Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία
Εμφάνιση αποτελεσμάτων : 1 έως 15 από 29
  1. 13-10-16 12:54 #1
    Προεπιλογή Ελληνικό Pumping Iron
    Αυτούς τους κυρίους τους γνωρίζετε;
    Κάπως έτσι ήταν στα 90's


    Απάντηση με παράθεση
     

  2. 13-10-16 20:14 #2
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    όπως τους βλέπω με θυμίζουν τα φιλαράκια μου τον Λέων κατσαφλιάκα και το Σπύρο Μέκρα , μπορει να κάνω και λάθος γιατι είναι και σκοτεινό το βίντεο και δεν διακρίνονται καλα

    Απίστευτα παιδιά και οι δύο και ακόμη έχουμε παρτίδα και χαιρόμαστε όταν βρισκόμαστε
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  3. 13-10-16 21:04 #3
    Προεπιλογή Συγχαρητήρια
    Ναί αυτοί οι δύο είναι όπως το λες και είναι σε μεγάλα κέφια.
    Αλλά αυτό δεν είναι τίποτα!
    Αν καταφέρω και ανεβάσω και το επόμενο βίντεο ... θα πρέπει κάποιος για να το δει να διαθέτει αντιαρματικούς κοιλιακούς για να αντέξει από τα γέλια.
    Απάντηση με παράθεση
     

  4. 13-10-16 22:16 #4
    Προεπιλογή
    Κωμικά είναι τα βίντεο?
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  5. 13-10-16 22:53 #5
    Προεπιλογή Αληθινή διασκέδαση!
    Όχι φίλε μου καλέ δεν είναι κωμικά τα βίντεο. Αυτό που ανέβασα έχει λίγο γέλιο εκεί που ο Σπύρος λέει του Λεωνίδα: Πάμε... άντε ...Σβαρτσενέγκερ θα γίνεις πάλι.. κι ο άλλος σκάει από τα γέλια!
    Εννοείται πως η διάθεση είναι πολύ χαρούμενη αλλά με τόσο μικρό απόσπασμα δεν μπορείς να μπεις άμεσα στο κλίμα (υπομονή θα ανεβούνε κι άλλα βίντεο Greek pumping iron).
    Επίσης κάτι που φαίνεται αστείο σ' εμένα, για σένα μπορεί να είναι και αδιάφορο. Αλλά αν κάποιος ξέρει τους δυο φίλους ... θα μπεί αμέσως στο νόημα και θα γελάσει λίγο!
    Τα χρόνια εκείνα όπως ξέρεις το γυμναστήριο ήταν και η διασκέδασή μας. Περνούσαμε καλά και κάναμε εκτός από προπονήσεις και πλάκες μεταξύ μας μερικές φορές. υπήρχε έντονα παρεΐστικη διάθεση.
    Ο ένας βοηθούσε τον άλλο και στα γυμναστήρια φτιάχναμε πολύ δυνατές φιλίες! Το ίδιο πάνω κάτω γινόταν και στους αγώνες, ειδικότερα αυτοί που γίνονταν στην επαρχία.
    Απάντηση με παράθεση
     

  6. 13-10-16 23:21 #6
    Προεπιλογή
    OK κατάλαβα με ποιά έννοια το λες, απλά περιμένω να δω σκληροπυρηνική προπόνηση old school όπως μας έχεις προιδεάσει
    Go heavy or go home!
    Απάντηση με παράθεση
     

  7. 14-10-16 00:59 #7
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    καλα εκεί γέλασα πολυ που τον λέει ο Σπύρος Σβαρτζενεγκερ θα γίνεις πάλι , έτσι ακριβως διασκέδαση ήταν η προπόνηση και μ αυτα τα παιδια γνωριζόμαστε χρόνια και έχουμε φιλία

