Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 16 έως 20 από 20
  1. 12-03-16 19:52 #16
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.806
    Προεπιλογή
    μια χαρα είναι, μπορει ακόμη να μην μπορείς με ένταση , υπάρχει και ο παράγων βαρεμάρα , οπότε κάνε όπως μπορείς και όπως σε ευχαριστει ώστε να έχεις διαρκεια και τρώγοντας λέει έρχεται η ΄'ορεξη , ότι κάνει κάποιος καλό είναι , βοηθάει στο κυκλοφοριακό και καρδιά και καίς και θερμίδες , πολλες λίγες δεν έχει σημασία , αρκεί να γίνει μια αρχή και να ενταχτει στο πρόγραμμα

    στα λόγια καλα είναι να λέμε , αλλα κάποιος που δεν τόχει με το περπάτημα θέλει ειδική μεταχείριση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-03-16 20:34 #17
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο zeus1984 Εμφάνιση μηνυμάτων
    Λοιπόν φιλέ την προηγούμενη πήγα τρείς φορές μέχρι στιγμής μια ώρα. Από πέντε χιλιόμετρα. Τελικά θα το κανω πρωί πρότου κάνω οτιδηποτε πιστεύω ότι είναι καλά για αρχή κ να μη βαρεθω στη συνέχεια! Μετά από ποσό καιρό θα βλέπω βελτίωση στο περπάτημα κ σε αλλά θέματα; Σημειωτέον αυτή τη στιγμή είμαι 140 κιλά!
    Φίλε μου Καλησπέρα !

    Με πρόλαβε Επαγγελματικό ποστ

    Θα πρέπει να δεις την άσκηση σαν ένα είδος "θεραπευτικής αγωγής" έτσι ώστε να της προσδώσεις μια άμεση αναγκαιότητα - κίνητρο !

    Η ανταποδοτικότητα της άσκησης δεν είναι άμεση , γιαυτό τον λόγο θα πρέπει να βγει η βιασύνη και μόνο όταν σου γίνει ρουτίνα θα έρθουν τα αποτελέσματα

    Σε κάθε περίπτωση η αρχή το ήμισυ του παντώς ...
    ΠΡΟΣΕΧΩΣ ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ .......
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-03-16 00:01 #18
    Προεπιλογή
    Ευχαριστώ για την υποστήριξη παιδες! Το έχω στο νου μου το περπάτημα πριν ξεκίνησω για δουλειά όσες φορές είπα μεσημέρι ή όταν σχολασω δε το κατάφερα ποτέ! Ερώτηση μιας κ στην περιοχη μου βρέχει πυκνά συχνά! Πως θα αντεπεξελθω; Για να δούμε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-03-16 00:36 #19
    Το avatar του χρήστη LuNaT1C

    Εγγραφή
    07-07-2014
    Περ.
    Ioannina
    Μηνύματα
    532
    Προεπιλογή
    Βρέχει?
    Γιαννιώτης είσαι φίλε?

    Μια ιδέα και μια απόφαση είναι όλα
    Και εγώ δεν περπατούσα καθόλου αλλά όσο και να σας φανεί παράξενο την αρχή την έκανα κατεβάζοντας και παίζοντας ένα παιχνίδι !
    Ο λόγος για το INGRESS... ίσως μερικοί να το γνωρίζεται...το πιο πιθανό πως όχι ! Όσοι είστε του περπατήματος και όχι μόνο give it a try
    Εγώ ως σήμερα έχω συμπληρώσει πάνω απο 1200km σε περπάτημα... περίπου 3 χρόνια παιχνιδιού...
    1200km περίπου θα είχα total σε 35 χρόνια ζωής...χαχα

    Πάντως για τον φίλο...η συμβουλή μου είναι ... ΚΑΝΤΟ ΣΥΝΗΘΕΙΑ
    Loosers in mind have no life...
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 16-03-16 00:53 #20

    Εγγραφή
    20-12-2015
    Περ.
    thrace
    Μηνύματα
    17
    Προεπιλογή
    Δεν υπαρχει πιο βαρετο πραμα απο το περπατητα και το τρεξιμο ,Λογικο ειναι να μην σου αρεσουν.Απο καταβολης ο ανθρωπος προσπαθουσε να μεινει οσο πιο ξεκουραστος γινεται για να εξασφαλησει οσο περισσοτερες θερμιδες γινεται.Οι προγονοι μας δεν βγηκαν στην γυρα να περπατησουν απο την Αφρικη στην Ασια και απο εκει στη ευρωπη γιατι βαρεθηκαν .Απο την πεινα το καναν .Και οταν εβρισκαν τροφη πιστεψε με μεναν οσο πιο ακινητοι γινεται ,μεσα σε λαγουμια και πανω σε δεντρα.Γενικως ο τεμπελης επιβιωνε!!Ειναι βιολογικη εντολη η τεμπελια.
    Απο την αλλη ομως αυτο το καταπληκτικο οργανο ο εγκεφαλος μπορει να κανει θαυματα. Μπορεις να οδηγας για ωρες και οταν φτασεις σπιτι να μην θυμασε που εστριψες και πως οδηγησες μεχρι εκει .Το ιδιο φαινομενο θα σου συμβει σε λιγο καιρο στο περιπατο και σε λιγο καιρο μηχανικα θα περπατας και το μυαλο ( ο μεγαλυτερος σου εχθρος αυτη τη στιγμη) θα σταματησει να διαμαρτηρετε τοσο εντονα για την σπαταλη που κανεις.
    Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη dalai : 16-03-16 στις 00:58
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτηΠρώτη 12