Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 5 από 5
  1. 05-02-16 11:25 #1
    Προεπιλογή καλως σας βρηκα!!
    καλημεριζω/σπεριζω την παρεα!

    ειμαι 33χρονων, 1.89 υψος, 90 κιλα.

    ασχολουμουν περιπου 10 χρονια με γυμναστηριο. ομως ποτε, δυστυχως, ποτε, δεν ειχα ακολουθησει διατροφη.

    Ημουν για πολλα χρονια ναι μεν 100 κιλα, εγω εβλεπα οτι ειμαι χοντρος , οι υπολοιποι μου ελεγαν απλα οτι δεν ειμαι χοντρος αλλα ογκωδης.

    Σε αυτα τα κιλα που ειμαι , 89, ειμαι τα τελευταια 2 χρονια. ΔΕΝ εχω κανει γυμναστηριο τα τελευταια 2 χρονια λογω εργασιας.

    Ξεκινησα λοιπον τωρα γυμναστηριο ξανα, εδω και 3 μηνες. Πλεον έχω αλλαξει διατροφικες συνηθειες.

    ξεκιναω την μερα μου με : 2 αυγα, 300ml γαλα, 200 γρ βρωμη
    δεκατιανο: ψωμι πολυσπορο με 4 φετες γαλοπουλα
    μεσημεριανο : οσπρια με τονο, ή πατατες με χοιρινο, η μακαρονια ολικης με φιλετο κοτας, τυρι,ντοματα,μπροκολο.
    προπονηση
    μεταπροπονητικα αμεσως: τονο με μαρουλι, ή φιλετο κοτας, ή χοιρινο.
    βραδυνο : 300 γρ γιαουρτι

    ενδιαμεσα στην ημερα : φρουτο, καφε ελληνικο σκετο.


    εχω κοψει δια ροπαλου: αναψυκτικα, χυμους συσκευασιας,γλυκα, πατατακια οτιδηποτε δηλαδη καταστροφικο.

    με αυτην την διατροφη + γυμναστηριο ειμαι στα ιδια κιλα. Σαν εμφανιση δεν μπορω να πω οτι βλεπω καποια τραγικη διαφορα.
    Η κοιλια εχει γινει ευθεια, αρχισαν να ξαναφαινονται αχνα οι κοιλιακοι μου,το στηθος αρχισε να παιρνει ξανα μορφη.

    Σαν προγραμμα κανω σε ολα 3χ8 επαναληψεις, η 8η βγαινει με το ζορι, σκανε οι μυες.
    ειναι το παρακατω:
    δευτερα = στηθος -> ισιος παγκος , επικλινης, ανοιγματα με αλτηρες , πιεσεις με αλτηρες .
    τριτη = δικεφαλοι -> καμψεις δικεφαλων ελευθερα, καμψεις δικεφ. στραβομπαρας, καμψεις δικεφ. λαρυσκοττ, καμψεις δικεφ. στην τροχαλια. κοιλιακοι σε ,μηχανημα με βαρη και ελευθεροι..
    τεταρτη = ποδια -> μηχανημα τετρακεφαλο, μηχανημα τρικεφαλο, πιεσεις , πιεσεις γαμπας.
    πεμπτη = ωμους -> τροχαλια,ελευθερα πιεσεις μπαρας μια μπρος, μια πισω απο το κεφαλι. εκτασεις ωμων
    παρασκευη= πλατη-> κοπηλατικη κλειστη λαβη, κοπηλατικη ανοιχτη λαβη,ελξεις βαρων σε μηχανημα ανοιχτη λαβη + κλειστη λαβη.
    σαββατο = τρικεφαλους -> τροχαλια κλειστη λαβη, τροχαλια ανοιχτη λαβη, γαλλικες πιεσεις σε παγκο. pull over.κοιλιακοι σε μηχανημα με βαρη και ελευθερα.

    γενικα δεν κανω αεροβια. κανω προθερμανση με πολυ λιγα κιλα πριν το ξεκινημα καθε ασκησης.


    κραταω 30'' διαλλειμμα μεταξυ των σετ, και 1' μεταξυ ασκησεων.

    Δεν ξερω αν κατι δεν κανω σωστα η οχι. Ετσι οπως με βλεπω, ειμαι για ογκο σε χερια, ωμους, ποδια, και γραμμωση σε στηθος πλατη κοιλιακους...

    Τι κανουμε;;;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 07-02-16 16:56 #2
    Προεπιλογή
    Δεν μπορώ να κάνω edit στο παραπάνω μήνυμα μου. Έχω ανοίξει νέο θέμα με τις προπονήσεις μου και την διατροφή μου σε άλλο ποστ. Από το παραπάνω ποστ, ισχύει μόνο η καλησπέρα!!!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 08-02-16 13:50 #3

    Εγγραφή
    24-11-2009
    Περ.
    attiki
    Μηνύματα
    1.748
    Προεπιλογή
    welcome
    to soma einai ypalilos toy myaloy
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 09-02-16 14:45 #4
    Retired Admin
    Το avatar του χρήστη NASSER

    Εγγραφή
    24-05-2008
    Περ.
    Planet Earth
    Μηνύματα
    13.706
    Προεπιλογή
    Καλώς ήρθες
    Nasser Ammari
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 10-02-16 02:28 #5
    Το avatar του χρήστη Madd_Chadd

    Εγγραφή
    26-09-2010
    Περ.
    serres
    Μηνύματα
    3.844
    Προεπιλογή
    If you eat like a girl you look like a girl!!!
    Απάντηση με παράθεση