Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 30
  1. 17-12-15 00:04 #1
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή "Αποβολή" από γυμναστήριο-επιστροφή χρημάτων
    Για ενημέρωση ρωτάω....

    Σήμερα διώξανε 2 φίλους μου απ'το γυμναστήριο με την δικαιολογία ότι δεν σέβονται τους υπόλοιπους αθλούμενους επειδή κοπανούν τα βάρη και φωνάζουν στα lifts (ουσιαστικά τίποτα ασυνήθιστο).

    Τυπικά ο λόγος είναι ότι δεν ταιριάζουν με την φιλοσοφία του γυμναστηρίου που θέλει να βγάλει ένα fitness προφίλ που καμία σχέση δεν έχει με το bodybuilding ή την προπόνηση.

    Συγκεκριμένα τους είχαν πει: "Εδώ δεν είμαστε άρση βαρών, είμαστε fitness"

    Τους έδωσαν απλά πίσω ένα μέρος των χρημάτων που υπολείπονταν....


    Μπορούν να κάνουν κάτι σ'αυτή την περίπτωση; Ρωτάω γτ ίσως να μαι ο επόμενος
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 17-12-15 00:11 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    καλα τους εκαναν..
    κ δεν κανω πλακα..κ εγω ζοριζομαι αλλα ποτε δεν εχω κοπανησει κιλα, ουτε ουρλιαζω σαν τον ουρακοταγκο οπως κανουν κατι τυποι που πιεζουν 100 κιλα στηθος, λες κ ειναι ο Κολεμαν που κανει 300..
    παντα μου την εδινε αυτο το πραγμα κ σχεδον παντα το κανουν κατι τυποι που η θα σηκωνουν γελοια κιλα, η θα εχουν σκατα τεχνικη..

    φυσικα μην το παρεις προσωπικα για τους δικους αυτο, ετσι γενικα το γραφω, σαν παρατηρηση δικη μου, εμπηρικη..

    βεβαια, υπαρχει κ μια αλλη εκδοχη..αυτη του να μην εκαναν τοσο φασαρια οι φιλοι σου, αλλα ο τυπος να ηταν υπερβολας..αν δεν ειμαστε εκει να δουμε, δεν μπορουμε να ξερουμε, το ποσο φωναζαν κ το ποσο κοπανουσαν τα κιλα, αλλα γενικα κ τα 2 ειναι απαραδεκτα για μενα..
    κ για να μην παρεξηγηθω, αλλο ζοριζομαι κ τραβαω βαριες ανασες κ αλλο γκαριζω..

    πανω στο θεμα αυτο, ακομα κ σιδεραδικα δεν ανεχονται τετοια συμπεριφορα, κ παλι απο εμπειρια το γραφω αυτο..εκτος αν παει καποιος σε κανα χρεπι μισογκρεμισμενο κ παιρνει κλειδια να πηγαινει οποτε θελει..
    το αν μπορει να το κανει το γυμναστηριο η οχι, απο την στιγμη που προσφερει υπηρεσιες λογικα μπορει..εφ'οσον εσυ εχεις το θεμα να συμμορφωθεις με τους κανονες οι οποιοι δεν περιλμβανουν φωνες κ πεταμενα κιλα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 17-12-15 00:12 #3
    Dah Pimp
    Το avatar του χρήστη COBRA_STYLE

    Εγγραφή
    15-11-2008
    Περ.
    Αlpha Male region
    Μηνύματα
    14.692
    Προεπιλογή
    Ή κανεις το σταυρο σου ή σταματας τα βογγητα κτλ.

    Και γω παιζω κιλα αλλα δε φωναζω ουτε γκαριζω...οποτε για να μπορω εγω ας πουμε,μπορεις κ συ κ οι φιλοι σου
    If you can make her laugh,you can make her scream
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 17-12-15 00:16 #4
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Μπορούν να κάνουν κάτι σ'αυτή την περίπτωση;
    Πήραν όλο το ποσό που αντιστοιχούσε στις ημέρες που έχασαν? Έχουν υπογράψει σύμβαση?
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 17-12-15 00:20 #5
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Παιδιά δεν διαφωνώ και μένα δεν μ'αρέσει αισθητικά όταν το κάνει κάποιος και προσωπικά ΕΓΩ δεν το κάνω ποτέ....


    Απλά για παράδειγμα...εγώ χρησιμοποιώ μαγνησία (φυσικά πάντα έχω σφουγγαράκι μαζί και καθαρίζω μετά). Αλλά anyway νομίζω ότι άλλο η αισθητική και άλλο το δεν σέβεσαι τους υπόλοιπους αθλούμενους.

