Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 11 από 11
  1. 10-01-16 17:14 #1
    Προεπιλογή Push ups και pull-chin up με επιπρόσθετο βάρος
    Γειά σας, λεγομαι Στάθης και ετών 14. Ύψος 1,62 και κιλα 50. Θα ήθελα να ρωτήσω αν κάνω πους απς και ελξεις με επιπρόσθετο βάρος θα δημιουργηθεί κάποιο πρόβλημα στην σπονδυλική μου στήλη; Διότι θέλω να ψηλωσω κιόλας. Μπορείτε να με βοηθήσετε;

    Στάλθηκε από το C2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 10-01-16 18:33 #2
    Το avatar του χρήστη billy89

    Εγγραφή
    18-04-2011
    Περ.
    thessaloniki
    Μηνύματα
    2.505
    Προεπιλογή
    όχι
    SURVIVAL OF THE FITTEST
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 10-01-16 18:44 #3
    Προεπιλογή
    Δεν επηρεάζεται η σπονδυλική στήλη. Μπορώ να κάνω άφοβα δηλαδή. Έτσι;

    Στάλθηκε από το C2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 10-01-16 19:13 #4
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Ναι
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-01-16 19:28 #5
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες σας

    Στάλθηκε από το C2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 10-01-16 20:05 #6
    Banned
    Εγγραφή
    19-12-2015
    Μηνύματα
    157
    Προεπιλογή
    Δεν ειναι ότι καλυτερο να κανεις βαρια κιλά όμως, μονο με το βάρος του σώματος τώρα , μονόζυγα push ups και στηθος αν θες με λίγα κιλα. Μακρια από καθίσματα και deadlifts καθως και οχι υπερβολες.

    Γενικά έχω ακούσει πως με τα βάρη πιο έντονα μπορεί να ασχοληθεί κάποιος μετά τα 16
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 10-01-16 20:20 #7
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    Καλα μην το τρομάζεις το παιδι, αυτος θελει να κανει push ups-chin-pulls ποσα κιλά εξτρα να βάλεις δηλαδη ? ας βαλω 20 κιλά tops, δεν υπάρχει περιπτωση να εμποδισει την αναπτυξη του αυτές οι ασκήσεις και τα κιλά, το αν θα ψηλώσει έχει να κάνει πιστευω με την κληρονομικοτητα και πιο ειναι το γονιδιακο προκαθορισμενο υψος που μπορει να φτάσει, το αν θα ΄το φτασει έχουν να κανουν πολλά οπως σωστη διατροφη / υπνος κλπ
    Εττσι και αλλιως με τα βαρη δεν γινεται και αρκετη εκκριση αυξητικής ορμονης? αν κανεις βαρη και καλη διατροφη δεν μπορω να καταλαβω πως αυτο θα σε εμποδισει να ψηλώσεις
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 10-01-16 21:57 #8
    Γηράσκω αεί διδασκόμενος
    Το avatar του χρήστη Χαράλαμπος

    Εγγραφή
    12-04-2013
    Περ.
    Κόρινθος
    Μηνύματα
    1.445
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο billy89 Εμφάνιση μηνυμάτων
    όχι
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων

    Ναι
    Ώρες ώρες η φλυαρία σας καταντάει κουραστική!!!

    @residentevilleon
    Μην φοβάσαι γενικά τα βάρη και τους μύθους που ακούγονται. Δεν "κοντράρουν" τα βάρη το ύψος, άλλοι παράγοντες το "κοντράρουν"...

    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Feth Εμφάνιση μηνυμάτων
    το αν θα ψηλώσει έχει να κάνει πιστευω με την κληρονομικοτητα και πιο ειναι το γονιδιακο προκαθορισμενο υψος που μπορει να φτάσει, το αν θα ΄το φτασει έχουν να κανουν πολλά οπως σωστη διατροφη / υπνος κλπ
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 10-01-16 22:41 #9
    Προεπιλογή
    Καλά μην φανταστείτε τίποτα υπερβολικό. Κάπου στα τέσσερα με πέντε κιλά θέλω να προσθέσω. Δοκίμασα μια φορά στο γυμναστήριο του σχολείου με +20 και κατάφερα κάπου στις 10 επαναλήψεις, αλλά είναι κάπως μεγάλο σχετικά βάρος,και σημαντικό είναι να μην καταπονουμε πολύ τον οργανισμό μας

    Στάλθηκε από το C2105 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 10-01-16 22:46 #10
    Προεπιλογή
    Αυτό το καταπονούμε που λέτε συνέχεια δεν το κατάλαβα ποτέ. Η καταπόνηση δε σημαίνει τραυματισμός χωρίς καταπόνηση δεν έρχεται μυική ανάπτυξη.
    I was born insane. I do stuff that you consider impossible on daily basis. My brain does not work like yours. No ethic, law or person will stop me from becoming a freak. So fuck you.l
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 10-01-16 22:48 #11
    Το avatar του χρήστη Feth

    Εγγραφή
    04-05-2013
    Περ.
    Under A pale grey sky
    Μηνύματα
    2.164
    Προεπιλογή
    I was LOST somewhere in SMALLVILLE for 24 days till my F.R.I.E.N.D.S. came from THE O.C,found me and became HEROES...
    Απάντηση με παράθεση