρομη για ενα χρονο βγαινουν λιγοτερα απο 40ε το μηνα ,αλλα πρεπει να τα δωσεις μαζεμενα πχ 180ε για ενα χρονο ,
    και 2ον μπορεις να παρεις καποια οργανα και να εξασκεισαι σπιτι ,αλτηρακια ,καναν παγκο, μπαλες γυμναστικης , σχοινακι ειναι πολυ καλο, στρωμα για να κανεις κοιλιακους ,ροδες κοιλιακων κτλ υπαρχουν πολλες και οικονομικες λυσεις , αλλα θα πρεπει καποιος να σου δειξει ασκησεις και πως να της εκτελεις σωστα ωστε να κανουν δουλεια και να μην εχεις τραυματισμους.Επισης υπαρχουν πολλες ασκησεις με το βαρος του σωματος σου,καμψεις ,κοιλιακοι ,ραχαιοι κτλ ψαξε δες βιντεακια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 08-08-15 00:06 #23
    Προεπιλογή
    Παιδιά σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις συμβουλές ..εγώ πάντως μες στον σεπτέμβριο θέλω να αγοράσω ελλειπτικό ..πιστεύω γυμνάζει και χέρια και πόδια ..τι λέτε;;

    Kαι κάτι ακόμα παιδιά..τα ροφήματα πρωτείνης που παίρνετε με γεύση σοκολάτα ή βανίλια..τι σας κάνουν και τα παίρνετε;; που οφελούν; θα με συστήνατε να παίρνω και γω;;
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elena.com : 08-08-15 στις 00:10
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 08-08-15 01:08 #24
    Το avatar του χρήστη liveris

    Εγγραφή
    27-06-2012
    Περ.
    winter is coming
    Μηνύματα
    3.504
    Προεπιλογή
    παιδια συγνωμη αλλα δεν ειναι υποχρεωμενοι να πηγαινουν ολοι γυμναστηριο ουτε ειναι ο μοναδικος τροπος εκγυμνασης του σωματος ..

    απο κει κ περα για πιο λογο θελεις να πεσεις στα 47 κιλα? το 13 14% που θες για γυναικα ειναι πολυ χαμηλο ποσοστο κ δεν προσεγγιζεται ευκολα
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 08-08-15 02:09 #25
    Το avatar του χρήστη SOLID

    Εγγραφή
    26-01-2008
    Περ.
    HELL-AS
    Μηνύματα
    883
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο ivan93 Εμφάνιση μηνυμάτων
    1ον στα περισσοτερα γυμναστηρια αν πληρωσεις συνδρομη για ενα χρονο βγαινουν λιγοτερα απο 40ε το μηνα ,αλλα πρεπει να τα δωσεις μαζεμενα πχ 180ε για ενα χρονο ,
    και 2ον μπορεις να παρεις καποια οργανα και να εξασκεισαι σπιτι ,αλτηρακια ,καναν παγκο, μπαλες γυμναστικης , σχοινακι ειναι πολυ καλο, στρωμα για να κανεις κοιλιακους ,ροδες κοιλιακων κτλ υπαρχουν πολλες και οικονομικες λυσεις , αλλα θα πρεπει καποιος να σου δειξει ασκησεις και πως να της εκτελεις σωστα ωστε να κανουν δουλεια και να μην εχεις τραυματισμους.Επισης υπαρχουν πολλες ασκησεις με το βαρος του σωματος σου,καμψεις ,κοιλιακοι ,ραχαιοι κτλ ψαξε δες βιντεακια.

    Αυτο .
    Τωρα αν οκ δεν θες γυμναστηριο καθολου (γιατι με το να αγορασεις ελλειπτικο θα μπορουσες να τα δωσει σε γυμναστηριο και κανεις εκει και ελλειπτικο) αλλα αν δεν θες με τιποτα γυμναστηριο.Η συσταση του σωματος σου οπως σου ειπε και ο Nive θα αλλαξει οταν ζοριστεις στην γυμναστικη.Με ελλειπτικο μονο και τρεξιμο,τετοια πραγματα θα φτιαξεις φυσικη κατασταση αλλα μυς δεν θα δεις τιποτα το ιδιαιτερο και οι μυες ειναι αυτοι που θα σου επιταχυνουν τον μεταβολισμο σου.