    Εξάλλου μιλάμε για ένα γυμναστήριο το οποίο κατά τ'άλλα είναι χρέπι...Δλδ αλτήρες λοίπουν πολλοί, χαλάνε τα μηχανήματα και αργούν να τα φτιάξουν απλά επειδή το ανεχόμαστε....Ok δεν είμαι στο gold's αλλά όταν ξεκολάει κομμάτι αλτήρα σε pull over και κινδυνεύεις να σου ρθει στην μάπα δεν πουλάς προφίλ fitness....

    Θα μου πείς γτ κάθεσαι? Έχει μπάρες ολυμπιακού τύπου και squat rack
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 17-12-15 00:23 #6
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αυτο ειναι διαφορετικο κομματι ομως ρε συ..
    αν δεν σ αρεσει ο τροπος που το δουλευει ο τυπος το γυμναστηριο φευγεις..
    δεν εχει καμια σχεση με τα υπολοιπα κ την δικη σου συμπεριφορα σαν μελος..
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 17-12-15 00:23 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    αυτα δεν είναι παράξενα που να δείτε στο εξωτερικό στη γερμανία πχ , εκεί αν σε δούν σκληροπυρηνικό και να πετας κιλά η να φωνάζεις και γενικά να είσαι σαλτανατζής , έχεις φύγει απο την άλλη πορτα κατευθείαν !!

    εδω κάναμε προπόνηση με τον ελευθεριάδη επαγγελματίας ολόκληρο τερας και δεν άκουγες τιποτε πέρα απο το νορμάλ και τελειώναμε τα σετ στο δικό μου το γυμναστηριο μάλιστα και έβαζε τα κιλά στη θέση τους και έδινε προτεραιότητα σε πιτσιρικάδες κτλ
    και μάλιστα έλεγε στη γερμανία ηλία δεν έχει τετοια αυτα τα κάνουν πιο πολύ αμερικάνοι , εμένα επειδη με ξέρουν μπορω να πηγαίνω σε όποιο γυμναστηριο θέλω αν δε με ήξεραν ούτε θα με έβαζαν μέσα

    οι ββερ είναι ενα 5% δεν μπορει ο γυμναστηριούχος να κοιτάει το συμφέρον του 5% και όχι του 95

    αυτα τα κάνω εγω που είμαι απο το χώρο και ξέρω και κάνω και τα στραβα μάτια δείχνοντας ανοχή , αλλοι δεν τα κάνουν
    οπότε γι αυτο λένε όποιος θελει φτιάχνει μια αποθήκη γυμναστηριο και πάει με τούς δικούς του και κάνει ότι θέλει όπως και ο Ντόριαν , που ακολουθεί το ρητό "μόνος χόρευε και όσο θέλεις πήδα"
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 17-12-15 00:24 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Πήραν όλο το ποσό που αντιστοιχούσε στις ημέρες που έχασαν? Έχουν υπογράψει σύμβαση?
    Δεν έχω ιδέα γτ δεν έχουμε δει μηνιαία τιμή να το πώ έτσι....Πληρώνουμε με το χρόνο και η αλήθεια είναι δεν έκανα αναγωγή για το τσεκάρω αλλά έχω την αίσθηση ότι πήραν πίσω τα 3/4 του ποσού έχοντας διανύσει το μεγαλύτερο διάστημα της συνδρομής....

    Απλά δεν μ'άρεσε η συμπεριφορά....

    Σύμβαση δεν θυμάμαι να υπέγραψα ούτε εγώ όταν πήγα
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 17-12-15 00:29 #9
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    οι ββερ είναι ενα 5% δεν μπορει ο γυμναστηριούχος να κοιτάει το συμφέρον του 5% και όχι του 95
    Το σκέφτομαι λίγο ρομαντικά δλδ ε?