    έχω και γω κατι τρελά βίντεο απο το 86 το πιο παλιο , πολυ χαβαλέ αλλα που να τα βρω τις κασέτες τωρα και να τις φτιάξω σε ηλεκτρονικη μορφη εδω δεν έχω βίντεο απο επίσημους αγωνες που είχα κερδίσει κιόλας
    ειδικαι κάτι βίντεο με τον τσοπουρίδη στη καβαλα που βγαίναμε και κάναμε και ποζάρισμα κανονικα με μουσική , άλλα βίντεο σε παραλία , ΄'οπως και προπονήσεις με τον Γιόχαν Ελευθεριάδη, όπου σε μια προπόνηση αφού σκάσαμε απ τη κούραση μετα έκανε την Μέριλην Μονρόε όταν έλεγε το χάπυ μπερθντεη μιστερ πρέζιντεντ , μιλάμε γέλιο μέχρι αηδίας
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  8. 14-10-16 01:23 #8
    Προεπιλογή Ελληνικό pumping iron ... more εξαιρετικά αφιερωμένο!
    Όνομα: Graphic1.jpg Εμφανίσεις: 633 Μέγεθος: 105,0 KB
    Απάντηση με παράθεση
     

  9. 14-10-16 01:41 #9
    Προεπιλογή Αιτιολογία αφιέρωσης
    Επειδή το Bodybuilding είναι τέχνη!!!.... το να είσαι heavyweight και ποζάρεις με vacuum είναι άθλος! (ποιότητες παλιάς σχολής).
    Αυτό παρατήρησα επανειλημμένα όταν επεξεργαζόμουν τις φωτογραφίες σου και τουλάχιστον όφειλα να το αναφέρω.
    Ειδικότερα όταν στην εποχή μας οι πιο πολλοί αφήνουν την κοιλιά να δείχνει σαν βρίσκονται σε προχωρημένη εγκυμοσύνη,
    παρότι αγωνιστικοί Bodybuilder!
    Απάντηση με παράθεση
     

  10. 14-10-16 03:25 #10
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο schinas Εμφάνιση μηνυμάτων
    Τα χρόνια εκείνα όπως ξέρεις το γυμναστήριο ήταν και η διασκέδασή μας. Περνούσαμε καλά και κάναμε εκτός από προπονήσεις και πλάκες μεταξύ μας μερικές φορές. υπήρχε έντονα παρεΐστικη διάθεση.
    Ο ένας βοηθούσε τον άλλο και στα γυμναστήρια φτιάχναμε πολύ δυνατές φιλίες! Το ίδιο πάνω κάτω γινόταν και στους αγώνες, ειδικότερα αυτοί που γίνονταν στην επαρχία.
    Φιλε schinas εχεις απολυτο δικιο σ αυτο. Τωρα γιατι δεν ειναι το ιδιο; Λογω αλλαγης μορφης των γυμναστηριων; Λογω αλλαγης των ανθρωπων; Η εμας μας φαινεται ετσι που μεγαλωσαμε;
    Οχι...ενταξει κ τωρα θα υπαρχει καπου αυτο το κλιμα ,ισως σε μικροτερο βαθμο αλλα θα υπαρχει.


    Ηλια δεν ξερω τι θα κανεις αλλα ψαξε να βρεις αυτες τις κασετες ,μετα σε ηλεκτρονικη μορφη θα την φτιαξουν οι κομπιουτεραδες εδω μεσα

    *Βλεποντας αυτες τις φωτο του Ηλια με την ''χυδαια'' γραμμωση κ μυικοτητα ,ας τις παραλληλησω με το αλλο θεμα σχετικα με τον Μαγκο στον αγωνα της Φιλανδιας.
    Δλδ οταν ο Ηλιας σε εναν Ευρωπαικο αγωνα που εγινε στην Αθηνα κ με τρομερο ανταγωνισμο κερδισε τον (rip) Γιουσεφ που ειχε αναμφισβητητα καλυτερη καλουπαρα ,ογκο κ σχημα (οι παλιοι ξερουν) ,τι επρεπε να πουμε; Οτι αδικα τον κερδισε ο Ηλιας; Οχι! Ο Ηλιας υπερτερουσε τοσο σε αυτα που προανεφερα ωστε τα πλεονεκτηματα του αλλου δεν ηταν αρκετα.
    Απάντηση με παράθεση
     

