Εμφάνιση των αποτελεσμάτων της ψηφοφορίας: Μr Olympia 1998: Ποιός έπρεπε να κερδίσει;

Ψήφισαν
11. Δεν έχετε δικαίωμα ψήφου
  • Ronnie Coleman

    10 90,91%
  • Flex Wheeler

    1 9,09%
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 15-01-16 21:27 #1
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.563
    Προεπιλογή Mr Olympia 1998 - Ronnie Coleman vs Flex Wheeler
    Eνα πολυσυζητημένο Mr Olympia ,του 1998.
    Ο Dorian Yates εχει αποσυρθεί και όλοι περιμένουν να δουν ποιος θα είναι ο επόμενος Mr Olympia από τους μνηστήρες.
    Tελικά επικράτησε ο Ronnie Coleman,με την απογοήτευση έντονη στο πρόσωπο του Flex Wheeler, ο οποίος ακομα πιστεύει ότι αδικήθηκε..
    Τι λέτε εσείς ;






















    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες           
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 15-01-16 21:36 #2
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    Κατά την γνώμη μου σαφώς πιο μεγάλος ο Coleman (ειδικά σε πόδια και πλάτη) αλλά το σώμα του Flex Wheeler είναι πιο ευχάριστο στο μάτι....

    Ναι μεν έχει μικρότερη μυϊκή ανάπτυξη αλλά είναι πιο συμμετρικός και αρμονικός...Συν ότι στο σώμα του Coleman υπάρχουν σημεία που σε μένα φαίνονται αηδιαστικά...

    Και νομίζω σε μερικές φωτό βλέπω ένα μικρό gyno στον Ronnie? μπορεί να ναι και ιδέα μου βέβαια....


    Αααα είμαι οπαδός Flex Wheeler καλό είναι να σημειωθεί αυτό
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 15-01-16 22:02 #3
    Wrong Bet
    Το avatar του χρήστη vaggan

    Εγγραφή
    19-03-2011
    Περ.
    απο πισω σου
    Μηνύματα
    12.202
    Προεπιλογή
    coleman all the way δεν υπαρχει καν συγκριση πιο ανοιχτος πιο ογκωδης πιο μυωδης και τι κακο ειναι αυτο το πραμα με τον φλεξ με τοσο μικρο ποσοστο λιπος να μην βλεπεις μια φλεβα ουτε με μικροσκοπιοπιστευω πεντακαθαρη επικρατηση
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 15-01-16 22:38 #4
    Προεπιλογή
    Σιγουρα πιο αισθητικος ο Wheeler αλλα εαν κερδιζε θα αλλαζε ολα τα κριτηρια αξιολογησης . Εστω κ με καποια μειον σημεια του Coleman ηταν τοσο μεγαλη η διαφορα στα θετικα του που δικαια κερδισε.
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-01-16 04:42 #5
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    εγω πιστεύω ούτε ο ίδιος το πίστευε ότι μπορούσε να κερδίσει , φαίνετε άλλωστε στο ύφος και των δυο
    ωραίο σχήμα και μπαλαρισμένος ο Φλέξ , αλλα πάλι σαν καρτούν και ο κόλεμαν απλα πιο ογκώδης χωρίς όμως αδυναμίες που να χάνει έναντι στον Φλέξ
    ο Φλέξ με την μάζα που έχει και το σχήμα θα μπορούσε να κερδίσει εκείνο το Ολύμπια αν είχε με την ίδια μάζα την γράμμωση του Αμπτουλάχ του Τούρκου η Μούνζερ και τότε ακόμα και με λιγότερη μάζα αλλα σωστο φόρτωμα θα έδειχνε εξωπραγματικός
    αλλα έτσι σαν το ανθρωπάκι της μισελέν έδειχνε σε φινίρισμα
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 16-01-16 13:14 #6
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Φανερή η διαφορά στα σημεία!!! Αδιαμφησβήτητοι αθλητές κι οι 2 βεβαια,αλλα δεν νομιζω οτι τιθεται θέμα αδικίας...
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 16-01-16 18:54 #7
    Προεπιλογή
    Βέβαια Coleman καθαρά και για εμένα κυρίως για τον καθαρότερο μυικό προσδιορισμό και όχι αναγκαστικά για τις μεγαλύτερες μάζες που τις είχα και αυτές. Και όπως είχαν μάθει και οι κριτές τα προηγούμενα χρόνια όπου όταν ο Ντόριαν έπερνε την πίσω πόζα πλάτης τότε 'τα φώτα έσβηναν' και ο αγώνας τελείωνε έτσι πιστεύω και ο Ρόνι οριστικοποίησε τη νίκη του με τον ίδιο τρόπο. Και συμφωνώ απόλυτα με τον Ηλία ο FLEX έπεσε θύμα και σαμποτάρισε ίσως και ο ίδιος την ψυχολογία του, διότι οι προσδοκίες που είχαν δημιουργηθεί για τον ίδιο μετά την αποχώρηση του Ντόριαν τον έθεταν ως το απόλυτο φαβορί, και μάλλον δεν μπόρεσε να διαχειριστεί όλη αυτήν την πίεση, ιδιαίτερα όταν κατάλαβε πως ο Ρόνι είχε σοβαρότατη πιθανότητα να πάρει την πρωτιά προερχόμενος από μια θαυμάσια ανοδικότατη χρονιά με νίκες σε 2 Grand Prix σε Γερμανία και Φιλανδία, νίκη στο δημοφιλέστατο Night of Champions νωρίτερα και τελικά πανηγυρική νίκη στο Μρ.Ο.
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 16-01-16 19:15 #8
    Retired Officer
    Το avatar του χρήστη Όπου_υπάρχει_θέληση_

    Εγγραφή
    07-11-2014
    Περ.
    Αθήνα
    Μηνύματα
    1.757
    Προεπιλογή
    διότι οι προσδοκίες που είχαν δημιουργηθεί για τον ίδιο μετά την αποχώρηση του Ντόριαν
    Αυτό ισχύει....Νομίζω ειδικά το '94 που ο Flex δεν είχε αγωνιστεί λόγω ατυχήματος είχε πολλές πιθανότητες μιας και ο Dorian Υates είχε τότε τραυματίσει τον αριστερό του δικέφαλο αν δεν κάνω λάθος....

    Θυμάμαι μάλιστα μια δήλωση του Yates όταν τον είχαν ρωτήσει για τον Shawn Ray που έλεγε ότι σ'αυτό το Olympia ('94) έπρεπε να χε κερδίσει γτ ο Yates δεν ήταν σε καλή κατάσταση και ο Yates είχε πει στο περίπου ότι όταν ήταν στην φόρμα του κανείς δεν είχε πιθανότητα...ίσως μόνο το '94 ο Flex Wheeler ή ο Kevin Levrone αλλά με τίποτα ο Shawn Ray...

    Οπότε ήταν λογικό να θεωρείται φαβορί ο Flex ( το '94 ο Coleman ήταν 15ος )

    Αλλά ok εδώ είναι άλλο Olympia
    Όποιος δεν θέλει να 'ναι το αμόνι, πρέπει να γίνει το σφυρί
    Απάντηση με παράθεση