Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 8 από 8
  1. 12-07-16 15:48 #1
    Exclamation Διαλυση μη micronized κρεατινης
    Καλησπερα,ειμαι 19 χρονων και ξεκινησα την χρηση κρεατινης προκειμενου να βελτιστοποιησω τα αποτελεσματα μου στην προπονηση.Ωστοσο,δεν προσεξα και αγορασα κρεατινη που δεν ειναι micronized και πιο συγκεκριμενα την κρεατινη 2500 της ON σε καψουλες.Συνεπως θα ηθελα να μαθω που να την διαλυω προκειμενου να παιρνω τα μεγιστα αποτελεσματα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 12-07-16 15:50 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη beefmeup

    Εγγραφή
    15-03-2010
    Περ.
    ZeroTolerance
    Μηνύματα
    27.772
    Προεπιλογή
    αφου ειναι σε καψουλες, γιατι δεν τις καταπινεις?
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-07-16 14:29 #3
    Administrator
    Το avatar του χρήστη Polyneikos

    Εγγραφή
    01-06-2008
    Μηνύματα
    39.611
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο Sakistrap Εμφάνιση μηνυμάτων
    Καλησπερα,ειμαι 19 χρονων και ξεκινησα την χρηση κρεατινης προκειμενου να βελτιστοποιησω τα αποτελεσματα μου στην προπονηση.Ωστοσο,δεν προσεξα και αγορασα κρεατινη που δεν ειναι micronized και πιο συγκεκριμενα την κρεατινη 2500 της ON σε καψουλες.Συνεπως θα ηθελα να μαθω που να την διαλυω προκειμενου να παιρνω τα μεγιστα αποτελεσματα?
    Tα ίδια αποτελέσματα θα έχεις, η κάψουλα είναι απλά συμπιεσμένη σκονη, η οποια μέσα στο σωμα ακολουθά την ιδια οδό , όπως και η σκόνη.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-07-16 19:11 #4
    Προεπιλογή
    οταν λεω σε καψουλες,εννοω καψουλες που περιεχουν σκονη .το θεμα μου δεν ειναι αυτο αλλα που να την διαλυω γιατι ΔΕΝ ειναι micronized και φοβαμαι οτι δεν απορροφαται σωστα?
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-07-16 19:32 #5
    Προεπιλογή
    Aνοιγεις την κάψουλα και ρίχνεις το περιεχόμενο σε ζεστό νερό, ανακατεύεις και διαλύεται.

    Αν δεν ανακατέψεις θα δεις ότι η σκόνη παραμένει ως κόκκους.

    Οπότε ή micronized ή ζεστό νερό κι ανακάτεμα .
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-07-16 20:02 #6
    Officer
    Το avatar του χρήστη Metalhead|T|

    Εγγραφή
    26-04-2012
    Περ.
    ΤhE SeWErs
    Μηνύματα
    3.642
    Προεπιλογή
    Αδερφέ τόσα χρόνια που δεν ήταν micronized τα ίδια και καλυτερα αποτελέσματα είχαν όλοι... Μη κάνεις τη ζωή σου δύσκολη, για αυτό είναι σε κάψουλες, αλλιώς ας την έπαιρνες σε σκόνη μια και καλή.. Εγώ ας πούμε το έχω συνήθειο να ρίχνω το σκουπ στόμα και μετά να πίνω νερό... Όπως και να το κάνεις μια χαρά είναι η απορρόφηση.. Ότι είναι να απορροφήσει το σώμα θα το απορροφήσει

    Στάλθηκε από το ZTE Blade A450 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
    Τάσος
    * Online Coaching /Personal Training Services - Ατομικά προγράμματα προπόνησης /Διατροφικά πλάνα Instagram : HardCoretrainingSupport
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 13-07-16 20:41 #7
    Προεπιλογή
    ευχαριστω για τις απαντησεις παιδια.οσον αφορα το χυμο πιστευετε οτι ειναι μια καλη λυση ή ειναι προτιμοτερο το ζεστο νερο?
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 13-07-16 22:00 #8
    Προεπιλογή
    Ο Χυμός θα προκαλέσει έκκριση ινσουλίνης.
    Το ζεστό νερό όχι.
    Οπότε επιλςγεις

    Είτε τρως κάτι και παίρνεις και την κρεατινη

    Είτε τη βάζεις σε χυμό ή whey (και οι πρωτεινες προκαλούν έκκριση ινσουλίνης)
    Απάντηση με παράθεση