Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 2 από 2
  1. 11-03-16 01:57 #1
    Προεπιλογή Μετά από εγκυμοσύνη!
    αλησπέρα σας!! δε ξερω αν μπορείτε να βοηθησετε κοπέλες εδω γιατί βλεπω μόνο αντρες, παρ όλα αυτά θα πω το θέμα μου και αν γνωρίζετε κατι και μπορείτε να με βοηθήσετε είμαι ολη αυτιά. γεννησα πριν δυο μήνες δεν πηρα καθόλου κιλα ειμαι ειμαι 54αυτην τη στιγμη στα κιλά που ήμουν, είχα παρει μόνο δεκα που ηταν υγρα, πρν μείνω εγκυος πηγαινα με τον αντρα μου γυμναστήριο και εκανα μονο βαροι για να σφιξω και να κάνω σφιχτο ποπο και οτι θέλει μια γυναίκα να τον σηκωσουμε και να ειναι σφιχτός! κατι εκανα μεσα στους 6μηνες με πολλα squat , προβολες και διαφορες αλλες, πέταξα λίγο μυες στα ποδια έσφιξα και λίγο , χωρις διατροφες απλα προσεχα λίγο και έτσι κι αλλιώς δεν ετρωγα και βλακειες ουτε επινα, το μονο που επινα ηταν λίγο πρωτεΐνη επειδή δούλευα και ολη μερα και γυμναστήριο μια ωρα και λιγο με βοηθουσε, δε περιμενα θαυματα χωρις να πιω κατι πιο θαυματουργο , τωρα ομως ξεκινησα παλι και απο την εγκυμοσύνη χαλαρωσα λιγο παραπανω,δεν εχω χαλια σωμα απλα θέλει δουλειά παραπάνω το θεμα ειναι οτι αυτη τη περιοδο θηλαζω και οτι τρωω εξαφανιζεται δεν ειμαι για διατροφες , παρο ολα αυτα κανω τρελα squat παιζω 25 -30 κιλα μπαρ squat πριν ειχα φτασει και 60 αλλα λιγες επαναληψεις, τωρα ομως θελω λιγη βοήθεια στο τι θα μπορουσα να κανω πιο ειδικο να στρωσω πιο γρηγορα και τι θα μπορουσα να παρω τωρα που θηλαζω κατι για βοηθεια! οταν σταματησω σε 3μηνες ειμαι προθυμη να κανω περισσότερα, οποιος μπορεί παρακαλω να ειναι γνωστης σε αυτα που θα μου πει γιατί ειναι και ο θηλασμος στη μεση και πρέπει να προσέχω, ο στοχος μου πλεον ειναι να κανω πολυ καλη γραμμωση πλεον να με δω τελειως διαφορετική και σχηματισμενη! περιμένω να με βοηθήσετε!
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 11-03-16 18:32 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    ενοείτε βοηθάμε και κοπέλες στο φόρουμ , δεν είμαστε άλλωστε γκέτο ανδροκρατούμενο και πάντα προσέχουμε το "ασθενές φύλο "
    Εσυ τζάμπα αγχώνεσαι και εφόσον δεν ανήκεις στην πλειοψηφία που δυσκολεύονται να χάσουν τα κιλά της εγκυμοσύνης είσαι κομπλέ
    τα πράματα είναι απλα , αφού μπορείς και γυμνάζεσαι και ξαναεντάχτηκες σε πρόγραμμα προπόνησης , το άλλο βασικό κομμάτι είναι η διατροφή και χωρίς αυτο δεν μπορεί κανείς να δεί τις διαφορές και τούς στόχους που θέτει

    ο θηλασμός απαιτει σωστη διατροφη και με την σωματική άσκηση το σώμα έχει αυξημένες απαιτήσεις και δεν είναι φαση όπου μπορείς να παίρνεις ότι ναναι απο συμπληρώματα αλλα κάποιες βασικές βιταμίνες τις οποίες και ο γιατρός θα μπορούσε να προτείνει η ανάλογα με τις αιματολογικές εξετάσεις , κανενα συμπληρωμα σιδήρου αν κριθεί απαραίτητο η κάποιες βιταμίνες
    απο κεί και πέρα εφόσον γυμνάζεσαι αλλα παράλληλα θηλάζεις έχεις ένα λόγο παραπάνω να δώσεις στον οργανισμό σου ποιοτικότερη τροφή , με αρκετή πρωτείνη αλλα και υδατανθρακα και φυτικές ίνες και βιταμίνες και μειωμένη σαβούρα

    χωρίς επάρκεια συστατικών και τις απαραίτητες βιταμίνες και νερό ώστε να έχει ελαστικότητα και να είναι ενυδατωμένο το δέρμα δουλειά δεν γίνεται , στα απλα πράματα βρίσκεται η ουσία και απλα προσέχεις την διατροφή σου στα πλαίσια του εφικτού
    Το πιο δύσκολο κομμάτι μετα απο εγκυμοσύνη είναι να ενταχτει κάποια σε πρόγραμμα προπόνησης ξανα , αφού το πέτυχες όλα τα άλλα γίνονται και αν δεν μπορείς να φας όσο πρέπει μια απλη πρωτείνη ορού γάλακτος χωρίς παραπανήσια πράματα είναι μια λύση
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

Tags for this Thread