    αυτο ειναι διαφορετικο κομματι ομως ρε συ..
    αν δεν σ αρεσει ο τροπος που το δουλευει ο τυπος το γυμναστηριο φευγεις..
    δεν εχει καμια σχεση με τα υπολοιπα κ την δικη σου συμπεριφορα σαν μελος..
    beef δεν έχεις άδικο σ'αυτό...απλά θεωρώ με το δικό μου μυαλό ότι είναι λίγο υπερβολικό να διώχνεται κόσμος έτσι απ'το γυμναστήριο. Δλδ και μένα δεν μ'αρεσει αισθητικά να γκαρίζει ο άλλος ούτε να κοπανάει τα κιλά....Αλλά θα γελάσω, δεν θα κλαφτώ για να τον διώξουν...(Γτ αυτό ισχυρίστηκαν απ'το γυμναστήριο, ότι υπήρχαν παράπονα σε emails)
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 17-12-15 00:41 #10
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Όπου_υπάρχει_θέληση_ Εμφάνιση μηνυμάτων
    Αλλά θα γελάσω, δεν θα κλαφτώ για να τον διώξουν...
    ε, καλα κ γω το ιδιο κανω ,αλλα να ξερεις οτι αυτα γινονται..τα παραπονα δλδ, κ κυριως απο τον γυναικειο πληθυσμο..εμας τους αντρες, δεν μας πολυνοιαζει, το πολυ πολυ να τους κανουμε κ χαβα τετοιους τυπους...μια φορα, σε μια προπονηση με φιλο, σε γυμναστηριο επαρχιακο, εκανε ενας τυπος με 25κιλους ατληρες πιεσεις κ γκαριζε,κ μαλιστα πολυ αστεια..
    κ μετα τελειωνοντας τους πεταει..παει, λοιπον ο φιλος μου απο πανω του, τον κοιταει κ του λεει..."κ που να παρεις κ πολλα κιλα φιλε"

    ξενερωσε ο αλλος

    αλλα οι γυναικες δεν ειναι ετσι..καμια φορα κανουν παραπονα..
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 17-12-15 00:51 #11
    Banned
    Εγγραφή
    17-12-2015
    Μηνύματα
    3
    Προεπιλογή
    Καλά τους έκανε, να μάθουν να σέβονται οι ουρακοτάγκοι οι φίλοι σου την ησυχία και των υπόλοιπων ασκούμενων. Ο καθένας που την έχει δει βογγάει κ πετάει τα βάρη. Όχι μάστορα θα μάθεις να σέβεσαι τον διπλανό σου, αλλιώς γύρνα στο χωριό από το οποίο ήρθες
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 17-12-15 00:52 #12
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Και κάναμε και μαζί προπόνηση σήμερα και με παίρνει μετά τηλέφωνο και μου λέει : "έλα με διώξανε..."

    (Εγώ είχα φύγει πιο νωρίς)

    Μπορεί να με περιμένουν αύριο και μένα...

    Γτ εγώ συγκρούομαι κιόλας δεν αφήνω τπτ να πέσει κάτω

    έρχεται τεσπά η συνιδιοκτήτρια του gym με δασκαλίστικο ύφος να επιθεωρήσει τους αθλούμενους, με κοιτάζει και μου λέει :

    "Πετσέτα έχουμε?"
    "Φυσικά (της δείχνω την πετσέτα)"
    "Να την χρησιμοποιούμε"

    (Δεν είχα ιδρώσει καν και έκανα άρσεις...δεν χρησιμοποιούσα πάγκο ή μηχάνημα να πεις ότι ίδρωνα και λέρωνα κάτι)

    Εγώ: "Βαράκια έχετε?"

    "ΝΑΙ"

    "Δεν νομίζω"

    "Και ούτε θα φέρουμε γτ δεν τα προσέχετε"


    ΕΚΕΙ δεν ήξερα τι να απαντήσω πραγματικά με αποστόμωσε
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 17-12-15 00:55 #13
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Καλά τους έκανε, να μάθουν να σέβονται οι ουρακοτάγκοι οι φίλοι σου την ησυχία και των υπόλοιπων ασκούμενων. Ο καθένας που την έχει δει βογγάει κ πετάει τα βάρη. Όχι μάστορα θα μάθεις να σέβεσαι τον διπλανό σου, αλλιώς γύρνα στο χωριό από το οποίο ήρθες
    Αρχικά δεν μας ξέρεις και από χθες οπότε καλό θα ήταν να μιλάς πιο ευγενικά....Όπως και να χει είναι φίλοι μου....Δεν νομίζω ούτε να σε πρόσβαλα εσένα προσωπικά ποτέ, ούτε τους γνωστούς σου....


    Και γενικά δεν νομίζω ότι είναι κακό να έρχεται κανείς απ'το χωριό
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 17-12-15 01:11 #14
    Το avatar του χρήστη Nive

    Εγγραφή
    12-04-2010
    Περ.
    Αιγάλεω city
    Μηνύματα
    1.993
    Προεπιλογή
    Στο δικο μου γυμναστηριο παντως ειναι κανα-δυο τυπακια που σκουζουν λες και τους σφαζουν στο rack και οταν μια γυμναστρια τους εκανε παρατηρηση και τους ζητησε να κανουν πιο ησυχα πηγαν και την εκραξαν στην διευθυνση...δεν την ξαναειδα!
    PHYSIO ARK VERONIS
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 17-12-15 01:14 #15
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    σκουζουν λες και τους σφαζουν στο rack
    Χαχαχα το κανα εικόνα
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία