Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 08-10-15 13:18 #1

    Εγγραφή
    08-10-2015
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6
    Προεπιλογή Τροποι προπονησης αποψεις
    Καλησπέρα παιδιά. Είμαι 20 χρονών και γυμνάζομαι με βάρη περίπου 3-4 χρόνια. Έχω φτάσει σχετικά σε μια καλή κατάσταση , για τον καιρό που κάνω πιστεύω έπρεπε να ήμουν καλύτερα αλλά σε αυτά τα 3-4 χρόνια υπήρξε μια διακοπή 6μηνη λόγο τραυματισμού πριν 2 χρόνια και άλλη μια 3μηνη λόγω διακοπών Επίσης όταν ξεκίνησα ήμουν πολύ αδύνατος και δεν βάζω τόσο εύκολα όγκο.
    Τώρα λοιπόν νιώθω δυνατός, έτοιμος και σε καλή κατάσταση για να βγάλω ένα δυνατό χειμώνα.
    Θα ήθελα τις γνώμες σας για το πιο πρόγραμμα να ακολουθήσω , και πιο πιστεύεται ότι μου ταιριάζει πιο πολύ... πχ
    Δευτερα(Στηθος-τρικεφαλο) Τριτη(πλατη-δικεφαλο-) Τεταρτη(ποδια-ωμους) και ξανα απο την αρχη !!
    Ή ξεχωριστά την κάθε μυική ομάδα;; Δευτερα(στηθος) Τριτη(Πλατη) Τεταρτη(ξεκουραση)Πεμπτη(Ωμους-Πηχεις)Παρασκευη(Ποδια)Σαβ(Χερια)
    Είμαι λίγο μπερδεμένος γιατί το πρώτο πρόγραμμα νομίζω θα είναι πολύ κουραστικό κ φορτωμένο αλλα το 2ο νομιζω οτι δεν μου φτανει 1 φορα την εβδομαδα για το στηθος η για τα ποδια πχ ...
    Κοιλιακους-Ραχαιους Κανω ανα 1 μερα ...
    Θα ήθελα λοιπόν την γνώμη σας για ένα πρόγραμμα που θα με βοηθήσει να πετύχω τον στόχο μου ο οποίος είναι ένας μέτριος-καλός όγκος χωρίς πολύ λίπος.. Εδώ κ 2 εβδομάδες περνώ μετά την προπόνηση 1 scoop Gold τις ON.
    Ξέρω ότι σας κούρασα και μπορεί να σας μπέρδεψα λίγο αλλά ευχαριστώ για τον χρόνο σας!!
    Καλή σας μέρα!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 08-10-15 13:33 #2
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο isovitis4 Εμφάνιση μηνυμάτων
    ο οποίος είναι ένας μέτριος-καλός όγκος χωρίς πολύ λίπος..
    Προσωπικά, αν μου ελεγαν ποιο πρόγραμμα να διαλέξω αναμεσα από αυτά τα 2 ανεξάρτητα ποσες ώρες δουλευω και αν είμαι πτωμα για να πάω προπονηση θα διάλεγα το 1ο, από εκει και πέρα το αν θα μπορείς να το βγάλεις είναι άλλο θέμα, πειραματησου και δές ποιο από τα 2 ταιριαζει πιο πολύ στα δικά σου δεδομένα.
    Οσον αφορα αυτό που έχω σε quote, δεν παιζει το πρόγραμμα ρολο αν θα βάλεις λιγο λίπος, όλα εξαρτονται από την πρόσληψη θερμιδων που έχεις, με αλλα λογια αν το θερμιδικο σου πλεονασμα είναι μεγαλο (αν εισαι πολύ υπερθερμιδικά)
    Βρες το tdee σου και επειτα δέα ανα εβδομαδα ποσο βάζεις.
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-10-15 13:35 #3
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Ρίξε μία ματιά εδώ.

    Αν θες να γυμνάζεις δύο φορές την εβδομάδα κάθε μυϊκή ομάδα καλό είναι, κατ' εμέ, να ακολουθήσεις διαφορετική προπονητική προσέγγιση.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 08-10-15 13:46 #4
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Χαράλαμπος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Ρίξε μία ματιά εδώ.