    Μπορεις να αρχισεις ισως με ποδηλατο (το οποιο αν ζοριστεις λιγο μπορεις να φτιαξεις και ποδι) και σιγα σιγα αναλογα τα οικονομικα να εμπλουτισεις εναν χωρο στο σπιτι με καποια αλτηρακια,η κατι παρομοιο ωστε να κανεις καποια γυμναστικη με αντισταση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 08-08-15 08:15 #26
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο elena.com Εμφάνιση μηνυμάτων

    Kαι κάτι ακόμα παιδιά..τα ροφήματα πρωτείνης που παίρνετε με γεύση σοκολάτα ή βανίλια..τι σας κάνουν και τα παίρνετε;; που οφελούν; θα με συστήνατε να παίρνω και γω;;
    Για να συμπληρώσεις την ημερησια ποσοτητα πρωτεΐνης , δηλ ας πούμε καποια μέρα εισαι πολύ απασχολημένη με δουλειά και διαφορες άλλες υποχρεώσεις που κανουν αδυνατο να πάρεις την πρωτεινη από στερεο φαγητο, οπότε παιρνεις την πρωτεινη την οποια έχεις στο shaker και απλά προσθέτεις νερό και εισαι ετοιμη. Απλα είναι ενας εύχρηστος τροπος να λαμβανεις την πρωτεινη σου.
    Πέρα από αυτό είναι και θέμα οικονομικο, παιρνεις μια 5κιλη και σου κρατάει για κανα 3μηνο , αν βγαλεις όμως την 5κιλη πρωτεινη και τα shaker που θα παιρνεις καθημερινώς και τα αντικαταστήσεις με κοτόπουλα , μοσχάρια, και τα υπολοιπα κρεατικά τα χρηματα εκτοξεύονται και σιγουρα δεν μπορούν ολοι να ανταπεξελθουν. (Εννοείται πως θα τρως κοτοπουλο και αλλα πράγματα και όχι μονο shaker)
    Επισης, συμφωνω με τα παιδια οσον αφορα την συσταση του σωματος σου και το γυμναστηριο, πάρε έναν που είναι 80-90 κιλα και βάλτον να χάσει κιλά με γυμναστηριο και cardio, και άλλον έναν στα ιδια κιλά αλλά αυτος ο άλλος βάλτον να χάσει κιλά μονο με cardio , σιγουρα όταν φθάσουν και οι 2 στα επιθυμητα κιλά θα έχουν διαφορετικη συσταση. Γι'αυτό και το γυμναστηριο ενδυκνεται σε αυτην την περιπτωση εκτός εάν έχεις οργανα στο σπίτι σου, τέλος, η αγορα ελλειπτικου κατ'εμέ είναι τελειως πεταμένα χρηματα.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Feth : 08-08-15 στις 08:17
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 08-08-15 17:04 #27
    Προεπιλογή
    Καλησπέρα παιδιά διάβασα όσα μου γράψατε ο καθένας απο σας..εγώ αυτο που θέλω είναι να πέσει τόσο χαμηλά το ποσοστό λίπους για να κάνω γράμμωση κοιλιακών..όχι φέτες όπως εσείς..να είναι διακριτικό..και όταν πήγαινα γυμναστήριο θυμάμαι ο γυμναστής που μου έβαζε να κάνω διαφορες επαναλήψεις απο βάρη κάτι που δε το ήθελα δυστηχώς.. με άνοιγε πολύ την όρεξη ρε παιδιά τα βάρη μπορεί να ακουστεί δικαιολογία αλλά είναι η αλήθεια ..και 47 κιλά θέλω να φτάσω γιατι είμαι κοντούλα..είμαι 1,60 ύψος..και για την ακρίβεια 1,59,7 χαχα..προς τέλη αυγούστου θα πάω να κάνω λιπομέτρηση και επειδη δε τα γνωρίζω ιδιαιτερα καλά γιατι μια φορα στη ζωη μου εχω κανει και αυτο εχει πολυ καιρο..θα σας τα γραψω να μου πειτε αν βρισκομαι σε καλο δρόμο..και σιγα σιγα να μπουν ολα σε μια σειρα..γιατι ερχεται και χειμώνας..και θα ναι πιο ζορι.. και εχω μες στο προγραμμα να κοψω και το τσιγαρο..αλλα ρε παιδια μου φαινεται πολυ πολυ δυσκολο..δηλαδη στη διατροφη δε λεω οχι..αν στερηθω και κατι..αλλα στο τσιγαρο...πφφφφφ...... το χω εκτονωση για τα νευρα μου..αυτος που καπνιζει θα με καταλαβει....που μακαρι να μην υπαρχει σε αυτο το site καπνιστης..... είναι οτι χειρότερο κάθε είδους εξάρτηση...είτε είναι απο φαγητό,τσιγάρο,αλκοόλ.... κτ.λΤο μόνο καλό που έχω επειδη σας έκανα μια παρένθεση για το τσιγάρο είναι ότι δε πίνω αλκοόλ..ένα ποτηράκι λευκό κρασί μονο και σόδα με λεμόνι..μόνο το τσιγάρο με κρατάει πίσω και με κουράζει άσχημα στις αερόβιες ασκήσεις.. Καλό απόγευμα να έχετε...!!!
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη elena.com : 08-08-15 στις 17:09
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 08-08-15 21:55 #28
    Red face
    και αν μπορειτε να μου προτεινετε ενα μηχανημα που να γυμναζει και χερια και ποδια για να ασκουμε μες στο σπιτι..αν το ελλειπτικο δεν ειναι καλη ιδεα..περιμενω να ακουσω προτασεις..!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 11-08-15 12:28 #29
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αφου δεν θα γραφτεις γυμναστηριο ριξε μια ματια εδω


    3-Ήμερο πρόγραμμα γυμναστικής μόνο με σωματικό βάρος.
    γιατι με ελλειπτικα κλπ, δεν θα βγαλεις ακρη..για αεροβια καλο ειναι, αλλα μεχρι εκει.

    επισης διαβαζεις αυτο

    Μια ματιά στις δίαιτες χαμηλές σε υδατάνθρακα.

    κ να ξερεις πληροφοριακα οτι για γυναικα να πεσει στο ποσοστο λιπους που θες ειναι δυσκολο..
    κ εννοω ειναι δυσκολο χωρις να αρχισουν ενδοκρινολογικα θεματακια, οπως αλλαγες στον κυκλο σου κλπ..
    επισης το θεμα δεν ειναι να πεσεις εκει, αλλα να πεσεις με μια καποια μυικοτητα πανω σου γιατι αν δεν την εχεις απλα θα δειχνεις σαν σταφιδα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 11-08-15 23:43 #30
    Προεπιλογή
    milisa me enan athrwpo pou einai athlitis tou bodybulding ..mou eipe oti to elleiptiko de tha mou kanei tipota..mou proteine steps na parw..na perpataw poli kai na agorasw altires gia endynamwsh twn mywn kai na sfiksw ta xeria..telospantwn mh ta polilogw..mou metrhse to pososto tou lipous mou to vgale 19 kai to BMI 21 mou eipe oti einai upsilo to pososto lipous kai prepei na katevw opwsdhpote..oso gia thn diatrofh pou ekana mou eipe oti einai teleiws lathos..o idios mou proteine legontas mou oti mporei na me stegnwsei opws eipe me pososto lipous re paidia 6-8 kai tou eipa OXIIII...me tipota..tou eipa eyxaristimenh tha mai an paei to pososto lipous 14..mou eipe oti tha mou kanei dimini diatrofh..oti prepei opwsdhpote na kopsw to giaourti kai ta galaktokomika..giati leei de xaneis lipos me to giaourti giati exei laktozi..alla tou eipa na me xei mes sth diatrofh pou tha mou kanei kai giaourti de thelw na to paratravhksw.. twra tha doume ti tha ginei...pantws me eipe oti tha dw megalh allagh sto swma mou..ante na doume.....
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτηΠρώτη 123 ΤελευταίαΤελευταία