Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο schinas Εμφάνιση μηνυμάτων
Αγαπητέ Πολύνεικε γι΄ακόμη μια φορά ευχαριστώ το Forum για το διαγωνισμό, εσένα για το προσωπικό σου ενδιαφέρον,
αλλά και τον κύριο Σπύρο Μαραγκάκη (με τον οποίο όντως έχουμε γνωριστεί) για την μοναδική προσφορά του!
Η προσφορά του σε τέτοιους καιρούς είναι από μόνη της μεγάλη!
Η τελευταία του όμως χειρονομία, να επωμιστεί και τα έξοδα αποστολής στην επαρχία, ανεβάζει την προσφορά του σε άλλο επίπεδο!!!
Φαίνεται ότι ο άνθρωπος το έκανε με όλη του την καρδιά!!!
Έτσι το δώρο του έχει για μένα πολλαπλάσια αξία και μου δίνει μεγαλύτερη ακόμη χαρά.
Kαπου στα τελη του 80 η γυναικα μου δουλευε σε μαγαζι ρουχων ,ετυχε μια φορα να περασει ο Σπυρος Μαραγκακης κ οταν του ειπε οτι ''κ ο αντρας μου κανει ΒΒing'' ,της ειπε χωρις δευτερη κουβεντα κ χωρις να με ξερει ''Να ερθει οποτε θελει να κανει προπονηση στο γυμναστηριο μου'' καπου κοντα στη Λ. Βουλιαγμενης.
Φυσικα κ πηγα 2-4 φορες (δεν μπορουσα αλλο λογω αποστασης) κ ειδα οτι κ το gym ηταν πληρες εξοπλισμενο για την εποχη , αλλα το κυριοτερο ηταν οτι το κλιμα ηταν πολυ φιλικο κ ανετο χαρις στον Σπυρο κ φυσικα πολυ ΒΒικο!
Ετσι ηταν απο τοτε ο Σπυρος ,εκτος απο επαγγελματιας ηταν παντα δοτικος κ με συναισθημα κ ειδικα οτι αφορουσε το αθλημα που του αφιερωθηκε.