    Ti τόπικ και αυτό^^
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 08-10-15 13:51 #5
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Μαλιά κουβάρια ε;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 08-10-15 17:48 #6

    Εγγραφή
    06-09-2015
    Περ.
    Δραμα
    Μηνύματα
    93
    Προεπιλογή
    Κατα την ταπεινή μου γνώμη έχεις δυο επιλογές στον τροπο προσέγγισης της προπόνησης σου δλδ 1) Εαν έχεις χρόνο και μπορείς να πηγαίνεις πάνω απο τρεις μέρες γυμναστήριο ακολουθήσει ενα προγράμμα upper lower η push pull legs αλλα όχι ιδιαίτερα μεγάλες εντάσεις γιατι θα κλαταρεις 2) αυτο ακολουθώ και εγω γιατι λόγο έλλειψης χρόνου δεν μπορω να πάω πάνω απο 3 φορές γυμναστήριο,κανε ενα προγράμμα με μεγάλο όγκου προπόνησης στο οποίο θα τα δίνεις όλα και αν το αντέχεις και σου βγει κανε το τύπου σούπερ σετ.
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-15 15:53 #7

    Εγγραφή
    08-10-2015
    Περ.
    Thessaloniki
    Μηνύματα
    6
    Προεπιλογή
    Καταρχας ευχαριστω για τον χρονο σας..
    Αποφασισα να ακολουθησω το προγραμμα που θεωρω πιο "ελαφρυ" και σαν δυσκολια αλλα και σαν χρονο...
    Κανω 5 φορες την εβδομαδα απο 1 ωρα περιπου καθημερινα το προγραμμα εχεις ως εξης..
    Δευτερα-Στηθος
    Τριτη-Πλατη
    Τεταρτη-Ξεκουραση
    Πεμπτη-Ωμους,Πηχεις
    Παρασκευη-Ποδια,Γαμπες
    Σαββατο-Χερια
    Κοιλιακους,Ραχαιους Δευτερα-Τεταρτη-Παρασκευη, Αεροβια ασκηση μετα απο τα βαρη οσο αντεχω ...
    Δεκτη καθε γνωμη και αποψη για αλλαγη στο προγραμμα...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-15 17:36 #8
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Προσωπικά, μου φαίνεται μία χαρά ο διαχωρισμός εφ' όσον επιθυμείς να γυμνάζεις μία μυϊκή ομάδα -κατά βάση- κάθε φορά, μία φορά την εβδομάδα. Μία μικρή παρατήρηση μόνο: θα έβαζα ώμους, τραπεζοειδής και τους πήχεις θα τους συμπεριελάμβανα στην ημέρα των χεριών.
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-15 20:30 #9
    Προεπιλογή
    Συμφωνώ με Χαράλαμπο, ίσως τους πήχεις να τους έβαζες μαζί και με πλάτη (το εχω κανει αρκετες φορες) που ειναι ηδη "ζεστοι" οι πηχεις λόγο του ότι τραβάς συνέχεια φορτίο κλπ...
    It doesn't matter how many times u fall down, it matters how many times u get up...
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-10-15 22:12 #10
    Banned
    Εγγραφή
    13-12-2014
    Μηνύματα
    37
    Προεπιλογή
    ο Χαράλαμπος τα είπε σωστά.Το πρόγραμμα αυτό είναι αλεξίσφαιρο.Η Παρασκευή δεν με πείθει αρκετά.Πόδια, γάμπες, κοιλιακούς, ραχιαίους, αερόβια;Θα σε δούμε στους ολυμπιακούς αγώνες του Ρίο; άμα είναι να βάλω το video να γράφει αρχηγέ μου.Σου βγάζω το καπέλο άμα το κάνεις 3 Παρασκευές σερί.Τα πόδια έχουν πολύ πράμα από μόνα τους, τέτρα, δίκε, απάγω, προσάγω.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 15-10-15 09:49 #11
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο πασχος Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα πόδια έχουν πολύ πράμα από μόνα τους, τέτρα, δίκε, απάγω, προσάγω.
    Τον λαγονοψοϊτη ξεχασες αδερφε
    Απάντηση με παράθεση