  11. 14-10-16 18:05 #11
    Moderator
    Το avatar του χρήστη TRIANTAFYLLOU

    Εγγραφή
    29-11-2007
    Περ.
    ΧΡΥΣΟΥΠΟΛΗ
    Μηνύματα
    24.801
    Προεπιλογή
    καλα έπαθα πλάκα ουτε εγω τις έχω αυτες τις φώτο και τελικά πολλες απο αυτες που έχω και έχω δεί είναι απο φίλους η απο το Φόρουμ , γιατι εγω πήγαινα έφευγα απο αγώνες και ζήτημα 2-3 φωτο να είχα !
    Ειδικά παλια που δεν υπήρχαν και ψηφιακές και μηχανές με ευκρίνεια
    Ηλιας Τριανταφυλλου
    Απάντηση με παράθεση
     

  12. 15-10-16 01:03 #12
    Προεπιλογή το ευχαριστώ μου
    Ηλία αυτό είναι το ευχαριστώ μου για τη στήριξη που μου έδωσες στον πρώτο μου αγώνα Στην Καβάλα το 1989!
    Απάντηση με παράθεση
     

  13. 15-10-16 01:14 #13
    Προεπιλογή
    Καλα μιλαμε εδω ο Ηλιας μικρουλης ,με λιγοτερο ογκο αλλα στη κυριολεξια φωτια ηταν ο ατιμος!
    Αυτος ο μαγουλιθρας που φαινεται σε μια φωτο ,ο Μαστροθανασης ειναι;
    Απάντηση με παράθεση
     

  14. 15-10-16 01:41 #14
    Προεπιλογή
    Παράθεση Αρχικό μήνυμα απο schinas Εμφάνιση μηνυμάτων




    Αυτη η τροχαλια του schinas (βαρεου τυπου ,ετσι λεγοταν τοτε) κ την πουλουσε ο ΑΘΛΗΤΗΣ ,οσο κ πρωτογονη να φαινεται σημερα ,ηταν το ονειρο του καθε αθλουμενου τοτε που ειχε χωρο για home gym.
    Δεν μπορεσα να την αποκτησω αλλα σαν υποκαταστατο πηρα ενα σετ πτυσσομενης κ την στηριζα σε ενα μονοζυγο πορτας. Τελικα την πληρωσε η κασα της πορτας θυμαμαι

    Εν ετη 1977-78
    Συνημένες Εικόνες Συνημένες Εικόνες  
    Απάντηση με παράθεση
     

  15. 15-10-16 02:00 #15
    Προεπιλογή Η ιστορία έχει ως εξής:
    Έφτασα στην Καβάλα κατά τις 10:30 το βράδυ την παραμονή του αγώνα με την γνωστή παρέα από τη Λάρισα.
    Κατσαφλιάκας, Μέκρας, Γουγουλής, Μπαρμπαγιάννης. Τρέχοντας πήγαμε στο γυμναστήριο για τη ζύγιση
    όπου εσύ πόζαρες σε μια παρέα φίλων.

    Γδύθηκα για τη ζύγιση. Κάποιος από τους παρευρισκόμενους, (πρέπει να ήταν Διεθνής κριτής Mr Universe και βάλε)
    που από ώρα είχε χαζέψει να σε κοιτάει με ανοιχτό το στόμα, θέλησε να μας συγκρίνει!

    Πήρες εσύ το λόγο άμεσα αφοπλίζοντας τον λέγοντας: Ρε συ το παλικάρι είναι μια χαρά για πρώτη φορά σε αγώνες!
    Ναι όντως ήταν για μένα μια χαρά και κάτι παραπάνω! Βγήκα τέταρτος στον πρώτο μου αγώνα πίσω από τρεις πολύ καλούς αθλητές σου.
    Τον Παναγιώτη Αφεντούλη 1ο, τον Λαβράνο Ανέστη 2ο και τον Κυράστα Χαράλαμπο 3ο.
    Και οι 3 πολύ καλά παιδιά (μ΄οποιον δάσκαλο θα κάτσεις....) και το διασκεδάσαμε πραγματικά.
    Απάντηση με παράθεση
     

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίαΤελευταία