Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 13 από 13
  1. 20-01-09 22:09 #1
    Το avatar του χρήστη Papaflesas

    Εγγραφή
    25-10-2008
    Περ.
    Thessaloniky
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή Οι Ασκησεις μου [διορθωστε με]
    Βασικα κανω το ιδιο προγραμμα καθε μερα

    α)1Ωρα Ποδηλατο σταθερουυ ρυθμου

    β)30λεπτα διαδρομο περπατημα

    γ)4σετ των 20επανα Κοιλιακοι

    δ)8ασκησεις με βαροι[1 βαρα και βαρακια]και για καθε ασκηση κανω 4σετ των 15 μεχρι 20 επαναληψεις

    Αυτα....και μου βγενουν περιπου στο 3ωρο την ημερα.Ξεχασα να αναφερω οτι κανω γυμναστικη στο σπιτι και οχι σε γημναστιριο
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 20-01-09 22:15 #2
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    σε κόβω σε κάνα χρόνο να είσαι 150 κιλά.. όλα μυικα 8)
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 20-01-09 22:33 #3
    Το avatar του χρήστη Papaflesas

    Εγγραφή
    25-10-2008
    Περ.
    Thessaloniky
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    σοβαρα μηλας η πλακα κανεις δεν μπωρο να πιασω τον τονο...
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 20-01-09 22:35 #4
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.561
    Προεπιλογή
    Βασικα με τόση αεροβικη δείχνεις ότι γενικα πας για να χάσεις κιλα.Αυτός είναι ο στόχος σου;1 ώρα ποδήλατο και μιση διαδρομο τα κανεις στην ίδια προπονηση ή πρωί - απόγευμα;8 ασκήσεις για βαρη είναι πολύ γενικό,βαλέ αναλυτικο πρόγραμμα.Επίσης 3 ώρες σύνολο είναι υπερπροπόνηση,μυικα θα έχεις άλλα αποτελέσματα από αυτα που ίσως έχεις στο μυαλό σου.Ειδικά αν δε νσυμπληρωνεις και την διατροφή σου σε βλέπω σαρδέλα σε λίγο καιρο.Υψος,βάρος,χρόνια προπονησης,ηλικία;;
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 20-01-09 22:37 #5
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Papaflesas
    σοβαρα μηλας η πλακα κανεις δεν μπωρο να πιασω τον τονο...
    σοβαρότατα μιλάω
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 20-01-09 22:41 #6
    Το avatar του χρήστη Papaflesas

    Εγγραφή
    25-10-2008
    Περ.
    Thessaloniky
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    ειμαι 17 χρονων 92.4κιλ 1.82 υψος και χανω κιλλα σαν πο..της εμ βασικα δεν γινετε να εχο ωραριο σταθερο γιατι το σχολειο μου ειναι προι-απογευμα οταν ειμαι απογευματινος ξηπναω 7και 20 και κανω γυμναστικη παντα με κατι στο στομαχι μου οχι πολλα.Γενικα η διατροφη μου ειναι τρελα προσεκτικη δεν τρωο τηγαν/αναψηκτι/σνακ/απ΄εξω/και γενικα φαγητα που παχενουν δεν τα τροω

    Η γημναστικη μου με βαροι ειναι πλατη-στηθος δικεφαλοι-τρικεφαλοι, κοιλιακοι γενικα ολος ο κορμος εκτος απο πλαγιους κοιλιακους
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 20-01-09 22:41 #7
    away
    Εγγραφή
    03-11-2007
    Μηνύματα
    5.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο tezaman
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Papaflesas
    σοβαρα μηλας η πλακα κανεις δεν μπωρο να πιασω τον τονο...
    σοβαρότατα μιλάω
    βρηκα και το επομενο μου σινγκ ο τεζας μηλαει σοβαρα τι εγηνε σημερα θα τρελαθω


    Μικρε δωσε ποιο πολυ εμφαση σε βαρη με την αεροβια δεν χανεις κιλα
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 20-01-09 22:46 #8
    Το avatar του χρήστη Papaflesas

    Εγγραφή
    25-10-2008
    Περ.
    Thessaloniky
    Μηνύματα
    23
    Προεπιλογή
    Tezaman δεν ειμαι ουτε στην ηληκια σου ουτε εχω την εμπειρια που εχεις με βλεπεις και λεω κατι λαθος γιατι κοροιδευεις μπορεις να με διορθωσεις ουτε γουσταρω απ κανεναν να γελαει μαζι μου και ετσι εισαι μεγαλητερος και αντε να με βοηθησεις καθεσε και γελας ουτε σοβαρος εισαι φιλε ουτε τιποτα αν εσυ πιστευεις οτι αυτη ηταν ωριμη απαντηση ενος μεγαλητερου σε εναν μικτροτερο τι να σου πω τοτε ...
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 20-01-09 22:52 #9
    Προεπιλογή
    Φιλε μειωσε την αεροβια 1,30 ωρα τωρα?Και θελεις να αυξησεις την μαζα σου?Επικεντρωσου στα βαροι κυριως και κανε και sprintακια αν θες ενταξει επικεντρωνοντας στα τελειως βασικα προς το παρον...
    Διαβασε το παρακατω link να καταλαβεις τα βασικα...
    http://forum.bodybuilding.gr/viewtopic.php?t=4096

    Και επισης αναλογα με τον στοχο σου κανεις και αναλογη διατροφη που παιζει πολυ μεγαλο ρολο...

    Καλη συ νεχεια
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 20-01-09 22:52 #10
    Προεπιλογή
    Εγώ θα πρότεινα να κάνεις πρώτα βάρη και στο τέλος αεροβική που μάλλον πρέπει να την μειώσεις. 45 λεπτά το περισσότερο
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 20-01-09 23:04 #11
    Το avatar του χρήστη tezaman

    Εγγραφή
    31-07-2008
    Περ.
    Πάτρα
    Μηνύματα
    1.638
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Papaflesas
    Tezaman δεν ειμαι ουτε στην ηληκια σου ουτε εχω την εμπειρια που εχεις με βλεπεις και λεω κατι λαθος γιατι κοροιδευεις μπορεις να με διορθωσεις ουτε γουσταρω απ κανεναν να γελαει μαζι μου και ετσι εισαι μεγαλητερος και αντε να με βοηθησεις καθεσε και γελας ουτε σοβαρος εισαι φιλε ουτε τιποτα αν εσυ πιστευεις οτι αυτη ηταν ωριμη απαντηση ενος μεγαλητερου σε εναν μικτροτερο τι να σου πω τοτε ...
    μα ποιος είπε πως είμαι ώριμος εγω ανώριμος είμαι όσο δεν πάει!!
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 21-01-09 00:45 #12
    away
    Εγγραφή
    21-06-2008
    Περ.
    Ναύπλιο
    Μηνύματα
    4.833
    Προεπιλογή
    πολύ λάθος πλάνο.

    κατ'αρχάς αποφάσισε τι θέλεις. να χάσεις λίπος, να βάλεις μυς... τι?

    και τα 2 μαζί δε γίνονται όχι σε ικανοποιητικό βαθμό από φυσικούς αθλητές. όχι ότι δε γίνονται πάντως. γι'αυτο και θα έχεις ακούσει κατά καιρούς να λέμε κάνω όγκο ή είμαι σε περίοδο γράμμωσης. γιατί και τα 2 δε γίνονται καλά μαζί.

    θα πρότεινα και ειδικά αφού έχεις τη δυνατότητα να γυμνάζεσαι κάθε μέρα, να πας σε γυμναστήριο. για πολλούς λόγους που δεν έχει νόημα να αναφέρω τώρα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 21-01-09 01:53 #13
    Το avatar του χρήστη yannis88

    Εγγραφή
    16-09-2008
    Περ.
    θεσσαλονίκη
    Μηνύματα
    194
    Προεπιλογή
    Για να σου πω την αλήθεια έκανα κάτι ανάλογο πέρσυ για να χάσω κιλά αρχικά,χώρις να ξέρω βέβαια.Έχεις άπειρες ώρες διάβασμα μπροστά σου.Ξεκίνα με τα βάσικα και μην επικεντρώνεσαι στις λεπτομέρειες.Κάνε την προπόνηση που γουστάρεις και δεν πειράζει....17 είσαι...Έχεις πολύ καιρό μπροστά σου για να κάνεις λάθη και να τα διορθώσεις από μόνος σου.Btw δεν υπάρχει ένας δρόμος που βγάζει στην επιτυχία...Γι αυτό μην θεωρείς ότι αυτά που μπορεί να σου γράφει κάποιος έδω μέσα,όπως έγω,είναι σωστά.Να δοκιμάζεις και να βλέπεις κάθε φορά τι σου ταιριάζει.
    Great minds discuss ideas,average minds discuss events,small minds discuss people.
    Απάντηση με παράθεση